Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün bir insan gördüm yolun kenarında oturmuş kendisini ısıtmaya çalışıyordu hava kaylıdı çok soğuktu ben o insana baktığım zaman içim çok acıyordu ah hayat sen bu kadarsın işte dedim kendi kendime divane gibi dolaşıyor o insan aç susuz çüplükte ekmek arar olmuştu insan ne yapaçaklarını şaşırmıştı bu insanlar bu hayattan bezmişti o insan her gece sokaklarda yata kalka çökmuştü hali perişandı ne yapaçağını şaşırıyordu hali kalmamış perişandı

Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kitap adı ve yazarı kim onuda paylaşsanız

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bugün bir insan gördüm yolun kenarında oturmuş kendisini ısıtmaya çalışıyordu hava kaylıdı çok soğuktu ben o insana baktığım zaman içim çok acıyordu ah hayat sen bu kadarsın işte dedim kendi kendime divane gibi dolaşıyor o insan aç susuz çüplükte ekmek arar olmuştu insan ne yapaçaklarını şaşırmıştı bu insanlar bu hayattan bezmişti o insan her gece sokaklarda yata kalka çökmuştü hali perişandı ne yapaçağını şaşırıyordu hali kalmamış perişandı

----------

sevgili arkadaş ben yazarım bu kitapı

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

filistin ağlıyor filistine ayak basmıştı yusufun gözlerine bir anna ilişti oğlu gözlerinin önünde şehit olmuştu anne oğlunun başında çökmüş feryat ediyordu yusuf annenin yanına yaklaştı ayşe ana yanına yaklaşan delikanlıyı görünce gözleri bir an değişti yusuf ayşe ananın yanına çöktü ayşe ananın üstü başı hep kandı o kanlar evladının kanıydı yusuf ayşe anayı çok sevdi yusu f filistini böyle görünce içi acıdı elinden hiçbirşey gelmiyordu ki oda vatan görevini yapmaya gelmişti bel bvgcfxki şehit olurum veya gazi dede gibi gazi olursam kara kara düşünüyordu şehit olmak istiyor filistin için değerdi onların acıları dinmesini diliyordu rabbinden yusuf o kadar durgusal ki hep gözyaşı tükerdi kılon komutan yine zalimlerine devam eder yusufa söyle bir baktı kılon komutan yusufu hiç sevmemişti yusuf vatani görevini yapmaya başladı aylar yıllar geçti yusuf melisayla tanıştı melisa yusufu çok sevdi yusuf hiç melisanın yanından ayrılmıyor ayşe anayada çok ilgisi vardı sanki onun anasıdı ayşe anada yusufu kendi evadıymış gibi bağırına basıyor her işini yapıyor her dediğini dinliyor zaman böylece geçiyor yusufun aklına gazi dede gelmişti ahmet beyi arıyor kunuşuyor filistinin halini anlatıyor melisanın yaşadıklarını anlatıyor yusufda ebuzer gibi şiir okuyordu hemde yazardı filistinde biraz olsun acıları eksilmiyordu yusuf sonuna kadar kılon komutanla savaşacaktı taki şehit olana kadar vede yılmıcaktı filistindekiler hepsi actı savaşın ordasında kalakalmıştı herkes filistin ağlıyordu yusuf artık dayanamıyor bu acıya kılon komutan melisanın babasını öldürmüştü anasıla tek başına kalmıştı anasıda çok hastaydı melisa daha 7 yaşındadı birgün anasınıda kaybetmekten çok kokuyordu melisaya yusuf yardımcı oluyor ağabeyidi artık ne zaman başı dardasa yusuf koşardı aylar vede yıllar geçiyor birgün yusuf melisayı ağlarken gördü hemen yanına koştu melisacım neden ağlıyorsun ne oldu melisa hıçkırıklı bir sesle anam diyebilmiş yusuf o an durakladı anana ne oldu melisa anamı kaybettim abi yusuf bir an yapacağını bilememiş o kadar özgündü ki ne söyleceğini şaşırmış yusuf melisaya şiir yazmıştı melisayı şiirle anlatıyordu küçük kızın acısı ona o kadar ağır geliyordu ki yusuf melisaya yazdığı şiiri gözyaşları ile okuyordu
    filistin çocuğu
    küçük bir kızın haykırışı çınlattı be anne
    anladım ki hayatt boşmuş yokki bu detlere
    bir çare insanın insanın vurduğu yerde bütün
    bunlar gözümüzün önünde iki miliyar müslüman
    varken 40 miliyon kişiye boğun eğme ya resul
    açtım ellerimi sana islah et bu israli
    musallat olsun büyük bir bela israil devletinin
    başına yazık değil mi katlettiğiniz o kadar
    insana insan olmazsınız siz asla havale
    ettik sizleri allaha hani nerede kaldı
    müslümanlık el uzatan olmadı onlara
    çok yazık artık son bulsun bu işkence
    7 yaşında ki çocuk ölüyor ne diye
    kalem yerine silah var ellerinde
    allahım sen zalime boyun eğdirme
    istediğimiz huzurlu bir hayat
    değil mi sen söyle filistinde
    o kadar insan ölüyor yetiş ya
    muhammed katlettiler acımadan
    uyan adem oğlu kardeşerimiz
    ölüyor aç gözlerini filistinde
    ocaklar sönüyor hayatı zindan
    ettiler kardeşlerimize nedir
    bunun sebebi kardeşlik varken
    savaş ne diye çocuğu gençi
    yaşlısı neden ölüyor sebesizce
    allahım sen bir yardım eyle
    ağlayan gözler haykıran diller
    gözlerim sizin için yaşlar döker
    beddua ile dilimdesiniz siz
    israilliler yeter bu vahşet yeter
    bu zulüm yetmedi mi bu kadar ölüm
    analar ağlar ölen çocuklar için
    size tek bir sözüm hepsiniz zulüm
    içinde ölün yazık sizin gibi
    insanlara havale ettik sizleri allaha
    YUNUS EMRE
    yusuf şiiri bitirdiği zaman
    filistinliler yusufu can
    kulağıla dinliyordular
    akıllarına şehit olan
    genç gelmişti o gençin
    çektiği acıları düşündüler
    yusufunda o genç gibi
    acı çekmesin diye dua
    ediyorlardı ebuzeri yusufa
    anlatıkları zaman melisanın
    gözleri parlıyordu bir
    yandanda gözyaşları ile dinliyordu

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

sevgili arkadaşlar yazılarımı nasıl buldunuz

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

teşekürler evet haklısınız ordaki kardeşlerimzide düşünmeliyiz öyle değilmi ben onların yaşadıklarını 7 ve 8 yaşndaken izlerdim ve ağlardım onların dertlerini yazarak desteek olmak istiyorum vede başarıcam dusuncelerimvehayallerim.blogspot.com bu benim sitem isteyen bakabilir arkadaşlar

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

BU HAYAT BİR ENGELLİ KIZIN HAYATI

sevgili insanlarımız ben 29 yaşındayım ben bu hayattan çok yoruldum ve bıktım 6 7 yaşlarında başladı hatta bebeken bile diyebiiyim biliyordum anlayabiliyordum yani ben çocuken bile yanlızdım ailem vardı ama yanlız hissetiyordum kendimi sizzde bilirsiniz bir kız çocuğunun yanlızlığını oyuncak bebeğini alıp ona sarılıp uyumasını bende işte öyle yapardım engeli olduğumu bile bilmezdim bir çocuğun şimşekten koktuğunu düşünün annesini arar ben de aradım birde bakıyordum ki yoktu ben annem yerine bebeğime sarılııydım o benim dert ortağım sıırdaşım oldu hayat beni çocukluğumda bulddu dertler beni o yaşta tutu bırakmadı ben hep acı çekerdim kaç yaşıma geldiğimde bie engelli olduğumu bilmiyordum sonradan kendim kendime anladım babam annem bana hiç bir şey yapmadılar yani okutmadılar derlerimi dinlemediler acılarımı tatmadılar gözyaşlarımı görmediler hatta beniim gözlerimin önünde tatışırlardı bile ben konuşamazdım hiç bir zaman kendime gelemezdim ağlardım hep gözyaşlarımı dindiyemem büyüdüm genç kız oldum yine deşmedi hayatım aynıdı tatışma yoktu ama yinede kütüdüm ölüm aklımdan çıkmazdı hç bir zaman çıkmazdıda ailem bana çok baskı yapardı kedim kendimi yiyordum artık bebeklerimle konuşurdum yanlızdım öyledi gerçekten de öyledi bir engelli kızın hayatı nasıl olmalıdı ki şimdi 29 yaşındayım ailem yine aynı kardeşleyim bile anlamazdı benim yaşadıklarımı bilmezler anlayamazlar çok zor benimle evlenmek isteyen var şimdi ne yapıcağımı bilmez hale geldim benim ailem bana karşı çıkar netten birisi ben zaten çok az dışarıya çıkarrı sevgili insanlarımız sizin engelli çocuklarınız vatrsa sakın onu üzmeyin kırmayın onu yok sa benim gibi olurlar hayata küşeler intahara kalkışırlar bilin bunu anlayın onları

----------

sevgili arkadaşlar bu benim hayatımdan kesitler benim yazılarım

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

özet israilin kirli tarihi bazı devletlerin kirli çamaşırları vardır otara çıkmasını istemedikleri bilinmesinden rahatsızlık duydukları ve bu nedenle resmi tarihlerinden çıkardıkları tarihsel gerçeklerdir bunlar örneğin vietnam savaşı sırasında ABD birliklerinin o ülkedeki sivil halka karsı uyguladıkları işkençe ve katliyamlar ki bunların sonucunda 1.5 miliyon vietnamlı yaşamını yitirmiştir amerikalılar tarafından mümkün olduğunca unutturulmak istenir bu gerçek savaş sırasında ört baş edilmeye çalışılmıştır savaş sonrasında ise vietnamla ilgili olarak çevirilen hollywood filimleri ile aynı yol denenmiştir bu rambo filimlerinde hep amerikan askerlerinin vietnam ,da yaşadıkları zorluklar anlatılır amerikalı birliklerinin diri diri yaktıkları köylüler değil yine de vietnam savaşını içyüzü pek çok insan tarafından bilinmektedir çünkü savaş dünyanın gözleri önünde yaşanmış bir olardır ve bu nedenle tam anlamıyla ört baş edilmesi mümkün olmamıştır ancak başka bazı devletler kirli çamaşırlarını çok daha başarılı bir biçimde gizliyebilmişlerdir bu devletlerin belki de en başarılışı ise israil,dir siyonizim in 19 30 lu ve 40 lı yılardaki tarihi sözkonusu kirli çamaşılarıla dolu ken rahudi devleti bu gerçekleri yanızca gizlemekle kalmamış öncelikle israil in bir imaja sahip olduğuna bakalım israil in iki yüzü israil onyılardır tüm ulusu isgal altında yaşamaya zorlaran dünyadaki yegane devlettir 1948 de filistin toppraklarını önemli bir bölümünü işgal etmiş

----------

arkadaşlar bu kitapımın özeti ama alıntı ben yazmadım araştırdım yazdım bazı arkadaşlar derse bu senin yazın değil tek bu benim değil arkadaşlar

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bugün ben öyle derin derin düşündüm ki gözlerimi kapatığım zaman karanlığa büyünüyordu etrafım siyah perde inmiş gibiydi ışığımı arıyordum ama bulamıyordum bir güvecin gibi cıpınıyor vede bir ışık aramaya çalışıyordum bu bir engeli kızın korkularıdı bir gece şimşek çapardı birden ilkildim çok korkuyordum kendimden bir parcam yoktu ama şimşek çaptığı zaman anlardım engellim baçaklarımdı bulutların üzerindemişim gibi hisseterdim ama o şimşek beni daraltıyordu ki nefes alamazdım sanki gözyaşlarım yanaklarıma kadar süzülürdü yağmur damlaları gibiydi

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

ey dünyalı sen nasıl bir insansın ki bu hayatta yaşayamaz hale geldin anlat bana dinlerim seni anlarım çünkü bende bu hayatan çok bıktım sende beni anlarsan gel anlat kendini bana yaşadıklarını anlat ki dertlerin dinsin azalsın biraz biliyorum azalmaz ama ne yapalım bende senin gibiyim dert küpüym dertlerimi anlaran yok dinleren yok içim paçalanıyordu sanki içimde kan birikmiş haldedi ya senin ne derdin vardıda bu kadar ağlıyorsun benim gibi söyle

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

http://www.engelliler.biz/forum/ugraslarimiz/38700-lara-belen-cizimleri.html

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

P1010033%20 2  - [lara belen] Kitabımdan...

transparent - [lara belen] Kitabımdan...

P1010011%20 2  - [lara belen] Kitabımdan...

P1010032 - [lara belen] Kitabımdan...

P1010010 - [lara belen] Kitabımdan...

P1010034%20 2  - [lara belen] Kitabımdan...

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

kitap filistin ağlıyor
    onları yusufda o gençi çok merak etmişti kendisinin bir yönü ona benzediği için çok seviniyordu filistinlilerde melisada yusufu çok seviyorlar yusufta onları çok seviyor ayşe ana yusufu kendi oğlu yerinekoymuş ama kendi oğlu hiç aklından çıkmıyor hafızası gidip geliyordu gittiği yerde yolunu kaybediyor bir daha yolunu bulamıyordu kılon komutan ayşe ananın hafızasının gidip geldiğini öğrenmişti kılon komutan bütün filistinlileri yok etmek istiyordu amacı ayşe anayı esir almaktı hafızası yerinde olmadığı için kılon komutan için daha kolaydı ayşe anayı esir tutması ve filistini elde etmekti amacı filistini elde etse daha da kuvetli olucaktı vede onları ezecek yok edecekti ayşe ananın eşi onula birlik olmadığı için kılon komutan mustafa beye ne işkenceler yapmış dayanamıcak işkencelere mahruz kalıyordu sonunda verdi de kurtuldu sırada ayşe ana vardı ayşe ana zaten yıkılmıştı evladını kaybettiği için önce eşi mustafa bey sonra evladını kaybetti kendini umursamıyordu aklı başında olmadığında savaşın ortasında divane gibi dolaşır dururdu bombaların ortasında üstündeki kanlı elbiseside hala üzerindeydi hiç çıkarmazdı çok acı çekiyordu evladı şehit olduğundan beri bazı günler oğlunu sayıklıyor gözyaşı töküyordu yusuf ayşe ananın kaybolduğunu fark ettiği zaman çok geç olmuştu kılon komutan ayşe anayı asir almıştı tüm filistinliler ne yapacağını şaşırdılar yufuf çoküzüldü filistin işkal altında kalmıştı israil askerleri filistinlilere yapmadık işkençe bırakmadılar kılon komutanın istediği çok açıktı aslında filistini elde etmek için ne gerekiyorsa yapar ve ayşe anayı bile öldürür öyle zalimdi öyle acımasızdı ki her şeyi yapabilirdi pek çok acı çeken vardı filistinliler bu işkencelere yenilmiyorlardı istanbuldan yardım gönderiliyor ama bazı yardımlar gelmiyor filistinliler çok zorda kalıyorlardı çocuklar bile açlıktan ölüyordu bazı insanlar hep filistinlere dua ediyorlardı yusufun annesi ile babası oğlarına dua ederlerdi ulaşmadıkları için çok merak ediyorlardı filistine gitmesi onları çok üzüyordu filistinde acılar devam ediyordu yusuf da pek çok şehit olan askerlerin cenazelerini kaldırıyordu...

Üye
    ceylannur Avatarı

Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sag ol canım paylasımın guzeldı emegıne saglık

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon