Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaşamsevincim Avatarı

Gerçek Adı
    yaşam sevincim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kristin Hannah eserlerini yakindan takip eden okuyup begenenler varmi?

[IMG]vQVlym - Kristin Hannah eserlerini yakindan takip eden okuyup begenenler var mi?[/IMG][IMG]VgNGzP - Kristin Hannah eserlerini yakindan takip eden okuyup begenenler var mi?[/IMG]

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Kış Bahçesini okumuştum, güzeldi.

Üye
    yaşamsevincim Avatarı

Gerçek Adı
    yaşam sevincim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sema Mesajı Gör
    Kış Bahçesini okumuştum, güzeldi.
    "Kis bahcesin"e bu sabah basladim epey sayfa devirdim ama bir sey dikkatimi cekti "ates böcegi yolu" kitabini okudun mu bilmiyorum iki kitap arasında sürekli bir kıyaslama oldu. Kıyaslamalarda göze çarpan en önemli özellik, yazarın kendini tekrar ediyor izlenimi yaratması. Sevdiğiniz bir yemeği arka arkaya bir kaç öğün yeme hissi yarattı kitap bende...
    Buna pek çok örnek verebiliriz. Karakterler açısından bakacak olursak, yazar iki romanda da 3 farklı ve zıt karakterler üzerine kurmuştur olayları.. Kış Bahçesinde de ailesine bağlı kadın karakter (Kate ve Kış Bahçesi'ndeki Meredith) Uçarı kadın (Tully ve Kış Bahçesi'ndeki Nina) Soğuk ve mesafeli kadın ( Cloud ve Kış bahçesi'ndeki Anna)
    Anne kız ilişkilerindeki sorunlar, Tully ve annesi Cloud ve Anna ile kızlarının ilişkisinde yine benzerlik göstermiştir. Anna geçmişin izleriyle çocuklarına bağlanamazken Cloud'da bunun yerini uyuşturucu almıştır.

Her iki roman da kadın karakterler üzerine kurulmuştur.

Romanlar boyunca dönemin özelliklerini yansıtan bolca şarkı ve şarkıcıya yer verilmiştir.

Her iki romandaki karaktelerin meslekleri bile benzerlik göstermektedir. Nina fotoğrafçıyken; Tully gazetecidir..

Her ikisini kıyasladığımda içerdiği masalı göz önünde bulundurarak, KIŞ BAHÇESİNİ daha çok beğenmeye basladim

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Aynı yazarın kitaplarını ardı ardına okumamaya dikkat ediyorum, yoksa ister istemez kıyaslama oluyor zihnimde. Bu kitap başlarda durağan, yarısından sonra hızlanıyor.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

4 kitabını okudum.Kıyaslama yaptığınız kitapları okuduğum için değerlendirmelerinize katıldığımı söylemek isterim.Kristin Hannah kitaplarının genel bir özelliğide kitaba başladığınızda bir süre hikayedeki karakterlerin sıradan hayatlarının etrafında gezinir, okusam mı okumasam mı ikilemine düşer, yine klasik konuları işliyor aaa çok benzer karakterler dersiniz ama okumaya devam eder ve okudukçada hikayenin orta yerinde, o dramın içinde kendinizi bulunca tüm benliğinizle onların dünyasında onların sorunlarını yaşar kah gülümser kah hüzünlenirsiniz ve belkide dakikalar boyunca akan göz yaşlarınıza engel olamazsınız ve hikaye bittiğinde o hikaye sizin unutulmazlarınız arasındaki yerini çoktan almış olur, farkında bile olmazsınız ve bir süre sonra yine bir Kristin Hanah okumak istersiniz....

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tüm serisi var bende. yalnız kış bahçesi vasat. en güzeli 1 tutam gündüz 1 tutam gece. gerisi hikaye ve tüm kitaplarında aynı yol(anlatış biçimi, olasılıklar) üzerinden gidiyor.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende sadece Kızkardeşler Arasında kitabını okudum
    Çok çok güzel diyemem çok çok kötüde diyemem