Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu roman Rus Mafyasının işler çevirdiği bir bodrumda Texas Hold'em oyunu ile başlar. Aslında hakkında belki sayfalarca yorumlar yapacağım Olasılıksız; Şans, kader ve determinizmin ile ilgili, özellikle Marquies Piere Simon de Lapaces'ın inanç üzerine merkezli neden ve etkisini tüm kuralları ve varsa iktidar gibi birimlerin bir sonun gelecegini anlatmaktadır. Ayrıca, roman özgür irade ve yine kararlı bir teoride, kaos teroisi ve kuantum mekaniğini biraz olsun araştırıyor ve anlatıyor. Romanın sonlarına doğru Fawer aslında bir şizofreni belirti değil, Deja Vu ve Laplace teorisi için makul seviyeler yaratmış ve bunu en üst seviyelerde okuyucularına sunmayı başarmıştır.

Bir çok eleştirmenine göre Olasılıksız bir bilim kurgu romanı değildir. Bütün günlük matematik ve fizik örneklerine rağmen bir çok şey öğrendim ve okurken normalden çok daha hızlı düşünüp karar verebildiğimi farkettim. Eminim özellikle bilim kurgu hayranları bu romanın içinde yer alıp kaybolucaktır.

Son bir dip not daha; Fawer bu romanı yazarken en çok ilham aldığı kişiyi Stephanie Williams'ı gögüs kanseri yüzünden kaybetmiştir, ama Fawer'in Williams'dan aldığı ilham tek romanla kalmayıp arkasından gelen "Empati" ile de devam eder.

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kitap ,bazı yerlerinde kurgusal saçmalıklar olsa da güzeldi.Bazı yerlerde pi filmini hatırlattı bana.Pi'yi izleyenler kitabı okurken farketmişlerdir.Herşeyde kaderi suçlayıp ağlayan kişilere,harekete geç diyen ,istediğin şeye ulaşmak için elinden geleni yapmalısın,amaca ulaşmak için bazı badireler atlamak gerekiyor.Bu üretimde ne üretilecekse o üretim proseslerini takip etmek gerekiyorsa burada da öyle.Herşey bize bağlı yani,fiili ve kavli dua ikisi bir arada…Da Vinci Şifresindeki kadar hareketli bir kitaptı.Ama muhteşemdi,süperdi,çok kişiye tavsiye ederim diyemeyeceğim.

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben çok beğendim öneririm.

Üye
    Gamzzee Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu kitabı çok beğenerek okudum okumayı düşünenler varsa zaman kaybetmemelerini tavsiye ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12