Sayfa 6 / 18 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 261 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmiş olsun defnex.

Kök hücrenin bahsedilen türünün etkisi ile ilgili çok ayrıntılı bilgim yok, doğrusu çok da araştırmadım. Ancak kabaca merak ettiğim birkaç şey var. Sağlık personeli olduğun için belki araştırmış ya da tedavi olduğun merkezde sormuşsundur diye kolaya kaçıp sana sormak istedim. Eğer yazılarını yanlış anladıysam düzelt lütfen.

Otolog kök hücre nakli olmuşsun. Yani senden alınan kök hücreleri yine sana vermişler. Kök hücreler kanından elde edilmiş, yani zaten bunlar vücudunun içinde dolaşımda. Kan vücutta çok hızlı dolaşıyor. Kalp dakikada ortalama 70-80 kez çarpıyor ve kanınla bütün organları - deyim yerinde ise - yıkıyor. Eğer tıkanık bir damarın yoksa, kılcal damarlar ile bu kan vücudunun en ücra köşelerine kadar uzanıyor.

Anlamadığım şey, zaten vücudunda olan erişkin tip kök hücreleri alıp yeniden vermenin nasıl fayda sağladığı.

Bir de nakil işlemi ile beraber başka bir ilaç verdiler mi? Örneğin allerjik reaksiyon olabileceği gerekçesi ile kortizon veya etki arttırmak için nöro-situmulasyon potansiyeli olan herhangi bir tedavi de eklediler mi?

Yeniden geçmiş olsun. Umarım fayda sağlarsın.

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kuzey, siz neden bu kadar sinirlendiniz. Hepimiz bence de Almanya ilgililerine sormalıyız. Ben ilk adımı atıp Sağlık Bakanlığımıza yazdım ve verilen cevap saydıkları maili hepiniz gördünüz. Ama sizin tavrınızdan çıkan şu; gördüklerini ve bilimin söylediğini açıklama sus, şikayet etme. Galiba hep hayaller üzerine bir düşünce tarzı seçtiğimiz için gerçeklerin bahsedildiği noktada tepki oluşuyor. Yazdıklarım neden fazla geldi diye düşününce bu psikolojik sansürleme tepkisi sanırım yoğunlukta.

Neyse biz çok emek vererek bu doğru bilgileri aktarıyoruz çalışmamızda. Bilgiyi buraya da aktarmak istemiştim.

Herkese iyi günler.

Fulya

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neptune;
    bu kan damardan değil kalça kemik iliğinden alındı..labaratuar ortamında 2 gün boyunca kandaki elementler ayrıştırılarak kök hücre elde edildi.bana 3 günlük her hangi bir enfeksiyona karşı oral yoldan (ağızdan) antibiyotik verildi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: neptune Mesajı Gör
    Anlamadığım şey, zaten vücudunda olan erişkin tip kök hücreleri alıp yeniden vermenin nasıl fayda sağladığı.
    Dayanamadım... Konu dışı:

[SPOILER=GORA'da Garavel'le Arif'in rakı sofrasındaki muhabbeti:]Garavel: İçindekini çıkarıcaz, sende olanı sana koyucaz Arif!
    Arıf (bozulur): Hocam böyle imalı laflarla ayıp olmuyo mu biraz!?[/SPOILER]
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neptune'nin sorusunu okurken bende tebessüm ettim..ama güzel soruydu itiraf etmeliyim

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

şöyle bi baktımda muhalefetler iktidarlar herkez hazır tabiki bir birimizi yemek için hepimizin hayali ortak iyleşmek gerçekler ise ? size şöyle anlatayım konu daha iyi anlaşılsınhayalimde uçabiliyorum gerçekte ise yerden kalkışı başarabilsem belki uçmayıda başacaramamacımız ne hayal yıkmak nede umut kırmak dileğimiz gerçekten birşeylerin olması ve burda düşüncelerimizi paylaşmak bence çinliler bıraktı böyle ufak tefek işleri almanlar kaptıbizde ülke olarak izin çıkcak diye bakalım ellerinden deneysel bi bilgi varmı? bugune kadar iyleştirdikleri biri varmı? şayet yoksa benim bozuldugum nokta bu uygulamayı neye istinade para ile yapıyorlar ?herşeyi sana ve vücuduna bırakaraksa bende bırakırım kendi vücudum kendi hücresini üretirha onların anlayışı ha benim düşüncem fark var diyen varsa sussun sölemesinbildigim kadarıyla uygulamanın zararı yok ama ama benim sokaga atılcak 20 bin liramda yok hadi bi kereye mahsus bulduk buluşturduk yaptırdık ve başarılı olmadı bir kaç yıl sonra teknoloji ilerledi ve bişeyler ispatlandı 2bin lira düş 18bini nerden bulcam ben bu tür uygulamalara karşı değilim ama bişeyleri ispatlamadan parayla yapılmasını saçma buldum ve parası olan herkez uygulamaya hazır devir lale devrimi ekonomi devri krizde var zaten bişeyleri ispatlasınlar bende yaptırcam

Üye
    missing_you Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    05:11
    Yaşadığı Yer
    ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: defnex Mesajı Gör
    neptune'nin sorusunu okurken bende tebessüm ettim..ama güzel soruydu itiraf etmeliyim
    Defnex ne olmus buralardaq bole yaa karısmıs baya... neyse ekledinmi sen beni???

Üye
    hersey_66_ Avatarı

Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Defnex senin yürüme umudun çok yüksek çünkü eger hücreler GMP kalitesinde ayrıldıysa zaten senin kendi kök hücrelerinden sana tedavi uygulanıyor vucuduyun bunu red etmesi mümkün degil çünkü bu senin kemik iliginden alınan erişkin kök hücreler senin eger sende his yoksa sinirsel kaynaklıdır bunun vuduttaki zedelenmiş siniri onarması biraz zaman alır çünkü sinr çok zor onarılıyor ve ilk ayaklarında hislerine bak yani tepkileri görmelisin tepki gördügünde sende his olmayan bölgeyi sürekli hareket ettirmelisin ve böylece sinirin kök hücreyle onarılması hızla başarılır

senin yürüme umudun çok yüksek çünkü sinrsel bir çok tedavi var ve bunların çogu başarılı geçiyor zaten sinirsel hücrelerin yapıçılıgını SCS kendi listesine kattı yani umudun hep hüksekte olsun ben sana yürürsün diyorum sadece beklemelisin

Üye
    yardımeli Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defnecim konuyu yenı okudum ve çok mutlu oldum inş.. bi gelişme olur ve bizde bu kök hücreden faydalanırız gelişmelerini merakla bekliyorum...

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ne olur benden msn istemeyin...çünkü günlük siteye yazıyorum..sorunuz varsa burdan sorun..elimden geldiği kadar cvp vermeye çalışırım..çünkü günlük bana kök hücreyle ilgili ö.m de geliyor..artık beynim yoruldu..ne olur kusura bakmayın...artık yetişemiyorum..

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Ozur dilerim amacım sizi uzmek degildi!!

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defnex;

Teşekkürler cevap için. Fırsatım olursa bir ara kemik iliğindeki kök hücrelerin dolaşıma katılıp katılmadığını ve potansiyellerini araştırmam gerek.

Bildiğim kadarıyla bahsettiğin otolog kök hücre nakli bazı kanser türlerinde yapılıyor zira bunların kemik iliğinin fonksiyonunu yeniden oluşturma potansiyelleri var. Kanser tedavisinden önce kişinin kemik iliğindeki kök hücreleri alınıp saklanıyor ve sonra yoğun bir kemoterapi yapılıyor. Kemoterapi kanserli dokuyu ortadan kaldırıyor ama kemik iliği de tahrip oluyor. Bu yüzden kemoterapi tamamlandıktan sonra kemik iliğinin fonksiyonunun yeniden kazanılması için daha önceden kişiden alınıp saklanmış kök hücreler geri veriliyor.

Ancak bahsettiğin şekilde bir tedavide işe yaraması bana ilk aşamada mantıklı gelmiyor. Eğer öyle olsaydı çok daha yaygın ve konvansiyonel şekilde yapılıyor olurdu diye düşünüyorum. Zira anladığım kadarıyla basit bir işlem. Yine de öncelikle başta söylediklerimi araştırmam gerek.

Fırsat bulup da bakabildiğim zaman zaten senin de tedavinin bazı sonuçlarını alıyor olmuş olman gerek. Durum daha açıklığa kavuşmuş olur. Yeniden geçmiş olsun.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağzına sağlık neptune...ağzından bal damladı...yorum yaparken benim etkilenip etkilenmiyeceğimide düşünün.

cidden yoruldum artık...dalga geçer gibi yorumlar yapılıyor.site yöneticisinden lütfen bu konuda yardım istiyorum..değişik yorum yapılacaksa diğer başlığa yapılsın...çok üzülüyorum..umutsuzluğa düşüyorum... sevgili OTURAN BOĞA lütfen yardımınızı bekliyorum bu konuda..

neptune sanırım tıp doktoru...2 gündür geliyo,dalgasını geçip gidiyor...ne olur BABEN-OTURAN BOĞA bu işe bir el atın..

Engelsizbiz; sözüm şuan neptune'yeydi...sakın üzerinize alınmayın lütfen..ama cidden dalga geçenler var

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkurler

Üye
    Pardon Avatarı

Son Giriş
    03.04-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Insalah her gecen gun cok daha iyi olursun cok sevindim okuyunca,Kok hucre tedavisine baslanmismiydi ama yoksa deney amaclimi senin tedavi ? Merakimi mazur gor..

Sayfa 6 / 18 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon