Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 156 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah razı olsun mugoaytu

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çalışmaların hepsi "Deneysel Tedavi"dir

en dogrusu bu
    emin seyler yok emin olan bise yok

xcellin tedavi etigi insanlari goster
    cunku su ana dek 30belcikali tedavi icin almanyaya gitti
    kok hucre nakletiler kendilerinde fark gormediler
    kaynak belcika ana haber bulteni
    ister inan isterinanma

tedavi olsaydi senden once gideridim :d

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: TTedTT Mesajı Gör
    Yönetimin seni uzaklaştırması isabetli bir karar bence çünkü çok rencide ediyorsun ya...
    Bu konuda sana laf düştüğünü zannetmiyorum çünkü ben yönetime banlansam bile umrumda olmadığını belirttim
    "Sağlık kurulu Şermin için TR de kök hücre olmasını etik bulmamış." diye yazmışsın.
    Bunu ben yazmadım mynette bir haberden alıntı yaptım hatta senin gibiler inanmaz diyede resimleride ekledim ama görüyorumki yine inanmamışsın inandırmayada niyetim yok zaten...
    ABD uzayı Rusya ve Çinle paylaşarak teknolojik üstünlünün zedelendiğinin, üstünlüğünü koruyamadığının farkında, Bu alanda da üstünlük kuramamak kabul edilebilir mi? Mantıken bu ve bu gibi nedenlerle embriyonik çalışmalarıda onlar kısıtlıyor olamazmı?
    Sen bu rusya ve çini neden bu kadar savunuyosun anlamış değilim. Yoksa beike nin Türkiye deki şubesi senmisin. Boşuna savunma kardeş herkes neyin ne olduğunu emriyonik kök hücrenin zaralarını olduğunu biliyor. Hatta benim çapadaki hocam Prof.dr.Piraye Serdaroğlu "bir tedavide ilk önce deney aşaması vardır ama çin diğer ülkeler deney aşamasındayken parayı kapmak için deney aşaması yapmadan uygulama aşamasına geçtiler. Hatta ilk başlarda tedavi edecez diye 2 israilliyi öldürdüler ama bu olayı yeni paraları ürkütmemek için basına yansıtmadılar." dedi. Neyse ya kim ne derse desin ben çine güvenmiyorum. Ben canımı sokakta bulmadım.
    Paranızı ve ümitlerinizi yurtdışına götürmeyin, aynı yöntemi önce ülkemizde deneyin. Çalışmaların hepsi "Deneysel Tedavi"dir, eğer yurtdışında bu çalışmalara katılıp hüsranla dönerseniz hem size hemde paranıza yazık olur. Şu da varki TR de bu çalışmalara katıldığınızda sonuç ne olursa olsun TÜRKİYE kazanacatır! Sizden sonraki çalışmada, sizin çalışmanızda alınan dersler büyük rol oynayacaktır.
    Son olarak ALS, FA, MS gibi hastalıklarda önce TR hastanelerine baş vurmaktda yarar var. Made in China olacağına Made in TURKEY olsun
    Kardeş ben ülkemi, vatanımı çok seven biriyim ama şimdi milliyeçilik yapılacak zaman değil. Çünkü burda sağlık konuşuyoruz ve bence sağlık hiçbir şeyle kıyaslanamaz. SAĞLIĞIN VARSA HERŞEYİN VARDIR SAĞLIĞIN YOKSA HİÇ BİRŞEYİN YOKTUR. Bana Türkiye de kök hücre tedavisi olmuş bir tane norolajik hastalığı olan birini gösterebilirmisin. Şahsen ben ne duydum ne gördüm bilen varsa söylesin. Türkiye de bir çok üniversite hastanesinde kalp hastalarına kök hücre tedavisi (somatik embriyonik değil !) yapıldığını duydum ama hiç noroloji hastasına kök hücre tedavisi yapıldığını duymadım.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

katılıyorum vivaldi.arkadaşlar şöyle bir düşünün çok basit olarak bırakın ülkemizi dünyada bir çok ofli hasta var.şunu da çok ii biliyoruz ki dünyanın birçok yerinde kök hücre nakli yapan hastaneler var.eğer yaptıkları iş tutsaydı inanın bu bir devrim olurdu ve prof.dr. mehmet zilelinin dediği gibi bu adamlar nobel ödülünü kazanırlardı.
    amerika daha yeni çalışmalara izin vermiş ve gene ülkemizde geçenlerde bir kongre düzenlendi biliyorsunuz.bunca bilim adamı,madem bu iş çözülmüş,ne diye uğraşıp duruyorlar merak ediyorum açıkcası.
    eğer gerçekten kök hücre olupta düzelen varsa ki ben henüz rastlamadım lütfen detaylarıyla bize açıklasın.
    gerçekten bu işi yapsalardı sanırım dünyada bu bir devrim olurdu ve bunca ofli hasta saf saf beklemezdi.

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vivaldi sen benim o konuda neler yaşadığımı biliyorsun. En iyisi boşver onu kardeşim biz önümüze bakalım.

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Senin canın tatlı anlaşılan, ben Mustafa KEMAL'im vatanım herşeyden önce gelir!

Doğru yerlere danışırsan onur ALS hastalarına uygulanan tedavi için bilgi alabilirsin. Sana yardımcı olayım; Prof. Duygu Uckan CETİNKAYA Hacettepe Üni. Hematoloji tel. 03123051979

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vivaldi Mesajı Gör
    Arkadaşlar biliyorsunuz ki vişnelitart (gülşah) arkadaşımız çinde embiriyonik kök hücre ,tedavisini yaptırarak iyileştiğini söylüyor.
    İyileşti ise siteye neden bir videosunu atmıyor benim gibi düşünen çok arkadışımızın olduguna eminim arkadaşımızı gören, duyan, bilen varsa ısrarla video istediğimi söyleyen olursa sevinirim.
    arkadashlar, gülshah'in videosunu izleyerek neyi anlamayi düshünosunuz da bu kadar "üstüne gidiosunuz" kizcaazin?... farz edelim ki podyuma cikmish misali salina salina yürüdügü görüntülerini paylashti herkesle... bu neyi ispatlar bize?... gülshah tekerlekli sandalyede hayatini sürdüren biri degildi ki yürüdügünü görüp hurraaa akin edelim cin'e ... yanlish anlamadiysam, zaten yürüomush ama cabuk yoruluomush ve bazen düshüomush... iki dakikalik videoyu izlediginizde artik yorulmadigini ya da eskisine göre daha az yoruldugunu görebilicek misiniz? öncesini sonrasini karshilashtirabilicek misiniz?... veya düzelme oldugunu görebilseniz bile bir süre sonra yine ayni eski haline dönüp dönmeyecegini görebilicek misiniz?...

söyledikleriyle yetinmek zorundasiniz - inanip inanmamak herkesin kendisine kalmish tabe ... ama insanlarin cani sikildikca burda yalan atmaya geldiklerini peshinen varsaymak pek dooru gelmio bana... yanlish görmediysem eskisine göre kendisini daha iyi hissettigini söyledi zaten gülshah... sizler ne söylemesini bekliosunuz?...

sevgiler & saygilar ...

Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kök hücre ted.inanmayan arkadaşlar harıl harıl araştırmacı oldu
    arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes benim dediğim olsun,fa nın tedavisini ben bulcam havasına girdi bazılarınız,yapmayın Allah aşkına bu sitenin amacı bilgilerimizi birleştirip çıkış yolu bulmak,birbirimizin fikirlerini çürütmek için çırkin şeyler yazıyoruz bazen,evet herkes çok gergin oluyo bazen ama daha dikkatli ve iyice araştırmadan konuşmayalım,ben xcell i savunmuyom ama araştırıyorum bazılarınız abd nin bu konuda daha iyi olduğunu xcell in sıradan biyer olduğunu yazmış,xcell in sitesini iyice incelerseniz buranında abd,hollanda,ingiltere...vs bi çok yerde kliniğinin de olduğunu görürsünüz,ben şahsen almanyayı tercih etmemim sebebi orda akrabam çok türk çok ve dil sorunum olmaz,burda daha önce genetik bi hastalık tedavi etmemişler diyosunuz,ms,als...ne peki?
    xcell e tamm demedik ama araştırıyoruz köstek olacağınıza yardımcı olun lütfen,doğru düzgün bilgi almadan buraya yazmayın,ben çok şey biliyorum demek için kopyala yapıştır yapıp bi sürü şey yazıyonuz eminim kendide anlamıyodur,daha anlaşılır bi dille yazarsanız herkes memnun olacak,ayrıca hepimiz vatanımızı seviyoruz ama sağlığın dili dini ırkı olmaz,abuk subuk tartışmalara yol açmayın rica ederim...
    bunları sölemek site yönetiminin işi bana düşmez ama kabalık ettiysem affola,dayanamadım,,

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Hımm ilginç bir durum eygaylı... Habere göre ameliyatı yapan doktoru diğer meslektaşları kıskanıyorlar... Hatta küçümsüyorlar... Gerçi artık bu tür haberlere şaşırmıyorum... Basında buna benzer haberler sık sık görülmekte... Geçenlerde NASA da görevli bir kadın doktor Türkiye'de mesleğini devam ettirmek istemiş fakat kimse ilgilenmemişti... Sonra da beyin göçü oluyor diye yurt dışına giden bilim insanlarını suçluyorlar...

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işin doğruluk derecesine iyi bakın haberin doğrulama kaynağı nedir aşağda bir yalan söyle yukarıda sende inan mantığı olmasın çok kolay bir işdeğil umarım doğrudur.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Tempo dergisinde yayınlanmış bir haber...

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ilahi hüllü sağlığın değil paranın dili dini olmaz
    Yazdıklarımın karşılığı 18000euro, parası olana sözüm yok ben genel olarak hitap etmeye çalışıyorum ve aynı tedavinin ülkemizde de varolduğunu söyleyerek paylaşım yapıyorum hepsi bu

Bakanlığa verdiğim dilekçeyi sizlerle paylaşıyorum;

" Bakanlığımıza gönderdiğiniz dilekçede, Friedreich Ataksisi Hastalığında kök hücre tedavisi ile ilgili Bakanlığımızca yapılan kanuni çalışmalar hakkında bilgi almak ve söz konusu çalışmalara katılmak istediğiniz ifade edilmektedir. 23.12.2008 tarihinde Bakanlığımız tarafından yayımlanan "Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik" de belirtilen ilgili hüküm gereğince; ölümle sonuçlanacak bir hastalıkta bütün tedavi yöntemlerinin yapıldığını belirten aynı konuda uzman 3 hekimin imzasının da bulunduğu bir hastane çıkış özeti, hastanın Faz 3 çalışmayı bekleyecek zamanı olmadığını ve kök hücre uygulamasından fayda göreceğini belirten, konuyla ilgili kaynakların da eklendiği bir dilekçe ile hastanın doktoru tarafından her bir hasta için ayrı olmak üzere Bakanlığımıza başvurabileceklerdir. Böylece Bakanlığın ilgili kurullarının izni ile vatandaşların tedavisine yol açılacaktır."

Ayrıca ben "Gülşah" arkadaşımızı tedaviden dönüşte ziyaret ettim, çok iyi durumdaydı. Kendisi daha iyi bir performans yakalamaya çalışıyo bunu başardığında sizlerle herşeyi paylaşıcaktır. Kendisi mükkemel derecede yardımsever birisi emin olun o da bizlerle...

Üye
    izmirgüzeli Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben doktorumla kök hücre hakkında konuştuğum zaman bana söylediği şu:''Bu kök hücreyi yapan kişi nobel ödülü alacaktır'' diyor ve beklememi söylüyor.Bende doktorumu dinleyip beklemek istiyorum,risk almak istemiyorum.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yumurtaa kirmadan yiyemessin
    herkes beklese doktor nasil nobel olur :d
    ayrica hemen basarili olacagi diye kayde yok
    hayata hic risk almazsan yasamaya degmez

Üye
    şimşek_es Avatarı

Son Giriş
    19.04-2009
    Saat
    10:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence de hayatta riske girmek lazım bazı durumlarda

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon