Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 57 mesajın 46-57 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    volkan_1991 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    19.08-2011
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2013de sonuçlanır ancak bir o zamana kadar hayatta kalırmıyız orası tartışılır tedavi aşamasına gelmeside 2 yıl sürse 2015

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım kendini kafanda öldürme Allah büyüktür o kadar sürmeyecek zaten zaten 4 ay hücre tedavisi uygulaniyor 8 ay bu cocuklar gözlenecek olay bundan ibaret

Üye
    volkan_1991 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    19.08-2011
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizi tekrar rahatsız edicem ama konuyu tekrar okudum birşey dikkatimi şekti bu tedavi sadece 0-12 yaş arası kişiler içinmi yoksa daha ağır hastalardada umut varmı benim hastalığım çok ilerledi dmd hastasıyım indirdiğim dosyadaki yazınızda hastalığı ilerlemiş köpeklerde olumlu sonuç çıkmamış bu doğrumu acaba.

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşım

Eger Köpeklerde olumlu sonuçlar alinmasa bu deneme asla insanlarda denecek seviyeye gelmedi.
    Bu çalışma 2-3 ay içinde 8-12 yaş orta kas kaybina ugramiş hastalarda gercekleşecek bu uluslar arasi komite kararidir.Bu calışma bütün müsküler Distrofi hastalarinin tedavi edilmesi için geliştirilen bir hücresel tedavidir.Bu Denemenin risksiz ve güvenli oldugunu bu deneme kanitladiktan sonra bu tedavi olarak hastalara uygulanabilecegini bizzat Giulio Cossu söylemiştir.Türkiye'de Ercüment ovali eger bu çalışma güvenliligi ve tedavi ediciligi kanitlanirsa bu çalışma ile Biz bu tedavi edici hücreleri türkiyeye gittiririz ve bundanda hastalar devletin bir yasal düzenleme ile ücretsiz hastalarda ugulanmasina başlatiririz demişti.Ve bu hücreleri Üretecek Tibbi araç gereçlere Türkiye sahiptir ve biz bu hücreleri üretebiliriz demiştir.Şuan sadece bu çalışmanin bu clinic-1 denemesinin güvenli ve risk teşkil etmedigini gösterdigi an biz calışmalara başlayabiliriz demişti.

Arkadaşlar bu hücreler hastalarin kendi kaslarindan üretilmiyor üretilse ozaman hastanin kendi kaslarindan alinan bu hücreler hastaligi tekrar ediyor ve tedavi potansiyeli %20'ye düşüyor bu uygun görülmedi bu çalışma sagilikli erkek ve kiz kardeşten alinan hücre ile kas hastasi olan kardeşe verilerek tedavi saglayacaktir

Allah'in izni le bu çalışmanin olumlu sonuçlari sunuldugunda biz hastalar sadece saglikli bağşıklik sistemimizin kabul edebilecegi hücrelere ihtiyac duyacagiz yani saglikli erkek veya kiz kardeşten alinan hücreler olacaktir eger kiz veya erkek kardeşi olmayan hastalarda anne veya babadan uygun hücreleri alcaklar uygunluk anne ve babadada bulunamazsa kendine ne yazikki saglikli bir hücre verebilecek kişi aramasi gerekecektir.

Herkese acil şifalar diliyorum Allaha emanet olun Bu calışmanin olumlu sonuçlanmasi için bol bol dua edelim

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki her zaman dua ediyoruz inşallah olumlu olurrr

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam koc
    ben fa hastasıyım ama bu hastalıkda en fazla kaslar etkılenıyo onun ıcın konunun devamlı takıocısıyım
    belkı ucundan kıyısından bızde nasıplenırız
    ınsanlarda denemeler nezaman baslayacak ve ılk sonuclar nezaman gorulur
    resmı sonuclar 5 yılı bulabılır ama dısarı sızacak olan haberler umarım bız gocup gıtmeden yetişir

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

a_slymn;

Merhaba Şimdi arkadaşim FA hakkinda fazla bir bilgim yok acikcasi yanlis bir bilgi vermek istemem ama birde şu var ki kök hücre bütün hastaliklari tedavi edebilir ama cok iyi bir kontol ve programlanmasi gerekiyor bu denemeler müsküler distrofi ve Becker distrofi icin gecerli ama eger bu hastalik kök hücre ile cözümlenir kök hücre ile tedaviye başlanirsa kesinlikle kisa zamanda bir çok hastalikta tedavi edilebilir eger hastaliginiz kasla ilgili ise zaten bütün kas hastaliklarin birincil sebebi müsküler distrofiye sebep olan distrofin proteinidir bu zaten kaslarin en büyük geni ve ayni zamadada proteindir yani bu cözümlendiginde gerisinin ip sökügü gibi gelecegini düşünüyorum

Birde Çalışmalar çok önceden başlanilabilirdi italya gibi problemler yuvasi bir tarafta papa bir tarafta Berlusconi ucubesi yani bir taraftan cok büyük bir maddi sikintilari olan bir ülke yunanistan gibi batma eşiginde olan bir ülke bu problemlere ragmen mücadele veren bir doktor yani cok büyük engellerin oldugunu italyada papa kök hücreler hakkinda bir çok engel teşkil ettigini duydum

Bana verilen tarik haziran 2009 idi ama aradan 2 yil gecti ama bu yil kesinlikle 2011 Şubat-mart-nisan bu aylardan birinde başliyacaklarini kesinlikle bildirdi yani bütün calışmalar testler herşey tamam
    arkadaşlar deneme şu şekilde gercekleşecek 3 veya 5 ay aralarla kas içi-kas dışı ve suspansiyon şeklinde cocuklara hücreler verilecek ve 6 ay bir gözlemde tutularak ilerlemer sonuçlar bütün vucut fonksiyonlari gözlemlenecek zaten bu hücrelerin protein yapici özelligi ve kaslari onarma özelligi cok yüksek bir derecede ve hizli martta başlarsa calışma 2012 mart tarinde bu çalışma sonuçlarini alabiliriz tabiki başlandigi tarihte bir şekilde ilerlemenin ne aşamada oldugunu ögrenebilirim yeterki başlasin bilgiye ulaşmak kolay

Allaha emanet olun iyi Geceler Diliyorum herkese

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutlu bi şekilde tekrar konuy a baktım ama yeni bi şey yok
    hiiç bi gelişme olmadımıııı:?:?:?:??:?:?:?:

Üye
    samsa Avatarı

Son Giriş
    28.05-2011
    Saat
    18:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu bu aralar başlıyormuş.belki başlamıştır...deney süreci 1 yıl sürüyor.yani bu deneyle ilgili en net cevaplar 2012 baharında göreceğiz.insanlarda denenmesi açısından çok önemli...umutsuz olmamak lazım.

Üye
    06ayaz Avatarı

Gerçek Adı
    Nedim
    Son Giriş
    26.07-2013
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar Hersey 66 oncelikle calismalarin icin tesekurler eline saglik konu gecen yılda kalmış gecen zaman icinde herhangi bir gelişme varmı merak ediyorum benimde kardesim rahatsız

Üye
    lazmanya1984 Avatarı

Gerçek Adı
    adem yıldız
    Son Giriş
    05.04-2013
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

indiremiyorum. you tube da acaba varmı

son olarak bi gelişme var mı ????

Üye
    yilmazcivan Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    01.07-2014
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    boş klasör diyo rapid??

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234

LinkBacks (?)

1. 04.11-2010, 08:29
  2. 17.02-2010, 23:51
  3. 17.02-2010, 16:15
  4. 17.02-2010, 15:28
  5. 17.02-2010, 15:22