Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gelecekte Elektroeğirme

Araştırmacılar elektroeğirme yönteminde uygulanan elektrik alanı yönlendirerek, ipliksi yapıları çeşitli şekillerde elde etmeyi planlıyor. Bu sayede doku motiflerinin oluşturulması amaçlanıyor.

case study adding value hoki banner - Gelecekte kök hücre

Resim 4: Elektroeğirme Tekniği Sonucunda Oluşan İpliksi Fiber Yapılar

Gelecekte elektroeğirme yöntemiyle, canlı kök hücreler ile doldurulmuş kanal şeklinde ipliksi yapılar elde edilebilecek. Bu kanal şeklindeki yapılar tedavi bölgesine nakledildiğinde hem hızlı hem de düşük maliyete etkili bir iyileşme sağlanabilecek.

Üye
    Finally Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:05
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kök hücre tedavisi ile belki körlüge cözüm bulacaklarini yalniz isitmeye cözüm bulmayacaklarini düsünüyorum.
    Cünkü bu kasten yapilacak. Cünkü Isitme cihazlarindan veya bionik kulaklardan cok para kazanan birileri var..
    Eger gözleri bozuk olanlar veya isitme kayiplari olanlarin hepsini tedavi ederlerse bütün GÖZLÜK ve ISITME CIHAZLARI sektörü kepenklerini indirmek zorunda kalacak.

Üzülerek söylüyorum birileri buna asla izin vermez... Belki cok zenginler yüksek paralar ödiyerek tedavi edilir ama öyle bütün insanlara verilmez bu tedavi.. Eh bende bir isitme engelli olarak duymayi cok isterim tabiki karamsar olmak yakismiyor umarim kendimi kandiriyorumdur ama yasadigimiz dünyada böyle seyler mümkün malesef.

Bakiniz simdiye kadar hic bir hastaligi birseye bagimli olmadan ortadan kaldirmis degiller. Günümüzde hertülü hastalikla bas eden seyler devamli kullanilmasi gereken ilaclar ve makinelerden baska birsey degil. Bir organ nakli yapilsa bile ömür boyu ilac kullanima mecbursunuz...

O yüzden kökhücre ile tedavi etmek demek bütün hastaliklarin sonu demekdir. Buda gerekse nufüs patlamasi gerekse ilac sektörler ve yukarda saydigim saniyelerin cökmesisi icin ASLA ama ASLA izin verilmeyecek...

Keske kendimi kandiriyor olsaydim...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

aynen, aynen @Finally isitme cihazi sektoru oyle bi paralar kazaniyorki bizim engelimizden adim basiisitme cihazi satis merkezi

valla yasadiklarimi yazdikta bile parali adamlari siteden kovacak

koklear implant markalilari kime sticaklar tabiikide

isitme cihazi ve koklear implanti ozel hastanelerde yazdiramiyoruz turkiyede, devlet kabul etmiyor odeme vermiyor

ama gozluk yazdiranlar ozel mozel denmeden bal gibi oduyor devlet
    hemde yanilmiyorsam isitme cihazi icin 5 yilda rapor diye anamizi aglatan burokrasi gozluk icin 2 yilda bir muayenede bal gibi isini bitirip hemencecik hic para odemeden gozluk sahibi oluyo vatandas
    mevlam sagir diye bize yuklenen bu firsat esitsizliginden para kazanilmasini bizleri boyle yolunmamiza sebep olan burokrasinin belasini versin diyesim vaaaar

Üye
    yasmenin Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

gözlerime prf tedavisi yaptırıyorum. aldığım duyumlara göre birkaç yıla gen tedavisi çıkacakmış. ama doktorum gen tedavisi çıksada ölmüş hücrelere bisey yapamazlar sadece var olan hücreler korunur dedi. tüm hayallerim yıkıldı bunca zaman bekledigim tedavi işime yaramayacakmış yikildim moralim çok bozuk ((

Askıda Üyelik
    KUMSALL Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    26

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yasmenin

Sevgili Yasmenin,üzülmemeye çalışın lütfen.Tıp,teknoloji,bilim değişken.Ümidinizi yitirmeyin lütfen.