Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emir-irem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yazacaklarıma sacma sapan demeyın umutlu kardeşlerım. Umudunuzu yıtırmeyın tamam ama sonradanda hayal kırıklıgına ugramayın. Ben 2000 de yaralandım önüme gazete getırdıler başlık şu felçlilere müjde 1 yıl ıcınde yürümeyen kalmayacak , 9 yıl bitti halen yürüyecez. Hocamızı tanırım ıyı ınsan ama sız genede her duydugunuza ınanmamaya calısın. Cünki neyın ne oldugunu ınanın kendıde bılmıyor daha. Bırakın bulsunlar cok deıl bır tane örnek göstersınler ondan sonra hep beraber sevınelım. Umut bazen yaşam kalıtemızı elımızden alıyor. ızın vermeyın. Anınızı yaşayın. Ayağa kalkmış olsakda bugünü birdaha yaşayamıyacagız. Bır zaman gelıp bugunlerınızı hatırlayıp gülümsemenız dıleklerımle..

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaldı ki, dünya yüzeyinde, kök hücre tedavisiyle henüz hiçbir felçli yeniden yürüyemedi. Hiçbir ALS hastası da. Kimi umut tüccarı hekim ve kişiler, hasta ve yakınlarını maddi anlamda sömürdü. Belki de, nice tevekkül, şükür ve terapi seanslarıyla yakaladığı hayata tutundukları dalları kırdı. Aksiyon, haber ve analizleriyle, tacirlerin oyunlarını gündeme taşımıştı. Ankara’daki çalışma nihayetinde bir araştırma. Hangi bulgulara erişileceğini bugünden kestirmek zor.

----------

alttaki yazı umutsuz degil mi en başta umutlu yazı ile başlanmış sonra yazı umtsuzlaşmış ilginç

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

PROF.DR AYHAN ATTAR ile geçen cumartesi yüzyüze görüştüm.kendisi benim ameliyat doktorum.
    henüz kök hücre naklinin omurilik hasarlılarda işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum dedi.hayvan deneylerinin başarılı olduğunu iyi sonuçlar aldığını ancak bununla birlikte insanlar üzerinde henüz tedavi olup olmadığını bilmiyorum dedi.basının olayı abarttığını henüz ortada mucize falan olmadığını,hatta belki hiç bir ,işe bile yaramayacağını söyledi.aynı zamanda yan etkilerini de bilmediklerini belirtti.
    kasım ayında 10 hasta üzerinde denemeye başlayacağını 1 yıla kadar etkilerini gözlemleyeceğini söyledi.
    henüz tedavi olmadığını sadece deney olduğunu gerçekten işe yarayıp yaramayacağını bilmediğini belirti.
    bekleyip görecez dedi.
    inş ii sonuçlar alır

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Hala herhangı bır gelısme yok mu acaba kök hucre ıle ılgılı...on kısı daha kök hucre naklı yapılacaktı haberı olan arkadas varsa lutfen paylassın

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne gibi bir gelişme soruyorsun beşaltı?
    kasım ayında ayhan hoca ve ekibi 10 hastaya deneyecek başka bişey yok...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bunun hem kök hucre ıcın hemde butun ulke ıcın bence cok guzel ve onemlı bır gelısme oldugundan dolayı ve bencede bu catı altında toplayan kader arkadsalarının da en az baskalarının kök hucre naklı olmasıyla actıkları koınun gordugu ılgının gosterılmesı konusulması gerek bence..ve cok onemlı bır gelısme...o yuzden bu konun ve bu konuyla ılgılı konusulmasını ıstedım...
    ve ben sahsen ne amerıkadakı gereon fırmasından nede almanyadakı xcell'den umut etmem ama turkıye ama ankara unıversıtesı cok cok onemlı ve umut eedılır bır konu durum...

Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hala cvp alınamadımı olanlardan uygulanacaklardan. ? Bu konu burada neden var kaçgündür kimse ilgilenmiyor...

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaşlar merhaba öncelikle şunu belirtim sizlere ben bu sitenin öyesiyim ama pek faz la yazı yuazmıyorum vaktim olmuyor fizikti tedaviydi derken vakit olmuyor
    benim size söyleyeceklerim şu ben 14.09.2009 tarihinde x-cel center' de kök hücre tedavisi oldum ban 6 ay içerisinde gelişme olacağını söylediler ve ben de beliyorum inşalah olur
    ayrıca bu türkiyedeki kök hücre son derece güzel bi haber çünkü inanınki türkiyedeki doktorlar hiç bir yerde bulunmaz onların sadice bazı teknik imkanları ve yasal yoları kısıtlı ama yasal yolda açıldı galiba ben türkiyedeki tedaviden son derece umutluyum ve eyer yaptığım tedavide sonuç alırsam sizinle paylaşırım
    size tasfiyem bu kök hücre konusunda kesinlikle aceleci davranmayın ama inanınki bu er yada geç olacaktır her kese saygılarımla.

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    02:37
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

pashayavuz;

bu güne kadar bu konuyla ilgili gelişmelerin aktarıldığı resmi bir açıklama olmadı...herkes gibi bizlerde açıklama yapılmasını bekliyoruz...bu olay öyle 3-5 günlük veya 3-5 haftalık bir gelişme değil...biraz zaman geçmeliki herkes ne olduğunu ve yapılanların sonuçlarını görsün...biraz daha sabretmek zorundayız...

Üye
    pashayavuz Avatarı

Son Giriş
    09.05-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız teşekkür ederim cvp için...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bu ay olacakti sanırım...sanırım hala bır haber yok merak ıcınde beklıyoruz hayırlı olur ınsallah...

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık Bakanlığı'nın izniyle omurilik yaralanmalarında kök hücre uygulaması yapılacak

TÜRKİYE'de ilk kez, Sağlık Bakanlığı'nın izniyle omurilik yaralanmalarında kök hücre uygulaması yapılacak. 10 kişiye yapılacak kök hücre tedavisine yaklaşık 500 kişi gönüllü denek olmak için başvurdu.
    Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Nöroşirürji Kliniğinde kurulan kök hücre araştırma laboratuvarında, hayvanlarda deneysel kök hücre araştırmalarının bir kısmı tamamlandı, bir kısmı da hala devam ediyor. İnsanlarda yapılacak bu araştırma ise Türkiye'de yeni araştırma yönetmeliklerine göre izin verilen ilk araştırma olacak.
    Bu alanda ilk kez klinik çalışma yapılacağını belirten Doç. Dr. Ayhan Attar, "Hastalar, kendi kendilerine iyileşme şansı en az olan ve çok ciddi omurilik yaralanmasına uğramış 10 kişi gönüllü seçilecek. Sonuçlarını da 6 ay içinde görmeye başlayacağız" dedi.
    ÜCRETSİZ YAPILACAK
    Başvurunun çok fazla olduğunu söyleyen Attar şu bilgileri verdi:
    "Hastaların en az 17 yaşında olması gerekiyor. Hastaların kimlik bilgileri gizli kalacak. Uygulama 15 Kasım'da başlayacak ve ücretsiz yapılacak. Hastaların tüm masrafları sponsor firmalar tarafından karşılanacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'nın öngördüğü sigorta işlemlerinden geçecekler."
    150 OMURİLİK FELÇLİ
    Uygulamanın Sağlık Bakanlığı desteğiyle yapılacak olmasından dolayı güvendiklerini belirten Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Sekreteri Gülüm Yalçın, tedavinin olumlu sonuçlanmasını umut ettiklerini söyledi.
    Yalçın, "Türkiye'de son verilere göre 150 bin omurilik felçlisi var. Omurilik yaralanmalarının başlıca nedenleri trafik kazaları, inşat ya da ağaçtan düşme, sığ suya atlama, yanlış yapılan ameliyatlardır" dedi.
    KÖK HÜCRE NEDİR?
    Kök hücre insanın ana rahminde döllenmesinden sonra oluşmaya başlayan ilk hücreler. Bu hücrelerin diğer organlara dönüşme yeteneği olduğundan ileride bu kök hücrelerle yeni tedavi yöntemleri geliştirilebileceği öne sürülüyor.
    Uzmanlar, kürtaj kliniklerindeki artık embriyolardan ya da bir kişinin hücre çekirdeğinin donör bir yumurtaya yerleştirilerek füzyonla elde edilen embriyondan sağlıyor.
    Teoride Alzheimer, kanser, parkinson gibi pek çok hastalık için çare olabileceği söyleniyor. Henüz insanlar üzerinde geniş çaplı denenmediğinden tam olarak nasıl bir sonuç sağlayacağı da kestirilemiyor.
    Muhafazakârlar yeni bir embriyonun yeni bir hayat olduğunu söyleyerek, etik açıdan kürtaja karşı çıktıkları gibi yok etmek üzere yeni bir embriyon üretilmesine de itiraz ediyorlardı. Ancak son dönemde yapılan araştırmalar yeni kök hücre elde edilebilmesi için embriyon üretilmesine gerek kalmadığını ortaya koydu. Mevcut kök hücreler kullanılarak kişiden elde edilen deri hücresi yeniden programlanıyor, yeni ve genç kök hücre sağlanıyor.
    Gazete Haberturk
    http://www.haberturk.com/haber.asp?i...&dt=2009/11/06

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer bu haber doğruysa süper bişey....çok sevindim...

Üye
    asabi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah maşallah

Üye
    hatic09_1984 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    aydın/incirliova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cok cesaret isteyen bişey sonucta kesinlesmiş bişey yok doğuştan olan omurilik felçliler için uygulana bilen bişey olsaydı denek olmak isterdim

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon