Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ontselis Avatarı

Son Giriş
    22.06-2012
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi Günler Benim bir sorum olacakti dün ist meslek hast hast sevk edilmiştim gittim sevkimin nedeni Astım şüphesi idi Meslegim Argon kaynakcisi (paslanmaz) ilk gitimde 1 aylık tedavi uygaladiler dün gittimde ise bana tozsuz Dumansız ortamda calişir diye rapor vereceklerini söylediler daga raporu almadım sali günü verilecekmiş teşhis Kronik Bronşit dediler bu raporun amaci nedir ben bu raporla ne yapabilirm 12 senedir kaynakcıyım meslegimi deiştirmem gerek Argon Kaynagini Zararlarina baktiğimda Astım Kronik Bronşit Böbreklere Kalici Zarar ve üreme sistemi Sorunlari var bu konu hakinda yardım almak istiyorum bundan sonra ne yapabilirim ilginiz için şimdiden tşk ederim iyi forumlar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

meslek hastalığı tespiti için başvurdunuz, değil mi? SGK'dan sevk aldınız mı, yoksa doğrudan kendiniz mi gittiniz hastaneye?

Hastane bulguları yazıp SGK'ya gönderir, SGK Meslek Hastalıkları Sağlık Kurulu da son kararı verir. O karara itiraz dilekçesi ile itiraz edebilirsiniz. Bu itirazı da Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu değerlendirir ve nihai kararı verir. Bundan sonra itiraz yolu kapalıdır, tek yol dava açmaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ontselis Avatarı

Son Giriş
    22.06-2012
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk olarak is yerinde rahatsizlandim sakaray egitim arastirma hst gittim ordaki doktorum beni meslek hast sevk etti biz rapor veremiyoruz meslesk hst rapor verir dedi ilk sevkte mesleki maluliyet tayini diye sevk etti 2 ci sevkte istiratli ve calisirkenki durumumu yazip sevk etti

Üye
    snelman Avatarı

Gerçek Adı
    salih turan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporla işyerime gittim.patron tabi biraz nazlandı.böyle rapor mı olur dedi tozsuz ve kokusuz bir ortam mı var dedi.iş güvenlik uzmanı ve doktorla konuştuk.sonuç ise
    1.ci seçenek tazminatımı alıp işten ayrılabiliyorum
    2.seçenek işveren sana verbilecek uygun işim yok deyip tazminatını verip çıkartacak
    3.seçenek sana uygun iş verecek

diyelimki seni işten çıkardı ama sana verbilecek bir işi vardı ise işe iade davası açıp(1 ay içinde)kazanırsan 4 maaş alıyorsun işine geri dönüyorsun.
    benimkiler beni ambara verdi.şimdilik böyle idare ediyoruz...