Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yaw o cd yi bir şekilde ele geçirmem lazım. Bana ulaştırman mümkün olabilir mi. Bu arada nereden buldun cd yi?

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Film bende de DVDRip olarak var. Geçende indirdim ama izlemeye fırsat bulamadım.

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabı Ergin vermiş, bir Google'a başvur. Bulamassan bir ara haberleşiriz

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Her zaman kitaptan yanayım,film çok süper olsada kitaptaki orjinaliteyi yakalayamaz,diye düşünüyorum.Bu hepsi için geçerli benim açımdan.Daha çok okunacak şey var.

Üye
    QuetZalCoatl Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

"Ümitsizlik, özfarkındalık uğruna ödenen bir bedeldir."

güzel bir eser :wink:

Üye
    Leadri Avatarı

Son Giriş
    16.08-2009
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    Hayal Kırıklığının Başkenti
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önceden şunu söyleyeyimki -malesef- çok kitap okuyan biri değilim.Okududuğum ve çok beyebdiğim bu kitabı size şidetle tavsiye ederim.Bir solukta okunan kitap derler ya işte bu sözü kesinlikle hak ediyor.19 yüzyıl avrupasında gecen gercek ve kurmacanın karışımından oluşan okunası bir kitap.Beyenmeseniz şayet kitap parasını iade edecem.Garantininde böylesi.
    Size Nietzsche nin bazı özdeyişlerine yazayım.Dava fazlası kitapta
    >Mükemmel aşk, insanın kendisini mutsuz edecek kişiyi sevmesidir...
    <Hep öğrenci kalan insan,öğretmenine borcunu kötü ödüyor demektir...
    >Ölümün son iyiliği,birdaha ölümün olmamasıdır...
    >Umut kötülüklerin en kötüsüdür.Çünkü işkenceyi uzatır..
    >İnsan yaşamını tamamlayıp öldüğü zaman,ölüm taşıdığı dehşeti yitirir...

Kitap adı:Nietzsche Ağladığında
    Kitap yazarı:Irvin D. Yalom
    Yayın evi:Ayrıntı Yayınları
    Aktörler:
    Nietzche: Henüz iki kitabı yayımlanmış, kimsenin tanımadığı bir filozof. Yalnızlığı seçmiş. Acılarıyla barışmış. İhaneti tatmış. Tek sahip olduğu şey, valizi ve kafasında tasarladığı kitaplar. Karısı, toplumsal görevleri ve vatanı yok. İnzivayı seviyor. Tanrıyı öldürmüş. 'Ümit kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır,' diyor. Daha sonra 'kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız: Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz?' diyecek. Ümitsiz
    Breuer:Efsanevi bir teşhis dehası. Ümitsizlerin kapısını çaldığı doktor. Psikanalizin ilk kurucularından. Kırkında, bütün Avrupalı sanatçı ve düşünürlerin doktoru olmayı başarmış. Güzel bir karısı ve beş çocuğu var. Zengin. Saygın. Hayatı boyunca 'ama' pozisyonunda yaşamış biri.
    Freud: Breuer'in arkadaşı. Henüz genç. Geleceği parlak. Şimdi yoksul.
    Salomé: Erkeklerin başını döndüren kadın. Çekici. Özgür. Evliliğe inanmıyor.
    Bazen aynı anda birçok erkekle beraber oluyor. Sanatçıları ve düşünürleri tercih ediyor. Kırbacı var.

Üye
    martı_name Avatarı

Son Giriş
    21.12-2008
    Saat
    03:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1. hepimiz bir sürü parçadan oluşuruz ve bu parçalar kendilerini ifade etmek için çırpınır. bizler yalnızca varılan son uzlaşmadan sorumlu tutulabiliriz, her parçanın sahip olduğu karmaşık dürtülerinden değil.
    2. ideal evlilik ilişkisi, her iki insanın da yaşamını sürdürmesi için bu ilişkiye muhtaç olmadığı zaman kurulandır.
    3. biriyle tam bir ilişki kurabilmen için önce kendinle ilişki kurabilmelisin.
    4. kendi yalnızlığımızı kucaklayamazsak, inzivaya karşı kalkan olarak başka birini kullanırız. yalnızca bir kartal gibi yaşayabilen insan-başka birine sevgisini verebilir; yalnızca o zaman o insan bir başkasının büyümesi ve gelişmesiyle ilgilenebilir.
    5. her insan, gerçeğin ne kadarına dayanabileceğini seçmeli.
    6. en çok çiğ damlası, en sessiz gecede düşer.
    7. mezarlıkların, insanın zihnini dinlendirdiğini ve yaşamdaki önceliklerin değerlendirilmesini sağladığı söylenir.
    8. en çok arzu edilen kadın en çok korkulan kadındır. tabii bunun nedeni onun ne olduğu değil, bizim onu nasıl gördüğümüzdür.
    9. ikili yaşam ilave yaşam gibi. insana adeta uzatılmış bir yaşam sunuyor.
    10. bizler arzu edilenden ziyade arzu etmeye aşığızdır.
    11. kendini iyi biri olarak gösteriyor -kimseye zarar vermiyor- yalnızca kendinden ve doğadan başka kimseye! sırf pençeleri yok diye kendilerine iyi diyenlerden biri olmaktan vazgeçirmeliyim onu.
    12. uygar, kibar ve görgülü bir adam. vahşi tabiatını ıslah etmiş, içindeki kurdu kuzuya çevirmiş. ve buna ılımlılık diyor. bunun asıl adı, vasatlıktır.
    13. bastırılmış hınç insanı hasta eder.
    14. yaşadığımız şeyleri biz icat ederiz. dolayısıyla icat ettiğimiz şeyi de yok edebiliriz.
    15. tanrının ölmüş olması demek, varolmanın amacı olmadığını göstermez.
    16. ölümün geliyor olması, yaşamın değerli olmadığı anlamına gelmez.
    17. yaşam planınız sizin elinizde değilse, varlığınızı rastlantıya bırakmışsınız demektir.
    18. kimler daha emniyette, kimler daha rahat, kimler sonsuza dek mutludur? yalnızca sığ zihinli olanlar yani sıradan insanlar ve çocuklar.
    19. insanların tarzları iki temel bölüme ayrılabilir: ruhunda sükunete kavuşmak ve mutlu olmak isteyen insanlar inanmalı ve iman etmeli, ama hakikatin peşindeki insanlar iç huzurundan feragat edip yaşamlarını bu sorgulamaya adamak zorundadırlar.
    20. başkalarının kurallarına uymak, insanın kendini yönetmesinden çok, hem de çok daha kolaydır.
    21. size düşen ödev kendinizi kabullenmenizdir, benim sizi kabullenmemim yollarını aramak değil. (kendinden hoşlanmayan pek çok insan gördüm; bunlar önce başkalarını kendileri hakkında iyi düşünmelerini sağlarlar.bunu başarınca da bu sefer kendileri de kendileri hakkında iyi düşünmeye başlarlar. ama bu sahte bir çözümdür; bu başkalarının otoritesinin altına girmeyi kabullenmektir.)
    22. aslında verir gibi yaparak hediyeyi kendiniz almaya çalışanlardan biri misiniz?
    23. bir dost dinleneceği bir yer aradığında ona verilecek en iyi yer sert bir yataktır.
    24. aslında kimse kimseye yardım edemez; insan kendine yardım etme gücünü kendi içinde bulmalıdır.
    25. neysen o ol.
    26. daha derinlere inip motivasyonlarınızın kaynağını bulun! hiç kimsenin bir şeyi sırf başka birisi için yapmadığını göreceksiniz. insanın bütün eylemleri kendine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine-hizmettir, bütün sevgisi kendini sevmesindendir.
    27. yazılarımdaki başarı, sürüler halinde yaşamanın getirdiği rahatlıktan kendimi bilerek ve isteyerek uzaklaştırmamdan; kötü ve güçlü eğilimlerle yüz yüze gelme cesaretini gösterebilmemden kaynaklandı. araştırma ve bilim, önce inançsızlıkla başlar. ancak inançsızlık başlı başına strestir. yalnızca güçlüler buna dayanabilir.
    28. gerçeğin ne kadarına dayanabilirim ?
    29. beni öldürmeyen şey, beni güçlendirir.
    30. birinin kendisini başka birine açması ihanetin kapılarını açar ve ihanet insanı çok rahatsız eder.
    31. bir kişi köprüyü geçmek üzere -yani, öteki kişiye yaklaşıyor- o anda karşıdaki kişi, o kişinin zaten yapmayı düşündüğü şeyi yapmaya davet ediyor. o zaman birinci adam adım atamıyor; çünkü artık yapacağı şey, diğerine boyun eğmek gibi geliyor, belli ki yakınlaşma yolunu engelleyen şey, güç.
    32. ölümün son iyiliği bir daha ölmeyecek olmaktır.
    33. kafası bir sürü kitaba gebe ve baş ağrılarının nedeni de beynin doğum sancıları olduğu düşüncesinde.
    34. kemikleri, eti, bağırsakları ve kan damarlarını kaplayan deri nasıl insan görünümünü katlanabilir hale getiriyorsa, ruhun ajitasyonu ve ihtirası da kibirle kapatılmıştır; ruhu kaplayan deridir.
    35. kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız: önce kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz?

kaynak: http://www.missfreedom.i-p.com/kitap1.htm

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gidene kal demeyeceksin,
    Gidene kal demek zavallılara
    Kalana git demek terbiyesizlere
    Dönmeyene dön demek acizlere,
    Hak edene git demek asillere yakışır.
    Kimseye hak ettiğinden fazla değer
    verme
    Yoksa değersiz olan hep sen olursun

Nıetszche

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kitapta dahil Nietsche,nin tüm bir kaç kitabını okudum.Bir çok kimse bu adamı yanlış anlıyor,mesela üst insan derken ırkçılıktan falan bahsettiğini zannediyor.Nietsche'nin böyle bir durumla ilgisi bile yoktur.o insanın kendini aşmasını tavsiye eder hep,ama kendiside çelişkiler içinde biridir bu yüzden Nietsche şudur diyemeyiz.fakat Nietsche yi anlamak için Ecco Homo adlı eserini okumalı ilk başta....

Üye
    azeriyem Avatarı

Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    21:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten harika bir kitap çok beğendiğim ve herkese tavsiye ettiklerimin başında yer alan kitaptır.hele sonunda doktorun hastasıyla hiç karşılaşmamış olması çok şaşırtıyor okuyucuyu
    bu kitabı okuyanlara şiddetle aynı yazarın divan adlı kitabını tavsiye ediyorum

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Divanı Okudum muhteşem gerçekten ,belki gerçekte hiç karşılaşmamış Nietsche ve Sigmund Freud'u çok güzel kurgulamış yazar..

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Filminin iyi olmadığı eleştirilerini okuyunca , kitabını okuyayım dedim. Fakat şu sıralar zihnen yorgunum , akşamları o yorgunlukla konsantre olamadım kitaba. Henüz 100 sayfa kadar okuyabildim. Detaycı ama akıcı da bir dili var aslında. Sanırım tekrar tekrar okunması gereken kitaplardan

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Semacım ne kadar da anlaşıyoruz yahu ben de tam yaz tatilinde okuyayım artık şu kitabı diyordum. Yıllardır ertelediğim bir kitap bu. Okumaya fırsatım olmadı. Hep başka bir kitap planlarımı bozdu. Yazın inşallah ben de okuyacağım, kritiğini yaparız artık birlikte

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Hatuncum, benim sizin gibi 3 ay yaz tatilim mi var Muhtemelen yazın daha yorgun bir kafayla çalışıyor olacağım.
    Bu kitabı hakkını vererek okumak istiyorum , bakalım nasıl mümkün olacak

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Seni çatlatmak istemem ama canımın içi, 3 ay tatil de az yahu
    Neyse kitabı tadını çıkara çıkara okurum ayrıntıları hatırlatır dururum sana
    İşin zor çok çok zor canım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon