Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 138 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle bu kadar uzun zamandır bendeki gelişmeleri buraya yazmamamın sebebini belirtmek istiyorum, yeterli bir süre bekleyip neler kazanıp neler kaybettiğimi görmek istedim, size yanlış bir umut ışığı göstermek istemedim.

Ben ayhan hocanın kök hücre tedavisi uyguladığı 10 hastanın ilkiyim.

Havuz kazası sonucu c5 c6 de hasar oldu. Hasar baya büyüktü, kazayı amerikada geçirmiş olmam ve amerikanın sayılı beyin ve omurilik hastenelerinin birinin bir kaç kilometre uzağında kazanın gerçekleşmiş olması büyük şanstı. İlk ameliyatımı amerikanın top 10 cerrahlarından biri yaptı ve hayatımı kurtardı. ilk ameliyatım sonrası 2 ay aynı hastanede fizik tedavi gördüm ve türkiyeye döndüm.

2009 Kasım ayında Ayhan hoca kök hücre ameliyatımı gerçekleştirdi

daha sonra ankara üniversteside 6 aylık çok yoğun fizik tedavi gördüm

peki neler kazandım bu 6 aylık süreçte?

ellerimi kullanamıyordum şimdi sağ elimle %60 herşeyi yapıyorum, kollarımda güçlendi, oturma dengem tetrapileji olan biri için süper, duyu seviyem göğüs hizsından belime kadar indi, tuvaletimi yapamasamda sıkıştığımı anlayabiliyorum hem büyük hem küçük abdest için, ayak parmaklarımı oynatmaya başladım, aktif sandalye olarak bilenler için söylüyorum quickie gt yi kemersiz dirsekliksiz canavar gibi kullanıyorum, tekerlekli sandalyemden yatağa wc sandalyesine otomobile birinin gözetiminde yardımsız geçebiliyorum, yatağa geçerken ve otomobile tek problem ayaklarımı yatağa koyamıyorum bunun sebebide kasılmam olması, tek başıma bütün bir günü evde geçirebiliyorum daha ne olsun...

negatif yönü olarak, kasılmalarım çok arttı, ilaçlarla dengelendi, tabi bunu kök hücreye bağlayabiilirmiyim bilmiyorum.

diğer hastalardan 3 veya 4 ünü iyi tanıyorum, hatrısayılır gelişmeler oldu onlardada. gelişmeler hep benmkine benzer.

burdanda bir kez daha tedavimde emeği geçen doktorundan hemşiresine temizlikcisinden aşçısına terapistiden güvenlikçisine en önemlisi beni yanlız bırakmaya ailem ve arkadaşlarıma tekrar teşekkür etmek istiyorum, onlarsız bunları başaramazdım

kök hücre çalışmalarından sonra iyileşmenin en önemli etkenlerinden biride fizik tedavi, burda büyük bir alkışı PROF DR ŞEHİM KUTAY ve ekibide hak ediyor, onların iyileşme sürecinde çooook büyük etkisi var.

sorularınızı vaktim yettikçe cevaplayacağım...

lütfen maşallah diyelim, nazara çok inanıyorum

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok büyük gecmiş olsun.umarım daha da iyi duruma gelirsiniz umuyorum ki kök hücre tedavisi yakın bir zaman da omurilik yaralanmalarını büyük ölcüde iyileştirecektir.belki biz göremeyiz ama böyle bir şeyin olacagını düşünmek bile cok güzel.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

gecmis olsun
    alin size ayhan attarin bi versiyonu

Beike (Bay-Ka diye okunur), ana merkezleri Shenzhen (Hong Kong yakinlarinda), Taizhou ve China Medical City(Cin Tip Sehri) de olan bir Cin biyoteknoloji sirketidir. Sirket Beijing Universitesi, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Univeristesinin Shenzhen Valiliginin sermayeleri ile kurulmustur. Sirketin kurgusu Cin Ulusal Devlet Fonu ile de desteklenmektedir. Toplamda 6 Milyon Amerikan Dolari bazinda Cin hukumetinden yardim almistir.Beike ozel bir sirket olmakla birlikte Cin hukumetininn cesitli departmalarinin yardimi ile yurutulmektedir.
    Beike Hakkinda
    Buradan Beike’nin hizmetleri ve sundugu diger imkanlara ulasabilirsiniz

Read More »
    Tedavi
    Sundugumuz bazi tedaviler hakkinda bilgi sahibi olmak icin

Read More »
    Hastanelerimiz
    Cindeki hastanelerimiz ve diger tedavi merkezlerimiz hakkinda bilgiler

Read More »
    Hakkımızda

Kok hucre tedavisi konusunda dunya lideri olan Beike Biotech’e hosgeldiniz. Beike bugune kadar Ataxia, Cerebral Palsy, Multiple Sclerosis ve Omurilige Bagli Yaralanmalar, Travmatik Beyin Yaralanmalari da dahil olmak uzere diger yaralanmalari da iceren 9000’in uzerinde hastayi tedavi etmistir.

10 yili geckin bir zamanda Cin’deki Qingdao, Guangzhou, Nanjing ve Shi Jia Zhuang’ da bulunan birlikte calistigimiz hastanelerimizde dunyanin her yerinden gelmis olan hastalarimiza Kok Hucre Tedavisi uygulamaktayiz.

BEIKE BIOTECHNOLOGY HAKKINDA

Beike yaratici tibbin en son geldigi noktalardan biri olarak kendini yeni ve guvenilir teknikler bulmaya ve kok hucreleri ve ozellikle de gobek bagi ve gobek baginin bagli oldugu kok hucreleri en uygun olan yerlerde kullanabilmeye kendini adamis bir biyo teknoloji kurulusudur. Kendini kok hucre yontemlerini kullanarak norolojik, vascular ve karaciger bozukluklari ile diger benzer rahatsizliklari tedavi etmeye adamis Cin’in her yerine yayilmis olan 30’un uzerinde hastane ve 250 nin uzerinde doktor ve lider arastirmacilarla ortak calismaktayiz. Amacimiz kok hucre arastirmalarinda ve klinik tedavilerinde dunya lideri olmak ve yayilmakta olan hucre tedavilerinin ihtiyaci olanlara daha kolay ve hesapli ulasmasini saglamakla birlikte hastanin hayatini da kolaylastirmaya calismaktir.

Beike Teknoloji Cin’de yaralanmalara ve hafif hastaliklara maruz kalmis her ay en az 200 un uzerinde uzerinde hastalar uzerinde kullanilan ozel yontemler ve ilaclar gelistirmektedir. 2001’den bu yana bizim gelistirdigimiz teknoloji 20,000’in uzerinde kok hucre transplantasyonunda kullanilmis olup, bilim adamlarimizin 100’un uzerinde makalesi Cin’in onde gelen bio-bilim dergilerinde yayinlanmistir.

not /sagirlara bisi yapamiyomus

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seyithan;

teşekkür ediyorum ben kesinlikle inanıyorum bu olayı çözeceklerine... bizim üzerimize düşen, beklerken alt kısımlarını kısımlarımızı sağlıklı tutmakdır...

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sedat bey, maşallah, son derece güzel gelişmeler yaşamışsınız. ne kadar mutlu olduğunuzu tahmin edebiliyorum. umarım gelişmeler daha da ileriye gider ve umduğunuz gelişmeleri yaşarsınız. Ben de L1 parapleji engelliyim. sağ tarafta dize kadar hareket ve his var. Kök hücre çalışmaları için hiçbir yere başvurmadım. Bekliyorum, bakalım gelişmeler ne yönde seyredecek. Sizin bu yaşadığınız gelişmeler tıbbın geldiği son noktayı göstermesi açısından umut verici gelişmelerdir.

Bir kaç sorum olacaktı. Sizinle birlikte Ayhan hocaya ameliyat olan ve şuanda yürüyebilen kişiler var mıdır? Ayhan hocaya tarafından ameliyat edilen diğer omurilik felçlilerde dikkate değer ne gibi gelişmeler gördünüz? Ayrıca Ayhan hoca bu 10 hasta dışında önümüzdeki günlerde kimseye ameliyat yapacak mıdır? bu konuda bilginiz varsa bizimle paylaşabilir misiniz?

Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum....

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Maşallah, daha iyi olaçak inşanlah.Bu olaya care bulsalarda ,hastanın yoğun fizik tedavi ile mucadele etmesi gerekiyor, zaten bu süreçte azda olsa geri dönüşüm oldumu kişinin morali düzeliyor ve daha canla başla tedavisini sürdürüyor aksi takdirde hasta hayata küsüyor.Bu süreci yaşadım ben, ben kök hücre nakili olmadım, bendeki olay beldeki tümöre bağlı basıydı belden aşagısında his hareket yoktu, ameliyattan sonrada durum aynıydı, yoğun fizik egsersizleriyle dört ay sonra hareket başladı ve yedi ayın sonunda yürümeye başladım, ameliyat esnasında benden cok iyi durumda olan hastaların coğu ayağa kalkamadı, birazda şans kader olayı, Allah c.c. herkeze şifa versin.

Üye
    semas Avatarı

Gerçek Adı
    semas
    Son Giriş
    21.09-2013
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir şeyi merak ettim omurilik tümörleri içinde kök hücreden faydalanılabiliyor mu nerden bilgi alabilirim??

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sedat eğer yazdığımı okursan bi araştır lütfen ben denizlide fizikte yatarken bi hastayla tanıştım o benden daha kötü kollarıda çalışmıyor telini almıştım bende ona vermiştim 4 ay önce bu gün telefon ettiler ayhan attarın bi doktor arkadaşımı ne tavsiye etmiş ayhan beyle görüşüp raporlarını göndermişler ayhan beyde raporları incelediğimde kök hücreye müsaitsen tedavine başlayalım kök hücreni verelim demiş böyle bişey varmı ayhan attar tekrar kök hücre tedavisine başladımı

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeday;
    diğer 9 hastanın bir kaçını tanıyorum onlardada benimkine benzer gelişmeler oldu fakat yürüyen olmadı. onların hakkında detaylı bilgi vermenin dogru olmayacağını düşünüyorum. önümüzdeki günlerde mutlaka çalışmalrı olacaktır. gazetede ilan vereceğinden şüphem yok. mutlaka haberiniz olur.

semas;
    bu konuda bilgim yok

gorbi20;
    öncede belirttiğim gibi. gazeteye ilan verir diye düşünüyorum.

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tedavi kas hastaları için (sma) acaba geçerlimi

Üye
    SeDaT3 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sedat, kök hücre nakli öncesi durumunu biraz anlatırmısın? "geçmiş olsun"

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maşallah Sedat kardeşim. İnşaAllah Allah'ın izniyle hepimiz iyileşeceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum. Bahsettiğin gelişmeler çok sevindirici. Paylaştığın için teşekkür ediyorum. Güzel haberlerinin devamını da bekliyorum )

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SeDaT3;
    Bir önceki sayfada anlatmıştım

ömer;
    hiç bir bilgim yok

Üye
    [Akdeniz] Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    22.06-2013
    Saat
    08:11
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maşallah Allah daha çok şifa versin iyileşme hikayenizi okuyunca çok sevindim .Bende ağır herediter polinöropati hastasıyım trüm sinirlerim hasarlı durumda bizlerede yapabilirler diye umutlandım Cerrahpaşada ki doktrum kök huce tedavisini bu hastalara uygulamak için araştıılıyor demişti.
    Bende hstalığımın omurilikten kaynaklandığını düşünüyorum
    Saygılar

Üye
    sametcan1990 Avatarı

Son Giriş
    17.04-2014
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki sedat bey birdaha kök hücre olma hakkınız varmı

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon