Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir öykü ile kurgulanmış kişisel gelişim kitabı. Tüm kitap sitelerinde en çok satanlar listesinin uzun süre daimi üyesi olacak bir kitap bir eser gibi görünüyor. Bir oturuşta bitirilebilecek kitaplardan olmakla birlikle ben yavaş ve özümsenerek okunması gerekğini düşünüyorum.

40941 k 4426 - [Kitap] Ferrari'sini Satan Bilge / Robin Sharma

Ferrari'sini Satan Bilge
    Yazan: Robin Sharma

'Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında yığılmış durumdaydı.0, büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin avukatıydı. Onu on yedi yıldır tanıyordum. Julian'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu. Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti: Yıldızlara varan mesleki şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, en pahalı semtte olağanüstü bir malikane, özel bir jet, tropikal bir ada, yazlık bir ev ve çok değer verdiği varlığı -malikânesine uzanan özel yolunun ortasına park ettiği kırmızı bir Ferrari. Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş, çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.

Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı. Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi. Ortaklardan birine yaşamını sadeleştirmek istediğini, bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti. İşini bırakmış, malikânesini, adasını ve jetini elden çıkarmıştı. Hatta Ferrari'sini bile satmıştı. Bir gün ofisimin kapısı yavaşça açıldı. Kapı ardına dayandığında otuzlu yaşlarının ortalarında, gülümseyen bir adam göründü. Uzun boylu, ince ve kaslıydı; canlılık ve enerji yayıyordu. 'İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde' diye düşündüm. Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü. Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

'Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John, hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine.' 'Julian? Bu sen misin? İnanamıyorum! Gerçekten sen misin? ' Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı. Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle. İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm. '

Üye
    COMANDANTE Avatarı

Son Giriş
    27.03-2012
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okumaktayım ve o kadarda abrtıldıgı kadar ilgi çekici ve edebi degil.
    ilk okumaya başlayacak insanı nefret ettirecek kadar a sıkıcı.

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Edebi olması beklenilmeyen kitap.
    Dünyaya başka gözlerle bakma imkanı sağlayan kitap.
    Okumaya devam ettigim kitap.
    Tekrar okuyacağım kitap.

syg.

Üye
    COMANDANTE Avatarı

Son Giriş
    27.03-2012
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olaylara yaklaşım açısı bi kere o kadar güzel degil ben daha farklı olmasını bekliyordum ama degilmiş.
    anlatım tarzı çok basit okunmaz demiyorum okunur ama öylesine.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Okurken etkilendiğim kitap. Ama aynı hızla da unuttuğum kitap. Tavsiye ettiği , önerdiği bazı reçeteler var. Bunların uygulanma şansı var mı bilmiyorum. Uygulayıp da başarılı olan arkadaşlar varsa yazsınlar. :roll:

Aksi takdirde hap bilgiler içeren alelade bir kişisel gelişim kitabı olduğunu düşünüyorum. Son yılların moda kitaplarından :lol: Kaybedilmiş mutluluğu kazanma , nasıl daha huzurlu oluruz ve türevleri :wink:

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neden bilmiyorum ama bu kitabı okurken sıkıldım. Galiba bana verecek birşeyi yoktu....

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. belki çok abartıldığı için fazla beklentiye girdim. onun için bende büyük bir etki bırakmadı. ama yinede alınıp okunabilecek bir kitap. şu çılgın türkler daha kısa geldi okuyup bitince...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Merhaba
    Ferrarisi'ni satan Bilge adlı güzel bir kitap okuyorum,yazarı Robin Sharma.Sizin de okumanızı tavsiye ederim.Eminim ki yaşamınıza çok güzel ve hoş şeyler katacaktır.Bu kitaptan alınan güzel bir söz:"Mutluluğun sırrı basittir:Gerçekten yapmak istediğiniz şeyi bulun ve sonra tüm enerjinizi onu gerçekleştirmeye yöneltin.Bunu yaptığınızda yaşamınız zenginleşir ve tüm arzularınız kolayca ve fazlasıyla gerçekleşir."

Sevgiyle ve dostca kalın...

Üye
    TEMPO90 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

içindeki düşünceler güzer ama hiç sürükleyici değil
    zorla okudum diyebilirim

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

Hatırlattığınız iyi oldu
    ben D&R üyesiyim. Ne zaman bir kitap almaya gitsem. Gözüme ilişiyor. Düşündüm şimdi neden almadım diye. Bir kitap almaya gidiyorum. 2 saat çıkamıyorum. Sözde bir kitap alacam ama 3-4 kitapla çıkıyorum. Kendime telkin ettim alacağım ilk kitap o olacak.Işık'la kalın :wink:

Üye
    rengii Avatarı

Son Giriş
    10.09-2009
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

açıkçası hiç sevmediğim kitaplar arasında kimseye tavsiye etmem

Üye
    BeyazGeLincik Avatarı

Son Giriş
    08.06-2007
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en çok satan beş kitaplar arasındaydı ferrarisini satan bilgeyi satın almadım kiraladım iyi kide kiralamışım :lol: verdiğim paraya acırdım :?

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

şu günlerde okuyorum kendilerini
    biraz geç kalmadın mı diyeceksiniz ama çok üzerine gidilen ve çok reklam alan kitaplardan o an soğuyorum. bekliyorum. okunmasını, sindirilmesini bekliyorum. olumlu tavsiyeler almadığım kitaplardan uzak durmaya çalışıyorum. boşa geçen vakit.

açıkçası beklediğim gibi bir kitap. şunu söyleyebilirim ki, bankam tarafından aldığım "stres yönetimi" eğitimimizde hocamızın bize uzak durmamız gerektiğini söylediği stres kaynaklarıyla kitapta anlatılanlar tamamen uyumlu. bir arkadaşımızda yazdığı gibi özümsenerek, çok edebi ve sürükleyicilik beklenmeden okunması gereken bir kitap.

bence hayatınızın ve ruhunuzun en müsait zamanında uygulamaya geçmelisiniz bu yöntemleri.
    biz denedik

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

mutlu olma yolları,kişisel gelişim türünden kitplara bizim yazarlarımızdanda güzel örnekler var ben kesinlikle Ahmet Şerif İZGÖREN i tavsiye ederim avucumdaki kelebek,şu dünyada fil hortumlu bir hayvandır,iş yaşamında 100 kanguru :wink:

Üye
    natlus Avatarı

Son Giriş
    28.07-2008
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    piyasa şarkıları deyimini kitaba uyarlarsak kesinlikle piyasa kitabı diyebileceğimiz türden bir kitap..
    bunlara ikinci örnek son zamanlarda meşhurr olup herkesin elinde görebileceğiniz "SIR"
    yemek kitabı okurum daha iyi..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon