Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 145 mesajın 136-145 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    lazulu61 haklı bence.

Üye
    devilcry Avatarı

Son Giriş
    04.11-2012
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar kimileri beni arayıp bana izin cıktı diyor kimileri cıkmadı diyor.onu yalanlıyor bense arada kaldım kime inanacam ne yapacam doğrusunu nasıl öğrenecem hangi hastaneye gitsem allak bullak oldum ltfn.yalvarırım kafayı yemeden önce bana doğru bilgiler verin

Üye
    hüllü Avatarı

Gerçek Adı
    Hilya
    Son Giriş
    29.01-2011
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben bu ay sonu gidiyorum İnş bi aksilik çıkmazsa,ama şuan için kesin bi tedavi değil biliyorum ama kesin sonuç alana kadar beni idare edecek,sonra bi daha yaptırırım,xcell dekii doktorda bunu söyledi,xcell in sayfasinda fa ile ilgili bişey yazmıyor bununda nedeni hastalığın en fazla 1 sene sonra nüksetmesi,benim durumum hızla ilerliyo valla beklersem beni vinç getirseler bile ayağa kaldıramaz

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Güle güle git sevgili hüllü,
    Umarım beklediğin sonucu elde edersin..
    Döndüğünde bir blog sayfası açıp buraya da linkini verirsen başın ağrımadan izlenimlerini/düşüncelerini paylaşırsın

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

FA için kök hücre tedavisi gelinen nokta itibariyle etkisizdir. Dejeneratif hastalıkların çoğunda da 5 yıl itibaiyle etkili olması beklenmemektedir. En iyi ihtimalle hastalığın yan etkilerini azaltacağı düşüncesi hakim! ama bu şuan için bir düşünce! Çünkü her türlü hücresel tedavi yöntemlerinde tümör oluşumu gibi riskler "0" a indirilemediği için bu yöntemler tam kapasiteyle kullanılamamaktadır. Bu nedenlerdendir ki hücresel tedavi yöntemleri norologlarca geçerli bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmemektedir.
    Hiçbir tedavi yöntemide tek başına FA da tam kapasiteyle etkili değildir. FA nın durdurabilmesi için birinci kural DNA mekanizmasındaki Frataxin proteininin kodlanması normale döndürülmelidir! Yani GAA sayısının gereksiz artışını (anlamsız mutasyon) durdurmayan bir yöntem tedavi yöntemi değildir! sadece yan etkileri azaltma yöntemidir. Burada kullanılabilecek iki yöntemden birincisi GEN TERAPİSİDİR, ikincisi ise mutasyonun engellenmesinde kullanılabilecek ilaçtır.

Hastalık durdurulduktan sonra fizyoterapi ile tamamlanması şarttır!
    Bunlardan sonra risksiz bir kök hücre tedavisi etkili olacaktır.

Hücresel tedavi konusunda FA hastalarını yurtdışına yönlendirmeyin, oralarda harcanacak olunan para bu türden hastaların yaşamını kolaylaştırmak için kullanılması çok çok daha önemlidir!
    Bu görüşlerin çoğu Prof. Dr. Ersin TAN'dan alıntıdır. Eczacıbaşı tıp ödülü almış ünlü doktor kök hücre tedavisinin, şu an için, etkisiz, gereksiz, riskli olduğu görüşündedir.

Üye
    pelin1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Pelin
    Son Giriş
    28.03-2014
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın TTedTT insanların umudunu kırmadan önce bir hülya abladan gelecek sonuca beksak çok ii olur KESİN sonuç ne olur Allahtan başkası bilemez bunu
    ayrıca ersin beye o kadar güvenme bence ben kendilerine gitim geçtiğimiz yaz beyefendi beni insan yerine koyup 2 laf etmedi idebenonenin raporunu verip yolladı ilk ay 2*1 sonra 3*2 en son 3*3 kullandım ama son doz bana dokundu ve çok şiddetli kasılmalara yol açtı ama bana böyle bi etki yapabiliceğini söylememişti
    yani demek istediğim sadece kök hücrede değil herşeyde bir risk vardır bizdr bunları göze almak zorundayız yaşamadan ahkam kesmek kolay....

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: pelin1988 Mesajı Gör
    yani demek istediğim sadece kök hücrede değil herşeyde bir risk vardır bizdr bunları göze almak zorundayız yaşamadan ahkam kesmek kolay....
    Pelin arkadaş bu cümlenden dolayı seni kutluyor ve %100 katılıyorum.

Hep söyledim yine söylüyorum arkadaşlar bu iş ilaçla falan olacak gibi değil. Olsa bile bugüne kadar dejenere olan sinir hücrelerimizin kök hücreyle yenilenmeden olmayacağı kanısındayım. Şunuda söyleyim kök hücre olunca f.a bitecekmi? hayır bitmeyecek ama dejenere olan hücreler yenilendiği için en az 15-20 yıl zaman kazanacağız. F.a yı bitirmek için kök hücre tedavisi + gen tedavisi şart bence. Çünkü f.a genetik bir hastalık sonuçta.

Bir haber çıkıyor 1-2 yıl sonra şu olacak bu olacak. Herşeye 1-2 yıl süre koyorlar. Sağlam insanı 1-2 yıl değil 1-2 ay oturt bakıyım dayana biliyormu. Tabi tok açın halinden anlamıyor. Kafalarına göre takvim belirliyorlar. Valla arkadaşlar bi arkadaş var f.a lı kök hücre tedavisi oldu bende onun durumunu takip ediyorum. Bahar aylarına kadar gözle görülür bir sonuç olursa bende k.h.t olmayı düşünüyorum. Belki biraz acele gibi olacak ama şunu unutmamalıyımki ben dursamda f.a durmuyor...

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehem Ehem Ehem
    ONURcum sana hatırlatırım bu konuda senı uyaran ılk bendım xcell e gıdecektın sen cagırmıslardı senı sende bekleyecem demısdın bende sana bekleme gıt ol dedım vakıt kaybetme dedım sonuc ne olursa olsun dedım hatırladınmı.
    pelın yenıden hosgeldın aramıza uzun suredır yoktun.
    TT arkadasın dedıklerı yalan yablıs deıl ama sapına kadarda dogru deıl
    fada sorun 1 deıl 1 deılkı hersey sun şoyle
    kas dejenere
    sinır dejenere
    frataxın yok
    ama yavas yavas tek tek bu sorunlar cozulmeye baslandı gıbı
    asagıdakı lınkı ggguzelce okuyun
    http://www.haber1.com/haberdetay.asp...0&Categoryid=7
    bu haber bıle bızı yarıyarıya ıyılestırır + kok hucre sınır dejenesı ıcın + frataxın proını ıcın deferrıprone yada hdac bunlarla olursa %100 luk bır ıyılesme mumkundur ama enazından bunların bırı bıle bızım ıcın yeterlıdır baslangıcın ılk adımı ınsallah gerısı gelır saygılar

Üye
    o_n_u_r Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    18.04-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Süleymancım ona bakarsan xcell herkesi çağırıyor. Xcell somatik kök hücre tedevisi uyguluyor. Embriyonik kök hücre %100 etki gösterirken somatik kök hücre %60 etki gösteriyormuş. %60 bana yetmez çünkü ben 1-2 yıllık f.a lı değilim. 1-2 yıllık olsaydım xcelle giderdim ve %60 ta bana yeterdi. Ama ben 8 yıllık f.a lıyım tahmin edeceğin gibi 8 yılda f.a bayağı ilerledi. O yüzden xcelle gidip bi işe yaramayacağını bile bile o kadar parayı xcelle vereceğime embriyoniği beklerim daha iyi.

Ayrıca verdiğin o linkteki haber bizim(f.a lıların) bi işimize yaramaz bence. Çünkü bizim kaslarımızda güçsüzlük yok. Bizim kaslarımızda hareketsizliğe bağlı uyuşma ve nöron hücrelerimize bağlı olarakta dengesizlik ve kasılma var. Kaslarımızda güçsüzlük olsa kasılamayız çünkü kasılırken kaslarımızdaki biriken enerjiyi harcıyoruz ve dikkat ettiyseniz kasıldıktan sonra rahatlıyoruz. İşte bu biriken enerjinin harcanması yüzünden oluyor. Şimdi parmağını kaldır öbür elinin parmağını burnunun ucuna ve kaldırdığın parmağının ucuna devamlı götür getir. Tahmin ediyorum çoğu f.a lı bunu kolay kolay yapamaz. İşte bizim sorunumuz bu yani kaslarımıza %100 hareket emri veremiyoruz. Güçsüzlük değil. Bunlar benim düşüncemdi. Herkese sağlıklı günler dilerim...

Üye
    Abdurrahman ibrikci Avatarı

Gerçek Adı
    ÜTOPYA
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam ülkemiz'de cereberall atraksi
    beyinciğie kök hücre tedavisi yapılıyormu
    bu konu hakkında bilgilenmek istiyorum.
    Teşekkürler................

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910