Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    95694 2 - [Kitap] Kukla / Ahmet Ümit

KUKLA Ahmet Ümit Gerek mesleki,gerek duygusal ve gerekse sosyal yaşamında –neredeyse-dibe vurmuş olan gazeteci kahramanımız,çocukluğunda aynı evde yaşadığı üvey kardeşi ile karşılaşacak ve derin devletin-denetimden uzaklaşmış- silahşörleri ile yüzleşmeyi göze almak zorunda kalacaktır. Kahramanımızın babasının,ikinci evliliğini yaptığı hanımefendinin yanında getirdiği üvey kardeş ile hiç yakınlaşamayan gazetecimiz,bu istenmeyen kardeş ile ilk gençlik çağlarından itibaren zıt siyasi kutuplarda yer almış,üvey kardeş istenmediği ev ortamından sürgüne,yatılı okula gönderilmiş ve giderek aileden kopmuştur.Zaman içerisinde milliyetçi camianın reislerinden biri olarak sivrilmiş,cinayetlere karışmış ve devlet tarafından korunup kollanmak ayrıcalığına da kavuşmuştur. Ama artık hesaplaşma zamanıdır.Devlet tarafından korunup kollanmaktan,devlet’e paralel ve/fakat gizli bir örgüt üyeliğine terfi etmiştir. Devlet’in olanakları kullanılarak ele geçirilmiş büyük miktarda para söz konudur artık.Üvey kardeş,gazetecimize derin devlet hakkında ifşaatlarda bulunacağını vaat ederken,gerçek amacı nedir?

Not: Tatilde okuduğum 6. kitabımdır kendisi

Ahmet Ümitle Beyoğlu rapsodisinde tanıştım ...Türk yazarları içerisinde polisiye gerilim romanlarında iyi işler çıkartıyor bence..Tabi eksik kalan bazı ayrıntılar da yok değil kitaplarında..Buna rağmen akıcı diliyle sürükleyici kitaplara imzasını atmayı biliyor..

Üye
    gungor Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana kitap okuma alışkanlığını ahmet ümit kazandırmış diyebilirim çok güzel eserleri var, sürekleyici ve sade bir anlatış tarzı var, bütün eserlerini begenerek ve isteyerek okuyorum, kukla, aşk köpekliktir, beyoğlu rapsodisi, sis ve gece, kavim............................ hepsi birbirinden güzel

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Süper bir kitap çok beğenerek okudum....
    Acaip sürükleyici...Nasıl bitirsem diye mecelleştimm resmennnn.....