Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 156 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    TEDAVİDEN SONRA( KASIM 16, 2006)
    VİDEOLAR: SONRAKİ 1, SONRAKİ 2, SONRAKİ 3, SONRAKİ 4, SONRAKİ 5, SONRAKİ 6
    Linda artık sabahları uyandığında kendini hiç yorgun hissetmiyordu.Çinde bulunduğu süre içerisinde hiç düşmedi.Kollarındaki ve bacaklarındaki hissiyat öyle bir noktaya gelmişti ki artık akupunktur tedavısı esnasında bıle vucudunun hangı noktasına akım verıldıgını artık anlıyabılıyordu ve akupuunktur yapılan yerde acı hissetmeye başladıgını söylüyordu.Çünkü bacaklarında daha çok canlılık hissediyordu öyleki yürurken bıle kendinden daha çok emindi ayakta kalma konusunda.Tedavinin son haftasında dengesının tam anlamıyla duzeltemişti..Bu yüzden yürürken sureklı annesinin koluna gırme ıhtıyacı hıssedıyordu.1. enjeksiyndan sonra vucuduna artık kramp gırmemeye başladı ve artık sabahları gerınmıyordu

kalanını sonra gonderasem olurmu cok hareketsız kaldım

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki.. çok tşk.ederim..

senin gittiğin merkez,linda maherin gittiği merkezmiydi?

12 KASIM 2006 ( E-MAİL DEN ALINTI),

İkimiz de çok iyiyiz.Egezerislerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.Eve geldığımız gunden berı egzersız yapıyoruuz.Her hafta akupunktur tedavisi almamız için annem bıze destek oluyor.Gelişmelerimiz yavaş oluyor.Hem benim hem de kardeşimin bacaklarımızdakı kramplardan tamamen kurtulduk.Enerjimizdeki artıştan dolayı artık gündüz uykusuna ıhtıyac duymuyoruz.Jason'in tedaviden önce tıtreme, denge sorunu ve koordınasyon problemı vardı.Bunların hepsi geçti.Ben artık denge hareketı yapıyorum ve akşamları yürüyüşe bile çıkıyorum ama fazla değil 5 dakıka şimdilik. Yürürken annemın elını tutuyorum bu bıle bnm ıcın mukemmel bır gelişme...
    ( devamı gelecek ... )

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok umut verici,tşk.eerim
    ücretini karşılayabilen hiç durmasın derim..az para deil ama sağlık gibisi yok..
    şahsen parayı bulsam,yarın giderim..ilacı beklememek lazım,
    en kötü ihtimalle 30-35 000$ a çin tatili yapmış oluruz

DEVAMI... E-MAIL DEN ALINTI
    ... Eve geldiğimizde ne yazık ki ikimiz de( Jason ve ben) kötü bir gribe yakalandık.Az önce biraz ilaç aldım sanırım bu ılacı 1 hafta daha alacağım.Fakat şanslıyız ki annem bize çok geçmeden vitamin takvıyesı yaptı.Şimdi iyiyiz.Halbuki Grace bize dıkkat etmemizi grip olmamazı söylemişti.
    Zaman geçtikçe daha iyi oluyoruz.Herşey ikimiz için de en iyiye gidiyor.Ben şu anda kendımı genel olarak gayet ıyı hıssedıyorum.Çinde buşundugum surecten daha iyiyim. Kimse bu gelişmeye asla deger biçemez bence.

Çin Kök Hücre Haber Notu: Videolardakı ses kalitesinin düşüklüğünden dolayı özür dileriz.Düzeltmeye çalışacağız.
    12 Aralık 2006: Lindadan gelen bir e-mail- Sorular ve cevaplar
    Çin Kök Hücre Haber...(CSCN):Gece uykusundan önce hiç yürümek için dışarı çıktın mı?Aradaki fark nasıldı yani tedavi ve şimdiki zaman arasındaki fark?
    Linda:Önceden hiç dışarı çıkmadım -çünkü akşama doğru çok yorgun oluyordum ve çok uzaklaşamıyordum o nedenle çıkmadım.Şimdi herşey daha farklı tedavi sürecine nazaran -çünkü çindekı terapistlerim bana yavaş ama kontrollu yurumeyı ögretti .Ve artık iç kas ağrısı hissetmiyorum.

CSCN: Şu anda bacaklarını nasıl hissediyorsun?
    Linda:Bacaklarımdan dayanıklılık olduğunu hissediyorum ve bunun yavasça ama gunden gune adım adım daha ıyı oldugunu gozlemlıyorum.Bu bir anda olan bişe değil.Her hafta daha iyi olduğunu hıssedıyorum bu nedenle sureklı yenı şeyler yapıyorum.Örneğin, bütün ayak parmaklarımı oynatabılıyorum ki bu bence çok iyi bi gelişme çunku ben yıllardır ayak parmaklarımı hissetmezdim.

CSCN: Yazın nasıl bir duzelme varmı?
    Linda:Yazım ve el kontrolum genelde iyi.Sıcak içecekleri A dan B ye titreme olmadan taşıyabılıyorum ve işteki daktılo yazım çok az bır hatayla daha hızlı.

Sanırım evet, ben de aynı merkeze gittim.

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yerime terçume ettigin icin tsk
    ama sitede bakinca hasta kiz cok iyi oturuyo
    mesele ben bellimde destek almadan oturamam biyere mecbur tutmaliyim ki saga sola dusmeyim
    vallah bu kok hucreyi yapmayi ciddi dusunuyom simdi :d

Üye
    ivanfer Avatarı

Son Giriş
    18.04-2010
    Saat
    01:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lazu oturmaya baksan ben şuan tedavi olmadım ama belkide o hasta kızdan daha iyi otururum,hani hastalık çoğumuzda değişik şekilde ilerliyorya öyle düşünelim.
    Başlarda bu tedavi şekline çok olumsuz bakıyordum hatta olumsuz düşünenlerin başlarındada seyrederdim belkide;ama şimdi iyice iyiden iyiye kafaya koydum çine gidicem kök hücre tedavisi için.ingilizcemi iyice geliştirmeye karar verdim.
    Aslında diğer düşüncem şu iyiden iyiye gitmek isteyenler toplu olarak başvursak belki bu şekilde fiyat düşürtebiliriz,en önemlisi bi süre daha bekleyip gülşahtaki tecrübelerden iyice yararlanmak.
    Türkiye şuan için,Rusyadaki kök hücre tedavisinede şiddetle karşı çıkıyor ama bence Rusya ile Çindeki kök hücre nakillerini karşılaştırsak hangisi daha etkili acaba?Görüşürüz iyi günler.

Beike - Zachari isimli FAlı hastanın deneyimlerini tercüme etmemi istermisiniz?

Üye
    mugoaytu Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet bi zahmet..

Ülke:Kanada
    Teşhis:Freidreich's Ataxia
    Tedaviye geliş nedeni: Doğuştan Fa lıydı.12 yaşındayken yürürken sendelemeye/sallanmaya başlamıştı.Zaman geçtikçe durumu daha çok kötüleşmeye başlamıştı.Buna rağmen çoğunlukla her gün spor salonuna gitmeye başladı, ve dayanıklılığı sürekli azalmaya başladı.

Tedavıden önce:Tedavi başlamadan önce asıl problemi dengesini kontrol edememekti.Başkasının yardımı olmadan yürüyemiyordu, yürürken sürekli tutunma ihtiyacı hissediyordu.Bunun yanısıra haftada 5-6 kez gittiği spor salonunda bacakları çok zayıf düşüyordu.Ek olarak hareket kabılıyetı azalmaya başlamıştı.Ayrıca konuşma problemı de vardı.;Çok karışık ve anlaşılmaz konuşuyordu.

Tedavıden sonra: Tedavinin ilk etkilerini 1. enjeksıyondan sonra görmeye başladı.Görmeye başladıgı ılk gelişme ayaga kalkabılmesı ve byere çömelıp yerden bı nesneyı alabılmesı oldu.Bu hareketi 3 yıldır yapamıyordu.Dayanıklılığı arttı özellikle bacaklarındakı dayanıklılık arttı.Dizlerini rahatlamış hissetti, merdiveni çıkıp inmek daha kolaylaştı.Yürümesi ve dengesi de gelişti öyleki kendı başına kısa mesafelerı yurumeye başladı.Hareket kabiliyeti gelişti ve öyle bir noktaya geldiki çin yemek çubuklarını bile kullanabildİ.Konuşması daha nnet ve anlaşılır oldu. Yakınları bıle daha iyi konuşabıldıgını gordu.

Üye
    CISEM_0606 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2009
    Saat
    03:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eeee sonuc ne bıze onude ıyılestınmı ben ank bulent elıbol dr bana dedıkı olsa bız derız ımkanın varsa gıt ama para tuzagı

tart ben yuruyom merdıvende destek alıyom bıtek konusmam hafıf kırıklık oldu yazmam kotu ben gıtmelımıyım ben bunu cok arastırdım aılem kesınlıkle ınanmıyo cın mı bulmus bula bula dıyolar yalan dıyolar ama sen gıtmısın

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

visnelitart bize geldiğinden beri anlatıyor durumunu.. sen en iyisi ilk mesajlarından itibaren oku onu: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post117181

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar herşey çok güzel ama kimse yan etkilerden bahsetmiyo kimileri o eskidendi artık kök hücrelerde yan etkiler kalktı diyor kimileride hala var diyor. Durumu olduğu gibi babamada anlattım babam diyorki o yan etkilerin olmadığından emin olsak hemen yarın çine bilet alırım ama o yan etkiler varsa seni kanserle baş başa bırakıp o riski alamam diyor. Çünkü babam annesini kanserden kaybettiği için kanserin nasıl acılarla dolu bir ölüm getirdiğini iyi biliyor. Sizlerden ricam para bulalım acuna gidelim böyle yapalım şöyle yapalım demeyin. Siz hemen dereyi görmeden paçayı sıvamaya çalışıyorsunuz. Bi araştırın herşeyini bu yan etkiler varmı yokmu ondan sonra çine gitmenin yolu bir şekilde bulunur. Örneğin mugoaytu diyorki ben çine gideyimde varsın kanser olayım. Söylenecek lafmı bu? Çine ne için gideceksin iyileşmek için ya kanser olursan öleceksin. Madem öyle hiç uğraşma kardeş al silahı eline sık kafana bi tane kısa yolu bulmuş olursun......

Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu benide tedirgin etti
    hic birsey bulmadim
    korkum bu iste
    ab daki doktor ne kadar uzman olsa olsun cevap veremez cunki cinde ne yaptiklarini hic kimse bilmiyor hic yayin yapmiyorlar
    bunu ancak beikenin doktoru yanitlayabilir

Üye
    CISEM_0606 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2009
    Saat
    03:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya gıtmelı mıyım, gıtmemelı mıyım bu bı senedır olduruyo soru bıde bunlar offffffffff

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon