Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    TOPLANTI

GÜNDEM; GÜNDEM VE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ

KATILANLAR; KUYUCAK,YAMAK,VURUCU,SULU,KURU.
    OY HAKKI OLANLAR;ŞİMDİLİK SADECE KUYUCAK.
    SEYİRCİLER; GOOGLE, USTA VE İNTERNET ALEMİ

Kuyucak - Gündemi açıyorum..Evet istemler nelerdir?

Vurucu - Adımın değişmesini istiyorum ben..Avcı olsun istiyorum adımın..

Kuyucak - Tamam kabul edilmiştir.Bundan sonra adın Avcı..

Yamak - Bende isim değişikliği istiiyorum..Sevmiyorum bu ismi..Hiç sevmedim zaten..Oysa ben iz arayanım,
    benden önce geçenlerin peşine takılırım, izlerini takip ederim..İzci olsun benim adım..Ayrıca yamak adında..

Kuyucak - Tamam kısa kes..Kabul edilmiiştir..Adın Bundan sonra İzci..

İzci - Birde gündem değişikliği meselesi var..Burada ele alınan her konu sonsuza kadar dağılıyor..Anlamını
    yitiriyor..Dostluk adına söylenenlere baksana, insanlar dosttan nefret edecek..Birimizin diğerleri üstünde söz
    hakkı olsun diyorum ben..Saldın bizi başıboş,Çobansız koyuna döndük..Diğerlerini idam etmelisin yada hapsetmelisin..
    Sen benle dertleşiyorsyn en çok..Bunu isteme hakkım var..Söylemezmisin bazen, onlardan kurtulmak lazım diye..

Kuyucak - Orda dur bakalım İzci efendi..Orda dur işte..Akıl sağlımı bu özgürlüğe ve başıboşluğuma borçluyum
    ben..Her birini savunduğum için gelebildim buralara..Nereye geldimse geldim, ama bir yere geldim, ayaktayım
    ve dostlarm var..

İzci - Nerde senin dostların? Sahi nedir sence dostluk?

Kuyucak - Gördüğün her yerde varlar..Görmediğin her yerde de varlar. Benim gibilerin üzerinden koca bir tarih
    geçti..Ne oyunlar oynandı bizim üzerimizde biliyormusun? On mezarım var benim dost dediğim..İkisine yılda bir
    kere uğrar, sarhoş olup söyleşirim..Bekilli ve Manavgat'ta..Diğer sekizinin üçü İstanbul'da..Biri Karacabey
    Bursa'da..Çanakkale'de var..Çanakkale'li Memet..Beni yakalayamayacaklar dedi ve hiç yakalanmadı..Vuruldu..
    Diğerlerinin yerini bile bilmiyorum..Ötede daha çok değiliz..Burda da çok varız..Kafayı sıyırmış, dönmüş
    döndürülmüş, süründürülmüş çok dostum var benim..Şu anki hallerimizden utanıp da, görüpde görmezden geldiğimiz..
    Hallerini bilipde bilmezden geldiğimiz..

Bu sahildeki dostumsa şu adam, Şeref..Şarapcı Şeref..Gördüğü herkese ''bi yardımcı olurmusunuz'' diyen adam..
    O adam var ya o adam..O adam edebiyat mezunu, iyi derece dil bilir, ingilizce..Fakat boşvermiş işte yaşamı..
    Birisini sevmiş..Evlenmiş çoluk çocuğu olmuş..Derken bir gün karısı şeref'i korumak için birini öldürmüş..
    Yirmi yıl almış..Şeref'inde yapacağı tek şey kalımış..Hayatı boş vermek..Benim için ne yaptı bilirmisiniz?
    Tavukçudan tavuk çaldı, büfeciye yalvardı şarap için..Bi ton dayak yedi bunlar için polisten haberim yokken
    ve bana söylemedi..Başkasından duydum..O gün cüzdanım evde kalmıştı..

Dostluğa gelince; En son konuşacağım gerekirse..Fakat işkencede, zorda test etmem ben dostlukları..Özünü de
    aramam karşımdaki kişiliklerde..Neyi koyarsa masaya onu paylaşırım..Tadı güzelse devam.Bende ne koyarsam
    masaya o paylaşılsın isterim..Ne eksik densin, ne daha densin..Nede tadı şöyle olsa daha iyi olurdu densin..
    Ben kimin önüne ne konacağını bilirim..Yeterki az bi şey bulayım masasında..Sığ, ketum ve gereksiz
    konuşan insandan hazzetmem..Kimse aynam olsun istemem..Dostta araamam, o beni yada ben onu bulurum.
    Son cümle; Hayatımda hep uçları yaşarım..Masa ayrımı yapmam, en tepe ve en dip insanları aynı anda yaşarım.

Gündem değişilikliği olmayacak..Toplantı bitmiştir..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DOSTLUK-ARKADAŞLIK-YOLDAŞLIK -7-

Kuyucak - Çoğalacak galiba bu mezarlar..Baksanıza Dursun'da ölmüş..Benzer ustaların izini aramıştık
    onla..Uzun yıllar önce, bir kaç uzun yılda..Sonra o başka iz peşinde, biz başka iz peşinde gittik..
    Hiç unutmadık birbirimizi..O içerden-dışardan selam söylerdi..''Bakın bakalım bulduğu izlerin çıkışı
    varmıymış?'' diye..

Bense haber uçuramazdım ona, soru soramazdım..Fakat bazen sevdasının onu, karataş'lara çaldığını
    hissederdim..İçimde duyardım..Genede ''Acıyorsam anam avradım olsun''derdim..Selam söylerdim bira
    içerken, sahilden el sallardım..

Dostluğa, çok kaşık salladık onla..Hep saygı vardı özünde dostluğun..Ayrı iz peşinde olmamıza
    rağmen, saygı oluşmuştu duruşlarımıza..Ne değiştirme derdi, nede uzaklaşma kaygısı..Anlama derdi oldu
    birbirimizi..Birde kuru fasulye ve hamsi bulduk mu birbirimize yedirme derdi..

Sulu - Deniz'i sevdin, Deniz kızın oldu..Güney'i sevdin, Güney oğlun oldu..Şimdi Dursun mu olacak çocuğun?..

Kuyucak - Hele bu fırtına, bu kaos bi dursunda..Dursun'a sıra gelsin..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DOSTLUK-ARKADAŞLIK-YOLDAŞLIK -8-

25 Yıl önce..

1 Dost - Haydi kalk izci, sabahın dördünde yatılır mı? Şu saatte güneşin doğuşu izlenir Sarayburnu'ndan..
    Yağmurda yağıyor bak ne güzel..Yarım şişede konyak var daha bitmemiş üstelik..Isıtır bizi..Zeynep'i düşünmekten
    uyuyamadım yine..Her gece gibi desek daha iyi olacak galiba..Anladık çalışıyorsun, akşam gelince uyursun ya..
    Bak ne diyeceğim sana, dönüşte Balat'tan geçeriz..Çorba içeriz sabah sabah..Kokarsa koksun, nane çiğnersin..
    Birde fırçaladın mı dişini bi şey kalmaz..Sonra beni bırakırsın Mecidyeköy'e, Şişli'den iniverirsin Taksim'e..
    Zamanın da varırsın işe..

Aylar oldu. Haklısın bu bunalımım beni de, Zeynep'ide, hatta seni de bitiriyor..Haklısın, Zeynep'de beni seviyor..
    Ortada sorun yok..Her gün birlikteyiz..Doya doya yaşıyoruz her şeyi..Fakat ayrıldıktan on dakka sonra özlüyorum..
    O mantıklı..Dersleri ağır onun..Cerrehpaşa tıp bu, boru değil..Ulan bırak diyorum okulu, gidelim Manisa'ya..
    Bağcılık yapalım..Bir saniye sensiz duramıyorum diyorum..Gülüyor bana..Manyaksın lan sen diyor.. Manyağım lan
    ben hakkaten..Manyadım lan ben hakkaten..Ne güzeldi ya Denizli'de yatılı okul günlerimiz be..Uyuyordum be geceleri..
    Kendi başıma gidemem..Arabayı alıp kendim giderim de..Sensiz olmaz..Ben sensiz ve Zeynep'siz yaşayamam..
    Yürü lan işte be..Zaten uyuyamazsın artık..Anladık yorgunsun..Üç yıl kaldı beeee, dayan..

25 yıl sonra bu konuşmalardan..

1 dost - İzci mesajını gördüm aslında..Çok meşguldum kaç gündür..Mahsus geciktirdim ki boş zamanım olsun
    muhabbet edelim diye..İyiyim ben, dizi çekiyorum işte..Ulan bana ne dünya görüşünden ya..Parayı basıyorlar..
    Veriyorlar senaryoyu a..na koyum elime..Çekiyorum bende..

Ya üzüldüm be işsiz kaldığına..Üstelik epeyde sıkışmışsın..Ya yardım edeceğim ben sana..Çanakkale'den bir ev
    aldım akıllara ziyan..Köylük yer yaaa..Orman içinde, denize yakın..Resterasyonuna acaip para gitti.Hala da
    gidiyor..Deniz kıyısına da bir yat bağladım..Onunda bakımı var..Sen idare et..Elim açılacak altı ay sonra..

Zeynep'te iyi..İzmir'de kızımla yaşıyorlar..Arada gidip görüyorum onları..Sevgilim filan yok artık..Elli tane
    karı var çevremde..İstediğimle birlikte oluyorum..Sevmeye ayıracak zamanım yok benim..

Avcı - Eski bir dostu kaybetmek istemiyorsan, ondan bir şey istemeyeceksin..Kendi gözünde kendini, kendi gözünde
    eski dostunu bitirmeyeceksin..Eski dostunu da kendi içinde bitirmeyeceksin..

İzci - Anılarla avunacaksın demek ki..Eski dostla yeni paylaşım olmalı oysa..Çok yazık..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DOSTLUK-ARKADAŞLIK-YOLDAŞLIK -9-

İki dost, bir eş..

Dost1 - Canımcım hoş bulduk..Kadınlık gururunun yıkılması değil benim ki..Dostum saydığım sevgilim incitti beni..
    En iyi sen anlarsın beni..Ya gideriz İstanbul'dan dedi..Yada bu iş buraya kadar dedi..Seçenek yok başka dedi..
    Çarpıldım resmen, konuşamadım..Peki dedim, sen git..Düşünsene, tartışmadı bile benimle..Beş sene yaşananların
    hatırına, insan bunu yaparmı yaaa? Vefa artık semt ismi mi olarak anılacak?

Sığamadım evlere..Duvarlar üstüme gelmeye başladı..Kalktım sana geldim..Biliyorum yeni doğum yaptın, bebekle
    uğraşıyorsun..Senden başka kimsem yok benim..Ev küçük biliyorum..Salonda kalırım ben..Eşin de sever beni nasıl
    olsa, laf etmez..İyi çocuk senin ki.. Akşama bi rakı balık yapalım..Kütük gibi sarhoş olmak istiyorum ben..

Dost2 - Geleli on beş gün oldu..Hayatıma bir girdin ki, alt üst oldum..Bunu yapabildin helal olsun sana..Haklısın
    hayattaki en iyi dostlardık biz senle..Dost dediğin de paylaşırmış..Hiç sınır koymadık kafamızda, masamızda..Fakat
    kocamı da paylaşmaya başladın kendince, benimle..Dün gece ben sarhoş oldum yattım..Gece yarısı çocuk uyanınca
    odamdan çıkınca ne gördüm dersin? Evet yarım saate yakın sizin düzüşmenizi seyrettim..O kadar rahattın ki, demek
    ilk değil dedim..Sen bana ne vereceksin karşılığında, paylaşmak için?

Eş - Hayatta gördüğüm en iyi dostlar sizdiniz..Birinizin mutsuzluğu diğerini de mutsuz ediyordu..İkinizinde
    mutlu olmasıydı benim amacım..Kaç gündür karşılıklı içerken, sarılmalarımızı görmedin mi? Resmen fingirdedik
    gözünün önünde..Bende onaylıyorsun sandım onunla olmamı..Her şeyi paylaşıyorsunuz ya, beni de paylaşmayı
    sessizce onayladığınızı düşündüm..

İzci - Her dost, dostunun neyi, nereye kadar paylaştığını sınamak istermiş..En kıymetli kim, bilmek istermiş..
    Sevgilimi, eşmi, kendisimi kıymetli acaba, bilmek istermiş.. Hep hikaye bu değilmi? Her ilişkiye burnunu sokan
    dostlar dolu değil mi etrafta? Kendisinin de aralarına alınmasını bekleyen dostlar..
    Bir kadına/erkeğe satıldığımızı düşünen yığınlar değilmiyiz?

Kuru - Gelelim Eş'e..Körün istediği bir göz, mevlam verdi iki göz durumu galiba..Daaa, bir gözden de oldu bence..

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Hasan Abi ben sizin yazılarınıza biraz maydonoz olacağım, kusura bakmayın...

Kuyucak demiş ki:
    İzci - Her dost, dostunun neyi, nereye kadar paylaştığını sınamak istermiş..En kıymetli kim, bilmek istermiş..
    Sevgilimi, eşmi, kendisimi kıymetli acaba, bilmek istermiş.. Hep hikaye bu değilmi? Her ilişkiye burnunu sokan
    dostlar dolu değil mi etrafta? Kendisinin de aralarına alınmasını bekleyen dostlar..
    Bir kadına/erkeğe satıldığımızı düşünen yığınlar değilmiyiz?

Ben izci'yi çok sevdim,çok zeki bir kişilik yaratmışsınız..."Bir kadına/erkeğe satıldığımızı düşünen yığınlar değilmiyiz? " Bu cümle çok doğru,acaip gerçekçi bir tahlilde bulunmuşsunuz...İnsanın içgörü kazandığı bir cümle...Bilip ama bilmemezlikten geldiğimiz bir durumu gözümüze sokmanız müthiş bir şey...Tebrikler...Saygılar...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DOSTLUK-ARKADAŞLIK-YOLDAŞLIK -10-

Sulu - Üç dost vardı bildiğim..Aynı evde kaldılar, hemde on yıllarca..Yarin yanağından gayrı herşeyi paylaştılar..
    gün geldi beraber ağlaştılar, dertleri ortak oldu..Gün geldi beraber beraber halay çektiler..Cüzdanlarında
    hep eşit para oldu, herkes aldığını ortaya koydu..Gün geldi evlenmeye karar verdiler..EVlenincede aynı yaşam
    tarzı olacak diye sözler verdiler, yeminler ettiler..

Daha evliliklerinin üzerinden altı ay geçmeden paramparça oldular..Hiç bir kadın, hiç bir kadınla anlaşamadı..
    Kadınlar karşısında bu eski dostlarda dağıldı gitti..Şimdi altı ayda bir telefonlaşırlarsa, mutlu oluyorlar..

Kuru - Kadın kadının kurdudur diye boşuna söylememişler demek ki..Ayrıca kadın kıskançlığı..Zor kadınların
    dost olması, hem kendi cinsleriyle, hemde karşı cinsle..

İzci - Tam size göre konuşmalar bunlar..Düşünsenize orada kadınların durumunu..Kadın bir erkek seviyor..
    Yuvasının kadını, sevdiğinin sevgilisi olmak istiyor..Fakat bir anda sayısız insanla karşı karşıya kalıyor..
    Hemde enseye tokat olması isteniyor..Herkesle herşeyi paylaşması isteniyor..Dağılması doğaldır kadının burda..
    Ürküp geri çekilmesi, suratının düşmesi insan kişiliğinin gereğidir..

Sulu - Tamam haklı olabilirsin İzci..Ancak kadınında erkeğini paylaşamama derdi var bence..En büyük rakipleri
    her zaman erkek dostlarıdır, eşlerinin..Çok da meraklı oldukları söylenemez dostlarla ortak yaşam tarzına..

İzci - Çok su götürür bu konu..Evlilik içe dönüktür ve kadın ruhunun sonucudur..Komün halinde yaşamak
    gereklimidir ayrıca? Kadın aslında sevdiğini, sevgi adı altında, hapsetmek ister..Paylaşmak istemez..
    Bu tutumu boğar erkeği..Kendisini de boğar aslında..Erkekse dışa dönük yaşamak ister..Sonra gireriz bu konuya..

Kuru - Siz uzatın daha..Kadın kadınla dost olmaz..Olamaz..

İzci - Ben na kadınlar tanırım erkekten dost..Ne erkekler tanırım fahişeden beter..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DOSTLUK-ARKADAŞLIK-YOLDAŞLIK -11-

iki dost, iki eş..

Dost1 - Yakalanmışın ha, iş üstünde..Karda yürüyorsun ama arkanda izler kalıyor, kan kırmızı senin..

Dost2 - Yok bi şey be..Yeminle yapmadım bi şey..Kurgu ve kuruntu bu hale getirdi işleri..Sanaldan
    yapılan bi oyun ve işe başkalarının karışması, karıştırdı her şeyi..Hem sende dikkat et..Başına senin de
    bi şeyler gelebilir..Göz hapsindesin, cebinde bi şeyler bulmuşlar..Bozulmasın bu yaştan sonra aile
    düzeniniz..Benden uyarması..Ama sakın söyleme, eşin de senin kadar dostumdur..Onu da kaybetmek istemem..

Eş1 - Seninkinin canı yandı ya..Azda olsa olanları benim kızdan biliyor ya..Aldı intikamını..Şişirmiş
    benimkini..Adam esti gürledi..Siz beni mi takip ediyorsunuz diye? Dedikodumu yapıyorsunuz diye..
    Sildim onu hayatımdan..Sorma gereği bile duymuyorum olanları..Benim için bitti o..

Eş2 - Savunacak halim yok onu, sana karşı..

Avcı - Her dost, en çok kimin daha dost olduğunu sorgular..Seçim yapılmasını ister, bekler..

İzci - Dost dediğin her zaman düz ve düzgün olmak zorundamı dır? Onun da hata yapma hakkı yokmu dur?
    her zaman ölçülü, planlı, ağır ve ileriye dönük mü düşünmeli dir?

Bu dünyada yanında kendini bırakıvereceğin, yargılanmayacağını bildiğin, ne yaparsan yap, seni kabul
    etmiş insan değilmi dir dost dediğin?..Zaten bu kavramdaki mistik hava, sırlarını bilen, ama aynı zamanda
    seven, kabul eden anlamı taşımaz mı?

Avcı - Fakat yukarıdaki bölümlerde bir sürüde kötü örnek verildi..Her şeyiyle kabul etme/edilme ye dair..

İzci - Haklısın, sınır nerde olmalı diyosun? Bence herkesin dost şablonu aynıdır..Ne varki siz ve
    dostlarınızın kişilikleri, bu şablondan daha önemlidir bence..''Dost sandım seni'' sızlanmasının
    altında yatan asıl duygu; Bana gösterdiğin kişiliğin sahteymiş, başka bir kişilikmişsin sen demektir..
    Gerçekten siz sere serpe sergilediyseniz kendinizi..Dostunuz olan kişide sergilediyse, ve oluştuysa aranızda
    o büyülü atmosfer..Bu büyü asla bozulmaz..Çünkü o'nun sizi zaman zaman ısıracağını, zaman zaman üzeceğini
    zaman zamanda bulutlarda gezdireceğini bilirsiniz..Siz Ermişmisiniz ki, dostunuz ermiş olsun?

Kuyucak - Bir çırpıda kaybedilen iki dost bence..Ya eş? Ona ne demeli? Bazı insanlar bir şeyleri yaratır..
    Çöle bırak onları, kuyu kazar, ağaç diker..çiçek olur, meyve olur emekler..Ağacın gölgesinde toplanır
    dost meclisleri..Bu insanlar, çevresiyle vardır. Çevresi olmadan onlar kendilerini bir hiç sayarlar..Onlar
    için özgürlük çevresindeki insanlardır..Çevresindeki insanların nitelikleri çok önemli değildir onlar için,
    alınması gerekenden alırlar, verilmesi gerekene verirler..

Bazı insanlar vardır; Hayatları boyunca taşıdıkları şablonlara göre yaşarlar..Kafatascı deyin onlara..
    Dostluğun, çevrenin, ellerindeki cetvellerle sürekli ölçümünü yaparlar..Kültürel kafatascıdır onlar..
    Bir dakika içinde, terkederler..Onlar memnun edilmek zorundadırlar..Onlar mutlu edilmek zorundadırlar..
    Onların mutlu etme dertleri yoktur..Onları kim tercih ederse, onları kim mutlu ederse, ötekiler dışlanır.

Epey bi ara verme zamanı geldi galiba..Bu gönül, kendi gibi gönüller arayacak bunu biliyorum..Pek alışık
    değil yanan bi gönül karşısında,kendini buz içinde tutmaya..İlla atar, korumaz kendini..Ateşte
    yanan gönüller görünce, ateşin içine düşünmeden atar kendini..Ama epey boşaldı bu gönül be..Epey boşaltıldı..
    Görüşmek umuduyla..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

DOSTLUK-ARKADAŞLIK-YOLDAŞLIK -12-

Bir dost, bir sevgili..

Sevgili - Sen beni yanlış anladın galiba..Ben seni sevgili olarak görmedimki hiç..Hiç sana bu gözlede bakmadım..
    Hiç ağzımdan çıktımı ''sevgilim'' sözü? Şok ettin beni şimdi..Üstelik bana bu gözle baktığını bildiğim için
    yanında rahat da edemem artık..Kötü oldu..Yazık bitti bence dostluğumuz..Benim için çok kıymetliydin üstelik..

1Dost - Tamam haklısın adını koymadık..Fakat hangi sevgiliden ayrı şeyler yaşadık biz? Gözün gözüme değmedimi?
    Elimiz hep ayrımıydı birlikteyken? Avuçlarımız terlemedimi her el ele olduğumuzda? Öpüşürken dudaklarmız
    kardeşcemiydi? Üstelik hangi dost öpüşür dudaktan saatlerce? Mastürbasyona hangi dost yardım eder, karşılıklı?

Sevgili - Çok geri kafalısın yaaa..Olabilir, bazı şeyleri zorlamışız..Abartmışız..Anladık..Yok bende fazlası..
    Sana yardım etmişim işte..Dayanamamışım senin isteyen, arzulayan bakışlarına..Belkide acımışımdır ya.
    Az fedakarlık mı bunlar, sevmediğin bir adam için yapıldığı düşünüldüğünde..Seni sevgili olarak hiç düşünmedim..

Avcı - Hikayenin aslını biliyorum ben..Bir senede yaşandı bitti herşey..Sevgili, kendine başka bir sevgili buldu..

Sulu - Ama çocuğun dünyasını alt üst etmeye ne gerek var ya..

İzci - Entel orosbuluk değil bu..Entel köylülük aslında..Bir sürü doğru ve yanlış laf bir arada..Sevişmek için
    sevgili olmak gerekmez bencede..Fakat kazık atmanın, yüz üstü bırakmanın da, dostunun bakış açısından rahatsız
    olmasının da savunulacak bi yanı yok..Açıkça söylese başka birini sevdim diye..Diyemez işte..Kurnazlık var
    kafada..Hem kendi gözünde iyi kalacak, hem dostunun..İlerde duyulursa da yeni sevgilisinin gözünde geçmişi iyi
    olacak..Dosttuk biz onla diyecek..Çünkü yeni sevgilisi, eski sevgilisinin tanıdığı..Çocuğu öldürmenin de
    bir yolu bu olsa gerek..İşte yaşamsal bir travma..Yaşam boyu bir kambur gibi sırtta taşınacak bir anı artık o..
    Kadına bakışını ve ilişkilerini belirleyecek bir yük..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

İzci - Arkadaşlık bana hep dayanışmayı çağrıştırır..Birbirine arka çıkan, birbirine arka veren, güven veren
    anlamları kokteyl olur kafamda..Dost kavramı ile tartıya girseler sanırım, dostluk daha ağır basar..Ancak
    her dost arka çıkmayabilir, dostuna..O yüzden arkadaşlık ile dostluk tartıya girmesin derim ben..Arkadaş
    dediğinse her daim arka çıkar insana..İnsanın illa kavgada arka arayışı yoktur..Duyguda yada bulunduğu her
    ortamda arkasını dayayabileceği bir insandır arkadaş..

Sulu - Haklısın, bazen ağlamak için bir omuz arıyor insan..

Kuru - Bazen yemek için, yanımda bir arkadaş olsun istiyorum ben..Hala eski meyhane arkadaşlarımı unutmadım
    örneğin..Ya adını bilirdim, bir de işini, bir çoğunun..Başka hiç bir şey bilmezdik birbirlerimiz hakkında..
    Bazen aşka gelip ayrıntılara giren olurdu..Ancak o anlatılan ertesi gün hatırlanmazdı..Orada kalırdı..
    Akşam oldumu toplanırdık aynı masanın çevresinde, sihirli bir güç o masaya çekerdi bizi..Kuşlar gibi..
    Geceleri güvenli yerlere tüneyen kuşlar gibi..O arkadaşlar arasında güvende hissederdin kendini..Diğer
    insanlara karşı, hatta meyhaneciye karşı güvende olurdun..

Avcı - Doğaya bakın arkadaşlığı anlamak için..Kurtlara bakın..Tek başlarına başa çıkamayacakları düşmanlarını
    korkutup kaçırır, avlarını avlarlar ..Kendilerinden onlarca kat cüsseli avlarını, hatta kendilerinden
    çok hızlı olanları bile dayanışma ile alt edebilirler..Arkadaşlık kişi ve kişilerin örgütlenmesi derim ben..
    Zaman zaman bir araya gelebilen, yada istenildiği an toplanabilen gönüllü örgüt üyelerine, arkadaş derim ben.
    Örgütlü olmak güç demektir bana göre..Bireylerin gücü kendi güçleriyle sınırlıdır, oysa dayanışma olağanüstü
    sinerji yaratır insanda ve doğada..

İzci - Nereye vardın be Avcı..Deki sahilde manzara seyrederken arkadaş oldun..Güçlenip dahamı güzel oluyor
    seyretmesi manzarayı..İlla güce dayandırmamak lazım bu örgütlü olmayı..Hadi diyelim ki yalnızlığa karşı
    bir örgütlenmedir arkadaşlık..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Avcı - Askerlik arkadaşları hiç unutmalmazmış....
    Az hemşehricilik olayıda etkilermiş bu olayı..Beş kişi bir oldumu koca alayda laf eden olmazmış..Posta
    koyarmışın herkese..Askerlikten sonra epey gelinip gidilirmiş birbirlerine.. Kopuyormuş
    insan zamanla..burnun direkleri sızlarmış hala hatırlanınca o günler..Ben yapmadım, duydum..

Sulu - Yatılı okudum ben lisede..Üniversite de yurtlarda kaldım..Ne arkadaşım olduysa oralarda oldu..İnsan
    sonradan arkadaş edinemiyor galiba..O soğuk gecelerdeki paylaşımlar..Parasızlığı, açlığı gidermek için
    gösterilen çabalar..Her birimizin aşk şarkıları bile benzerdi..Ulan ne günlerdi be, sevgili bulursun
    ev bulamazsın, ev bulursun sevgili yok ortada..Çoğu arkadaş toplanıp ev tuttu sırf bu yüzden..Günlerce
    anlatılacak asıl hikayeler aslında buradaki yaşantılardan çıkar..İnsanların kendini oluşturduğu, insanların
    işte bu benim dediği, bütün kirlenmelerden henüz uzak, kendine saygı duyduğu asıl dönem bu dönemdir..
    İleride anlatılacak, mutlu olmak adına herşey buralarda filizlenir..İşin içine birde okul arkadaşlarını
    kattın mı..Başka ne kalır insanda tortu olarak? İlerideki yaşanılacak olaylar pek şekil vermez insanın
    kişiliğine..çalışma hayatı, evlilik, sorumluluk aslında o eski kişiliğin dayanma gücünü zorlar sürekli..
    Aşındırır, örseler..Çok özel şartlar olursa belki gelişir insan..İşini sevmek, eşini sevmek, doymak gibi..
    Belki yüz kişiden duymuşumdur ben, diplomaları aldığımız gün..Keşke mesleğimiz öğrenci olmak olsaydı diye..
    Bu aslında korkudur..Parçalanmaktan korkudur..Hayata karşı tek başına kalma korkusudur..

Kuru - Hastahane arkadaşlarını da unutmamak lazım bu arada..Çok uzun süreler birlikte kalındıktan sonra
    sağlam bağlar oluşuyor insanlar arasında..Acıda birleşme, umutta birleşme diyorum ben orada oluşan
    arkadaşlıklara..Yada acıya karşı örgütlenme..İlk müdahaleden sonra hastalarda acılar zamanla dayanılmaz
    olmaktan çıkıyor..Bekleme dönemi zaten uzun olan..Sadece bekliyorsun..O bekleme dönemi insanları çok
    zorluyor..Alışma, alışamama etken burada..Bundan sonraki yaşama kaldığın yerden devam mı edilecek?
    Kalıcı izlermi olacak hayatımızda..Bu bekleme döneminde insanı çıldırtan sorular bunlardır işte..Bir gün
    alınan güzel bir haber, bir işaret, insanları deli gibi mutlu eder..Sende katılırsın bu çoşkuya.. Ertesi
    gün alınan kötü haberse, kara bulut gibi çöker koğuşların üstüne..Arkasını dönüp ağladığını bilirsin..
    Uzaktan gelen bi türkü ağlatmaya yeter herkesi..Ortak ağlarsın, ortak gülersin..Unutamazsın hastahane
    arkadaşlarını, daima bi haber beklersin..

İzci - Şu anda yaşanan bi şey kalmadı mı? Hepinizin içi çekilmiş be..Ben sahile gidiyorum..En iyi arkadaşım
    olan deniz'e..Belki yanında onun da arkadaşları vardır..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

İzci - Bi Cengiz'im vardı, bi Adaşım, birde Sarı'm..Kendimi bildim, onlarlaydım..Çok çekti köylü bizden..
    çok çekti diğer çocuklar ve kuşlar..Çok bostan çaldık, çok kiraz ağacı tepelerinde gezdik..Eşek yarıştırdık,
    eşekten düştük..küçük yaşımıza rağmen şarap içtik düğünlerde, gizlice..

Cengiz dişçilik bile yaptı Muş taraflarında..Kürtçe öğrendi..Banada epey küfür öğretmişti kürtçe..Kar çok
    yağardı bizim köye ben küçükken ..Her tarafı kar kaplardı..karın üstüne hayvan gübresi dökerdik..Çok kısa
    sürede kuşlarla dolardı gübrenin üstü..Bizde beklerdik elde tüfek biraz ilerde pusuda..Sonra bir o, bir ben
    basardık tetiğe..Hala o serçelerin tadı damağımdadır..Küçücük, bi lokma şeylerin tadı ne olacak demeyin..
    Et yüzü görmeyen, bayramdan bayrama ete doyan küçücük bedenler için o lokmalar küçük birer protein drajesidir..
    Yine de içimin bir yanı sızlar, yoksulluğun yabanileştirdiği duyarsızlığa..

Ben ayrıldım köyden okul için..Cengiz'de çok işe girdi çıktı..En son babasıyla Fransa/Pariste yaşamaya
    başladı..Konfeksiyon işi filan..Yıllar sonra köyde düğün yaptı..en son orada gördüm..Türk bir kızla
    evlenmek istemişti. Düğün yaptı, bir ay sonrada Fransa'ya döndü..Altı ay sonra da eşini götürecekti..
    Olmadı, üç ay ay sonra cenazesini getirdiler köye..Güya otobanda yarışa girmiş..Ulan ne zaman yarışmadı ki
    yaşamla dedim..Bir oğlu oldu, adını Cengiz koydular..Benziyor ama onun kadar fırlama değil..

Avcı - Fırlamalık sanada uyar geliyor demek ki bazen..Ciddiyet kutsal değil yani..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

İzci - Adaşımı anlatayım azıcıkta..onu kısa keseceğim..İçim kaldırmıyor artık yeniden yeniden bu olayları
    hatırlamayı..Diğer yaramazlıklarımızı Cengiz'i anlatırken anlatmıştım zaten..Bizim köyümüz Büyük Menderes
    kıyısındadır, yani nehre yakındır..O yıllarda henüz nehirler zapt edilmemişti barajlarla..Nehirlerden
    yararlanmak için yazın var olan doğal kapaklar sonuna kadar açılırdı..Korkuç bir canavara dönüşürdü Menderes..
    Yatağını zorlar, debisi o kadar artardıki önünde durmak imkansız..Her sene sadece bizim yöreden üç beş kurban
    alırdı koca dere..Adı buydu halk dilinde,Koca dere..İşte biz bu Koca derede geçirirdik zamanımızı..Hayalinizde
    canlandırmak için şöyle anlatayım..karşıdan karşıya yüzmek istiyorsunuz örneğin..Gideceğiniz yerin karşısından
    değil çok yukarlardan atarsınız suya kendinizi..Akıntıya karşı yüzersiniz ve bu arada karşıya gitmeye
    çalışırsınız..Gideceğiniz yere varamaz yada bir dala tutunamazsanız, sonunuz çok kötü..Ya bi anafora
    girersiniz, yada taşlara çarpa çarpa, yada ağaç altlarında can verirsiniz..Bu Koca dere bizim oyun alanımızdı
    işte..Yüzer, balık tutardık..Balığı ise, şişe içine konan bir kimyasalı fitille patlatarak avlardık..
    Balık sersemler, biz aşağıda bekler, gelen balığı o azgın sulardan kapmaya çalışırdık..Çocuklukta yırttık buradan.
    Ancak yıllar sonra aldı bizden birini..Adaşım işte yine böyle balık tutarken, iri bir balığından ardından
    gidince, olan olmuş..Bir girmiş anafora, bi daha çıkamamış..Ben o sırada belime kadar alçıda yatıyordum..Çok
    küfür ettim adaşıma; ''bana bunu bu halimle yapmayacaktın'' diye..Bazı ufak tefek bilgiler daha..Adaşımın
    iki kardeşi intihar etti..İzi kalmadı adaşımın hayatta..

Köyü pek sevmiyorum artık..Giderim Anamın, Kardeşlerimin yanına, çıkmam pek dışarı..Çıkarsamda giderim
    Koca dere kenarında iki bira içerim, yalnız başıma..Sonrada mezarlar la konuşurum..Şöyle düşünürüm orda; Bizler
    bir avuç cam bilyaydık ..Bir el bir fırlattı bizleri havaya, dağlara, uzak diyarlara..Şimdi toplanıyoruz
    diyorum yavaş yavaş bu kabristan da..

Haa onuda söyleyeyim birde Sarı'm vardı hani..Onu görmeye tahammül edemiyorum artık..Sanırım o da beni
    görmek istemiyor..Denedik bi kaç kere, olmuyor..Hüzün ve gözyaşından başka bi şey üretemedik..

Sulu - İzci sende ne anılar varmış be..Birde bana sulu dersiniz..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

İzci - Geldik en sonunda yoldaşlığa.. Gidilecek yer bellidir..Belirlenmiştir çok önceden..O yere yalnız
    varılmaz..Varılmayacağını herkes baştan bilir..Kalabalık çıkmak lazım yola..Kalabalık ne kadar çoksa kurda kuşa
    yem olunmaz, yollarda buharlaşılmaz, denize varılabilinir..

Çok örneği vardır büyük yürüyüşlerin..Her büyük düş önce için için yanar, yandaş kazanır, sonra yollara dökülür..
    İşte büyük düşe doğru giden yola çıkanlar, birbirlerine yoldaş derler..Aynı yolun yolcusu denmez onlara, yada yolda
    bir ara karşılaşmış insanlar değillerdir..Başı ve sonu belli olan bu yola çıkanlara denir yoldaş..Bu yolda başlarına
    gelebilecek her şeyi baştan bilen ve kabul eden insanlara denir yoldaş..Bu can yoldaşlığı değildir..
    Yol yoldaşlığı hiç değildir..Düşünsel yoldaşlıkta dostluk olmak zorunda değildir..Arkadaşlık olmak zorunda değildir..
    Sorumluluk ve görev bilinci her şeyin üstünde tutulur..Zaten gerisi bozar yoldaşı..Ahbap çavuş ilişkilerine,
    feodal ilişki denilen kayırmalara, duygusal ilişki denilen zımbırtılara hiç yer yoktur..İnsana ait, onu rahatlatan
    gevşeten her tür düşünce ve eylemden uzak durmak gerekir..Yoldaş dediğin her an tetikte durmalıdır..Diğer
    yoldaşlarına örnek olmalı, eğlencesi bile gelişme üzerine kurulu olmalıdır..Çelik gibi olmak çok kullanılır,
    yoldaşlık terimleri arasında..Düşünce de, eylemde, irade belirten her yerde çelik gibi olunmalıdır..Çelik
    bilirsiniz serttir, bükülmez..Ancak kırılabilir..

Bu yola çıkanları ne kadar böyle tanımlasak da aslında hiç bir zaman böyle olmamıştır onlar..Dörde ayırdım onları..
    -Yoldaşlar ; Sayıları çok azdır..Gerçek anlamda ideolojik donanıma ve eylem kararlılığına sahiptirler..
    -Yoldaş aşıkları ve hayranları ; Adından da anlaşılacağı üzere, asla yoldaşlık niteliklerine sahip olmayan,
    olamayacak olan insanlardır..Ancak yoldaşlara duydukları büyük hayranlık ve aşkları yüzünden yapamayacakları
    fedakarlık yoktur..Asıl yürek burkan hikayeler bu guruptan çıkmıştır..Birileri bunların üzerinden yürümüştür
    sanki..Bunların duyguları hiçe sayılmış, kanatılmış, harcanmış, eğilip bükülmüştür bütün değerleri..
    -Çocuklar ; Bunlar yolda doğanlar yada diğer gurupların çocuklarıdır..Orta okulda başlayan bizlere başka ad
    bulamadım ben..Çocukça duygular eğildi büküldü oralarda..Sağlam karekterli kişilikler de oluştu, travmatik
    ruhsal sancılı olanlarda çok bu gün..
    -Yolda yoldaş olanlar ; Harekette bereket gören, durağan yaşamdan nefret etmiş, hiç bir umudu kalmamış insancıklar
    hiç sorgusuz sualsiz katılıverirler kalabalıklara..Hem de kervan yürürken..Yoldaşların asıl amacı da bunlardır
    aslında..Geniş kitleleri kucaklamak dedikleri bunlardır işte..

Neyse, uzatmayacağım..Bununla ilgili yazacağım anıları burda yazmayacağım..Yazmam mümkün değil..Çoğu yaşanmış
    olay bunların..Üstelik bir kitap olursa burada yazılanlar, orada baş tacı olacaklar..Saçmayacağım ortalığa
    onları şimdilik..

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

GOOGLE SOHBETLER -6 -

Google – Yamak söyle, bilginin insan için kullanıldığına inanıyor musun ? Ne düşürsün bu konuda?

İzci – Bilgi kimin elindeyse ona hizmet ediyor…Paranın merkezileşmesinin yarattığı bir anafor
    var dünyada…Bu anaforun etkisinden kurtulmak, yada etkisine girmemek mümkün değil…Bilgi de
    bu savruluşun içinde. Şimdilik diyelim…

Google – Tam olarak ne diyorsun anlamadım?

İzci – Sen ayrıntıları daha iyi bilirsin, ben sadece yorum yapıyorum…Duvarcı dediğim, binlerce
    değişik, tuğla üstüne tuğla koyan arkadaşlar sayesinde ilerler bilgi.(Hepsi bilim adamı değildir.Bazıları
    sıradan insanlardır.) Her ön görülen, her bulunan tuğla insan oğlunun kendisine yaptığı mabedin duvarlarını yükseltir. Öyle ya, insan oğluna bu dünya evin olacak, bu evrenin bu ıssız köşesi sana
    uygun mu diye sorulmadı…Evsiz, enerjisiz, sahipsiz, bilgisiz atılıverdi bu köşeye…Kendi bilgi birikimi
    sayesinde, kendine enerji yaratmaya, ev edinmeye, kendine sahip çıkmaya başladı…Piçlik duygusundan
    kurtulmaya başladı…Kendini, doğayı bildikçe korkusu, yalnızlığı azaldı…Hatta bu başı boşluk, bu özgürlük hoşuna bile gitmeye başladı…Sorun da burada işte…İlerlemesi lazım…İlerlemezse kendini bitirir…
    İlerlemezse uygarlık dediğin kendiliğinden yok olup gider.

Yeni, temiz, ucuz ve bitmez enerji kaynakları lazım ona…Bütün savaşı, bu günlerde bu… Bu insanlık
    yanı olayın…Öbür yanıysa, kişisel/yerel/sektörel/ulusal…Deki bir duvarcı, öyle bir bilgiye/tuğlaya ulaştı ki
    insanın enerji sorununun çok büyük kısmını çözecek…Duvarcının bu bilgiyi götüreceği yer, ulusu, firması
    yada satacağı bir sanayi/finans kuruluşu olacaktır. Oysa o ulusun, o firmanın, hatta uluslar arası bir tekelin
    bitişi anlamına gelecek o bilgi, onların eline geçtiği anda yok edilmektedir…En iyi ihtimalle ortaya çıkarılmadan saklanılmaktadır…İşte bu merkezileşen paranın çekim gücüdür…Bu anafordan kurtulmak,
    ona bir şeyleri kaptırmadan kurtarmak çok zorlaştı…İşte insanın önündeki en büyük tehlike budur…
    İnsanlığın gelişimi özgür gidişinden koparılıp, para neye izin verirse ye dönüştü..

Google – Haklısın ya…Çevresine bir baksa insan her yer enerji dolu oysa…Evren enerji/madde demek
    zaten.Şişeden emilen içecek gibi, bir sokabilse pipetini her hangi birisine, kanatlanacak oysa…

Örnek mi? Geçenlerde yazıyordu duvarcının biri, bir yerlere; Y harfi gibi bir teşkilatı sokacaksın yer altına, yada orada inşa edeceksin…Isının izin verdiği yere kadar inebilir insan…Suyu buharlaştırma noktasında
    inşaat yapabilir insan…Hoş yapılacak şey zaten Y harfinin alt ucunu yere çakmak, yada V harfinin kıçını
    yere, buharlaşma noktasına kadar sokabilmek…Bir uçtan vereceğin dere, öbür uçtan buhar derelerine
    dönüşür. Alın size sınırsız enerji….
    -Dünya kendi çevresinde öyle bir hızla dönüyor ki. Koyun uzaya enerji santralleri, üretiminizi ışınla yansıtın
    yeryüzüne…En ilginci de şuydu okuduklarımdan; Hani benzin deposundan bidona benzin çekme yöntemi vardır ya…İşte o yöntemle kurun tesisinizi denizin içine, yerden kaldıracağınız bir metre yükseklikteki suyla tüm insanlığı enerjiyle besleyin…Hatta, yıldırımları depolamaktan bahsediyordu bir duvarcı.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sulu- Bir şeyler düştü aklıma..Onları sıraladım..

Akşam içime çöktü.

Dağlar parçalanıverdi..
    Kendini gömdü Palmiyeler..
    Kendi içine girdi deniz..
    Bir yer sofrası gibi gökyüzü kendini toparladı..
    Ne kızıl kaldı, nede yıldız..
    Işık kendine girdi..
    Dümdüz oldu her yer.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon