Sayfa 13 / 19 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 278 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aşk için ölmek te varsa bu dünyada
    Kader neyine yazılmış sahte aşkların
    Seni durduran ne seni tutan kim?
    Bir kuru yaprak mı yolunu kesen?
    Senki çılgın rüzgarlar gibi esen
    Sana dayanacak mı sandın zalim
    Senle savaşacak var mı ki halim
    Teslim ol gururum eller yukarı
    Yolun buraya kadarmış ne yapalım
    Şerefle ölümü seçtin sen
    Niye bu hıçkırıkların, ağlamaların
    Niye bu telaşın yine yolculuk mu var?
    Nereye kadar sürecek biliyor musun?
    Hiç kimse bilmeyecek mi sanıyorsun
    Yerin boş kaldı ipini çekemediler diyecek misin?
    Belli ki bir daha dönmeyeceksin
    Belli ki bir daha sevmeyeceksin
    Söz ver deme ; yüreğime geçmez söz
    Belki bir an dönerim bir yıldızla
    Kurşunlanırım en derin sahralarına
    Yakarım yine ilk gün gibi acılı sevdalı..

Üye
    gülnihal Avatarı

Gerçek Adı
    nilgün kalır
    Son Giriş
    15.11-2015
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hep hayat felsefesi edinmeye çalıstıgımız bir seyi gündeme getirmissiniz...

Belki de hayat rotamız o yönde olmalı... Yapabilene...tabiki

Herseyin Adını YILMAZ koymak zor olmasa gerek..

yılmayacak , yılmak bilmeyecek...herseye, herkese...

Bunu siz satırlarınızda baslatmısısınız

Sizin satırlarınızdan yüregimize akan her bir sözcükle bizde devam ettiririz insallah...

bu anlamda siirlerinizin devamını gelmesini dileyerek.. yüreginize saglık diyorum...

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sağolasın dostum senin yazdıkların kadar olmasada nacizane yazmalar yaptık işte çoğu eskilerden kalma.bazılarıda yüreğimiz kıpırdadığı zaman yazılıyor işte.seninde yüreğine sağlık teşekkür ederim sana..

Üye
    Hasantalay Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim nufus ta adım hasan fakat göbek adım ve beni tanıyan insanların %99 ü adımı YILMAZ BİLİR
    AİLEM YILMAZ İSMİNİ KOYMUŞ
    AMA DEDEMİN İSMİNİ NUFUSA GEÇİRMİŞLER MALESEFFFF

YILMAZ ismini çok severim

yılmaz güney fanatiğimdir

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanada saygı duyarım kardeşimin adıda YILMAZ GÜNEY den dolayı konmuştu ama şimdi 2 side yok allah rahmet eylesin seninde ömrün uzun olsun kardeşim.

Üye
    devogulo Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ADANA / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENİŞTE BU OLAYI BİLMİYORDUM..
    ALLAH RAHMET EYLESİN NEDİYEYİM YERİ CENNET OLUR İNŞALLAH..
    İNSANLARIN KANINI CANINI SEVDİKLERİNİ DOSTLARINI KAYBETMESİ ÇOK ZOR GERİDE KALANLARIMIZA ALLAH SABIR VE METANET VERSİN.
    BENİM ŞUAN YAŞADIKLARIMIDA BİLİYORSUN ENİŞTE BUDA ÖLÜMDEN BETER İÇİM YANIYOR İNAN AMA NE YAPAYIM KİMSE BU DURUMLARA DÜŞMESİN..
    HAYAT HERKES İÇİN DEVAM EDİYOR VE HERKES KADERİNİ YAŞIYOR.

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sengili kardeşim devrim elbetteki insan kaderini yaşar ama onu değiştirmekte yinede insanların elindedir.Yüce mevlam kimseyi darda zorda çaresiz kimsesiz bırakmasın bunların hepisi zordur.

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızgınlık ya da kırgınlıktan değil bu derin sessizlik
    aksine kalbimde konuşmak,
    haykırmak yaptığım,
    derdim sensizlik...

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HAYAT BU İŞTE....

Hayat her zaman bizlere gülmeyebilir. Biz herşeye rağmen hayata gülerek bakmalıyız,güçlü ve kuvvetli olmalıyız.Başımız dik, ayaklarımız yere sağlam basmalı.Bunları yapabilmek için önce Allah'a sığınmalıyız sonra kendimize güvenmeliyiz.Hayatın iniş ve yokuşları vardır,yokuşları çıkarken zorlanabiliriz.Zorluklar bizi hiçbirzaman yıldırmamalı, yavaş yavaş tırmanmalıyız zirveye.. Unutmamalıyız ki her yokuşun bir inişi mutlaka vardır; bunları göz önünde bulundurmalıyız.Tırnaklarımızla kazıya kazıya çıktığımız o yokuş dediğimiz zirveye çıkarken ne güçlükler çektiğimizi bir kez daha hatırlayalım.Ne olduğumuzu, kim olduğumuzu ve nereden gelip nereye gideceğimizi unutmayalım.Biz ne kadar yükselirsek yükselelim gönlümüz bir o kadar alçalmalı.Böyle davranabiliyorsak eğer insanlığımızı hiçbirzaman unutmamış oluruz.Bazen hayat bize adil davranmayabilir ama biz daima adil olmalıyız.Önemli olmak iyidir,bugün ne kadar önemli olursak olalım yarın önemini yitirebilir.Insanoğlu neydim değil ne olacağım dahada ne olacağım demeli.Onun için hem önemli hemde adil olalım ki ileride zorluklarla çıktığımız yokuşun en alt basamağı olan yerin dibine inmeyelim.Hırslı olmak bizi başarıya götürür ama dozunda olursa insanlığımızdan uzaklaşmadığımız sürece bazende felakete sürükler.Hırs bizi insan olmaktan uzaklaştırır,yükselme hırsı çok tehlikelidir.Madem bu hırs insan oğlunun yaradılışında var o zaman biz ne kadar yükselirsek yükselelim gönlümüz bir o kadar alçalmalı ki insanlığımızı unutmayalım.Biz insanlar doğduğumuzda üstümüzde giysilerle doğmuyoruz, bazı şeyleri sonradan kazanıp sahip oluyoruz varlık yada yokluk gibi..Ama hiçbir zaman varlığımıza güvenmeyelim, kazandıklarımızı bir anda kaybedebilirizde..Kaybetmesek bile neticede zenginde fakirde aynı kefenle gömülecek.Ne bir eksik ne bir fazla..Ne mal ne mülk hepsi arkamızda kalacak.Ancak yaptığımız iyilikler yanımıza kar kalacak.Düşünmeden söylediğimiz bir söz karşımızdakinin kalbini kırabilir.Kalp kırması kolay ama tamiri zor.Tamir edilse bile eskisi gibi olmayablir.Lütfen kalp kırmayalım, gönül yıkmayalım, birbirimize değer verelim.Gençlik,güzellik, zenginlik geçicidir huy ve ruh güzelliği kalıcıdır.Gönlümüzü zengin tutalım ki değerimiz Allah katında artsın.Biz biz olalım insanlığımızı ne olursa olsun kaybetmeyelim, en azından bize yapılmasını istemediğimiz hiç bir davranışı karşımızdakine yapmayalım.Ilk adımı biz atalım büyüklük Allah'a mahsus.Allah bile biz kullarının günahlarını affedebiliyorsa bizde affetmeliyiz;kin, nefret,öfke,hırs bunlardan uzak durmalıyız.Yapamıyorsak şayet sinirliyken konuşmayalım, en azından öfkemiz geçince konuşmayı deneyelim.O zaman öfkemiz yatışacak ve kinde duymayacağız,daha sakin bakacağız olaylara.Hatta önceden öfke duyduğumuz her neyse bize komik bile gelecek düşündüğümüzde.Düşünerek yapılan herşey güzeldir.Bütün güzellikler sizlerle olsun.Gönlü güzel,huyu güzel arkadaşlarım Sizleri Seviyorum

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

''Yaşam mevsimse bilki her kışın ardı bahardır.Yaşam sevmekse,sevdiğin seni sevmesede olur,önemli olan senin sevgindir.Yaşam bir ırmaksa hiçbir şey bir öncekinin aynı değildir,yaşam engelli bir yarışsa,en zor engelleri sen koymuşsundur önüne ve mücadele etmekse bil ki vazgeçmen yaşamın umurunda degildir''Bizler hayatlarımızı hep geçmişte ne öğrendiysek onu uygulayarak yaşıyoruz.Yetiştirilme tarzımız içinde yaşadığımız sistemin çarkları hep başkalarına vermek adına bizi eziyor.Kurallar belirleniyor bizde uyuyoruz taa çocukluğumuzdan itibaren.Dünya mutluluk adına herkese eşit seçenek sunuyor aslında.Bunları farketme ve değerlendirme,işte mutluluğa uzanan yolda geride kalanlarla ilerleyenlerin arasındaki farkı bu yaratır diyor M.Toktamışoğlunun okuduğum bir kitabında.Aslında toplum kişiyi etkiliyor.Sıradışılık bize göremi acaba?Bunu sık düşünürüm.Aslında başkalarının yaşamlarına teslim olmamak lazım.Mutlumuyuz böyle ?Hayır.Aslında ne düşünürsek oyuz biz.Herşeyi oluşturup ya da buna zemin hazırlayan kabulcü zihniyetlerimiz yaratıyor mutsuzluğu.Yeterli güç içimizde var.Ram olmak kolayımıza mı geliyor acaba yoksa tembel ruhlumuyuz ki?))İnanılarak yapılan herşey gerçekleşir.Düşünceleri şekillendiren bizleriz,aslında beş on sene önce ne hayal edip düşündüysek onu yaşıyoruz.Bir şeyi çok istiyorsak bu yaşam onu elde etmemiz için başka şeylerden vazgeçmemizi istiyor.Mutlu olmak istiyorsak;kaynak biziz.Başkasından beklememeyi bileceğiz.Karşımızdaki insan ben mutlu olmak istemiyorum! diye sinyal veriyorsa istediğiniz kadar uğraşın boşuna!.Kendimizi sevelim önce,sevilecek biri olalım.Bu elektiriği yayarsak eğer mutlaka mutlulukta kendiliğinden gelecek ayaklarımızın dibine.Elbette hayat zorluklarla dolu,sorunlar hep var olacak.Ümide sarılıp üzülelim bari,karamsar olup üzülmek yerine)) ne dersiniz? saygılarımla.

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S I Ğ I N A K ...

Gittin ! belki de hiç gelmemiştin, ben geldiğini sandım.
    Ayak uyduramadım yorgunluğuna. Dudaklarına düşlerindeki öpüşleri konduramadım..
    Kimi zaman bir çocuk oldum gülüşlerinle şımaran, kimi zaman olgun bir erkek; dokunuşlarında kendini bulan..
    Ama en çok imkansızın oldum.
    Her gelişimde bir kez daha gönderdiğin oldum.
    Yenemediğin, üzerinden atamadığın korkuların oldum.
    Ağladığın, bağırdığın ya da sustuğun isyanın oldum. Sessizce boşalan gözyaşların, birikmişliğin oldum.
    Yüreğindeki olgun sevecen erkek ben olmak isterken, yüreğine sığınan tozlanmaya mahkum bir anı oldum.
    Söylesene, ben gerçekte senin neyin oldum?
    Sesin hep uzaklara çağırıyordu, ben üstüme alındım, sana geldim. Bilseydim bana ait olmayan bir seslenişi sahiplenir miydim?Söylesene, unutmak kime yakışıyor?
    Unutan sen olsan da sana bile yakışmıyor.
    Bugün sana olan kırgınlığımı rafa kaldırdım, sevgimi aldım avuçlarımın arasına, ona sığınıyorum...

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşkın güzelliği

Hiç bozulmadan hep aynı mı kalır?

İnsanoğlu değişir,

Duyguları hep aynı mı kalır?

Özümüzde olanı inkar etmek gerekmez

Aşk doyuma ulaşınca

Bir yenisi aranır!

Aşk mucize yaratmaz,

İnanma buna safca.

Düş kurarız hepimiz

Oysa gerçekler başka.

Düşteki gülücükler;

Ansızın uyanınca

Hiç bozulmadan hep aynı mı kalır?

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne aşk ne arkadaşlık nede dostluklar aynı kalmıyor ne yazık..hepimiz düzenin peşi sıra gidiyor esir olmuş her şeye taviz veriyoruz güzelliklerimizin farkında değiliz.ne yazık.

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

duyguların için teşekkür ederim hemşerim.ne mutlu bana ki duygularımla hislere rota çiziyorum.ne mutlu bana ki yazdıklarımın içeriğini anlıyan kardeşlerim var.

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    UNUTMA ´´SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA´´ UNUTMA,GÜLÜMSEMEYI ASLA UNUTMA.GÖZLERİNİNİÇİ GÜLSÜN GÜLERKEN,BAKISLARIN PIRIL PIRIL OLSUN VE HER ZAMAN NEMLİ KALSIN GÖZ PINARLARIN..UNUTMA,KENDİNİ SEVEBILECEK BİR INSAN HALİNE GETİRMEYİ VE ONDAN SONRADA KENDİNİ SEVİP KENDINE SARILMAYI... ZAMANA GÜVEN VE ONUN SENİN EN BÜYÜK DOSTLARINDAN BİRİ OLDUGUNA ACILARININ VE FELAKETLERİNİN ANCAK ONUN KOYNUNDA UYUYABİLECEGİNİ UNUTMA...UNUTMA,BASINA GELENLERİN GÜNÜN BİRİNDE KİŞİSEL TARİHİNİN AYRINTILARINDAN BİRİ OLMAYA MAHKUM OLACAGINI UNUTMA...HER ÇİÇEK SEVGİLİN OLSUN,HER SEVGİLİN İSE BİR ÇİÇEK...AÇIK TUT GÖNLÜNÜ TÜM GÜZELLİKLERE YASALAR, GÜNAHLAR,YASAKLAR SEN OLDUGUN İÇİN VARDIR.. ´´İÇİNDE HİÇ ÖLMEYECEK BİR GENÇLİK VİRÜSÜ YARAT VE KAÇ YASINDA OLURSAN OL 25 YASINDA KALMAN GEREKTIGINI UNUTMA´´ ASLA TAVİZ VERME SENİ SEN YAPANLARDAN.ONURLU BİR YAŞAM SÜREBİLMEN İÇİN ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN DİRENMEYİ SAKIN UNUTMA... İÇİNDEKİ SENİ KATLETMEYE KALKMA SAKIN,KENDİNE VURACAGIN HER DARBENİN SENİ SENDEN BIRAZ DAHA UZAKLAŞTIRACAGINI UNUTMA.... ´´UNUTMA HATANIN AFFEDİLMEYECEK OLANINDAN KAÇ´´AMA HATA YAPMAYAYIM DİYE DE YAKIP GEÇME YILLARINI.......... ´´UNUTMA Kİ:HİÇ HATA YAPMAYAN BİR İNSAN YAPABİLECEKLERINİN EN İYİSİNİ YAPAMAMIŞ DEMEKTİR HAYATTA´´ ................. KORKMA İNSANCA KORKULARINDAN,VE KORKUNUN KENDİSİNDEN ÇOK ONUN BEKLENTİSİNİN DAHA KORKUTUCU OLDUGUNU UNUTMA....... BİR ANLAMI OLSUN KENDİNLE YAPTIGIN KAVGALARIN VE HEP İLERİYE TAŞISIN SENİ KAVGADA ATTIGIN HER ADIM....AÇIK BIRAK PENCERENİ VE SABAH GÜNEŞİNİN RÜZGARI ÖNÜNE KATARAK PERDELERLE YAPACAGI RAKSA DÖNÜK OLSUN BAKISLARIN................ KÜÇÜCÜK MUTLULUKLARIN GÖRKEMİNE İNANDIR KENDİNE VE GÜLÜMSE........... ´´UMUTLARIN BİTMESİN ASLA VE UMUTLARIN BİTTİGİ YERİN HAYATINDA BİTTİGİ YER OLACAGINI ASLA UNUTMA´´ VE ŞAİRE KULAK VER: ´´SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA´´ GÜLÜMSEMEYİ VE YAŞAMAYI ASLA UNUTMA

Sayfa 13 / 19 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon