Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 91 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Anlamadın beni capri..

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

ölüme çare yok günü gelen bir sebepten gidiyor..
    Otopsi raporuna göre konuşmak gerekir ne kadar doğru kök hücre tedavisi...ülkelerde ne kadar bilinçlice uygulanıyor,bir yaş sınırı olmalımı olmamalımı,nelere dikkat ederek yapılmalı,hastalığın derecesi nerde hangi safhada türü ne iyice araştırmak gerek...
    "kobay" olmamak gerek ne olursa olsun iyi gelecek diyede herşey denenmez....iyi örnekleri görüpte %'sini alarak bir şeyleri uygulatmalı insan kendine....konumuz kök hücre ama amansız hastalıklardan şimdi basit örnek günümüzde kanser olan bir insana bazı doktor önermiyor kematerapiyi çünkü kemoterapi onun için artık bir EZİYET....ee bile bilede o hastaya kematerapi uygulanmaz....iyi gelecek hasta var iyi gelmeyecek hasta var....X KİŞİYE İYİ GELDİ KURTULDU DİYE Y KİŞİYEDE İYİ GELECEK DİYE BİR ŞEY OLMADIĞI GİBİ Y KİŞİYE KÖTÜ GELDİ DİYE Z'YEDE KÖTÜ GELECEK DİYE BİŞEY YOK....
    sanırım insanların işi biraz şans biraz %'ler....
    birde 1 doktor değil bir kaç doktorla diylog halinde olunması gerekiyor....A'la b'nin düşüncesi farklı olabiliyor bazen....
    Ama umut dünyası ya insan acabalarla yaşamak yerine bu tür hastalarda kendince tedaviye olumlu bakıyor demekki....
    Tabiki kimse iyiken birden bire hastalık pençesine düşmek istemez...kurtulmak ister içinde bulunduğu durumdan imkan varsa
    Insan bir umutla şifa arıyor..ama bilmedende bu işlere girmemek gerek....
    BU YOLDA BİNBİR UMUTLA BU TEDAVİYİ UYGULAYAN İNSANLARIN UMUTLAYI BOŞA ÇIKMAMASI DİLEĞİYLE....

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkaşlar bildiğim kadarıyla şirvan geçirdiği kazadan dolayı kök hücre nakli olmadan öncede solunum cihazına bağlıydı ve solunum güçlüğü çekiyordu. Ama bülent abinin dediği gibi otopsi raporuna göre konuşmak en iyisi...

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama şirvan kardeşimizin durumu çok çok kötüydü..kökhücre naklinden öncede solunum problemi vardı..kökhücre onun için son şans gibi birşeydi.bu konuyu defne ablaya bağlamadan tartışalım...bence moral verin.gerek yok yani şu böyleydi o böyleydi...defne abla hepsini bizden iyi biliyor...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Anaztezi'de oldukça önemli gibi geldi bana
    mesela bir operasyona tabi tutuluyor çocuk ama solunum yetmezliği var
    böle büyük bir operasyona nasıl solunum sıfırken doktorlar onay veriyor buda tartışılır

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Herkesın gorusuru farklıdır.Ama bence arkdaslar butun omurılık felclılerın durumunu farklıdır.Ve defnex yaptıgı kok hucre kımınıe olumlu etkılerı olur kımıne olmaz...seyithan abimin dedıgı defnex sımdı her seyden cok moreli önemlı.bıraz daha bekleyelım gorelım..oturanboğa cok guzel dogru seylerden bahs edıyor haklısın abı ama bence her seyın guzel tarafından bakalım.umudumuzu yıtırmemelıyız evet bu kök hucre olayı benden daha ıyı bılıyorsunuz yıllardır var ve olacakta bence yıne umut yıne heycan.butun bunlarada medya faydalanıyor.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu başlığı cidden yeni gördüm ve baştan sona hayretler içerisinde okudum..tam benim tedavi olduğum dönemde bu başlığın açılması beni üzdü...şuan moralim sıfır..yazılanlanlardan etkilendim...şirvanın durumu çok ağırdı..en üst düzeydeydi...solunum sıkıntısı mevcuttu...kök hücreyle en ufak ilgisi yok..ne yani ben şimdi ölcemmi eğer ölürsem kimsede duymaz..aaa duyar pardon..hemşom şehribanu size söyler

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anestezi genel değil..lokal aneztezi uygulanıyor..5 dakkiada da bitiyor...büyütülecek bişey değil..küçücük bişey.sırtınızdan iğne vurunduğunuzu düşünün...
    ben cidden kötü oldum ya...ölümün nedeni kök hücreye bağlanmış giibi yorumlar var..tamam 2-3 aya kadar bende ölürüm

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defne ölürsen helvanı yeriz bende kök hücre tedavisi olcam belki bende ölürüm

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendimi şuan diri diri toprağa gömülmüş gibi hissediyorum
    güne kötü başladım

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

capricorn; enazından başkaları kurtulmuş olur

Defne peki almanya da kök hücre nekadara maal oldu sana bu tedaviyi sigorta karşılıoyormu karşılmaıyorsa bu tedavinin fiyatı kaça maal oldu

solunum sıkıntısından kaynaklıdır arkadaşalr sanmıorum kök hücreden dolayı olcagını ama kız kök hücre yaptırmadan 9 ay yaşadı
    kökhücreden sonra ölmesi dikat çekti. neyse çıksın bakalım adli tıptan gelcek sonuçlar

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaaa yeter yaaa....kök hücreden öldü diyelim..içiniz rahatlasın..bende 2 aya kadar ölürüm...çok sağolun ya...ne biçim bir gün bu ya...helvamıda kavurup yersiniz artık...

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanlar çok basit amelayattan bile ölebilir bence riske degmeye deger

Üye
    amasra_peace Avatarı

Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar moral bozmaya gerek yok.ben o haberi duyduğumda çok üzüldüm.defnex arkadaşımızın kök hücre uygulaması yaptırdığı günlere denk geldi.inşallah bu haberi paylaşmazlar arkadaşımızın morali bozulmaz dedim.hatta paylaşmayalım diye özel msj göndercektim ama geç kalmışım çoktan haberi paylaşmışlardı.Defnex sen moralini hiç bozma bence sonuçta bunun o uygulamayla ilgisi yok.sen çok daha iyi yerlere geliceksin bunu düşün ve girdiğin yolda ilerlemeye devam et.sen zor olanı başardın hiçbir şey seni yıldırmasın.senden gelicek güzel haberleri bekleyen bir sürü insan var bunu unutma ve hiç üzülme

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,

Bu yazılanlara bakıyorum da çoğunlukla hayaller üzerine ve sanırım tanıtım amaçlı. Yani arkadaşlar bizler bu durumdan en çok etkilenen konumundakiler olsak ta, galiba gözümüz öyle bürünmüş ki, bir-iki arkadaşın dışında bu çocuğun ölümünü sorguayamıyoruz bile. ( Bülent beyin olaya yaklaşımına br hasta ve engelli olarak teşekkür ederim.Diğer hasta aile sitelerinde site yönetimleri de bu reklamı yapabiliyorlar) Böylece bizi sömürmeye çalışanlara da çok açık tüyo veriyoruz. Yani o merkezlere demiş oluyoruz ki, sen işine devam et, bu deneme sonuçları bize lazım, ne yapalım denek olmasalardı. Biliyormusunuz ki, bu davranış tarzında olan herkes bu gidişattan sorumlular. Ama bu davranışı da kendilerince çok kolay açıklıyorlar, umut işte diye. En ufak bir umudu değerendirmek istiyorum gibilerinden. Artık bu umut kavramını ortama göre şekillendirerek kullanmayı da çok sulandırdık sanırım. Ben 45 yıldır hastayım ama bu tarza umut tacirliğini sadece ticaret olarak görüyorum. Oysa ben sorgulamak istiyorum. Daha denemeyken nakil sonucu hele ki bir çocukta belli ki hiç denenmemişken, nasıl ona sen ayağa kalkacaksın denebildi ? Bir çocuk yalan bir umutla nasıl kandırılabilir ? Bu merkez nakili yapıp çocuğu evine yolluyor. Burası gelişmiş bir ülke, bu tür çalışmalar asla böyle olamaz. Gelişmeyi takip kayıdı yok. Bir iyi gelişme olsa bile bu merkez hastayı tert ediyor. Gelişme kayıdı yapılmıyor demektir. Rehabilitasyon da söz konusu değil.

Bir de bu deneme çalışması 7000 euro civarında denirken neden bu çocuğa 400 bin lira toplanıyor ? Sağlık Bakanlığının onay vermediği bir uygulamayı vali nasıl uygun bulup kampanya başlatıyor? Hiç bilime ya da Sağlık Bakanlığı yetkililerine danışmıyor mu ? Yoksa danıştı da onay mı aldı ?

Bizler bu konulara cevap arayacağımıza bu yeri tanıtma ve hasta çekme kaygısı var gibi. Hayretler içinde kalıyorum. Aranızda bunları düşünen hiç olmadı mı ? Yani bir hasta ve insan psikolojisiyle bakıldığında sorgulanması gereken br durum önemli derecede var.
    Sorgulayamayanlar ise bence bu şirketin tanıtımı derdindeler. Bunlar artık hep oluyor. Denemeye gidiyorum diye ortaya çıkıp reklam yapılıp sonra kayboluyorlar. Bu denemeye gideceğim diyenlere şunu söyleyebilirim. Şimdi sadece hayal kurma ve hayal kurdutma konumundasınız. Şimdi yanlışlıklara sebep olmamak için ( Şirvan ın ölümü gibi ) susun ve yine bu denemeyi kendinize yaptırın, sonuçta iyieşirseniz doğru ve gerçek tedaviyi hastalarla paylaşırsınız.

Sağlıklı günler diliyorum.

Fulya

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon