Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 91 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ah be Defne, şurada yazılanlardan "ben de ölücem" gibi bişey çıkardın ya... Ölümün neden olduğunu bilmiyoruz... Almanya vb. yerlerde böyle kola ısmarlar gibi insanlara paldır-küldür bişeylerin şırıngalandığı yerlerde göze batacak kadar ölüme yol açılsa zaten orayı çoktaaan tefe koyarlardı. Korkma, ölmezsin

20 bin tl masraf yapmışsın,
    Sana, "tedavi" sonrasında "şu sürede şu gelişmeler olacak" diye en küçük bir öngörüde bulunulmamış.
    Bugüne dek belki yüzlerce değişik hastalık/sakatlık için onbinlerce kişiye şır-şır bişeyler şırınga etmişler ama bunlara dair tek bir istatistik kamuoyuna sunulmamış!
    3-5 saatlik bi tak-çıkar işlemi sonunda sırtın sıvazlanıp hastaneden kapıdışarı edilmişsin
    Evine gittiğinde hadi iyi bişey olmadı, ama kötü bir şey olup olmayacağına dair de ne bir söz ne bir uyarı ne de bir takip/kontrol sözkonusu olmamış
    Bi de üstüne utanmadan, "bi gelişme olmazsa, paran varsa gel, gene takıp-çıkaralım gibi absürd bi sözle dalga geçmişler/geçiyorlar
    vs.vs.vs.vs. Bunların hiç birisi moralini bozmadı da, buradaki bir haber ve eleştirel yaklaşımlar moralini bozdu, öyle mi. Ne olur bunu yapma...
    Yaslan arkana ve düşün... De ki: Bu belirsizlikleri ve saçmalıkları ben de biliyorum. Biliyorum ve buna rağmen bu riski göze aldım. Ve evet, bu konuların açıkça ortaya konması da çok doğru. Doğru, çünkü insanlar bunları bilerek kararını vermeli.
    Bu kadar.

Sen aklı başında birisin ve bunları bilerek yola çıktın. Sorumluluğu ve olasılıkları göğüsleyecek kadar güçlü olmak zorundasın.

Ulusal ve uluslararası mevzuatlar izin verdiği sürece böyle (en iyimser ifadeyle!) hayal-satıcılar eksik olmayacaktır... Bence bu tür para tuzaklarına hukuki olarak izin verilmemeli. Yasaklanmalı. Ve hatta sorumlular cezalandırılmalı.

Bir de işin medya ayağı var! Yalan satıp yalan alıyorlar ve insanların yaşamlarını umursamadan zehir ediyorlar. Yüzsüzler! Yalancılar! Suçlular!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otopsi raporu diyorsunuz, güzel, belkide ülkemizin en güvenilir kurumlarından birisi Adli Tıp Kurumu. Ama dikkat edin bazen çok ilginç kararlar da çıkabiliyor, bilmem anlatabildim mi? Size soruyorum, eğer rahmetli Şirvan kardeşimiz X-Cell'deki herhangi bir yanlış uygulamadan dolayı vefat ettiyse bu durum karşısında Sağlık Bakanı nasıl bir açıklama yapabilir sizce? Olay örtpas mı edilir yoksa Türkiye sonuna kadar, gücünün yettiği kadar olayın takipçisi mi olur? Yorumu size bırakıyorum.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bülent bey,sabah sabah biraz duygusallık gösterim..haklısın.yaşayacağım değilmi
    ama şurda bir yanlışlık var,bana eve dönünce sağlığı etkileyecek en ufak bi kötü olayın olmayacağı yazılı olarak olmasada sözlü olarak anlatıldı..birde gelişme olmazsa bida yaparız gibi olay yok..eğer gelişme olursa yeniden 2. bi kök hücre yapılabileceği söylendi..
    bir şey benimde dikkatimi çekiyor;kök hücre nakli oldum diyip siteye yazanlar bi bakıyosunki buhar olup uçmuş..ortalıkta yoklar...

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: defnex Mesajı Gör
    bir şey benimde dikkatimi çekiyor;kök hücre nakli oldum diyip siteye yazanlar bi bakıyosunki buhar olup uçmuş..ortalıkta yoklar...
    nasıl yani ? sence neden ortalıkta yoklar

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Ne sanıyorsunuz arkadaşlar?? bizler kabul etsekte etmesekte nakil yapanlar içinde , medikalciler içinde birer müşteriyiz..Biraz reklamın kime zararı olur diimi..?

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mac72 dedıgınız gıbı bıraz reklemın kıme ne zararı var..hem kımse benım yogurt ekşi demez ama bırazını okudum defnex sız nakıl olmadan butun bu naklın olumlu olumsuz yonlerını bılıyorsunuzdur duymussunuzdur.Olacak bır sey varsa da bence olur olacak.

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar rapor yok bişey yok siz nerden çıkardınız bunu. Ben bugüne kadar kök hücre konusunu çok araştırdım ama somatik kök hücreden ölen birini hiç duymadım. Arkadaşlar tamam embriyonik kök hücrenin kanser ve tümor yapıp öldürdüğünü çok duydum ama somatik kök hücreden öleni hiç duymadım. Zaten somatik hastanın kendisinden alınıp yine kendisine enjekte ediliyormuş. O yüzden zararı olacağını düşünmüyorum. Almanyada uygulananda somatik kök hücre tedavisi bu yüzden bu tip sansasyonları kafana takma bence defne...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

""capri hastaneye dava açsan ne olacak şirvan gerimi gelecek? çok çok hastane tazminat ödeyecektir o parada ana babasının kursağından geçerse helal olsun yani!!!""
    Bu cevabım sana serap_vuu
    Burda senin yazdığın yoruma bi cvp vermek istiyorum yukarda demişsin o para ana babasının kursağından geçerse helal olsun gibi ne yani eğer ortada işlenmiş bi suç varsa bunun cezasını herkez ödemek zorunda mesala senin değişine göre ben iş kazası geçirdim tazminat aldım o zaman o parada helal değil bana.yanlış biliyosun o para benim ilerdeki mahvolmus hayatımı rahatlıga eriştirebilmem için kullanacagım para.benim bu parada ne kadar hakkım olduysa annesinin ve babasının da o parada o bu kadar hakkkı var sen din görevlisi değilsin bu konu üst düzey bi din görevlisi tarafından cevaplanırsa daha iyi olur senin yazdıgın gibi drek kestirip atmak hoş değil ben üzerime alındıgım için cevapladım çünkü bende alacam sonucta...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

loves42, serap için söylediklerine katılıyorum..tabiki o para alıncak.ne yani yapanın yanınamı kalcak.tamam giden geri gelmiyecek ama suçlularda madi-manevi cezasını çekecek..iş kazası geçirenlerde bi güzel o parayı alcak ve ilerdeki sağlık güvencesi için kullanacak..
    serap,eğer yazılarmı ve yazılanları dikkatli okusaydın 6 ay gibi bir sürede yürütülecek diye bir şey yok..6 ay da gelişmeler olabilir ve bekleme süresi deniliyor..yazdıklarım dikkatle okunmayacaksa benim burda anlatmam da boş gibi..rica ediyorum..herkes iyi okuyarak yorum yazsın..yoksa hiç yorum yapmak için yazılmasın

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bende bu konuda bir seyler yazmak istiyorum xcell center da bende irtibat halindeydim ve almanyada bulunan abim bizat hastaneye gidip bilgi aldı ve işin gercegi ben korkuyordum.abim ısrarla gel ve kok hucre nakli ol diyordu bende internetten arastırdıgım kadarı ile işin daha deneme safhasında oldugunu goruyordum.abime bu işi orda arastırmasını ve hastaneden daha once tedavi olmuş ve fayda gormuş bir tanede olsa bir hastanın adresini almasını ve o hastayla gorusmesini soyledim.bu istekle abim hastaneye tekrar basvurdu ve aldıgı cevap sizce ne oldu hasta bilgilerini kimseye vermiyoruz malesef cevabı geldi.daha sonra abimin biraz işi kurcalaması ile bu hastanenin bu işi deneme amaclı yaptıgı ve daha once de isvicre ve fransada haptıgını ogrenmiş tabi işin can alıcı noktası nasıl olurda bir hastane iyileştirdigi bir hastasının bilgilerini vermek istemez.eger gercekten bir iyileşme soz konusu ise bundan daha iyi bir reklamın olabilecegini dusunemiyorum.eger yanlış bir sey yazmış sam butun site üyelerinden ozur diliyorum ama caresizlik insana her seyi yaptırıyor.ve yer yüzündeki butun engelli arkadaslara sabır diliyorum oyle ve ya boyle hayat devam ediyor

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Defnex ben senin için demedim burada yaptığım yorumların senin şahsınla hiçbir alakası yok adını anmışmıyım? benim eleştirim "kök hücre tedavisine" Defnex'e değil bu bir..

loves42 iş kazası tazminatı ile benim verdiğim örneği nasıl bir tutabildin hayret yani!! aynı şeymi arkadaşım..

Ortada işlenen bir suç varsa suçu durdurmak kafidir bana göre gerekli hukuksal önlemlerin alınması bir daha o suçun işlenmemesinin sağlanması yeterlidir..

Yani benim söylediğim vefat eden çocuğun canının bedeli para pul olarak karşılanmamalı başka şirvanlar olmasın diye hukuksal olarak tedbir alınmalı..

madem hak veriyorsunuz birbirinize ee o zaman söyleyin bakalım şirvana ne kadar fiyat biçiyorsunuz yani kök hücre tadavisi sebebi ile ise bu ölüm hastane ne kadar para vermeliki cezalarını çektiler ohh olsun diyebilelim.. Hadi bir fiyat verin bekliyorum loves42 ve DEfnex ..!!!

Not: Helaldir haramdır o para demişmiyim ben ya.. tersinden anlamışsın sen loves42 tersinden..!!

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serap,bende kök hücre için diyorumya..öyle 6 ayda yürütürüz diye bir şey yok..zaten bu yasalda değil böyle bi açıklama..doktorların kendileride ifade etti..hem nasıl fiyat biçilecekki..burası yasama-yargı-yürütme organı değil...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zor olmamalı ki senin için fiyat biçmek defnex..maddi karşılığıda alınmalı dedikten sonra aklında bir fiyat vardır diye düşündüm hesaplamışdır belki diye düşündüm..

Bu konu ayrı bir kaç kişi adını andı diye konuyu sen kendine mal ettin yapılan her yorumu kendi üstüne alınıyorsun eğer sana yönelik bir yorum yapacak olursam senin açtığın başlığa yazarım..

Konu başlığına dikkat et.."Bazı yerlerde uygulanan kök hücre tedavisine inanmak ve soru işaretleri" diyor..!! yani Defnex'in uygulattığı kök hücre tedavisi hakkındaki düşünceleriniz demiyor konuyu kendine mal etme!! Ben aklımdaki soru işaretlerini dile getirdim sadece..Forumu anlattıklarımı dikkatli okuyun diyorsun aynı özeni senden de ben bekliyorum anlarsın umarım

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serap bu nasıl bir mantık..gel fiyat biç diyorsun....valla iyice güldürüyorsun...
    sen yazmışınki 6 ayda yürütülüyor...ilk mesajını tekrar oku..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir daha okurmusun?

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon