Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar..
    ekim ayında iş kazası geçirmiştim. geçeci iş göremezlik raporlarım 25 mart ta bitti ve 1 nisan başlangıcından itibaren sürekli işgörememezlik bağlandı.
    iş görememezlik rapor oranı: %41.
    Özürlü rapor oranım ise %56
    kusur oranı: %70 iş yeri kusurlu
    Aylık tutar: 245,00
    Ek ödeme tutarı: 31,85
    (maaş asgari ücretten gösteriliyordu)

Yanlız avukadım bana artık sgk lı olarak çalışamayacağımı söylüyor. sgk lı olduğum taktirde maaşım kesilirmiş.
    Ben forumdan okuduğum kadarıyla iş görememezlik kesilmiyor diye biliyorum.
    Sonuçta malulen emekli değilim. şimdi ben vergi indirimi alarak erken emekli olabilirmiyim?
    Toplamda 1937 prim günüm var
    sigorta başlangıç tarihi: 03/01/1994
    doğum tarihim: 13/09/1976

Üye
    yüksel yıldız Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel yıldız
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Whitekill ; Arkadaşım .

Öncelikle geçmiş olsun,almış olduğun raporlarda senin için hayırlı olsun.
    İş görememezlik maaşı bağlanmış bu durum senin SGK'lı çalışmana hiçbir şekilde engel değil.Eskiden olduğu gibi çalışır ayrıca sürekli iş görememezlik maaşını alırsın.İlerde emekli olduğunda ise, Emekli maaşının tamamını iş görememezlik maaşınında yarısını alabilirsin.
    Vergi indirimine istinaden ne zaman emekli olabileceğin tablada aşağıda .

2008 oncesi - Sürekli iş görememezlik bağlanmış. Çalışırsam bu gelir kesilir mi?

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim..
    Bende bu forumda araştırıp öğrendiğim bu şekilde ama avukat okadar emin ve ısrarcı konuştu ki acaba mı dedim...
    "Erken emeklilik sigortalı olmadan önce sakat kalan yada doğuştan olanlar için" diye ısrar ediyor..

Birde ben iş yerine maddi ve manevi tazminat davası açtım mahkemede maaşımın asgari ücret değilde daha yüksek olduğu tespit edilip onaylandığında bu benim sürekli iş görememezlik maaşıma yansıyacak mı yoksa onun için ayrı davamı açmam gerekiyor.?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

sürekli iş göremezlik geliri hiç bir koşulda kesilmez.

Sürekli iş göremezlik maaşının hesabında iş kazası geçirildiğinde görünen aylık miktarı çok önemlidir. O nedenle, maaşınızın yüksek olduğu tespit edildiğinde, bu tespiti sgk'ya iletip, gelirin yeniden hesaplamnmasını talep etmeniz lazım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim Bülent bey, hayırlısıyla mahkemenin sonuçlanmasını bekliyeceğiz.
    inşallah tespit edildikten sonra aradaki farkın ödemesini de geçmişe dönük olarak yaparlar..
    zira arada 2 kat fark var. Ben iş verenime sürekli dile getiriyordum sgk yı maaşımdn ödemelerini nihayet ikna etmek üzereykende bu olay başıma geldi..