Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba.Yerimi, zamanımı bilmiyorum ama ben kitabımızı okumak istiyorum.Ama hakiki manada. Ne söylediğini, ne dediğini tam olarak kaynağından,yani ilk elden öğrenmek istiyorum.Başkalarının yorumu ile veya başkalarının akıl ile değil,Allah'ın bana bahşettiği kendi aklımla okuyup anlamak istiyorum.Zor olduğunu biliyorum.Ama başlamak işin yarısı denir.
    ilahiyat fakültesine giden bir arkadaşıma sormaya niyet etmiştim ama kısmet olmadı.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan,pratik yöntemler istiyorum.Sessizce de okusam yeterli olur diyorum. Hiç yoktan iyidir.Bir yabancı dil ileyazılı bir kitabı okuyabiliyorsam,kendi kitabımızıda okuyabilmeliyim.Ne dediğini başkalarının ağzından değil kendi beynimden kendi aklımdan yorumsuz bir şekilde anlamak istiyorum.Önerileriniz olursa çok sevinirim.İlgilenen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum peşinen.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

En pratik yöntemi cüz'den başlamak.. Elif, be cüzüde deniliyor.. Dini kitaplar satan kitapçılardan alabilirsiniz.. İlk önce harfleri tanımak, nasıl birbirine ekleneceğini öğrenmek lazım.. Cezim nedir, şedde nedir.. Yolunuz uzuuun.. Tek başınıza yapamazsınız.. Kuranı kerim öğreten cd'ler de var.. Ama eğitimli birinden birebir yardım almanız gerekiyor.. Kuranı kerimin türkçe mealini okuyarak anlama olasığınız var ama bir çok yerde ne anlatılmak istendiğini anlayamayabilirsiniz.. Benim tavsiyem, kuranı kerim okumayı öğrenmek isteyen yetişkinler için ders veren yerleri araştırmanız..

Çok çok iyi öğrenmek istiyorum, çok daha iyi anlamak istiyorum diyorsanız arapça kursuna gidin arapça öğrenin.. Benim şimdiki aklım olsaydı arapça öğrenmekle başlardım işe.. Okumak için gerekli olan tek şey harfleri tanımak, okuduğunu anlamak için gerekli olansa çok daha fazlası..

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonsuz teşekkürler Havva_vuu kardeşim.Ben biraz daha bilimsel biraz daha sarıklı olmasını istiyorum.Kurslaran tam istediğim neticeyi almak biraz zor gibi geliyor.Bu kadar insan bunu öğrenmiş.Bende öğrenmek istiyorum.Hemde akademik ölçüler içinde.Ben kafaya koydum. Daha önce neler öğrendim bir bilseniz.evet biraz zor olabilir ama bildiğim, zor olan herşey güzeldir.Bir buluş,Bir icat,bir ağaç yetiştiirmek(yetişmez denilen yerde),Bir çocuk,bir eş gibi.Zor olsa bile bunların hiçbirinden vazgeçilemez,o kadar değerlidir.Alim olmasam bile alimin dediklerini anlamam bile yeterlidir.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ama en baştan başlamak lazım öğrenmek için okumayı.. Bunun içinde bilir kişilerden yardım almak lazım.. Sarıklı deyince çok derine dalmak istiyormuşsunuz gibi hisettim, o zaman tarikata gireceksiniz.. Bu zamanda cesaret ister.. Ortalık ben mehdiyim, ben hakiki kamili mürşitim diyenden geçilmiyor.. Bir kaç tarikatın içinden geçmiş ve arkasına bile bakmadan kaçmış biri olarak tavsiye etmem.. Siz, önce kuranı kerimi öğrenin hele, derine dalacaksanızda kendi akışında olsun.. Yavaş yavaş ve emin adımlarla olsun.. Diyanete bağlı resmi kurumları tercih etmenizi tavsiye ederim.. Tek başınıza okuduğunuzu "doğru anlayıp yorumlamak" mümkün değil.. Bir tercüman gerekli.. Sadece akıl ile bitmiyor iş, ilim sahibi olmak gerekiyor.. Bu da birikim istiyor..

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Havva_vuu;

Hem fikiriz havva kardeşim.Sarıklı derken bildiğin gibi ilahiyat fakültelerinden bahsediyorum.yani pozitif ilimlerden.Kendisi bilmeyen bana nasıl öğretecek bilemem.Ben günümüz hocalarından değil gerçek öğretmenlerde veya öğrenci olan arkadaşlarımdan bahsediyorum.Yanılmıyorsam toplam dört sene.Eh bizde biraz zorlanırız ama denemek bile güzel.Benim hocam derdi ki bu dünyada olmaz deme, olmaz ,olmaz derdi.Ben istiyorum bir yüzüm kararabilir. ama bilipte söylemeyenler ise ben söylemem kendileri bilir.Bilgi Allah'ındır.Paylaştıkça değerlenir,paylaştıkça çoğalır.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

bu denli detaylı öğreneceğim diyerek vakit kaybetmeniz bence yanlış bu size şeytanın verdiği birvesvese öncelike mealin okuyun ondan sonra arapça öğrenebilirseniz orjinalmetinden okuyabilirsiniz size elmalının ve Abdullah Aydının tefsirlerini gönül rahatlığıyla önerebilirim bunun dışında bazı meallerde malesef insanlar kendi yorumlarını eklemişler tabi tavsiye ettiklerimdede yorumlar var ancak yorumlar parantez içerisinde belirtilmiş dilerseniz okumadan geçebilirsiniz ben öyle yaptım yoksa açıklamadan ziyade kafa karıştırıyor ve şunuda belirteyimki kuranı tam olarak anlamak için arapça yetersiz farscayıda öğrenmeniz lazım vede o zamnın arap yaşam tarzını bilmelisiniz yani arapça farsca ve tarih bilginiz yüksek olmalı bu nedenle bu kadar şeyi öğrenecem diyerek vakit kaybetmeyin ecelin ne zaman geleceği belli olmaz

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Merhaba Mavikalem,
    Sorularına yanıt vermeden kendimle ilgili bir iki hususu belirteyim ki,vereceğim yanıtlar seni tatmin etsin.

İlahiyat mezunu bir babanın oğluyum yani küçük yaştan itibaren islami sorularıma yanıtlar bularak yetiştim.
    6 yıl imam hatip lisesinde okudum ve uzun yıllardır dini eserlerle iç içeyim.Son olarak Diyanet İşleri Başkanlığında görev yaptım.

Gelelim sorularına;
    Yerimi, zamanımı bilmiyorum ama ben kitabımızı okumak istiyorum.Ama hakiki manada. Ne söylediğini, ne dediğini tam olarak kaynağından,yani ilk elden öğrenmek istiyorum.

Kur'an-ı Kerimi okumayı öğrenmek istiyorsanız ,Diyanet'in il ve ilçe müftülüklerine bağlı resmi kuran kurslarına kayıt yaptırır ve uzman eğiticilerden öğrenirsiniz.Bu düzey bir müslümanın kuranı okuması için yeterlidir.Tabi size öğretilenleri sizin nasıl pekiştireceğinizle doğru orantılıdır.
    Kur'an-ı Kerimi okumak düzey düzeydir.Hatta öyleki Hafızlık bile düzey düzeydir.Nitekim Kur'an-ı Kerimi daha iyi okumak için hafızlar bile 4 yıllık ayrı bir eğitime tabi olurlar.Yani Kur'an-ı Kerimi normal okumak ile profesyonel okumak çok farklıdır.

Kur'an-ı Kerimi okumak ayrı,onu anlamak apayrı bir alandır.
    Ben kur'an-ı kerimi okuyum hemde ne dediğini anlayım diyorsanız.Arapça Eğitim alacaksınız.Öyle kıytırık kurslarlada olmaz bu iş.Arapçaya hakim olacaksınız ki anlayabilesiniz,gramerini bileceksiniz ki anlayabileceksizin,vs....
    Arapça anadili olan bir arap bile kuranı dinlerken %80-90 düzeyde anlar,anlayamadığı yerlerde kaynaklara,hocalara ihtiyaç duyar.

Şayet sizin düşndüğünüz gibi olsa ne ilahıyatçılara,ne arap dil bilimcilere,ne tefsirlere ne muhaddislere,ne fıkıhçılara ihtiyacımız olurdu.Kur'an-ı kerim orjinal metninden okuyum,anlayım demek kısa bir süreç değildir.

Bilgi eksikliği olduğunu görüyorum.
    İlahiyat Fakülteleri Kur'an-ı Kerimi güzel okumak,anlamak üzerine eğitim veren yerler değildir.Bu onun işlevlerinden sadece biridir.Her ilahiyatı bitiren size orjinal metni okuyup,size ne anlattığını anlatacak düzeyde olamaz.

Size tavsiyem;
    Bir Kur'an Kursuna kayıt olun ve Kuranı tecvitli okumayı öğrenin.Çünkü kuranı okumakta bir ibadettir.Peygamberimiz Kuranın her harfine 10 ile 700 arasında sevap verileceğini söylemiştir.
    Kur'an-ı Kerim bana ne anlatıyor konusuna gelince,ömrünü bu alana vermiş onlarca alimin yazdığı mealleri okuyun.Öyleki,karşılaştırmalı mealle başlayabilirsiniz.Meallerin hiçbiri Kur'an-ı kerimin birebir çevirisi olmadıklarınıda unutmayın.Meal sonrası tefsirlerle yolunuza devam edin.Anlamanıza yardım edecektir.

Başarılar

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Krakaya kardeşim öncelikle zahmetiniz için teşekkür ederim. Yüksek kültüre sahip olduğunuz yaklaşımınızdan çok rahat anlaşılıyor. Mealleri iben okuyorum.orada sorun yok.Ben eskiden imam arkadaşlarımız hutbe verirken cumadaorjinal kitabımızdan okuyor sonrada kendi anlayışına göre izah ediyor sanırdım.Sonra öğrendim ki meallerinden okuyorlarmış. Orjinaldan okuyan az da olsa vardır diyorum.hepsi tamam söylediklerinizin.Bir şey öğrenmek işterim izninizle.Bu ilahiyat fakültelerini bitiren arkadaşlarımız orjinal arapça kuranı anlayamıyorlarmı?. burda şasırdım.En az dört sene okul eğitim.Konu ne islam.Ben ingilizceyi bir senede öğrendim.Bir ingiliz kadar olmasa bile okuduğum bir kitabı anlayabilirim.Bu arada ben okumak derken anlamak demek istiyorum.Evet anlasılmasada okumak lazım ama neden anlaşılmasın.Herkes nasibi kadar nasiplenir.bir çoban allahın varlığını bilir ama bir bilim adamı da bilir.biri daha bir başka, daha bir manalı bilir.Bakalım nasip diyelim. ben araştırıyorum.Sizin gibi yardımcı olacak arkadaşlara minnettarım.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın mavikalem34,
    ilk mesajınızı okuyunca hemen yazmak istedim ama diğer arkadaşlar size zaten yeterince bilgi vermiş özellikle de karakaya isimli bey, ki alanında tabiri caizse çekirdekten yetişip bu konuda eğitim almış biri anladığım kadarıyla.
    ben de size öncelikle gidip elif be cüzünden harfleri öğrenmenizi tavsiye ederim
    önce okumayı öğrenin, sonra zamanla anlama kısmına da geçersiniz,Allah izin verirse.
    ben de kendimden müsaadenizle örnek vermek istiyorum
    küçüklükte kızlar camiye giderler Kur'an okumayı öğrenirlerdi ben de istemiştim ama o zamanki şartlardan dolayı nasip olmamıştı
    o çocuk aklımla vesadece okuldaki kitaplardan öğrendiğim kadarıyla bildiğim dinimizin alfabesini öğrenmek benm için çok büyük bir istek ve hep içimde kalan bir uhdeydi
    ne zaman ki lise bitti ardından bir yıl daha geçti, bir komşumuz ki dini toplantılara gidiyordu, bana, anneme, komşularımızla beraber toplam 5 kişiye yazın alfabeyi öğretti, öyle ki ben artık küçük yazılı Kur'andan bile rahatlıkla okuyordum
    sonraki sene annem diyanetin Kur'an kursuna gitti ben de geçen sene gittim ama annemin zamanından hocamızı tanıyor, kendisini cok seviyordum hatta arada derslerine katılıyordum
    daha o zamanlardan aramızda güzel bir bağ kurmuştuk çünkü ben dilciydim, değişik dilleri öğrenmeyi seviyor, duyduğum şiveleri hemen kapıyor ve taklit edebiliyordum ama şu anki eksiğim ayn mahreci ki hala yapmaya çalışıyorum azıcık becerebiliyorum ama işte ağaç yaşken eğilir derler ya benimki de o durum...
    Arapça ile de böyle bir bağ kurdum ki yavaş yavaş kelimelerin manalarını öğrenmeye başlamış ve az da olsa ayetleri anlıyor olmanın hazzını tadıyordum
    (dilciydim derken ingilizce ana dilim gibi ama diğer dilleri kullanmadığım için unutmaya başladım hala öğrenmeye çalışıyorum ama Arapça öyle değil
    çok zor bir dil, kişilere göre fiil çekimleri vardır ama hepsi farklıdır kişilere göre zamana göre bu fiil çekimleri değişir ben bu kadar bilmiyorum ama çat pat anlıyorum mesela "gittiler" ise ben sadece burda gitmek var diyorum yani kelimenin kökünü anlıyorum az da olsa ama bu çok derin bir bilgi dağarcığı gerektirir ki bunun için zaman lazım ha deyince olmuyor maalesef)
    Hocamın sayesinde Mustafa İslamoğlu'nun hilal tvdeki programlarını izlemeye başladım
    bu şahıs, yaptığı tefsir programlarında ayetlerin açıklamasını neredeyse kelime kelime yapıyor hatta kelimenin köküne inip farklı şekillerde ne anlama gelebilir onu bile anlatıyor, şimdi bu sayede ben biraz daha geliştirmeye başladım kendimi
    size de tavsiyem önce Elif cüzünden başlayıp harfleri tanımanız, ondan sonra yavaş yavaş anlama kısmına geçmeniz
    sizin anlattıgınızdan anladığım şu ki biraz acele ediyorsunuz önce bir hayırlısıyla emeklemeyi öğrenin zamanla eminim birçok insandan daha güzel koşmayı da becerebileceksiniz ki yazdıklarınızdan kapasitenizin buna kat kat müsait oldugu görüşündeyim
    önce harfleri öğrenip dua ve sureleri arapça metninden okuyun ve aynı zamanda mealle destekleyin ki kulağınız ve zihniniz alışsın ztn paralel gidince hangi kelime ne anlama geliyor zamanla kendiniz bile çözebilirsiniz
    4 yıllık ilahiyat mezunun durumuna dair de şu şekilde bir açıklama yapayım müsaadenizle...
    bir öğretmen 4 yıllık eğitim alınca öğretmen olmaz, öğretmen adayı olur
    bu mesleği icra ederken kendini yetiştirmezse ne uzar ne kısalır hatta kısalabilir de... öğrendiklerini de zamanla unutur
    bir de şu var ki konu İslamiyetle ilgili olunca, 4 yıl değil bir ömrü harcansa uğrunda inanın yetersiz kalır.
    bu 4 yıllık eğitim sadece işin uzmanı sayılabilmek içindir belki ama bitirmekle "ben tamamım" denmiyor
    ben açıktan 2.uni okuyorum hatta Kur'an kursuna giderken "keşke aöf okumuyor olsaydım da açıktan 2 yıllık olsun ilahiyat okusaydım" dedim ama maalesef ailem buna müsaade etmezdi
    hala içimde bir, diyetisyenlik bir de ilahiyat okumak vardır diyetisyenlik bnm ilgi alanım oldugu için ilahiyat ise aynı sizin gibi işin akademik boyutunu da ele almak için ama birşeyler okumak için illa ki uni. okumak gerekmiyor
    M.İslamoğlu hoca şöyle bir şey söylemişti birebir aynı olmayabilir affınıza sığınıyorum:
    "Kur'an canlı bir kitap, her gün tekrar nazil oluyor" yani siz onu okuyup anlamaya başladıkça yeniden Cebrail a.s indiriyormuş gibi olurmuş ve o an siz nasıl anlıyorsanız o şekilde nazil olurmuş yani aynı ayete herkes farklı şekillerden yaklaşır ve herkes kendi hayatına farklı şekilde yansıtır
    kısaca, siz önce elif be cüzünden öğrenmeye başlayarak bir adım atın, Rabbim inşallah size muvaffak olmak istediğiniz yolda yardımcınız olacaktır

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu ilahiyat fakültelerini bitiren arkadaşlarımız orjinal arapça kuranı anlayamıyorlarmı?

İlahiyat Fakülteleri,islami ilimler öğreten bir fakültedir.
    İslami ilimler çok geniş bir alandır.4 yıl gibi bir sürede bu ilimlerin hepsine ileri düzeyde vakıf olmak mümkün değildir.
    Size 4 yıllık bir ilahiyat Fakültesinde okutulan derslerden örnekler vereyim ;Arapça,Kur'an-ın Ana Konuları,İslam Tarihi,Psikoloji,Güzel Sanatlar,Atatürk İlke ve İnkilapları,Bilgisayar,Türk Dili,Hadis Tarihi,Sosyoloji,Kur'an Okuma ve Tecvid...

Gördüğün gibi ilahiyat Fakültesinde yalnızca Arapça ve Kur'an Eğitimi verilmiyor,çünkü bu okulu bitiren öğrenciler,yarın okullarda camilerde görev yapacaklar.Öğretmenlik için pedegoji eğitimi almak zorunda,imam yarın cemaatten birinin sorduğu islam tarihiyle alakalı sorunun yanıtını verebilmeli,vs.

Tabii şurası bir gerçek,İlahiyatı bitiren bir kişi Kur'an-ı güzel okuyacaktır,toplumdaki bir bireyden çok daha iyi anlayacaktır,hepsi olmasada büyük kısmı kur'an-ın arapça metninden de istifade edebilecektir.Tabi bu çok çok üst düzeyde olmayacaktır.Şayet kişi isterse Arapça üzerine biraz yoğunlaşıp orjinal metinden rahatlıkla istifade edebilecektir.

Bu konuyu şöyle düşünün,Tıp Fakülteleri öğrencileri eğitirler ama cerrahi,kulak-burun-boğaz,dahiliye,göz,vs alanında uzmanlaştıktan sonra o alana yönelirler.Göz doktoruna gidip idrar tahlili göstermezsiniz,zaten benim alanım değil diyecektir.Tıp Fakültesi bir çatı,göz,cerrahi,dahiliye,vs onun kollarıdır.

İlahiyat Fakültesi bir çatı,Arapça,Tefsir,Hadis,İslam Tarihi,Din Sosyolojisi,vs onun kollarıdır.Nasıl ki her doktordan tıbbın tüm alanlarına vakıf olmasını beklemiyorsak,ilahiyat fakültesini okuyanında her islami ilme vakıf olmasını beklememeliyiz.

Kişi,İlahiyat Fakültesini bitirir,Arapça alanında devam eder,Arapça öğretmeni olur,o zaman ileri düzeyde Arapça'ya vakıf olabilir.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

mavikalem34 vira bismillah deyin ve başlayın. hedefiniz; ömrünüzn sonuna kadar öğrenmek olsun.çöl bedevilerinden evlat katillerinden sahabe çıkaran bu dinin tek kitabı kuranı anlamak seviyenize göredir acele etmeyin.seviye yükseldikçe anlayışınız da güçlenecektir. eli ba, kur'an, meal, terfsir ve hadis şeklinde gidersenizçok güzel olur.

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Görüşleriniz hakikaten benim için çok değerli.Ben kitabımızı öğretmemye yönelik dersler istemiyorum.Ben direkt tepeden inme öğrenmek istiyorum.İngilizceyi yaklaşık1yılda hallettik.Şimdi ise internet var ve herşey çok hızlı.Bu fakültelerde okutulan derslerden sadece kuran okumaya yönelik olanlar ilgimi çekiyor.Sessiz de okusam benim için yeterli sayılır.Bu derslere ait kitapları olanlar eğer kullanmıyorlarsa bana gönderirlerse sevinirim.Veya istanbul da nereden alabilirim . isim belirtilirse daha kolay olabilir.Birde arapçasını yani orjinal metni anlayan arkadaşlardan işin püf noktalarını istiyorum.Özelden de ulaşabilirsiniz.isterseniz buyurur fakirin bir çayınıda içebilirsiniz.Ha elbette zordur.Hangi iş kolaydır. kolay iş gördünüzmü?.Belki 3 belki 10 sene sürebilir anlayabilmek.Belkide hiç anlayamayabilirim.Ama ben niyet ettim.Uğraşacağım.Nelerle uğraşıyoruz zaten.Bir kelime bir ayet te olsa benim için önemli bir adımdır.Ben Allah'ın izniyle koşmasamda yürüyebilirim diye düşünüyorum.İster ağır olsun,ister topallayarak olsun.Ben istiyorum. Gerisi ise nasip ve kısmettir biliyorum. gül2011-karakaya ve hüseyin 19 arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkürler.Her kelimenizi tekrar tekrar okuyorum atlamamak için.fikirleriniz benim için yönlendirici olacaktır emin olunuz.Hepinize en derin şükranlarımı sunuyorum.Allah iyi yolda olan herkesin, iyilik için uğraşı veren,darda ve zorda olan herkese omuz veren bütün herkese Allah yardımcı olsun.Allah hepimizin yolunu açık, kalplerimizide güzelliklerle doldursun.Amin.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

peki o zaman madem hemen öğrenme kısmına geçmek istiyorsunuz, tavsiyem bir Arapça kursuna yazılmanız iki de bir cami hocası veya ilahiyatçıdan yardım almanızdan yana
    eğer imkanınız varsa bir ilahiyat fakültesinde verilen Arapça derslerine katılırsanız eminim hocanız size hem dini açıdan hem de Arapça dili açısından destek olacaktır, gerekli kaynak temininde de yardımcı olacaktır
    hem dini açıdan kendinizi beslemiş hem de bilimsel açıdan da desteklemiş olursunuz
    imkan buldukça hilal tvdeki Mustafa İslamoğlunun tefsir ve Esmaü'l Hüsna derslerini de takip etmenizi öneririm
    inşallah yeni bilgiler öğrendikçe bizle de paylaşırsanız belki sizin vesilenizle yeni şeyler de öğreniriz
    Rabbim yardımcınız olsun inşallah

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.Karakaya kardeşim.Bu bahsettiğiniz ilahiyat derslerini açıklayabilirmisiniz.siz bildiğiniz için bizleride biliyor diye düşünmeniz doğal:Nasıl anlatayım bilemiyorum.Kuran arapça.Fakat her arap okuyamıyor diye biliyoruz.Ben Temel ingilizce dersleri gibi veya temel elektronik,pratik elektronik veya pratik elektirik dersleri gibi kaynaklar lazım.Varmı yokmu bilmiyorum.Biraz detay olursa daha rahat aradığımı bulabilirim. diye düşünüyorum.Rahatsızlık veriyorum ama benim insanım engin hoşgörüye sahiptir.Hoşgörünüze sığınıyorum.Bilmeden hatalı bir şey söylersem lütfen bilgilendirin.Teşekkürler.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    537
    Verilen Beğeniler
    149
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın mavikalem34,

Ben diğer arkadaşlar gibi, kursa gidin, hocaya gidin falan demeyeceğim. Çünkü nereye giderseniz gidin o kişinin görüşleriyle sınırlı olacaksınız.

İnternet gibi bir bilgi ummanı varken bundan yararlanmanızı tavsiye ederim. Aşağıda linkini verdiğim site 20'den fazla meal barındıran bir site. Tek tek tüm mealleri inceleyerek uzmanların yorumlarını görüp kendi kafanızda bir fikir oluşturabiliriniz. Tereddütte kaldığınız yerler içinse gugıl ne güne duruyor. Araştırın, bakın.

.::Trke Kur'an Mealleri::.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon