Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 145 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lazuli61 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba gulsah
    ben merak ettim
    sen faliydin simdi duzeldin mi
    mesele kan aldirsan teest yapilsa fali oldugun belli olur mu
    ve son soru tedavi olduysan bu temelli mi gecici mi
    tsk

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu gülşah gülşah aydın sa o falı değil sca lı

ben fa lı degıldım sca(spınov cerebellar ataksı) lıydım. ben 1 aylık bı tedavı gordum ve doktorlar bana tedavının ksn ve net sonucunu gosterebılmesı ıcın 6 ay sure verdıler hersey ıyıye gıdıyor ama neşterle kesersin bişeyi o iyileşir bu olay farklı anıden ve bır anda ıyıleşemıyon ıyıye gıdıyon ıyılesmek ıcın zmana ııhtıyac var ben tedavıyı sporla desteklıyorum 3 aydır bı 3 ay daha bole yapmam grk aksı taktırde sporu 1 hafta bıraktıgım anda kotulesmeye baslıyorum hersey ıyıye gıdıyo ama spor sayesınde spor desteklıyo

Üye
    kelebek03 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    23:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülşah bu tedaviyi sen Çin demi aldın??

Üye
    medcezir61 Avatarı

Son Giriş
    13.02-2010
    Saat
    01:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülşah merhaba ben 8 yıldır fa hastasıyım,yazılanları okudum okuduma göre çine tekerlekli sandaliyede gitmişsin ama şimdi kendi başına evde 4 tur atabiliyormussun ve dısarı çıkmışsın dorumudur bunlar?? bide sporla destekliyorum demişsin ne tür sporlar?? evde yapılan türdemi?? yoksa rehabilitasyon destegimi alıyorsun?? biraz daha detaylı bilgi verebilirsen seviniriz! tedavinin başarıyla bitmesini umarım allah yardımcın olsun ..

evet bu tedavıyı çinde aldım evet çine vardıgıımda oradakı havaalanlarıda mecburen tekerlııklı sandalye kullandım çünkü hava alanları çok büyüktü ve bnm hareket kabılıyetım azdı evet hepsi doğru artık yardıma ıhtıyacım yok ev içerisinde yALNIZ sokaga tedbır olsun dıe bı yknımla cıkıyom sporumu evde kendı ımkanlarımla yapıyorum bisiklet ve yürüme bandı kullanıyorum şu anda 4 gundur bu kullanma surem 1 saate cıktı önceden cok azdı yarım saatte cnm çıkıyordu gücüm dayanıklılıgım kondısyonum performansım arttı ıyı havlarda dışarda yuruyus yappıyoz babamla yarım saat onn harıccınde evde her allahın gunu spor 3 ay oldu alıstım bu tempoya

Üye
    yamakasi10 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    18:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülşah abla gzl yazmşsında.benm istediğim şu

burdan rapor alırken dr un ne söledi nsl izin vrdi sana destek mi çıktı yoksa içinde gelmeyerek mi raporu yazdı

2. si ise sen spor yapıom dedinde ordaki dr lar falan mı dedi bak spor yapmazzsan bu kök hüçren tedavisi olmaz kesn 6 ay sporunu aksatmıçan mı dediler. yoksa sen kafana göremi yapıorsn

Üye
    savaş savaş Avatarı

Son Giriş
    19.07-2010
    Saat
    14:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar arkadaşlar ve hoş geldin gülşah benimde bir kaç sualim olacak cevablarsan sevinirim.
    1. burada ki doktorun tavsiyesi oldumu?
    2.izmirdeki yetkililermi çine gönderdi prosedürlerle sizmi onlarmı ilgilendi?
    3.oradaki hastaneye gitmeyi tavsiye edermisin?
    4.dil sorununu nasıl aştınız problem oldumu?
    5.kök hücreyi vücuduna nasıl verdiler?
    6.tekrar gitmen gerekiyormu?
    7.oradaki doktorlar işlerinde gerçek olarak iyilermi güvenebilirmiyiz?
    8.masraf konusunda belirtilen miktar dışında paraya ihtiyaç varmı?
    9.gülşah sen buraya gitmeden önce ve giderken yaşadıkların gerek sağlık olarak gerek duygu ve düşünce olarak nasıldı bunları bir hatıran olarak bizlere nakledersen sevinirim.
    şimdiden teşekkür ediyorum ALLAH sağlık sıhhat versin sana ve bizlere

yamakasiye cevap...
    ben çine kımsenin yardımı ve destegı olmadan gittim tamemen kendı ıstegımdı maddı destek almadım dktora sormadım kı fikrini bana git ya da gitme desin)
    doktorlar bana gunde 30 dk spor yapMAN YETERLI dedıler ama ben olayı aştım gıderek arttırıyorum 1 sa yapıyorum yanı kendım belırlıyorum. tabiki doktorlar bana aman gıdınce ksn spor yap yoksa iyileşemezsin demediler ben kendı tecrubelerımden yola çıkarak spor yapmayı tercıh edıyorum sence de saçma olmazmıydı tedavıden sonra yatıp beklemem 6 ay sounda MUCIZE OLCAK DGL YAA bence mantıklı oln teddavıyı sporla desteklemek ...

savas savasa cevap...
    1) hyr doktorun bı tavsıyesı olmadı cunku ona sormadım
    2)kimse göndermedı kendı çabamla gittim
    3)aslında eger dıyorsankı mukemmel bır dılım var param da var pasaportumda var o zmn tavsıye ederım tavsıye etmemın sbebı cıne drk gıdebılcek bırısı ıcın drk gıtmek cok mantıklı aracıyla muhattap olmuyon ama dılım de yok pasaportumda yok dıyosan orayı tavsıye etmem baska bı yerı tavsıye ederımkı o yolda mecbbur aracı ne dıyorsa onu yapcan bu da rısklı
    4)hayır problem olmadı çunku bnm ıyı bır ıngılızce alt yapım var hastanedekı tercumanda ıng ve çince bılıyodu sorun olmadı
    5)kok hucreyı vucuduma şırınga ile enjekte ettıler
    6) aaslında grk yok ama bbabam tekrar goturmek taraftarı sonucta ne kdr cokk saglıklı hucre alırsam o kdr ıyı
    7)doktorlar gerekenı yapıyorlar ne gerekıyorsa onu ne fazlasını yapıyolar ne azını bence oraya gıtmek ıcın sadece doktorlara guvenmen yetmez kendıne de guvenmelısın
    8)tabıkı var o masrafı sadece hastaneye verecen bıletlerı neyle alcan dıl sorununu nası halledecen bunları bedavayya kımse yapmaz: ))
    9)gitmeden önce çok tedırgındım sonucta onumde ornek alabılecegm ve bana yardımcı olabılecek kımse yoktu dıl konusundada t edırgındım ıng alt yapım var ama ıng almayalı konusmayalı gormeyelı okumayalı 7 sene oluyodu endıselıydım ya uuttuysam dıyodum gıderken yanı havalanlarında o kdr cok zorlandımkı ztn cok bykler koştur koştur cnımız çıktı normal bı ınsan olsa yorulmaz ama ben yuruyemıyodum kac defa merdıvenın başında kaldım çok kötuydu felakettı acayıp sarsıldımm uykusuz kaldım 16 saat ucak yolculugu ve 10 saatten fazla havaalanlarında beklemek cok zordu ztn hastaydım bıde bu zorluklara katlanınca cok kotu oldum ama donerkn o kdr mutluydumkı ınandıgım sey gercek olmuştu ve donerken ben ucakta gozyaslarımı tutamadım ınanamadım bu kdr zorlugun ustesınden nası geldıgıme hıckıra hıckıra agladım bunlar gercek dglmı acaba dıe sordum kendıme ama hyr hepsı gercektı basarmıstım hedefıme ulaşmıştım artık cok mutluyum

kimse tavsıye etmedı kımse bılmıyordukı kım tavsıye etsın

ben 6 enjeksıyon aldım hesapta 5 enjeksıyon alcaktım öle dusunmustuk yanı basta 23.300 amerıkan doları verdık ama oraya gıdınce ek bır enjeksıyon olarak 6. enjeksıyonu almaya karar verdım bnn ıcın de ayrıyeten 3.900 amerıkkan doları daha verdım yanı hastane masrafı 27.200 amerikan doları oldu

Sayın Baben
    Bundan aylar öncesinde bir bilgiye dayanmadan kok hucre tedavısının umut tuccarlarının işi oldugunu dusundugunuzu ıfade etmıstınız ve bnm moralımı cok bozmustunuz cunku bu olay bnm ınanmakta ısrar ettıgım bır olaydı şimdi sizce ben de mi umut tacırı oluyorum zamanında benı kaale almıyan sıte uyelerınız artık fıkırlerımı onemser oldu sız onemsıyormusunuz onemsemıyormusunu<z bılemem ama onemsemıyorsanız lutfen uyelıgımı kapatın !

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok yok.. Orada yanlış anlamışsın beni.. Üzdümse kusura bakma

Her yerin olduğu gibi Tıp dünyasının da kendine özgü kuralları var.. Bu kurallara uymayanı bilimsel olarak kabul etmiyorlar.. Yani yaptıkları çalışmaları dünyanın saygın tıp dergilerinde yayınlamaları gerekiyor falan.. Ben bunlara dayanarak "umut tüccarı" olduklarını söylemiştim. Senle bir ilgisi yok yani.. Sen yaşadıklarını anlatıyorsun.. Her hangi bir çıkarın yok ki "umut taciri" diyeyim sana.. Sen devam et..

Ama ben yine temkinliyim! Önemseyip önemsememem çok önemli değil.. Zaten beni ilgilendiren bişey yok! Ama genç arkadaşlarla bilgi paylaşımında bulunmaya devam edebilirsin.. Hatta etmelisin! Lütfen küsme..

Üye
    ribozyme Avatarı

Son Giriş
    05.05-2009
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili Gülşah burada tecrübelerini aktardığın için teşekkürler. Benimde konuyla ilgili sorularım olacak. Eğer vakit ayırıp cevap verebilirsen memnun olurum.

1. Tedavini yapan kurum Beikebiotech'miydi.

2. Eğer saygısızlık olarak algılamazsan, yaşını sormak istiyorum.

3. SCA hastası olduğunu söylemişsin, kaç yaşında belirtileri görmeye başladınız. Aslında sormak istediğim kaç yıldır SCA belirtileri var.

4. Tedavi öncesi birazda olsa yürüyebiiyormuydun? Eğer bir yüzde verecek olursan % kaç yürüme yetin vardı?

5. Sana kimsenin tavsiyede bulunmadığını belirtmişsin, peki bu tedavi şeklinden nasıl haberin oldu? Anladığım kadarıyla eğitim seviyen yüksek ve ailenin ekonomik durumu iyi. Kök hücre çaışmalarıyla ilgili birileri tarafından bilgilendirilmiş olmalısın. Öğrenmek istediğim aslında tecrübelerinin ayrıntısı. Böylece biz de senin gittiğin yolu takip edebiliriz diye düşünüyorum.

6.Tedavini yapan doktorlarla görüşmende herhangi bir yan etkiden bahsettiler mi?

7. Sana enjeksiyonu yapan doktorun ismini hatırlıyormusun? Hatirliyorsan ismini yada isimlerini ve varsa temas kurabileceğimiz telefon numaralarını verebilirsen sevinirim. Lütfen yanlış anlama, bunları sormamın nedeni, aracı kurum kulanmamızı tavsiye etmemen. O nedenle doğrudan kontakt kurabilmek için soruyorum bunları.

8. Enjeksiyon tam olarak nerelerine yapıldı?

9. Sana enjekte edilen kök hücreler kemik iliğinden mi elde edildi? Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verebilmen mümkün mü?

10. Enjeksiyon sonrası kendinde herhangi bir yan etki gözlemledin mi?

11. Enjeksiyon sonrası sana herhangi bir ilaç yada vitamin tedavisi uygulandı mı ve hali hazırda her hangi bir ilaç yada vitamin desteği alıyormusun.

Biraz uzun oldu. Umarım vakit ayırıp yanıtlarsın. Biliyorum ki, sende bunun bizim için ne kadar önemli olduğunun farkındasın. Şimdiden teşekkürler.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon