Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pamuk Prenses/ Doland Barthelme

Masalı biliyorsunuz… Gerçekleri öğrenmek için yeterince büyüdünüz! Pamuk Prenses'i hiç böyle okumadınız... Deneysel yazının dev ismi Donald Barthelme'nin romanı okuyucuya çok farklı bir Pamuk Prenses sunuyor.

pamuk%20prenses%20kapak.widec - [Kitap] Pamuk Prenses'i okudunuz mu?

Hayal gücünden yoksun ve yaratıcılık karşısında korkudan tir tir titreyen, topu bir arada iki “tam” erkek etmeyen, yedi çalışkan adam. Gözü kendinden başkasını görmeyen, sözde bir prens. Kötülüğünden güç alan ve arıza bir adama aşkıyla iyice bileylenmiş bir cadı.

Üstlendiği role itirazı olan bir lider… Yaşamla çelişen yasaklar. Sadece kapılı kapılar ardında yıkılan tabular. Zehirli elmalar değil de, zehirli içkiler. Birbirine karışan sesler. Her şeyden önce gelen ve her ne pahasına olursa olsun asla ihmal edilmeyecek işler. En büyük üretimi çöp olan, çivisi çıkmış bir dünya…

Ve penceresinin kenarına oturmuş, ezber hayallerini bir an olsun sorgulamayan, rayından çıksa bile rolünden vazgeçmeyen, meçhul kurtarıcısını beklemekte ısrarlı, çağdaş bir kadın; Pamuk Prenses.

''Mizahla ışıldayan, absürd bir masal-roman'' (Time)

Daha önce defalarca yapı bozuma uğratılan Pamuk Prenses bu kez farklı bir şekilde yorumlanıyor. Deneysel yazının dev ismi Doland Barthelme'nin feminist unsurlar taşıyan postmodern romanı 'Pamuk Prenses' Siren Yayınları tarafından yayınlandı. Kitabın çevirisi Hakan Toker'e ait.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Roac'cım , bu kitabı okumadım ama görünce başka bir kitabı çağrışım yaptı bana . Ben de onu tavsiye edeyim ...

İnanılmaz sıradışı bir anlatım , çok çarpıcı bir teknik . Kitap hakkında yorum yapmayacağım , okuyun derim
    Kısa bir tüyo , her tür duruma katlanma senaryoları üzerine kurgulanmış.

th 16473 sinek1 122 794lo - [Kitap] Pamuk Prenses'i okudunuz mu?

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Ya " Sinek kadar kocam olsun, başımda bulunsun" un bahsi çok geçti bu sefer Farz oldu artık alayım ben onu

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Grimm kardeşlerin "pamuk prenses bir korku masalında" adlı filmini hatırlattı biraz kitap bana.Hayallerimizdeki pamuk prenses,prens imajına çok farklı bir yorum getirecek sanırım bu kitap.Paylaşım için teşekkürler.