TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:23
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    66

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hiçbişey düşünmeden bende uyumayı isterdim. Ama uyuyamadım ve kalktım pozitif düşüncenin tadını almıştım bikere. Arada bir bana uğrar beynimi temizlerdi. Ve ben onu beslemeye devam ediyorum.

Aslında kimsenin ne durumda olduğu önemli değil bu dünyada. Hemde okadar önemli değil ki. Hatta kötü durumda olmak bile bazen mükemmel bişeydir. Herkes sağlıklı olsaydı sağlığın bir önemi olur muydu. Herkes istediği mesleği seçip istediği insanla evlenseydi önemi kalır mıydı şuan mutlu olanların. İşte biz bu boşluğun altını dolduranlarız.

İnsan biraz ibnedir. Güçlü olmak ister. Hatta çok şey ister. Bazen bunu belli eder. Bazen farkına varırsa gizleyebilir. Ama kötü değildir. Kimse... Bir köpekte kötü değildir mesela. Köpeğe sevmeyi öğretirsen ona kediyi öldürünce veya başka köpekleri kovalayınca kötü olduğunu hissettirmessen. Köpek kediyi kucaklar beraber yaşarlar beraber yer içerler.

Hayat devam ediyor. İnsanların %20si istediği hayatı yaşıyor. %50si mutlu. %15i idare ediyor. %10u zorda olsa çok şikayet etmiyor. %5i gerçekten zor durumda olan kişiler. Hayatı sevmemiz için bir neden daha.Sistem çok cömert. Ne tarafta olduğumuzun pek önemi yok. Çünkü bu hiyerarşinin birer parçasıyız. Zor olsada bazen... Zaten ömür dediğin nedir.

Bikaç saat skıntı yaşadım. Boş durmaktan bişey yapamamaktan. Hayal kuramamaktan. Ama uyumaya çalıştım uyuyamadım . Ve kalktım sistemi düşündüm mutlu oldum. Arada bir mutlu olmak herkesin hakkı. Sisteme aşığım yani... Seni seviyorum sistem...

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.466
    Verilen Beğeniler
    684

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Maalesef hayat sınav kağıtlarını herkese adil dağıtmaz, adalet ve eşitlik olsaydı, ya herkes mutlu olurdu-ya da mutsuz. sürekli mutlu olursak bundan da sıkılacağız. hayatta her şey zıttı ile vardır. derdine derman arayacak ve derdiyle yaşamayı öğrenen tek varlık insandır. sen mutsuz bir ağaç gördün mü? bir acıya üzülürken diğer taraftan da bizi güldürecek nedenler de var olur.
    ve hayat acısıyla tatlısıyla devam eder. Güneş doğar, kış biter, bahçeler çimlenir. yani hayat yine devam eder.
    İster İnsanoğlu arsız de, ister yüzsüz de alışmak ve yaşamak insana bahşedilmiş bir özellik işte...

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    66

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Aslında anlatmak istediğim seninkinden farklı sana katılmakla beraber. Benim demek istediğim birileri sağlıksız olduğu zaman sağlığın önemi oluyor. Şuan sağlığına şükreden milyonlarca kişi var. Yani biz sağlık fakiriyiz . Yine anlatamıyorum tam olarak ama şöyle söyliyim. Bizim bir yönden düşük olmamız başka birilerini yükseltiyor. Böyle bi gizli görevimiz var.

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    354
    Verilen Beğeniler
    714
    Blog Mesajları
    50

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    ALLAH-Û EKBER
    @Limooon kardeşim o gizli görevin farkına varmış ve tadını almışsan ne mutlu sana rabbim sana rahmet yağmurunu yağdırsın 😉
    Her bitki
    Her ağaç
    Her hayvan
    Her yaratılmış varlık
    Ve her insan gibi bizde görevimizin başındayız.

Allah sağlık fakirlerine mükafatını misli ile verecek evelallah 😊
    Zira hadislerde;

[Hadis No : 4658]

Ebu Hureyre ve Ebu Said radıyallahu anhüma'nın anlattıklarına göre, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm şöyle buyurmuştur:

"Mü'min kişiye bir ağrı, bir yorgunluk, bir hastalık bir üzüntü hatta bir ufak tasa isabet edecek olsa, Allah onun sebebiyle mü'minin günahından bir kısmını mağfiret buyurur."

Buhari, Marda 1; Müslim, Birr 52, (2573); Tirmizi, Cenaiz 1, (966).

[Hadis No : 4663]

Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Kıyamet günü, afiyet ehli kimseler, bela ehline sevapları verilince, dünyada iken derilerinin makaslarla kazınmış olmasını temenni edecekler."

Tirmizi, Zühd 59, (2404).

Ve ayette;

Andolsun ki sizleri biraz korku, biraz açlık, mallardan, canlardan ve meyvelerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele!
    (Bakara süresi 155. Ayet.)

Demekki görevimiz mühim
    RABBİM rahmeti ile muamele eylesin ve bizleri razı olduğu kullardan eylesin
    Selam ve dua ile 😉😇

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.531
    Verilen Beğeniler
    1.480
    Blog Mesajları
    1

@Limooon kardeşim...

Konuyla hiç alakası yok ama adını görünce meşhur Hint Şarkısı aklıma geldi... O da Limooon..

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.466
    Verilen Beğeniler
    684

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Limooon Mesajı Gör
    Aslında anlatmak istediğim seninkinden farklı sana katılmakla beraber. Benim demek istediğim birileri sağlıksız olduğu zaman sağlığın önemi oluyor. Şuan sağlığına şükreden milyonlarca kişi var. Yani biz sağlık fakiriyiz . Yine anlatamıyorum tam olarak ama şöyle söyliyim. Bizim bir yönden düşük olmamız başka birilerini yükseltiyor. Böyle bi gizli görevimiz var.
    Sağlıksız olacağını kimse bilemez, sende bilemezdin. böyle düşünmekte etik olmaz. empati kurarsak sağlıksız olmak, sağlıklı insanı yükseltmez. Sağlığına tabi ki şükür etmeli insan, toplumda benimsenmiş bir söz vardır. ''Beterin, beteri var.'' bazı tabuları yıkamayız orada hem fikir olabiliriz.

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    66

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Nurtan Mesajı Gör
    Sağlıksız olacağını kimse bilemez, sende bilemezdin. böyle düşünmekte etik olmaz. empati kurarsak sağlıksız olmak, sağlıklı insanı yükseltmez. Sağlığına tabi ki şükür etmeli insan, toplumda benimsenmiş bir söz vardır. ''Beterin, beteri var.'' bazı tabuları yıkamayız orada hem fikir olabiliriz.
    Bence bazı durumlarda sağlıksız olmak diğerlerini yükseltir. Ama yinede haklısın herzaman etkilemez çevreyi. Ama ben eminim etkileyen durumlar var. En basit örnek ben. Bi düzenim yok ve olmıycakta. bi işim olursa enazından çalışrm bitek bu olur. Şimdi bana bakıp ibret almamış mıdır komşuların benim yaşıt çocukları ? bence almışlardır. Bazılarından daha iyi durumdayken şimdi en kötü durumda ben oldum. Ama şükür mevzusu ayrı tabi. Yazdıklarım kesinlkle isyan olarak algılanmasın. sonsuz olmayan herşey katlanılabilirdir bu hayatta ne olursa olsun.

Üye
    Limooon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Neptün
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    66

@MeTePe ohaa şarkıyı geç açtım kbkma. malum bizim durumlar heryerden bi işaret çıkarabiliyoz öyle herşeye bakmıyoz ama şarkıya bayıldım hint şarkıları bukadar güzelmiydi çok iyi.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.531
    Verilen Beğeniler
    1.480
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Limooon Mesajı Gör
    ama şarkıya bayıldım hint şarkıları bukadar güzelmiydi çok iyi.
    Hintlilerde müzik ve dans bir çeşit dini ritüel. Kültürlerinde çok önemli bir yer tutuyor. Bizdeki bazı şarkılar bile hint müziklerinden derleme..

Merela Sertap Erener'in Rengarenk şarkısı Slumdog Millionere filminin müziği.

Bu şarkının orijinal hali ise çok daha eski bir hint filminin müziği... Benim favorim bu.