Sayfa 5 / 18 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 261 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fisherman73 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    04.09-2009
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben7yıl önce ateşli silah yaralanması sonucu t2 praplajiyim operasyon öncesi hazırlanman her açıdan nasıl geçdi sonrası nasıl.birde hastalık süresi önemlimi herşey gönlünce olsun

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fisherman73;
    senin yapman gereken ilk önce x-cellin sayfasına girip ordaki başvuru formunu doldurcan.onlar mailine karşılık verecektir.sonra gerekli raporları ve MR ni isterler..doktorlar inceledikten sonra olumlu-olumsuz yanıt mutlaka gelir.hastalık süresini onlar zaten formda sorarlar..sonra kararını sen verirsin .geçmiş olsun..

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

28 hastadan altısı tedavi sonrasında kas spastisitesinde, duyusunda, kontrolünde veya iyi hissetmek açısından herhangi bir değişiklik bildirmemiştir.
    28 hastadan onu iyileşme olduğunu, spastisitenin düştüğünü ve/veya duyunun arttığını ve/veya kas denetiminin arttığını bildirmiştir.
    28 hastadan on ikisi güçlü bir iyileşme olduğunu, spastisitenin olmadığını ve/veya duyunun (sıcaklık, iğne batması) ve/veya kas denetiminin (sırt, bacaklar, kollar ve ayak parmakları) belirgin derecede arttığını bildirmiştir. Ayrıca mesane hissi ve denetiminin arttığını ve/veya karın hissi ve denetiminin arttığını ve/veya cinsel fonksiyonun onarıldığını bildirmişlerdir.
    Hiçbir hasta yaşam kalitesinin algılanabilir derecede bozulduğunu bildirmemiştir.
    Omurilik Hasarlarında Kök Hücre Tedavisi ? XCell-Center

Omurilik Hasarlarında Kök Hücre Tedavisi 28 hasta icinde altisinda iyilesme gorulmemis ancak kotuye gitmede yok geriye kalan 22 hastada iyilesme gorulmus...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Her gün onlarca belki de yüzlerce insana peynir-ekmek satar gibi kök hücre şırıngalayan bir firmanın veri diyerek bu kadar laubali bir bilgi yayınlaması bile başlı başına absürddür! "Valla bak iyi geliyoooo" yaklaşımı ile oradaki 30-40 kişilik grupla yapıldığı iddia edilen laubali soru-cevap arasında hiç bir fark yok! Firma değil de bir tıbbi değeri olan çalışma olsa, deneylerin nasıl yapılacağı da sonuçların nasıl yayınlanacağı da ileri sürülen tedavinin nasıl literatüre gireceği de bellidir. Ama yok, firma bunu yapmayı aklından bile geçirmiyor... Onun yerine "tavşan b.ku" misali ne kokar ne bulaşır bi iki ifade yazıp, kanunen zor durumda kalacakları hiç bir vaadde bulunmayıp, basıveriyorlar altına fiyatı! Gel vatandaaaaş!
    Peki neden anlamlı bir deney ve makale yayınlamıyor da böylesi "iyi geliyo vallaaa" yöntemini benimsiyor firma?
    Çok basit!
    Çünkü deney ve makale demek, bağımsız bir komisyon tarafından sürecin incelenmesi ve sonucun kamuoyuna açıklanmasını göze almak demek. E bu da kolay değil! Değil, çünkü önlerinde (2005'ten kalan) kötü bir örnek var:
    Kök hücre sahtekarlığı kanıtlandı
    Genetik kopyalama yoluyla ilk kez insana ait kök hücre elde ettiğini ileri süren Güney Koreli bilim adamı Hwang Woo-suk`un bu iddiası resmi raporla yalanlandı.
    Hwang`ın araştırmasını soruşturmakla görevlendirilen Seul Üniversitesi Soruşturma Komisyonu`nun raporunda `Hwang ve ekibinin bir insana ait DNA`dan kök hücre ürettiğine dair hiçbir bilimsel veri bulunmadığı` belirtildi. Hwang`ın Science dergisinde geçtiğimiz mayıs ayında yayımlanan makalesinde belirttiği, `hastaya özgü kök hücre elde edilmesi teknolojisini ürettiği` yolundaki iddiasının doğru olmadığı da vurgulandı.
    Bu firma bugüne dek (ayağa kalkması mümkün olmayan) tek bir felçliyi ya da başka gruptaki insanı ayağa kaldırmış değildir. Bunu yapmış olsa gürül gürül duyurusunu yapardı sitelerinde... Bu firma hiç bir vaadde bulunmaksızın sadece "kök hücre" sözünü pazarlıyor. Helal olsun!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Olayları her acıdan takip edip hemen umut kaybetmemek lazım bence!

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

cidden maddiyat için yaptıkları çok belli denek olarak kullanmak için bile yapılsa insan bi merak eder etkisini üç altı ayda gösterecekse o süre zarfı içinde gözetim altında tutar ne gibi değişikler olacak diye Bunlar önce parayı alıp uygulamayı yapıp üç beş saat sonra by by diyorlar gerçekten ilgilenseler bari...bide ikinci bi tedavi olma durumunda 1000 euro indirim yapıyorlarmış allah razı olsun baya bi indirim niye tamamen ücretsiz yapmıyorlar çok mantıksız geliyor bana... ama deseler ki seni denek olarak kullancaz altı ay misafir etcez ücret almıcaz kendimi bilim dünyasına feda etmeye hazırım umut umutdur diyerek

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bazı şeyleri kendi doğrularınıza göre eleştirmek olmaz.Belki adam trilyonerdir ve 2-3 sene sonra tadavi olarak duyurulacak olan kökhücreyi şimdiden yaptırıyordur.Size göre kökhücre maliyeti çok diye şimdiden yaptıran kişiyi kendi doğrularınıza göre eleştirmek olmaz..Onunda doğruları vardır..diyordur ki ben zenginim,benim için para önemli değil,deneme amaçlı kullanlansalar bile ben yaptıracağım diyordur ,buna saygı göstermek lazım...
    Bana sorarsınız bende kökhücre yaptırmak istiyorum ve tek sorun şu an maliyet.20 milyar istiyorlar..inanın kesin tedavi yapacağını bilsem 5 kere yaptırırım ama SMA üzerine tedavisi kesin olmadığı için şimdilik beklemedeyiz.bu benim sorunum..Ama ben trilyoner olsaydım şu an kendime çoktan kökhücre yaptırmıştım..anlatabiliyor muyum kendimi . Bence yaptıran arkadaşlara saygı duyalım,yok denek oldun ,yok para taciri.....,,bence burada destek olalım arkadaşlar..biz güzel düşünürsek allah ta bize karşılığını verir....Şu an ben kökhücre yaptırmıyorsam kesinlikle mevcut paramın boşa gitmemesi için..belki tedavi olacağım ama yine de net cevap almak isterim....bakın en fazla 3 sende sonra inanın kökhücre tedavi olarak duyurulacak kas hastalıklarında...Fulya ablada demişti ki 2010 yılında insan üzerinde denenmeye başlanacak ve 2011 yılında ise başarılı olunursa tedaviye geçilecek...arkadaşlar ben kökhücre olayına 2010 yılında başarılı olacağına %80 inanıyorum..gerçekten bak....son olarak şunu da söyliyim..kökhücre tedavisi gören defne ablaya yazılan cevapları okuyorum inanın çok utandım o cevaplardan..destek olmalıyız..ben defne abla yerinde olsam inan buraya gelişmeleri yazmazdım..zaten kendisi içinde çok iyi olurdu bu

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tedaviye geçilecek demiyorum. OF ye olacak ilk denemeden sonra sonuç olumlu olursa ALS-SMA 1 de denemeye geçilebiecek, tedaviye değil. Çünkü OF deki bir kesiyle genetik bir hastalık çok çok farklıdır. Dikkat edersen SMA yı tümüyle bile söylemiyorlar. Deneme SMA 1 bebekler için, bıununda nedeni bebeklerde aksonlar kısa olduğundan olumlu sonuç olabilir diye düşünüyorlar. Yani yetişkinde akson uzun olduğundan zor olur diye düşünülüyor. Yani sma 1 bebekler 2 yaşına gelmeden kaybediliyorlar diye yaşamı uzatabilmek adına dabir çalışma bu. Bunlar hep bilimsel söylemler. Bu çalışmaların hepsini biz sma grubu sitemizde çevirilerle duyurduk ama gerçekleri görmek istemiyoruz. Ama sadece tedavi olur diyene inanmak ve inandırmaya çalışmak bir işe yaramaz. Bu gerçeklri görmemektir. Olacağına inanıyorum demekle olmaz bilimsel veri sunulabilmesi lazım. Hastaların çıkıp ben olacağına inanıyorum demesi birşey ifade etmez.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet,doğru diyorsunuz.yanlış anladım galiba sizi.belki de kendimi çok kaptırmışım tedaviye ki 2-3 ye tedaviyi çıkarttık . Geçenlerde discovery kanalında bir belgesel izlemiştim...ABD bilim adamları kökhücre çalışmalarının devlet tarafından engellendiğini ve bu yüzden çok zaman kaybettiklerini ve eğer kökhücre çalışmlarına zamanında devlet tarafından destek verilseydi şimdi birçok hastalığı çözmüştük diyorlardı,,Sizce devlet tarafından çalışmalar kısıtlanmasaydı biz şimdiye sağlığımıza kavuşmuş muyduk ? youtubeda da bununla ilgili çok video var.. mesela espiri olarak bir video var.doktor tam kökhücre çalışması yapacak bilgisayarın içinden başkan bush çıkıyor ve doktora stop diyor

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fark ettimki,fulya iyice muhalefet oluyor...bizlere karşıt durumda..ama kendisi yukarda bahsettiği olaya iyice inanmış ve bizide inandırmaya çalışıyor...unutmaki fulya senin de bize zorla,üstüne basa basa yazdığın şeyin elle tutulur hiç bir yanı yokiş videolara kaldıysa türkiye'de de tavşan ve farelerde de uygulanıyor..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kök hücre konusunda herkes düşüncesini söyleyebilmeli karşıt düşüncelere sahip insanlarda olacak mutlaka..Bunun adına "muhalefet olma" denilemez..! her kim kök hücre konusunda olumsuz düşünüyorsa defne senin için "muhalefet" demek oluyor..hiç kimsenin senin inandıklarına inanma mecburiyeti yok seninde olmadığı gibi..

Nasıl eleştirilmek istiyorsan öyle eleştir ki kişilerin senin yarattığın etkilere verdiği tepkiler canını acıtmasın..!

Burada "insanlar kendilerini fazla kaptırmasın kök hücre tedavisine" deniliyorsa iyi niyet üzere söyleniyordur..haaa kişi kendini kandırmanın adına "umutluyum" diyorsa buda kişinin kendi sorunudur çünkü yaşayacağı hayal kırıklığını ( Gönül asla istemesede)burada nutuk atan bizler hissedemicez yaşayacak olan kişinin kendisidir..

Herkeste birşeyler fark ediyorsun defne ben umutla bekliyorum....

"kendinide farketmeni"

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ooooooooo serap hoş geldin...bende seni bekliyordum...senin yokluğunu taaa içimde hissediyordumtekrar hoş geldin

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elle tutulur yanı olmadığını nereden biliyorsunuz ? İlgili çeviri sayfaları okuyanlar elle tutulur yanını görür. Bu bilgi benim yorumum değil konu ile yetkili ekibin bilgileri, bilimsel yayınları. Oysa hani xcel in yayınları. Sizin ki kendinizce bir yorum ve bilimsel yanı olamaz. Gelişmiş ülke insanı önce şu soruyu sorar. Bu firmanın bilimsel yayını nerede. Yoksa hastalar mı bu işi yapmaya çalışıyor? Kusura bakmayın ama burası Türkiye de olsa bu kadar ilkel değilz. Ülkemiz de bu konuma koymayın.

Şu nedenle de sizin etkiniz olamaz çünkü çekince gerektiren soruları kendiniz içn bile soramamışsınız. Nasıl soramadığınızı da anlamakta zorlanıyorum.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya,boş ver cidden...tabiki fikrini söyleyeceksin..özür dilerim...
    serap,HADİ ATAĞA GEÇ..ARAYI SOĞUTMA

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Fulya hanim bunun kadar sikayet ediyorsunuz madem yazin alman makamlarina
    anlatin derdinizi .... sayin alman yoneticileri bakanlari saglik bakani siz orada
    uyumaktasiniz lutfen gaflet ve delalet icinde olmayiniz diye ...

Bir arkadas yazmis demis besbelli madiiyat icin yapiyorlar bu dunyada ticari
    meta olmayan ne var alinir satilir durumda olan hersey elbette para karsiligi
    satilacak... Bir firma 40 milyon dolar yatirmis bir arastirma icin babalarinin hayiri
    icin yapmiyorlar bu arastirmalari ceplerini dolduracaklar elbette...

kapitalizm denen sistem boyle isliyor ...

Her ulke kuba olmuyor maalesef Latin Amerika ulkerinin fakir cocuklarina burs ancak
    kuba verebilir yada dunyanin bir ucuna saglik personeli eksik diye doktor hemsire hastabakici
    ancak kuba gibi bir ulke yapar insani temel alan ulkeler kendi halkina bedava saglik uygulayabilir...

Latin Amerikada ancak venezuela gibi ulkeler Chavez veya moralez gibi baskanlar bazi Latin
    Amerikada ulkerinde petrol yok diye sadece dayanisma maksatli bedava petrol gonderebilir...

Almanya gibi Kapitalist ve Emperyalist ulkeler ve onlarin siteminden beslenen kapitalist
    unsurlar sagligi bile parayla satacaklar...

Sayfa 5 / 18 İlkİlk 12345678915 ... SonSon