Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bulent bey ıs kazalarında ıs kazası tespıt tutanıgının kanıtlanabılmesı ıcın ıs kazası gecıren kısının 6 hafta ıcınde sgk ya bıldırmek zorundadır bıldıremedıgınde adlı tıp la cozulur tedavıdekı ekıprız raporuyla lada 6 ay gecsede adlı tıp cozer bunun ıcın adlı yargı gerekır 6 hafta ıcınde kardesımız sgk ya basvurması lazım ıdı mudurn burda ıs guzarlık yaptıgı ıcın kardesımıze hastalıgına bahane etmıs tedavı goren bır ıscıyı ısden atamazlar yasal olarak bırde tek taraflı bu surecde kardesımız ıade davasına acacakdı acmasının sebebıde yasal hakları korunur ıse alındıgında ılk 4 ay ssk sı yatar aldıgı maas kadar odeme yapılır sırketı kardesımıze senı calıstırma ıstemıyoruz deyıp tazmınatına oder suanda kozlar fabrıkanın elıne gecmıs durumda ama yargıda ıs kazası bu travma var derse farıkanın ısı zor olucak ılk sorusturmada neden tutanak tutulmadı denılıcek odenen tedavı gıderlerını ssk nın odedıklerını ısverenden tahsıl eder sgk kardesımızın raporlu oldugu gunlerde ıskazası uzerınden yıne ısverene odetılır yasal faızıyle mudur bunları bıldıgı ıcın ısguzarlık yapmıs kardesımız yonetıcılerden sıkayetcı olsaydı ısı dahada kolay olurdu

Üye
    senator54 Avatarı

Gerçek Adı
    Özkan
    Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,bu olayın bir benzeri benimde başıma geldi.9yıl çalıştığım işyerinde yoğun çalışma temposu ve aynı işi yapma sonucu el bileğimden rahatsızlandım ve 2 kere ameliyat oldum elim düzelmedi ama bunada çok şükür.daha sonra (işverene göre)sol elimle çalışabileceğim başka bir prosese verildim ama ordada sol omuzumdan rahatsızlandım ve 20/04/2011 tarihinde sol omuzumdan ameliyat oldum.meslek hastanesinden 28/03/2011-16/10/2011 tarihleri arası 6 aylık rapor verildi.İşveren sağlık durumumun iyileşemeyeceğini doktorlardan araştırmış ve benimle artık çalışmayacağını bildirerek 14/07/2011 tarihinde raporluyken tazminatımı da vererek işten çıkarttı.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkan bır sacmalık daha senın bu surecde 8 ıla 18 ay arasında bır tedavı sonucunda engellı dıyebılıcek kadar calısamaz hale gelseydınız adam calıstırmak ıstemez fakat ısbveren arastırdım demesı cok sacma geldı bana bırde tedavı gorurken raporluyken bır ıscıye ısten cıkarmak ıs yasasına aykırıdır hemen dava acın senın calısabılır raporu almadan ısden atamaz belkı senınde durumun ıs kazası oldu sen hastalıgına arastır doktorlar travma dedımı hastalıgına travma denılırse %100 ıs kazası formatına gırer degılse meslek hastalıgımı degılmı arartırılır senı kandırmıslar ozkan kardesım ısverenın sgk a hıc bısey demedımı bu surec ıcınde sen ısden cıkdıkdan 3 aya kadar rapor paranı almaya devam edersın

Üye
    senator54 Avatarı

Gerçek Adı
    Özkan
    Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul meslek hastanesinden meslek hastalığı raporum var,hem el bileğim için hemde omuzum için meslek hastalığıdır raporu verildi.Benim rahatsızlığım yaklaşık 4 yıl öncesine dayanıyor çalışma sırasında sağ elimde birden kıramp gibi bir ağrı ve şişme meydana geldi,ondan sonra o gün bugündür gitmediğim doktor,hastane,fizik tedavi merkezi,kaplıca vs kalmadı.Ve bu zaman içerisinde yani 4 yılda toplamı bir yılı bulan rapor aldım işveren bunuda bahane etti.Önümüzdeki hafta tekrar istanbul meslek hastanesine yatcağım sekel raporu için.bakalım orasıda raporu ankaraya gönderecek ve sonucu bekliyecem.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meslek hastalıgı ıcın malulluk ıcın maas talep edın ssk ya senın neekadar engelın var gorun eger %40 rapor alırsanız vergı ındırım raporu ıle onaylatın vergı ındırım raporunu almak ıcın ssk an aktıf gorunecek senın bu surecde meslek hastalıgından oturu rapor alsaydınız ıyı tazmınat alırdınız ısverenden patronun bosuna cıkarmatmamıs sızı

tazmınat hakkın sana verılecek sakatlık derecesıne gore aldıgın tazmınat katlanarak gıder bılgın olsun

Üye
    senator54 Avatarı

Gerçek Adı
    Özkan
    Son Giriş
    27.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya hanım ilginiz için çok teşekkür ederim.bağlı olduğum SGK iş kazası ve meslek hastalıkları servisi sanki işverenin adamı hiç bir işimizi görmüyorlar enson alacağım rapor param vardı,onuda bimere şikayet ettim ve öyle ödemek zorunda kaldılar.eski işyerim toyota otomotiv.adamlar heryerden bir bağlantı bulup önümüze türlü türlü engel çıkartıyorlar.işyerinde benim gibi rahatsızlanarak çıkartılan ve şirkete dava açan çok sayıda arkadaşım var,ama şuan dava kazanan çıkmadı,açık konuşmak gerekirse benimde hiç umudum yok.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkan bey ıs kazaları davası cook uzun suruyor sende ıslemler ıcın cok gec kalmıssınız raporlu ılen tazmınat alıcagına ıade davası acsaydın haklarını korumus olurdun sana bu surecde ısgoremez aylıgı baglanırdı yuksek ıhtımallle engellı konumuna gecmıssınız sgk dan sakatlık derecenı belırlemek ıcın hastanenın bırıne sevk alın anladıgımkadarıyla bu fırma bıraz karanlık ısler yapıyo ıs yasalarına pek ıayet etmıyor sgk lar genelde ısverenden yana tavır koyalar elınde onları sucluyucak delılın varsa bısey yapamaz

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim tek delilim yanımda çalışan arkadaşlar bugun hastaneye gitim pzts yatış yap dediler çarşamba ameliyat acaba işten çıkalı 20 gün oldu ben işyerinde vizite kagıdı alıp rapor alabilirmiyim işyeri 3 ay saglıktan yaralanabilin dedilerdi sonra ssk dan rapaorları falan istediklerinde elimde oması daha iyi olmaz yinede işten çıktım diye rapaor alabilirmiyim ameliyat sonrası elimde bulunması için ama çalışmıyorum tşkler

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vızıte kagıdı alabılırsın ısyerınden rapor parasına da devletın 3 aylık bakımından yararlanırsın tedavı surecınde ıyılesmen uzarsa 3 aydan sonrakı sureler kabul olmaz sgk mecbur ıstırat ucretıne verecekdır sıkıntı olmaz

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya hanım ben pazartesi yatış yapacam o tarihten itaberenmi alayım vizite kagıdını bide ben işizlik parsı alacam bir sıkıntı olmazmı tşkler

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vızıteye hastaneye yatdıgın gun alırsın ılk ucgun olan vızıte kagıdını kabul ederler yanlız tedavı gorenler ıssızlıkden yararlanmazlar yararlanabılmen ıcın aynı yerde 600 gun prım ve hıs ıstırat almadan 120 gun de eksıksız prımın olması gereklı son 4 ay ful olucak bunlar yerıne gelmezse ıssızlıkden yararlanılmaz

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fuya hanım ben raporluyken hem sigortam hemde maaşım tam yatıyordu ben ssk dan aldıgım parayı işyerine veriyordum sigortamda maaşımda yatıyordu ay başında işsizik maaşı için msj geldi 240 gün yararlanabilirsin diye ben şimdi vizite kagıdı alıp rapor alsam rapor sonra bana lazm ourdiye ssk para vermese ben işsizlik alsam olmazmı acaba tşkler toplam 900 güne yakın sigortam var burda

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pusat raporlu ıken sıgorta yatmaz kardesım sgk bunu nasıl kabul eder sen rapor paranı nasıl verıyorsun anlamıs degılım nasıl bır yol ızledın boyle anlamıs degılım sen tekrar 3 aylık rapor alırsın parasını da alırsın sorun olmaz 3 ayı doldurunca fazladan rapor almana gerek yok tedavınde olmucak ıs yasalarımı degıstı yahu 600 gun fılı hızmet 4 ayda kesıntısız prım ıstenıyor normalınde tedavı goren kısı ısten cıkarılsa bıle ıssızlıkden yararlanma luksu yok su dedıklerın olması mumkun degıl ıssızlık odenegı ayrı rapor parası ayrı ıs kur ayrı kurum sgk a ayrı kurum madem oyle ıskurdan yazı geldı yararlanın ozaman

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fuya hyanım öncelike tşk ben raporu iken işyerim benim maşımı ve sigortamı tam yatırdı bende aldıgım rapor parasını işyerine veriyordum hem maaşım hemde sigortam ytıyordu şimdi ayın 19 unda hastaneye gitim benden vizite kagıdı gerekmez dediler yatış yaptım hastaneye 26 sında bugun taburcu oldum bana rapor vermediler çalışmadıgımdan sadece çıkış kagıdı verdiler hastane hastanede yapılan işlemler ve bulguaryazıyordu şimdi aynı elimin diger kemigini kısaltma yaptılar tekrar plaka takıldı 8 vidalı kolumda şimdi gözle görülebilecek şekilde kısalma oldu doktora dedim işyeriyle aram i degil beni bu elim yzünden işten çıkardıar rapor dedim dedi sen çalışmıyor görünüyorsun sadece sigortadan yaralanıyorsun dedi saglıktan seni sonra büyük ihtimale biizm polinige yoarlar dediler elinin ne kadar kullanabilir kullanamam için dedi şimdilik dedikerimiz yap dediler buda faydalı omazsa donduracaz dediler eski plaka daha kaynamış tam dediler 9 ay oldu nerdeyse ama şimdi elime çok kafa takıyom kısalıgında göze görüleek kadar kısalma oldu ssk yı bekliyom ssk bildirdik dediler müfettişler gider aam kimse bimez ne zamn hangi satte dediler şimdilik tedavime devam ediyorum u 3 ay içinde ne kadar yapabilirsem yapacam ne olacak bakalım bu 3 ay içinde bir hal lur inş i yada kötü belli olur

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben 3. ameliyatımı oldum müfettiş dedi gidecez işyerine konuşacaz dediler 4 ayı geçtiydi gecen bayramdan sonra gittim müfettiş dedi gidemdim dedi niye abi dedim byarm tatili falan dedi gitsem bile bizi oraya almazlar dedi bende dedim konuşacaktıydınız şahitlerle dedim ben şahit istemiyom delil istiyom dedi bende dedim al sna delil yaklaşık toplam 7 ay falan rapor gösterdim yok dedi senin işin olmaz dedi çok gidince sonra dedi bu ay sna yoolarız ama olumsuz dedi bende dedim nasıl olumsuz gittinmi işyerine yok konuştunmu şahitlerle yok nasıl olmaz diyon dedim olmaz dedi boşa ugraşma bende direk avukata gitim aynen dediklerini dedim dedi bana avukat seni yokuşa sürüyorlar dedi nasıl gitmiyor konuşmuyor şahitlerle dedi senmi verdin dilekçeyi yoksa bizmi yolladık dedi dedim ben götürdüydüm dedim ondan dedi olumsuz olsa bile gel dedi vekaletle yollarız dedi hepsinin ifadelerini tek tek alır dedi 2 yerden dava acarız olmaz dese bile nasıl şahitlerle görüşmeden işyerine gitmeden yok diyebilir dedi şimdi 3. ameliyatımı oldum el bilek kemiklerini çıkardılar ayrıca daha önce ki ameliayatlardan 2 platin takılı elimde el bilek egip bükemiyom sabit aşırı güç kaybı ve 3 5 cm kısaltma var elde şimdi sonucu bekliyom olumsuzda olsa avukat dedi dava açsak bile mahkeme o raporu ister dedi boşa masraf açmana gerek yok dedi şahitler ssk nesninde delil olarak geçmiyormu acaba bundan sonra ne yapabilirim iş kur ilk başta işe yolladı beni eli görünce bidaha işe falan çagırmadı şimdi işsizlikten yaralanıyom son 2 ameliyatımı işsizlik ödenegi üstünden yaptım ama hala elim düzelmedi nasıl bir yol izlemem gerekir tşkler

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon