Sayfa 16 / 46 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
Toplam 681 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Neredeyim?

Bekliyorum beni bekletip de beklemeyeni,
    Bilmiyorum hayal midir? Yoksa gerçek mi?
    Yoksa bir hiç uğruna çabucacık bitecek mi?
    Bütün bunlar hayal mi? Yoksa gerçek mi?

Yine ufuklara daldı gözlerim bakıyorum,
    Ben bu aşkın neresindeyim bilmiyorum,
    Bazı gerçekleri anlamıyorum anlayamıyorum,
    Çok uzaklarda sessizce kaderimi bekliyorum.

Eshat

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Dostluk;

Sonsuzluğu ifade eden fedakarlıktır,
    Hatalara her zaman katlanmaktır,
    Sonuna kadar yanında olmaktır,
    Hüzünleri ve sevinçleri paylaşmaktır.

Eshat

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Biri bize sorsa engelimizle yaşamayı nasıl tanımlarız?

Engelimiz bizimle birlikte hiç yanımızdan ayrılmayan, genel anlamda bakıldığında hayatımızı zorlaştıran bir unsurdur. Tabi bizi hiç yalnız bırakmayan engelimizle kimimiz yaşamayı öğrenirken, kimimiz hala çelişkiler ve çekincelerle yaşamaya çalışmaktayız.

Engelimizle yaşamak zorda olsa, bütün bu zorluklara rağmen engelimizle barışık bir şekilde yaşayabilmekte bana göre oldukça güzeldir. Evet, engelli olmak, engelli olarak yaşamak en önemlisi de bu zorluklara alışmak hiçte öyle kolay değildir. Tanımlanması bile çok zor olan engellerin yaşanmasının ne kadar zor oluğunu artık anlatmaya gerek yok sanırım.

Şöyle bir çevremize baktığımız zaman aynı engel gurubunda bulunan kişilerden birinin çok farklı diğerinin çok farklı olduğunu görebilmekteyiz. Yani bir engelli hayata gülerek bakarken diğer engel hayata küsebilmektedir. Tabi bunda kişilik ve karakter yapısının yanında, yaşam tarzı insanlarla kaynaşmakta çok önemlidir. Evet, engelliyiz bazı kişilerden belki bir adım gerideyiz. Ama hayatı hep beraber yaşıyoruz. Daha da önemlisi bu hayatı biz yaşıyoruz. Bu hayat bizim hayatımızdır. Bir adım geriden başladığımız veya bir adım geriye düştüğümüz hayattan galip çıkmasını bilmeliyiz.

Bizim burada yapmamız gereken, engel olanlara inat, engelleri önce kendi içimizden söküp atarak beynimizdeki engeli kaldırmalıyız. Unutmamalıyız ki; “Biz kendimize engel olmadığımız sürece hiç kimse bize engel olamaz.”

İçimizdeki engelin bizi engellememesi dileklerimle…

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli olmanın tarifi nedir?

Kimimizi hayata ilk baktığımızda karşılaştık engelimizle, kimimiz sonradan olduk engelli hiç isteme sekte… Kimimiz engelimizle yaşamayı öğrendik, kimimiz kendi içimizde kendi dünyamız hapsettik… Kimimiz engelsiz yaşamamın ne olduğunu hiç bilmedik, kimimiz hayatımıza kâbus gibi giren bu acıyı sonradan gördük…

Engelli demek neydi engelli olmak neyi ifade ederdi? “Sen engellisin” kelimesi belki çok zorumuza giderdi. Çok sevdiğimiz kişiler üzerimize titrerdi. Engelli olmasam şöyle yapardım diyerek adeta içimiz erirdi. Engelli yaşamak beklide birçok hayallerimizi bitirdi.

Bir engelinin engeli tarifiyle, engelli olmayanın tarifinde sizce ne değişirdi? Biri yaşayarak tarif ederdi, diğeri mantığıyla söylerdi. Bu tarifte sizce mantık mı önemli, yoksa yaşamak mı önemli? Bana göre yaşanmadan yapılan yorumlar, yaşanarak yapılanların yanında söner giderdi.

Biz engelliyiz engelimizle yaşamayı bilmeliyiz. Belki hayatı biraz daha zor yaşıyoruz ama yinede yaşamın kıymetini bilmeliyiz. Önce kafamızdaki engeli silmeliyiz. İçimizdeki hedeflerimize sonuna kadar gitmeliyiz. Kim ne derse desin biz engelimizle engelsiz yaşamayı başarabilmeliyiz.

Engelsiz yaşam dilerim

Üye
    Emel Avatarı

Gerçek Adı
    Umut hic bitmesin...
    Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çoğu zaman sadece içimden kendime söylediğim, bunu kimse anlamaz dediğim tüm kelimeleri tüm cümleleri kurmuş bunları yazınızı okuyarak sizlerle paylaşma imkanı vermişsiniz. İfadelerinizin güçlü yönünü, sizi kutluyorum...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Değerli arkadaşım çok güzel olan yorumunuz içşin bende size teşekkür ediyorum.

Elbetteki o sizin bakış açınızın güzelliğindendir. Unutmalaımki birgün birileride bizleri anlayarak gerekli hakkı verecektir. Her zaman bu inancı içimnizde taşıyalım..

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Engelli kimdir?

Engelli olan insan toplumda ne amaçla yaşar? Toplum engelliye hangi gözle bakar? Engelliye neden engel olurlar? Bütün bu ve buna benzer birçok soru karşımızda durmaktadır.

Oysa engelli insanların diğer insanlardan zorlu yaşam haricinde hiçbir farkı yoktur. Diğer insanlar fiziki olarak belli konularda avantajlı olsalar da, yaşanan sıkıntılar, yaşanan duygular genelde aynıdır.

Olayları değerlendirirken engelli insanları diğer insanlardan ayırmadan değerlendirerek, sırf engelinden dolayı insanlara ayrımcılık uygulamanın akıl ve mantık dâhilinde bir izahı söz konusu olamaz. Hiçbir kişinin bu hayatta engelli olmayı istemediğini düşünürsen veya engelli olmak hiç kimsenin kendi inisiyatifinde olmadığını düşünürsek… Engelli olmak ile olmamak arasındaki olumsuz düşünceleri biraz daha olumluya çevirebiliriz. Yada ilerleyen zaman diliminde bizim yada sevdiğimiz kişilerin, bugün bizim ayrımcılık gibi gördüğümüz durumda olma ihtimalini varsaydığımızda bazı konulardaki fikirlerimiz sanırım daha farklı olacaktır.

Engelli kimdir?

Engelli, yaşam çilesini diğer insanlara nazaran biraz daha fazla çeken, engeliyle hayatta mücadele eden, herkes gibi güzel bir hayat isteyen, Sevgiyi, aşkı, umudu diğer insanlar gibi bekleyen, engellerin yaşamında istemeyen, engelsiz yaşama destek veren kişidir.

Engelin hayatımıza engel olmaması temennisiyle…

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Evet haklısınız;
    Ama gerçek olan dostları çok iyi seçmeliyiz. Menfaatler olmamalıdır.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Meğerse birilerinin özeli bizim insanımızı ne kadar ilgilendiriyormuş.. Oysa o kadar kendi sorunlarımız varken birilerinin özel sorununu gündemde tutabilmek için adeta yarış içerisinde olmak bana anlamsız gelsede istatistiklere baktığımızda kişilere çok cazip gelmektedir.

Biz toplum olarak insanların fikir ve görüşlerine saygı duyabilmeliyiz. Benimsemeyebiliriz. Fakat onu zirvede tutmakta bence çok ama çok gereksizdir. Bu konularda aklıselim olarak hareket etmek bu tür yapılanları en az zararla atlatmak demektir. Yani kimse bizi bir basamak olarak kullanmasın... Bu konuda aklımızı kullanmak en mantıklısıdır.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Menfaatlerin başladığı yerde dostluklar biter....

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Umutlar nedir? Sevgi nedir? Tarifleri kimdedir, kime sorsan herkes ayrı bir tarif verir... Biten bir umudun tarifi olur mu? Umutsuz bir yaşam ne ıolurdu? Yaşam biter, hayat ateşten bir kor olurdu... mutlulular solar, gözlerin dolar, olanlar olur, çekilen acılar kalırdı.

Sevginin tarifni, umutların olması belirler. Yaşamın güzellğini sevginin değeri belirler. Değerli olan değerler bir gün bakarsın bir kuş misali uçar giderler.

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

parayı bulan Lidyalıların şimdi acaba kemikleri sızlıyormudur?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Bilmiyorum sızlıyor mudur?
    Para insan için bazı konularda geçiş noktasıdır. Ne varlığına güvenilir ne yokluğuna...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Her güzellikte daha güzelini aramak hiç olmasada o güzllikle mutlu olmak ne güzeldir. Sevginin saygının her zaman dorukta olduğu, güzelliklerin güzelce yaşandığı bir dünya istemek her insanın hakkıdır. Fakat bu dünyayı böyle kötü hale yaşanmaz hale getirenlerde yine insanlardır.

Değerlere değer vermek, insanları üzmemek, herşeyi daha da gzelleştirmek için biz neler yapıyoruz? Bu güzellikleri isterken biz de kendimizi güzellikler adına düzenleyebiliyor muyuz? İşte bunları istemek için önce biz bizden başlayarak güzellikleri yaşamalıyız ve yaşatmalıyız. Nefsi duygularımızı bir kenara atarak önce iyi olan biz olmalıyız... Biz kendimizi güzelliklere adamalıyız.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uzaklara dalar gözlerim yine sessizce, yaşamaktayım bu hayatı sensizce, senin sen varken sensiz ve sessiz yaşamak en azı yaşam demek, yaşama umut eklemek, seninle gerçekleşecek, sen ise bütün bunlar görmeyecek beklide bilmeyeceksin…

Hayatın en büyük çilesidir senin varlığındaki yokluğunu yaşamak, her bir şeyi anlatmak, bütün güzellikleri doyasıya yaşamak, seni mesafe olarak çok uzaklarda ama içimde ise çok yakınlarda yaşamak…

Senin olmadığın bir dünyada yaşamak, sensizliğe alışmak, o kadar zor ki; yaşamanın anlamı hayatın tadı sensin, umutlarım sensin, hayallerimde sensin, düşerimde yaşayan sensin…. Sensin her anımda olan, içimde yaşayan, sevgiyi bana anlatan, güzelliklerin timsali, gönlümdeki güzelliklerin emsali, yaşanan masalların misali…

Hani senin yokluğun var ya, uzaklardaki hayalin var ya içimde hep durur, bazen bir kor olur yakar içimi, bazen umut olur dökerim içimi, yaşarım sensizliği içim içim… Bütün umutlar sadece ikimiz için… Sevgiye hasret kalmamak için, bütün güzellikler sadece ve sadece senin için…

Uzaklardaki sevgiye, uzaklardaki hayallere, onlar uzakta olsalar, benden kaçsalar, ben yaklaştıkça uzaklaşsalar… Fark etmez umut olduğu sürece, bütün azimle sürecek mücadele… İşte o umutlar biterse, içimde o umutlar sönerse, sevgi bitmez ama umutsuz sevgi insanı bitirir, içindeki değerler her gün insanı eritir, hayalleri bitirir…

Her şeyin güzelliklerle dolu olması ne güzel, sevgiyi yaşamak, sevgiyi anlamak ne güzel… Her sevgide mutluluk yaşamak ne güzeldir. Güzelliklerle dolu sevginin güzelliklerle büyümesi, insanın içine sığmaması ne güzel…

Sevgisiz bir hayat zaten düşünülemez, düşünülse de yaşandım denilemez, sevenin sevgisine değer biçilemez, sevenin sevgisinin büyüklüğü asla ölçülemez, gerçek sevgiye kıymet biçilemez…

Uzaklardasın hem de çok uzaklardasın sen, senin için yanan şu kalbi bir bilsen, vuslata hasret şu gönlümü anlayabilsen, anlamlı olan sevgini bir yaşatabilsen…

Her sevgide bir hasret olur muş derler Bende hasreti yaşadım. Alışamadım sensizliğe sensizce yaşadım. Ne olursa olsun ben sensizliğe alışamadım

Sayfa 16 / 46 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon