Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    captainzafer Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dagdeviren
    Son Giriş
    27.05-2012
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selamlar, benim sormak istediğim şu

herhangibir sosyal güvencem yokken sağ kolumdan iş kazası sonucu tendonlarım koptu ve çalıştığım şirket beni özel hastanede ameliyat ettirdi. sonrasında fizik tedavi derken iştende çıktım ve sonra tanıdıklarım vasıtasıyla mahkemeye verdim şirketi.
    sonra şirket tekrar bana döndü ve iş gücü kaybını gösteren rapor al dediler aramızda halledelim.

bu raporu nerden alabilirim?ve kolumda kalan parmaklarımın hareket, güç kaybı ve engellerimi tam olarak gösterecek raporun adı işgücü kaybı raporumudur?
    devlet hastanesinden alabileceğimi söylediler ama devlet hastaneside bana uzuv kopması olmadığı için ameliyat tarihinden 18 ay geçmesi lazım sonra verebiliriz dediler.

ben sakatlık maaşı ve malüllük maaşı için kullanmayacağım. zaten sgk yoktu bende. ayrıca bir devlet hastanesi bana birsürü test saydı, ama diğer devlet hastanesi sadece emg testiyle verileceğini söylediler. doğrusu nedir?
    emg ile bildiğim kadarıyla kaslar ölçülüyor? hareket kaybını nasıl ölçecekler merak ediyorum.. ..doktorlarda bilmiyor ben zaten hiç bilmiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zafer bey, anlaşma yoluna gitmeyin derim. Zira eğer iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranı % 10 ve üzerindeyse, hem yaşam boyu süreklii iş göremezlik geliri alırsınız (tıpkı emeklilik gibidir, vafatınız sonrasında geride kalan hak sahiplerine aktarılır) hem de yaşam boyu siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler sağlık güvencesine kavuşmuş olur...

İş kazası olduğunda sigortanızın yapılmamış olmasını da dert etmeyin. SGK müfettileri bunu tespit edebilir... Bunun için sigortta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranının bulunması için hastaneye sevk ederler...

Eğer anlaşma yolunu tercih ediyorsanızı, o zaman raporla uğraşmayın derim. Şirket "rapor getir" dese de, "herşey ortada" deyip olabildiğince yüksek bir tazminat almaya çalışın...

Not: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...i-tespiti.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    captainzafer Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dagdeviren
    Son Giriş
    27.05-2012
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa arkadaşım öncellikle sana tşk etmek istiyorum ilgin için.mail de yollamışsın adresime.bugün heyete girdim ve heyet başkanı,sağlık kurulu raporu ön sayfasına %40 yazdı ve bana iş gücü kaybını gösteren raporunu 13-15 gün sonra gelip alırsın dedi.ama aklıma takılan konuyu hocaya sordum bu yazdığınız %40 oran nihai oranmı olacak yoksa bu tüm vucut üzerinden sağ koluma uygulanarak sonuçta başka bir oranamı dönüşecek dedim ,evladım cvp veremem 15 gün sonra görürsün dedi.bileniniz varmı acaba o oran sonuç oranımı yoksa değerlendirilip başka bir oranamı dönüşeceğini?

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

iş gücü kaybınızla özürlü oranı farklı benim özürlü oranım %88 ama iş gücü kaybım %100

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Son hesaplamayı sgk sağlık kurulu yapacak. İş kazalarında oluşan işgücü kaybı oranının hesabına başka parametreler de dahil ediliyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    heimatlos Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet erkan
    Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın captainzafer öncelikle geçmiş olsun diyorum. iş kazalarından dolayı normalde devlet hastaneleri ya da uygulama ve araştırma hastaneleri iş gücü kaybına yönelik rapor verirler.iş gücü kaybının diğer adı maluliyettir. geçirmiş olduğunuz iş kazasından dolayı tendonların kopması ve kolunuzda meydana gelen sakatlık doktorlar tarafından kontrol edilir ve bu sakatlık tüm vücutta meydana getireceği iş kaybı hesaplanır ki buna maluliyet oranı denir. doktorun söylediği %40 kolunuzun sakatlık oranı olabilir ama bu demek değildir ki maluliyetiniz %40 çıkacak. bence raporu bekleyin ve raporun en alt kısmında maluliyet oranı yazacaktır. bu orana göre işvereninizden tazminat alabilirsiniz. son olarak maluliyet oranı çıktığında mutlaka bir avukata gösterin saygılar.. av. ahmet erkan

Üye
    kadir34 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben % 44 özürlü raporum var işgücü kaybı raporunu nasıl alırım nereye başvurmam gerekiyor nasıl oluyor bilgi verirseniz çok sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Kadir, iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybından bahsediyorsanız, bunun için sigorta müdürlüğüne iş kazası başvurusu yaptığınızda hastaneye sevk istemeniz gerek...

Üye
    ali çevik Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben 1 sene once rusya sochide skeleden dustum omuzum ve dirseğim kırıldı bana vadettikleri şeyleri yapmadılar bende 6 ay bekledim sonra mahkemeye verdim şimdi mahkeme rapor istiyo sakatlık raporu olması lazım omuzumda platin var dirsekte tel vardı çıkardılar yuzde kaç rapor almam lazım rapor neye gore veriliyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürlerr

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

ali cevik, yukarıdaki mesajımda bir başlık aktardım, orada yazıyor işgücü kaybı ornının hangi cetvele göre yapıldığı. Ama kabaca şöyle düşünebilirsiniz: oluşan hasarın hareketinizde bıraktığı aksaklık önemli. Ve tabii o aksaklığın mesleğinizi yapmanıza ne derece mani olduğu. Bu rakam % 10 ve üzeri olduüğunda iş kazası sonucu sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

Tazminat açısından ise durum farklıdır. yetkili hastaneler'den birinden alacağınız işgücü kaybı oranını gösteren sağlık kurulu raporu işinizi görecektir. Yalnız, genellikle mahkeme kendisi adli tıp kurumu'Na ya da hastaneye sevk eder. Size neden kendiniz gidip alın demişler anlamadım.
    Tazminatın belirlenmesinde işgücü kaybı oranı, çalışırken alınan maaş, yaşınız, mesleğiniz, kazada işverenin kabahati vs. önemlidir.

Üye
    hanedar Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şahin oturan boğa ...benim bildiğim kadarki ile mahkemeden benimde hastaneden % raporu istediler ve is kazasından dolayibtedavi gördüğüm hastaneden rapor aldim ve bu rapor is veren için acacagin tazminat davasi ceza vesayireler için yardimci oluyor ..bildiğim kadarki ile

Üye
    Orhan kan Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben iki ay önce iş kazası geçirdim şuan tedavi süreci devam ediyor sorun ayağımda ve doktor daha altı ay sonra filan bir iki ameliyat daha yapacaz diyo sonuçta ayakta bi kalıcılık olacakmiş aksayarak yürüyecekmişim şikayetçi olayım mi sürekli iş göremez raporu ve engelli raporu konusunda ne yapacam şikayetçi olmasam bu aylıkları bağlatma şansım ölür mü sgk ya iş kazası olarak bildirildi

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Sgk ya başvurmanız gerekir iş kazası servisine başvurmadan olmaz maluliyetin tesbitini istiyeceksiniz onlarda sizi bir hastaneye sevk edecekler o olmadan olmaz

SGK YA BAŞVURMANIZ GEREKİR İŞ KAZASI SERVİSİNE BAŞVURMADAN OLMAZ MALULİYETİN TESBİTİNİ İSTİYECEKSİNİZ ONLARDA SİZİ BİR HASTANEYE SEVK EDECEKLER O OLMADAN OLMAZ SEVK EDİLEN HASTANE RAPORU SGK YA GÖNDERİYOR ORASIDA YÜKSEK SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİYOR GELEN SONUÇLA % 10 VE ÜSTÜ OLURSA İŞ KAZASI AYLIĞINI HAK EDİYORSUNUZ

Üye
    Orhan kan Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk hilal kardeşim anladığım kadarı ile kaza dan sonra şikayetçi olmakla aylığın ilgisi yok aylık için kayıtlarda iş kazası olarak geçmesi ve rapor almak gerekir peki iki ay hastanede yattım şimdi evdeyim hala ayağı kullanamıyorum raporluyum altı ay sonra daha ameliyatlar olacak dedi doktor şuan takip ediyo sırtımdan parça alıp oraya aktardılar peki bu süreç bitene kadar iş göremez raporu alamam dimi

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benimde calısırken iş yerinde sigorta yapmamısla.calıştıgıım iş yerınde 3ay sonra iş kazası oldu hastaneye yatınca giriş yapıldı.şimdi sgk müfettişlerinde dosya işgörmezlik maaşı icin baş vurdumsgkya sgrtasız oldugum için iş gormezlik maaşı baglanmaz dedıler sgk kısa vadeli sigorta memuru.dosyayıda ankara teftiş rehberlik grup görevlilerine gonderdik dediler....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon