Sayfa 3 / 46 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 681 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayat o kadar zor ki bazen çekilmiyor
    İnsanın içindeki sevdesı hiç bitmiyor
    Bir sevgi, bir özlem içinden gitmiyor
    Hayatsa insan için çok çabuk bitiyor

Bitmez sandığın hayat bir gün bitecek
    İnsanlarda bu dünyadan bir gün göçecek
    Var mı? Bunun ötesinde daha bir gerçek
    Gerçek olan mutlaka bir gün gerçekleşecek

Eshat

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Sevgi insan için en büyük kelime
    Bir düşünüp bir baktım kendime
    Hayatta yaşanan en güzel tercüme
    Sevgidir insanı bırakmaz kendi haline

Bakma haline, nice olur diye düşünme
    Seviyorsan seveceksin bundan çekinme
    İçinde yaşayan güzellikleri asla bitirme
    Sevgi sözünü dudağından hiç düşürme

Eshat

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Şiir...
    Şiir nedir?

Bana göre şiirin tanımı; yaşamış olduğumuz duygu ve düşüncelerimizi, hissederek kafiyeli mısralar halinde anlatma sanatıdır.

Şiirler insan hayatının en önemli vazgeçilmezlerindendir. Bir duygu ve düşünceyi karşındaki kişiye en kolay anlatma yöntemlerinden birisi olan şiirler,

Bazen bir aşkı,
    Bazen bir sevdayı,
    Bazen bir özlemi,
    Bazen bir hasreti
    Bazen bir vuslatı,
    Bazen umudu,
    Bazen umutsuzluğu,
    Bazen de bir davayı anlatırlar.

İnsanların karşısındaki kişiyi etkilemek için kullandıkları bu sanat dalı, bana göre de kullanmasını bilen kişi için karşındaki kişi ye kendini ve duygularını etkili bir şekilde anlatmanın en iyi yoludur. Fakat bu bir kabiliyet meselesidir.

Şiir yazmak çok farklı bir duygudur. Çünkü hissederek yazmak çok önemlidir. Yaşamış olduğun veya çok etkisinde kaldığın bir olayı kafiyeli dizeler haline getirmek bunu etkili vurgularla desteklemek daha da önemlisi o şiire içinizdeki anlamı sevgiyi katabilmek büyük ustalık ister.

Şiiri okumak ta bana göre ayrı bir sanattır. Bir şiiri hissederek yürekten okuyarak, gerekli olan vurguları yaparak, ses tonunu yerli yerince kullanmak, karşınızdaki kişiye, şiirde ki manayı anlatabilmek en önemlisi de okumuş olduğunuz şiirdeki tadı karşınızdaki kişiye hissettirmek çok önemlidir.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Şiir insanın hayatında yaşadığı en farklı duygulardan birtanesidir. Bu farklı duyguları yaşayarak hissetemk, şiir tadında yaşamak, gerçekten çok anlamlıdır.

Her şiir bir duyguyu anlatır. Her duygu da bir düşünceyi anlatır. Yaşamımıza anlam katan şiirleri bütün yüreğimizde hissetmek şiire ayrı bir anlam, ayrı bir mnana katar. Bu anlamı ve manayı kattığımız şiirin anlatmak istediği duygu ise bambaşka olur.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Huzuru bulmak...
    İnsanın yaşadığı dünyasında huzuru bulması huzurlu yaşaması çok önemlidir. Çünkü huzurlu olmayan insan mutsuz insandır.

Mutluluğu tadında yaşayabilmek için hem kendi içimizde hemde ailemiz içerisinde gerekli huzuru sağlayarak mutluluğumuzu önünü açmalıyız. Tabi burada insanı yerince huzursuz yapan etkenleride gözardı etmek yanlış bir yaklaşım olarak değerlendirilebilir.

Yaşadığımız dünyada Gerek çevremizin etkisi, gerek ailemizin etkisi, bizi bazen huzursuz ve gereğinden fazla mutsuz yapabilmektedir.

İşte bunalrı yerli yerince değerlendirerek en az zararla atlatmalıyız. Huzurumuzu sağlamak için bunu yapmalıyız.Huzurun olmadığı bir dünyanın bana göre zindan dan farkı yoktur. İşte bizlerde aydınlık olan dünyamızı karartmamak için bu tip olaylara dikkat etmeliyiz.

Mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim....

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İnsanları kırmamak;

İnsanların insanca yaşadıkları ve insana insan gibi muamele yapıldığı bir dünyanın olması, herkesin genelde oratak isteğidir. Tabi bunu isterken de her zaman insanlar karşı taraftan kendilerine insan ca davranılmasını beklerler. Oysa önce biz karşımızdakilere insanca davransak, Karşımızdaki insanın insanca davranmamasına inat! Biz önce insan gibi olsak insan olmayanlara örnek olarak.

İşte bütün bu bağlamda insalarla iyi diyologlar içerisinde olarak, hep birliklte hayal ettiğimiz bir dünyada yaşamak insan gibi insan olanların en doğal hakkıdır.

Biz de burada önce kendimizden başlayarak, Önce kendimizin hatalarını düzelterek Bu katılımın içinde olmalıyız idyedüşünüyorum.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İnsanların birlik olduğu bir dünya...

Belki bir hayal, belki bir rüya olarak tabir edilebilir, bu düşünce. İnsanların birlik ve beraberlik içerisinde, bir çok güzellikleri çok anlamlı bir şekilde yaşayacağı muhakkaktır.

Yaşanılan güzellikleri insanlarla paylaşmak, bu paylaşılan güzellikleri daha güzel bir hale getirecektir. Fakat insanlardaki bencillik duygusu ve birbirlerini çekememe gibi duygularının olması, bir noktadan sonra insanların birbirlerinden ayrılmasına neden olabiliyor.

Farklı düşüncelerin, farklı fikirlerin, güzel bir şekilde paylaşılması, bu paylaşımlarında itici ve kırıcı olmadan yapılarak, insanlara yaklaşılması, sanırım insanların manevi olarak duygularını daha da geliştirecek bir etken olacaktır.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Benim memleketin...

Benim memleketim bütün güzellikleriyle, bütün özellileriyle, kısaca her yönüyle gerçekten çok mükemmeldir. Benim için içimde yaşayan en önemli değerlerdendir. Bu değerin tarifi adete imkansızdır.

Herkesin memleketi, mutlaka kendisinin gönlünde en öndedir. Benim memleketimde benim gözümde en öndedir. Her zaman kendi yüreğimde değeri bir başkadır.

Birbaşkadır benim memleketim. Dağlarıyla, ovasıyla, havasıyla suyuyla, yaylasıyla, içinde yaşayan insanıyla, yeşilliker arasındaki güzellikleriyle, bir başka güzeldir bir balşka farklı. Benim içimde çok ama çok anlamlıdır benim memleketim.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İçimizdeki sessizliğin sesi..
    İçimizdeki sessiz duruşun elbette bir haykırışı olacaktır. Sessiz kaldığımız bir olaya bir konuya belki içimizden bir yorum getirebiliyoruz. Lakin bu yorumları gerektiğinde dışa da yansıtarak fikirlerimizi paylaşmalıyız.

İnsanların fikirleri çok önemli ve çok değerlidir. Yeri geldiği zaman en güzel fikirleri ortaya koyabiliriz. Tabi burada insanların kendilerine güvenerek gerektiği yerde fikirlerini beyan ederek görüşlerini açıklamaları beklide bir çok kişinin bundan faydalanmasına neden olacaktır.

Belki fikirleriniz herkesten farklı olabilir. Herkesten ayrı bir şekilde düşünebiliriz. Zaten buda bizim değişimimiz, güzelliğimiz ve farklılığımız olmalıdır. Bun farklılıklar ne kadar fazla olursa o kadar değişik ve güzel fikirlerin veya görüşlerin ortaya çıkmasına sebeptir.

Burada değişik fikir ve görüş beyan ederken bunu söyleyiş tarzımızda çok önemlidir. Çünkü bunları saygı sınırları dahilinde herkesin fikirlerine katılmasak da yapacağımız eleştiriler insanları kırmayacak bir üslup ve söylemle dile getirilmelidir.

Yoksa bu değişik görüş ve fikirler bizim ayrılarak birbirimize zarar verecek boyutlara gelebilir. Buda bizim için hiç istemediğimiz bir olaydır.

En güzel, en uygun fikirlerin en iyi bir şekilde, ortaya koyarak bütün herkese yarar sağlayacak güzellikler getirmesi dileklerimle…

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşların, en mükemmeline, en güzeline
    Bütün değerlerin, en değerlisine, en özeline
    Bu sözler sana, iyi bak! Yazdığım dizelerime
    Bu yazdığım şiir, arkadaşların en özlenenine

Arkadaşlığın tarifi benim için, sadece sensin
    Bütün kalbimle bana arkadaşlığı hissettirensin
    Arkadaşlık denilince benim ilk aklıma gelensin
    Benim için bu tarifi en yürekten hak edensin

Hak edene hakkını sonuna kadar vermek gerekli
    Var mı? Arkadaş olarak senden daha yürekli
    Gerçek arkadaşlığını yüreğime perçinlemeli
    Bunun için, gerçek dostu ve arkadaşı iyi seçmeli

Bana bir kişi söyle, senin için yüreğini ortaya koysun
    Öyle bir arkadaş olsun ki; Her zaman yanında olsun
    Seni senden daha çok düşüsün, seninle gurur duysun
    Sana hep umut olsun, fikirleri fikirlerine uysun

Eshat

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Hayatımızın her zamanında yaşamış olduğumuz zorluklar, geçketen insanı bazen o kadar hayattan koparıyorki; hatta insanı o kadar yalnız bırakıyorki;

Hayatımızda yaşamış olduğumuz dönemde, hem kendimize fayda sağlamak, hemde insanlara fayda sağlamak, gerçekten mutluluk vericidir. Bazen insanlara yardımcı olduğumuzda, onların bize bir tebessümü ve içten yaklaşımı, onları hiç tanımasakta bir anda karşılıklı bir sıcaklık hissedilebiliyor.

İnsanlarla olan diyologlarımızda, her zaman yapıcı olmak, insanları kırmaktan uzak durmak, bize bir çok dostlukların kapısnıda aralayacaktır. Tabi burada sizin iyiniyetle yardım ettiğiniz bir insanın, sizin iyi niyetinizi suistimal edebileceğinide unutmamak gerekir. Ama şunuda unutmamak gerekir ki; insanların sizin iyiniyetinizi kötüye kullanmalarını gerekçe göstererek, insanlara karşı önyargılıda olmamalıyız. Eğer böyle yaparsak, insanlara karşı olan güvenimiz biter. Bu güvenin bitmeside sanırım bize bu dünyada yaşadığımız süre içerisinde, hiç bir yarar getirmez. Diye düşünüyorum.

En güzel yarınlara...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

ANNE

Annem benim içimdeki en güzel sevgimdir.
    Şefkati merhemdir, Sevgisi her demdir
    Annelik başlı başına büyük bir erdemdir
    Saçını süpürge edendir, kendini feda edendir

Bugün ben yine gurbetteyim anne
    Duygularım parçalanmış zerre zerre
    Senin sevgin içimde en güzel yerde
    Hiç unutulur mu seni sevgin anne

Anneler insana her zaman kol kanat gererler
    Bütün sevgilerini son damlasına kadar verirler
    Ama bunu yaparken hiç karşılık beklemezler
    İşte anneler yavrularını bu şekilde severler,

Eshat

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Benim Kalbimdeki bitmek bilmeyen sevgi

Aslında genelde her insanın kalbinde bir sevgi yaşar tabi burada sevgiden kastım karşındaki kişi karşı duyulan sevgidir.

İçimdeki bitmek bilmeyen sevgiye karşı, gerçekten kendimi o kadar değişik hissediyorum ki anlatamam. Bazı sevgiler insanın içine demi atmışçasına hiç gitmemektedir. Zaten bunun içimize girmesi elimizde olmadığı gibi, içimizden çıkmaması da bizim elimizde olmaz. İşte bütün bu bağlamda yaşanılan sevgiyi bir kenara atmakta bizim elimizde olmaz. Yani bir şekilde gelir ve bizi bulur.

Bazen içimizdeki yaşadığımız duygularla ortaya çıkan sevgimiz, bazen de anılarla ve hiç umulmadık bir zamanda ve şekilde yüreğimizde belirebilir.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Hayatta insana değer vermek insanlığın en önemli göstergesi demektir...

N"e olursan ol yinede gel." diyen Mevlana ne güzel anlatmış o kısacık sözünde insanları sevmeyi sevilmeyi gerçekten mükemmel bir sözle pekiştirmiş. İnanların duygularını...

İşte bizim de içimizde her zaman için bir insan sevgisi olmalıdır. Sadece bizden farklı düşünüyor diye insanları küçümsemeyelim. İnsanlarda uzaklaşmayalım. İnsanları her zaman sevelim... Çünkü sevgi insan için en yüce değerlerdendir. Bu değeri hakkıyla koruyabilmek, Gerçek manada hakkını verebilmek çok önemlidir.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    VAR

Hayat bir zulüm olsa da, yaşamak için nedenler var
    Nedenim yok desende, unutma ki; seni sevenler var
    Hayat o kadar güzel ki; yaşamak için bak neler var
    Birde şuna bak! Bu dünyadan göçüp de gidenler var

Hayat bitmeden yaşanacak, çok güzel günler var
    Bir şey daha var ki; en güzel şekilde yaşamak var
    Yaşanmasa da zaten bitmeyecek mi? Yaşananlar
    Biteceğini bile bile hayata küsmeye ne gerek var

ESHAT

Sayfa 3 / 46 İlkİlk 123456713 ... SonSon