Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Amerikan hükümeti insan embriyosundan alınan ilk 13 dizi kök hücre üzerinde araştırma yapılmasını onayladı.

03/12/2009

Ulusal Sağlık Enstitüsü Direktörü Doktor Francis Collins, enstitünün etik açıdan uygun olduğuna karar verdikten sonra kök hücreler üzerinde anlaşma yapılmasına karar verdiğini duyurdu.
    Doktor Collins diğer 96 dizi kök hücrenin de gözden geçirilmekte olduğunu ve bir iki gün içinde onaylanabileceklerini duyurdu.
    Kök hücre araştırmaların başlanabilmesi için 20 milyon dolarlık bütçe ayrıldı.
    Başkan Barack Obama Mart ayında imzaladığı kararname ile Bush döneminde getirilen kök hücre araştırma yasağını kaldırmıştı.
    Bilimadamları hücre araştırmalarının diyabet hastalığından felçe kadar bir çok hastalığın tedavisinde yarar sağlayacağına inanıyor.
    Karşı çıkanlar ise insan embriyolarından alınan kök hücreler üzerinde araştırma yapmanın, dine aykırı olduğunu ve insan hayatını yok ettiğini savunuyor. Belirli fonksiyonlara sahip yetişkin hücrelerin aksine embriyolardan alınan kök hücreler, vücutta her hangi bir dokuya dönüştürülebiliyor.
    VOA News - İnsan Embriyosundan Alınan Kk Hcreler Onaylandı

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu haber benim bildiğim eski geçen yaz abd 600 o.f. kök hücre nakli uygulamıştı.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

etik açıdan uygun mu gerceten bunu iyi araştırmak lazım

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya ne etiğinden bahsediyon kardeşim saçmalama. Senin o etik dediğin şey medikal şirketlerinin oyunu. Madem din bilimcileri insan hayatı değerli diye 3-4 haftalık cenini öldürtmüyorlar o zaman insan hayatı değerli diye 3-4 aylık hamile kadınlara kürtaj yapılmasına neden karşı çıkmıyorlar. Dostum bak kök hücre milyonlarca insanı sağlığına kavuşturacak. Sonrada sağlığına kavuşanlar tıbbi malzeme (ilaç, medikal malzeme,vs,vs,) kullanmayacaklar. Buda tıbbi malzeme üreten şirketlerin işine gelmiyor. O islam ve hırıstiyan aleminin dini ilahiyatçılarını bol bol arpalayarak kök hücre dini açıdan etik değil dedirtiyorlar. Artık anlayın bunu yaaa...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

seni burda kök hücre ol yada olma dye zorlayan biri mi var nerden dokundu bu sana onu anlamadım
    etik açıdan uygun sayıp saymamam bana kalmış bişey dünyada güvenilir insan kalmamış gelip senin yukarıda zırvalamalarına mı inananayım
    3-4 aylık hamile kadına kürtaj yapılabilir diyen din adamıda ancak senin gibi olaylara at gözlüğüyle bakan biridir

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaslar nıye bırbırımızı kırıyoruz kı...Alıınıyor yada alınmıyor her ne ıse cIKSIN gıderız allahın ıznı ıle...
    Kim ne yapıyorsa kendısıne yapıyordur takmayın

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mutineer901 Mesajı Gör
    seni burda kök hücre ol yada olma dye zorlayan biri mi var nerden dokundu bu sana onu anlamadım
    Bu bana dokunmadıda etik değil falan diye senin gibileri kandırıyorlar bende (anlayabilme ihtimalin vardır) diye seni aydınlatmaya çalıştım.
    Bide diyosunki etikmi değilmi araştırmak lazım diye. Bu kök hücre tedavisi gerçekten etik olmasa resmi olarak uygulanmaya başlansa ve olumlu sonucu olsa seninde imkanın olsa kalıbımı basarımki senden önce tedaviye koşan olmaz.
    Etikmi diye sormanın amacıda laf olsun torba dolsun. Kısacası yorum yapmış olmak için yapmışsın o yorumu bence...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bana İnsan Embriyosundan Alınan Kök Hücreler hakkında biraz bilgi verirmisin Allah askına maden bukadar biliyosun beni biraz aydınlat

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla kusura bakma sana özel yazamam çok merak ediyorsan geçmiş mesajlarımı okuyup görebilirsin. Ayrıca sen hasta olduğun halde hala etikmi değilmi tartışmasını açmaya çalışıyosan sana projektör tutsamda sen aydınlanmassın. Bundan sonrada ne yazarsan yaz senin gibi eski kafalılarla polemiğe girmem. Byy...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

benim yazdığım mesajı çocuğa bile okuttursan ne demek istediğimi rahatça anlar o kadar manasız ve saçma şeyler yazmışsın ki senin aklından şüphe ederim
    bak bakalım benim geçmiş mesajlarıma kök hücre konusunda ne düşünüyorum

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

İnşallah güzel sonuçlar alınır....

Üye
    HİWDA Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    08.05-2011
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o_n_u_r arkadasım ben bir ofluyum. Eger tedavisi her ne şekilde cıkarsa cıksın günahta olsa tüm islam ülaması fetva verse yinede gider tedavi olurum. Sorun biz deiliz tabiki biz tedavi oluruz. Ama konulara bizim gibi duygusal yaklasmayan bizim dısımızda bir hayat var ve onlar belkide buyuk medikal sirketlerinin sozculugunu yaptıkları icin yada empati yapamadıklarından veya tamamen inancları geregi etik olmadıgı icin karsı cıkıyorlar. Sonucta bir canlı olusturacaklar ve o canlı gerekli hucreleri alındıktan sonra öldürülecek. Ama şu soruyu etik tartısmaları yapan ulemaya sormak yada onlara anlatmak gerek: acaba o olusturulacak canlıya ruh üflenmişmi olacak yani dış uyarımlara karsı refleksleri geliştikten sonramı hucreleri alınıp öldürülüyor? tabiki degil işte bu konu anlatılabilmeli nasılki ruh üflenmeden önceki dönemde kurtaja izin veriliyor buda tıpkı onun gibi daha bir parca et durumundayken daha tam canlı sıfatını almadan kök hücreleri alınıp yok ediliyor

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaslar Aklımın almadıgı nokta Henuz bu kök hucre dedıgınız durum.Elle tutulur pozıtıf bır sey yok daha neden Tutmus dını b oyutunu vs. Gereksız kırıcı polemıkler yaratıyoruz kı Zaten eger olursa OLacaktır ama Ne zaman tartısılır.?Hepımız burdayız kacmıyoruz...

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi de neskafe öyle birşey yazmışsın ki nasıl yorumlayacağımı şaşırdım bu ne kardeşim kadın her ay bir yumurtayı çöpe atıyor inşallah kadının rahmindeki bütün yumurtaları çocuğa dönüştürmesi gibi imkansız birşey istemiyorsundur

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mutineer901 Mesajı Gör
    etik açıdan uygun mu gerceten bunu iyi araştırmak lazım
    ben müslüman bir insanım herkes kendi dini inancı dogrultusunda hareket eder bende merakım ve bu durum hakkında hiçbir bilgim olmadığı için belki bir arkadaş çıkar da bizi aydınlatır dye düşünerekten böyle bir yorum yaptım sizden de ricam kandi düşüncelerinizi yazın ve başkalarının düşüncelerine de saygı duyun

Sayfa 1 / 3 123 SonSon