Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: feyyam Mesajı Gör
    DOSTUM......
    Hayat... bir lütuf olarak bize bağışlanmış hayat..
    kimini süründüren, kimini yücelten hayat...

Hayat nedir sence..? İçindeki nefes, tenindeki güneş,
    saçlarındaki rüzgar, gecenin ürpertisi veya doyumsuz zevkleri....

Hayat eşittir sevgi diyebilirmiyiz peki..? Sevgisiz
    yaşayabilirmi insan..? Mutlu olabilirmisin bir "merhaba" olmadan..?

Hayat hissetmektir...ruhunda..kalbin de..beyninde..

İçinde hissedebiliyor musun duygularımı..?
    yaşayabiliyor musun ben gibi sen gibi..?

BEN SENİ İÇİMDE SICACIK HİSSEDİYORUM DOSTUM....
    BU YETMEZ Mİ.............?
    Şiirlerin ve yazılarını beğenerek okudum arkadaşım.Bu alıntı yaptığım yeri daha bir beğendim.Paylaşımın için teşekkürler.Yüreğine sağlık.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

yüreği güzel arkadaşım çok teşekkür ederim yorumun için...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Neden sevmekten korkar olduk!
    İnsan bir aşk acısı çekmeye görsün.Aşk dedim de nedir bu aşk.Kimi zaman insana mutluluklar verir , doyulmaz güzellikler yaşatır; kimi zamanda ızdırap verir acı verir. Peki diyebiliyor muyuz ki aşk acı da olsa sonunda yaşamaya değer diyebiliyor muyuz...Belki buna inanmayanlar olcaktır ama ben hiç aşık olmadım.Kimileri sevmekle aşık olmayı birbirine karıştırıyor.Eğer seviyorsanız mutlaka bir sebebiniz nebiliyim bir gerekçeniz mutlaka vardır.Karşınızdaki insanın bir yönünü beğenirsiniz de seversiniz.Yaşamadığım o duyguyu nasıl anlamlı ifade ediyim bilemiyorum aşık olmanın çok daha başka bir duygu olduğunu düşünüyorum.Sebebsiz seversiniz beklentiniz olmaz aşkta.Hiç beklenmedik zamanda çıkar karşınıza soruda sormaz ; cevapta beklemez.Peki bizler neden bu kadar sevmekten korkar olduk.Aynı şeyleri tekrar yaşıycağım korkusu mu bizi çekimser kılan yada hayata dair beklentimiz kalmadığı için mi? İnsan şunu unutmamalı ki hayatımızın her dönemi aynı olmayabilir bazı bitişler yeni doğuşları yeni güzellikleri de getirebilir.Hiç beklemediğimiz anda beklentilerimiz bizi bulabilir.Tabiki bu istediğimiz zamanda da olmayabilir.Ümit etmeli ve sabırla beklemeliyiz.Neden hayallerde birgün gerçek olmasın ki.Yarınlar süprizlere de gebe olabilir.Tüm hayallerimizin birgün gerçek olması dileğiyle...
    Ümitsiz yaşanmaz , hep bir ümidiniz olsun!

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Evet sevmek sevilmek eğer karşılıklıysa mutluluk vericidir. Eğer karşılıksız ise ızdırapm vericidir. Sevginin bu iki yönünü iyi bilerek ona göre sevmek gerekse de biz yinede sevmeliyiz... Çünkü sevgi insan hayatında vazgeçilme bir duygudur.

Arkadaşım bu güzel yazı için içinden dölünler gerçekten çok anlamlı ve güzel bu güzel ve içten yazın için teşekkür ederim.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Teşekkür ederim arkadaşım...Hayatta her zaman sevelim ve sevilelim...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Özlemek bir damla gözyaşı ise, özlemek her yerde seni hissetmekse, özlemek yüreğindeki burukluğu sokup atamamaksa "özledim"seni!!:

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Şuan hayatta olmamın çok güzel bir nedeni var...
    O nedende yüreğimdeki sensin!

Gizemli bir dokunuştur sevgi, kimi zaman içini ısıtır kimi zaman yakar.Ama ne olursa olsun vazgeçilmezdir.
    Tıpkı senin gibi!

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Seni senle yaşamak varken;hayalinle avunmak acıtıyor içimi...

Aklımdan silip atamıyorum ki seni...

Aklıma her düştüğünde usul usul akıyor gözyaşlarım...

Sebebi sensin içimde kopan fırtınaların...

İnsan sevdiğinin üzülmesini ister mi?

Onun heran acı çekmesini kabullenir mi?Unutmaya çalışıyorum artık seni...

Zorda olsa sensizliğe alıştıracağım kendimi...

Yok saydım hayallerimi...

Hiç yerine koydum sana olan hislerimi...

Ve şimdi beni unuttuğun gibi;

Bende unuttum seni...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın.İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Beynimi kemiriyor senin kuşkuların ve güvensizliğin. Bazan bırakıp gitmek istiyorum herşeyi,Ama biliyorum ki nereye gidersem gideyim, senide alıp götüreceğim yanımda. Seni anlamakta anlatmakta zor. Bir rüyamıydı yaşadıklarım diyorum kendi kendime. Başımı alıp düşünüyorum günlerdir sanki bir çıkmazın içine girdim gibi görüyorum kendimi. Evet yolun sonuna geldim artık sanki tüm kapılar kilitlendi . Bir anlam veremiyorum olanlara da beni anlamayışına da ,yaşadıklarıma da bize de. Aslında yok ortada biz diye bişey ama.Bir yangın var içimde kavuruyor beni. Kendimi alıkoyuyorum herşeyden. Soyutluyorum insanlardan ve kaçıyorum senden. Karma karışığım ne yaptığımıda ne düşündüğümüde bilmiyorum.Ne yaptığımı bilmeden ne düşündüğümü bilmeden de sadece nefes alıyorum...Ama bugünlerde birgün geçecek bunu da biliyorum...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

İnsan hayata daha çok dostlarıyla, sevdikleriyle tutunur. Sevinçlerini onlarla paylaşarak arttırırken, acılarını hüzünlerini yine onlarla paylaşarak azaltır. Kişi, tanımadığı kimselerden bir kötülük, bir haksızlık gördüğünde çok incinmez, en azından hayal kırıklığına uğramaz ama dostundan gördüğü küçük bir eziyete bile katlanması çok zor olur. Başkalarının, hakkında yanlış düşünmeleri insanı fazla üzmez, yıpratmaz; ama sevdiği birisi, hakkında yanlış düşünülürse, işte bu insanı üzer, incitir. O kişi sıradan biri değildir çünkü, belki en zor günlerinde yanında olmasını beklediği insandır. Her şartta desteğini umduğu, hayatta en çok güvendiği kimselerden biridir. Hani Temel deniz kenarında yürürken elinde bir yılan taşıyormuş. “Neden elinde yılan taşıyorsun?” diye sorulunca “Denize düşersem lâzım olabilir” cevabını vermiş… İşte dostluk, denize düştüğümüzde yılana sarılmak zorunda kalmayışımızdır. Elimizden tutup bizi çıkaracak birisini her zaman yanımızda bulabilmemizdir.Bana sorsanız ki buldun mu sen diye bulduğumu zannettim sadece...İçim ezik , gönlüm buruk....

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Güzel olanı yaşamak varken sitem etmek neden , bu kapris niye! Artık umutlarımı bir kenara bıraktım , vazgeçtim herşeyden...Bir dağın zirvesinde de olsa artık o umutlar beni bulmaz , bulsa da eski güzelliği yaşatmaz.Bazan soruyorum kendi kendime seni bu kadar değiştiren ne? Anlaşılmazlığım mı beni değiştiren yoksa verdiğim değeri hissettiremiyeşim mi...Soruyorum ama bir türlü cevapta bulamıyorum .

Ben bu içimde bu gelgitleri yaşarken sen hangi düşüncelerdesin bunu da anlıyamıyorum.Öyle gizemliki yaşadıklarımız anlıyabilmek için alim olmak gerekli diye düşünüyorum.Ya öyledir ya böyledir demekten başka çıkar yolda bulamıyorum.Biraz uzakta dursam yakına gel der gibisin; yakına gelirsem de uzaklaş der gibi. Söyle bana ben seni nerde bekliyeyim....Güzel olan arkadaşlığı seninle yaşamak istiyorum.Çok mu şey istiyorum bunun da kararını sana bırakıyorum...

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Menfaatin başlayıpta bir arkadaşlığın bitmesi bütün güzelliklerin bir anda kaybolması ne acıdır öyle değil mi?Karşınızdaki insanın tavırları size gerçekleri anımsatsa da öyle bir zaman geliyor ki o arkadaş bildiğiniz insana öyle bir güven besliyorsunuz ki sanki gözünüz kapalıymış gibi gerçekleri göremiyorsunuz yada o gerçeklerle yüzleşmemek için kaçıyorsunuz.İnsan ne olursa olsun içindeki sese kulak vermeli diye düşünüyorum. Acaba diyorum kendi kendime ben nerde hata yaptımda bu yanlış insan geldi beni buldu.Demekki diyorum kendi kendime illaki bir yerde hata yaptın ki yaşadın sen bunu.Tabi yaşadımda ne oldu ...Herşeyden önce her dosttum diyene güvenmemeyi öğrendim ve benliğimdeki çelişkilerden kurtuldum.Allahım ne kadar güzel şeymiş tam kanıya varmak.Günlerdir beynimi kemiren illetten sonunda kurtudum.İnsan her zaman bir şeyi yaparken empati kurmalı yani karşısındaki insanı muhakkak kendi yerine koymalı adımlarını ona göre atmalı kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi de karşısındaki insana yapmamalı diye düşünüyorum.Sen dürüst yaşaki güzel olan umutlar seni bulsun öyle değil mi? Şuda varki her yaşadığımız olumsuzluklarda muhakkak hayır vardır.Bunu ben birkez daha yaşıyarak öğrendim.Peki insan neden maske takar ki gerçek yüzlerini yansıtmazlar şuan ki günümüzdeki tabiriyle iki yüzlü neden olurlar.Bunu ben nasıl olur da unuturum ki menfaat oldumu o maskeyi takmak zorundalar.Bugünüme sonsuz şükürler ediyorum.Tabi gerçekleri anlamam da payı yüksek olan dostuma da teşekkürler ediyorum.Sen gibi bir dostta can feda demeden geçemiycem.
    Yaşadığımız şu hayatta menfaatin olmadığı samimi dostlukların yaşanması temennisiyle!

Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

feyyam gercek duygularını kagıda dökerek o kadar güzel yapmıssın kı anlatamam yureğıne sağlık PAYLAŞIM İÇİN TESEKKURLER

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet yaşadıklarım bende derin izler bıraktı ve kaleme dökülüşüde kolay olmadı diye düşünüyorum.Öyle bir hale geliyorsunuz ki dost oluyorsunuz kalemle içinizi ona döküyorsunuz ve çokta rahatlıyorsunuz...Yorumunuz için teşekkür ederim arkadaşım...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon