Sayfa 11 / 46 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 681 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayatı tadında yaşamak...

Hayatı tadında yaşamak için birçok etkenlerin bir arada olması gerekmektedir. Bunlar belirli öncelik sırasına göre sıralanarak bizim hayatımızı şekillendiren etkenler olarak tanımlanabilmektedir. Tabi bu etkenlerin dışında bizim de hayata bekış açımız çok önemlidir.

Tabi hayatımızı etkilen etkenlerin başında sağlı çok önemldir. Sağlık olmadan yaşamın tadını almak istediğin gibi yaşayabilmek çok da mümkün olmuyor. Yani sağlığımızla ilgili bir sorun olduğu zaman hayatımızda belirli kısıtlamalarda kaçınılmaz oluyor.

Hayatımızı güzel şekilde yaşamak istiyorsak, Yani hayattan zevk alarak yaşamak istiyorsak, herşeyi yerli yerince ve zamanında yaparak hayatımızı düzenli ve mutlu bir şekile sokmalıyız. bu hayat bizimse, bizide bizden çok kimse düşünemezse o zaman biz kendimizi çok daha fazla düşünerek hayatımıza özen göstermeliyiz.

Sağlıklı sıhhatli bir yaşam dilerim.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Hayatımızın hızla geçtiğinin farkındamıyız?

Bizim için çok önemli olan zamanın ne kadar hızlı bir şekilde geçtiğinin farkındamıyız? Bizim için ömrümüzün son noktası olnan ölüme doğru hızla yaklaştığımızın ne kadar farkındayız?

İşte bu soruların cevapları belki bizim için duyupta görmek istemediğimiz türden olabilir. Ama ne olursa olsun bizim için bir gerçeği temsil eder. Yani gerçeklerin kendisini ifade eder. Bizimde bu gerçekleri görmezden gelmek yerine gerçekçi bir şekilde değerlendirerek hayatımızı şekillendirmek daha yerinde olacaktır.

Bizim için çok önemli olan zamamn kıymeti bilinmediği takdirde boş bir şekilde israf olur. Kıymeti bilinirse de en güzel güzelliklere vesile olur.

Zamanımızı en güzel şekilde geçirmek temennisiyle...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Umudun umudu...

Her insanın kendi içinde yaşayan ve bazen hiç kabul etmese de umutları vardır. Çünkü insanın yaşaması için belirli beklentileri belirli umutları olmalıdır. Umudun olmadığı bir hayat düşünülemez… Umutsuz bir hayat şekillenemez…

Umut nedir?

Bu kelime belki dilimizde iptidaî bir kelime olarak kullandığımız cümlelerde yer alsa da o kadar basit ve sıradan değildir. Bunun için umut bir insanın hayatında çok etkili bir kavramdır.

Umut bir insanın hayatında yaşama sevincini temsil eder. Umut bir insanın hayatında bağlılığın timsalini simgeler… Umut umutların var olduğunu anlatır. Umutla pekişir yaşam, umutla yeşerir duygular…
    Umut değimlidir, insanı hayata bağlayarak, hayattan koparan,
    Nice mutlulukları yaşatan, insanları ağlatan,
    Yok, olanı var eden, var olanı yok eden,
    Bir umman kadar güzel, gece karanlığı kadar hüzünlü,
    Sevgi kadar içten, acılar gibi ıstırap veren,

İşte umut insana karşılıklı olarak iyi ve kötü duyguları yaşatan, fakat hayatımızda olmazsa olma bir beklentidir. Bazı zaman hiçbir umudumu yok desek de o hiç umutlarımızın olmadığını zannetsek de aslında hayatta her zaman bir umudumuz bir beklentimiz vardır. Zira hayatımız bu beklentilerin doğrultusunda şekillenerek devam etmektedir.

Umutlarımız her an bizimle birlikte yaşamaktadır. Tabi gerçekleşmeyen umudun ardından mutlaka bir yeni umut doğmaktadır. İnsanın beklentileri doğrultusunda şekillenecek olan umutlar her zaman bizimle bizim yanımız da olmaya devam edecektir.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Çook Uzaklarda...

Gözlerim ufuklara dalıyor. Sanki ufuklar da bir şeyler arıyor. Bakıyor… Bakıyor… Yine bakıyor... Baktığım yerde görünenler hep aynı, ama ben baktığımı değil hissettiğimi, hayallerimi görüyorum, ufkun o incecik çizgisinde.

Hani diyorum kendi kendime nerede? Ama bildiğim bir tek şey var o ada çook uzaklarda.

İçim bir başka oluyor, hayallerim ise tesellim, boş gözlerle baktığım uzaklarda sanki senin varlığın karşımda duruyor. İşte bu gönlüm bir umut ışığı arıyor.

Öyle oluyor ki; içimde açan hüzün çiçekleri bile soluyor. Soruyorum kendi kendime yok mu bunun çaresi diye… Ama soruyu soranda benim, cevaplayanda benim.

İçimden atmak geliyor bütün duyguları, silmek geliyor mazideki bütün hatıraları, Tabi çözüm müdür? Bunları yapmak! Yoksa gerçeklerden mi kaçmak? Her zaman hazır mıyız gerçeklerle yüz yüze gelerek hesaplaşmaya! Yoksa korkuyor muyuz aynı duyguları yaşamaya…

Akşamın karanlığı kimine göre korkunçtur. Kimine göre mehtaplı bir ışıltı… Kimi ürperir bu karanlıktan kimi ise ilham alır bu ışıltıdan. Oysa karanlık aynı karanlıktır. Farklı olan ise yaşanan duygular.

Yaşanan duygular bazen sözle ifade edilemez. İşte bu kelimelerin bittiği, dudakların sustuğu, gözlerin ise konuştuğu an dır bu...

İşte bu anlar duyguların en hassas, en heyecanlı ve en dorukta olduğu an dır. İşte insan için yaşanabilecek en güzel an dır.

Yaşamı yaşlanmak için değil, gerçek manada yaşamak için yaşayalım…

Yaşam boyu mutluluklar…

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Bir hayatın penceresinden bakarken dünyaya, hayatın bütün güzelliklerini hissettim. Hissettiklerini anlatabilmek, içini dökebilmek çok rahatlatıyor insanı...

Bir hüzün bahçesi düşün içinde yaşadığın. O hüzünlerden kurtulmak için çabaladığın…

Her umudun bir vuslatı olması mı gerekli, yoksa umudun olması yeterli mi? Anlamlı olanı yapmak mı güzel anlamsızlaşan hayatı düzeltmek mi güzel?

Umudu beklemek mi daha iyidir? Umut olup hayatları süslemek mi?

İşte bütün bunların olduğu dünyada var olabilmek kadar, varlığını hissettirmek de çok güzeldir. Hissettiklerini anlatabilmek, anlatamadığın hislerini yaşamak ve yaşatmakta ayrı bir güzellik olsa gerek…

Anlamsız sanma hiçbir şeyi, her şeyin hayatta bir anlamı vardır. Herkesin anladığı bir dilin olduğu gibi...

Anlamsızlaşan hayata anlam katmak olmalıdır hedeflerde, insanlar için sevgi olmalıdır kalpler de. Gönüller bir olmalıdır yüreklerde. Yüreklerde başlamalıdır sevgiler, umutlar, hayaller... Ve yüreklerde devam etmelidir ebediyen...

Huzur dolmalı insanın içine, umutlarıyla barışmalı, yaşamalı hayatı, insanlarla kaynaşmalı, hüzünleri, dertleri ve kederler içinden atmalı...

Yaşamak için mutluluğu anlamalı... Mutluluk bir insanın hayatında her zaman var olmalı.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

İçimdeki umutların tarifi nedir? Neyi ifade ederler?

Her umudun sonunda neden bir karanlık çöker üstüme? Umutlar bana küstü mü ne? Ama ben barışık olmak istiyorum umutlarımla… Yaşamak istiyorum doya doya,

Umutlarımı yıkanlar acaba şimdi nasıllar? Ama değer mi düşünmeye değer mi aklına getirmeye… Değmez tabi… Değmez. Değer bilmeyene değer verilmez, kıymet bilmeyene kıymet biçilmez.

Hani hayalleri yaşamak vardır. İçinde de olsa hissetmek. Anlatmak vardır, duygularını hem kendine, hem karşındakine… Ama karşında kimse yoksa kime anlatacaksın kime…

Umutları var edebilmek elimizdeyken bu kadar umutsuzluk niye… Umutla yaşamak varken bu kadar çıkmazlar niye… Niye hayata küsmek, niye umut ışıklarını söndürmek niye…

Belki hazan olmuştur yaşadığımız güzellikler. Bu güzellikleri içimizde de olsa yaşatmaya değer. Değer vermek için değerli olması yeter. Unutma ki bu dertler ve çileler bir gün biter.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eshat Mesajı Gör
    Belki hazan olmuştur yaşadığımız güzellikler. Bu güzellikleri içimizde de olsa yaşatmaya değer. Değer vermek için değerli olması yeter. Unutma ki bu dertler ve çileler bir gün biter.
    Çok anlamlı ve güzel bir cümle değerli vermek için değerli olması yeter...
    Bende arkadaşıma değerli olduğunu bildiğim için değer veriyorum...
    O arkadaşım kim diye sorarsanız söyleyim ESHAT...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Çok sağol arkadaşım. Teşekkür ederim. Benim içinde sen çok değrlisin ve değer bilensin. Hayatta iyi insanların değerlerini bilerek onlara kıymet vermek gerekir. Sende benim çok değer verdiğim insnalardansın...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Sevgi insanın hayatında bir parçadır. İstesen koparamazsın. Zaten bir insanın içinde sevgi bitmişse birçok şeyi başaramazsın. Sevgiyle yeşeren umutlar vardır, sevgiyle gelişen hayaller…

Her insan sever mi acaba gerçek manada? Yaşar mı içinde en güzel olan duyguları… Yaşatır mı karşısındakine de anlamlı olanı…

Sevginin ödülümüdür. Yaşanan güzellikler, işte sevgiye değer verilirse yaşanır bütün bu özellikler. Mutlu olur insan içi içine sığmaz tükenir dertler.

Sevginin birde çilesi vardır. İşte o da sevgiyi yaşmasını bilmeyen içindir. Eğer sevgiye değer verilmezse sevgi çile olur, dert olur, elem olur. Yaşananlar insanın içinde adeta olur bir kor…

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Seni özlerim, sensizliğini özlerim, gözlerini özlerim, ne zaman gelecek diye hep yollarını gözlerim. Yollara bakmakla kalır gözlerim, uzaklara dalar gözlerim, Ben seni çok ama çok özledim.

Bilmiyorum bu özlemin sonu vuslat mıdır? Her özlemin sonunda duyguları içten içe yaşamaktır. İşte içimde yaşadığım hasretini bir noktaya taşımaktır. Senin hasretine yüreğimde alışmaktır.

Alışır mı bu gönül bu hasrete bilmem, yaşanan onca duyguya yok diyemem, Ben ben şu gönlümden seni hiç bir zaman silemem. Gel desem de biliyorum sevdiğim gelmezsin.

Senin için şu gönlümde bir burukluk var bunu ne kadar da anlatsam ifade edemem. Yaşadığım sürece şu gönlüme dur diyemem. Ben senden asla vazgeçemem..

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bilmiyorum bu özlemin sonu vuslat mıdır? Her özlemin sonunda duyguları içten içe yaşamaktır. İşte içimde yaşadığım hasretini bir noktaya taşımaktır. Senin hasretine yüreğimde alışmaktır.

..
    yüreğine sağlık çok güzel ifade etmişsin duygularını...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Çok sağol arkadaşım tşk ederim...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Yüreğimden koparcasına kaybolan sevgimin, benden kaçarcasına biten hayallerinin ve bütün bunların odak noktası olan yüreğimin sevgiye o kadar ihtiyacı var ki,o kadar muhtaç ki;

İşte bu sevginin içimde var oluş gayesi sen, uzaklarda olan sen, bütün mutlulukların yanında hüzünleri yaşatan sen, beni hayata bağlayan yine sen…

Bir deniz kıyısında batan güneşi izlerken, işte deniz bana seni hatırlatıyor. Sanki o denizin en uç noktasında sen varsın, sanki güneşin batış noktasında gözlerin var. Hiç görünmeyen bir noktada ise hayallerim var.

İşte senin gözlerin bana umudu anlatır, senin gözlerin bana sevgiyi anlatır, senin gözlerin aşkı anlatır. Anlamı çok derindir bu yaşanan duyguların. İşte sevdiğim budur benim hayatım.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Yüreğimden koparcasına kaybolan sevgimin, benden kaçarcasına biten hayallerinin ve bütün bunların odak noktası olan yüreğimin sevgiye o kadar ihtiyacı var ki,o kadar muhtaç ki;

İşte bu sevginin içimde var oluş gayesi sen, uzaklarda olan sen, bütün mutlulukların yanında hüzünleri yaşatan sen, beni hayata bağlayan yine sen…
    Çok güzel ifade etmişsin...Eminim herkes bu satırları okurken kendinde bişeyler buluyordur.Bizlere bunları okuma fırsatı verdiğin için teşekkür ederiz...yüreğine sağlık eshatçım...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet mutlaka herkes kendinden birşey buluyordur. Güzel olanı güzel görnmek güzeldir. Güzel olmasa da güzel yönlerni bulmak daha güzeldir.
    Çok tşk ederim arkadaşım içten ve samimi duygularından dolayı...

Sayfa 11 / 46 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon