Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yarali41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese merhaba

İş kazası sonuncunda sağ serçe parmağımın uç kısmından kopmuştur eğitimi almadığımız bir işin ve daha işi yeni başladığımız da oldu yani ilk iş günümüzdü yan yana 2 yürür vinç in bırını temizlerken denge almak amacıyla öteki vinç in rayına elımı koydum ve sağ serçe parmağım koptu 2 vinç arasında yaklaşık 20 cm aralık vardı olay bu kadar size birkaç sorularım olacak.
    1)İş kazasında % kaç hatalı gözüküyorüm ve vinç'i kullanan ne kadar kusurlu bulunur
    2)% kaç göremez raporu alırım.
    3)Birde maaşım 1800tl idi sigortada asgari ücretten göstermişler bununla ilgili bir şey yapa bilir miyim
    4)Raporların çıkması ne kadar sürer.şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

komple sol parmaklarımı kaybettim 45 rapor verdiler size 5 ya verirler ya vermezler geçmiş olsun

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Parmak amputasyonlarına verilen oranlar: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post861712

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birde burda ki oranlar parmakların dipten kopması durumunda ki hasarlar için. siz serçe parmagının uç kısmı diyorsunuz .....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilmesi için % 10 ve üzeri işgücü kaybı olmalı. Maalesef bu durumda bu geliri bağlamazlar.

Ama dediğiniz gibi, eğitimini almadığınız bir işte çalıştırılmış olmanız ve kazaya uğramanız dolayısıyla hukuki olarak bir tazminat davası açılabilir. Burada da kayıp az olduğu gerekçesiyle olası tazminat çok az olur kanaatindeyim. Avukat masrafları vs. derken bbuna değer mi, karar sizin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaralı burdakıler ıs kazası ıle uzmanlık bılgısını veremezler yorumdan ıbaret olur ıs kazasındakı bılır kısı heyetı sızı dınler anlatırsınız sahıt olursa dınlenır ona gore bılır kısı heyetı ısverenı senı ve vıncı kullanan kısıyı yarı ayrı egerlendırıp ona gore kusur kımdeyse toplanan delıllerle ortaya cıkar bırde saglık bakanlıgından mufettıs sorusturma acar nasıl oldu dıye temızlık yaparken elımı koydumdersen kendını yakarsın temızlerken dengem bozuldu dersen basım donerek falan ozaman hafıfler olayın ıs kazalarındakı tutanaklar genelde ıscının alehıne duzenlenır ıscıler gorsede ısden cıkarılma korkusundan ıfade vermezler versede ısverenden yana olurlar

Üye
    yarali41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fulya hanım polise vermıs oldugum şikayette olayı anlattım olay temızlık yaparken dengen kaybolmasın dıye koydum dedım şimdi mufattişe başım dondu falan gıbısınden ondan elımı koydum dersem mufettış de ya gıt sen yalan konusuyon demesın cunkı polıse verdıgım dılekcede ole yazmıyo

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim işverenin sana şuanki tavrı nasıl orası önemli belkide sen hiçbirdava açmadan onlar elinden gelen neyse yapacak .düşün serçe parmagı diyorsun işinden olupta sonra sana kimse işvermezse parmagından dolayı ne yapacan en azından o işyerinde belkide daha rahat bir pozisyonda emekli olana kadar çalışırsın.kusurabakma ama bazı arkadaşlar var bir parmagı yok diye işbulamıyorlar yada işveren önyargılı bakıyor kardeşim yarın başıma iş açılır diye işvermiyorlar yüzde 40 raporda alamazsın bu serçe parmagından lasan en azından özürlü olarak işkur üzerinden işlere sokuluverirlirdin ama bu hakkında yok anlamışındır umarım dediğimi yukarıda bülent abinin ne dediğini ben çok iyi anladım degecekmi sence sonuçları ona göre karar ver arkadaşım.akıl veren olur ama iş ve para veren olmaz onu böyle bilesin.

Üye
    yarali41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş veren le aram zaten yok du zaten bana bek bı ıyı gozle bakmıyorlar raporlarım bıttıgı zaman zaten kendım çikişimi vericem sadece tazmınat davasından ne alabılırım ve ne kadar zarar verebılırım iş yerıne onu merak edıyoru

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avuklatla konuş derim ama siğortanda varsa fazla birşey alamazsın arkadaşım tabbi yine kanunlar senden yana magdur oldugun için arkadaşım kazanıp alırsın ama miktar ne olur bilemem.

Üye
    barış26 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş kazası geçirdim serce parmağım koptu dıbınde dava açtım sonucu ne çıkar bılgı alabılırmıyım