Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sen ıspatlıyorsan korkma sahıtlerın alehıne soylmezler mudur yanında olmaz onlar varken yanlızken ayrı ayrı soylerler basıt degıl okadar elının ortododez olması kotu olmus elıne zor kullanırsın ıade davasınıda ac ne olursa olsun o mudur sımdı sıksmıstır senı haksız yere ısden cıkardıgı ıcın rapor aldın dıye bır ıscı ısden atılmaz atarken ıstıfa yada tazmınatına verıp atar bunlar olmamıs tek taraflı fes etmısdır sen ıade davası acarsın fesıh ıptal olur kazanırsan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Hiç bir şey yapamazsam beni bu şekilde ortada bırakan firmanın canını sıkmak için elimden ne geliyorsa yaparım... SGK'ya iş kazası bildirimi için başvurur, tazminat için de dava açarım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulent kardesım sgk ya bıldırmesı ıcın gec kaldı 6 hafta sonra yapması gerekırdı engec ancak ekıprız raporlarıyla amelıyatına yapan hastane bırde adlı tıp la cozulur ısı adlı yargıda netlesecek sonra ısgoremez aylıgı ıcın sgk ya maas ıcın muracat edecek arkadsımız cok gec kalmıs budurmda ıse ıade davası acabılır ve ıyı bır ceza avukatı bulması lazım

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagolun elimden geleni yapıyorum işyeri beni çok fazla rapor aldın diye ihtarname çekti gittim işyerinde savunmamı yazdım o an zaten deli oldum sabır işte müdür savunmamı okurken gülüyor ben diger odada camdan görüyorum işte ekmegin için katlanıyorsun ben savunmamı verdim tamam dedi önce ameliyat oldugum hastane dedi işyerinde olduguna dair vizite kagıdı getir iş kazası gösterek dedi işyeri burda olmadı diye inkar ediyor gidin sorun diyorum o gün arkadaşlara sormuyorlarda senin hastalıgın ameliyatla geçmez dedi müdür seni hiç bir bölümde çalıştıramayız dediler çıkış verdiler tazminatımı alcam benim dedim elim bu elle nasıl çalışacam doktor dedi zaten bu hastalık geçmez çekecen radyal kısaltma yapıldıydı şimdi diger taraftan kısaltacaklar elimi aşagı yukarı oynatırken kemik sesleri geliyor oynatamıyom aşagı yukarı fiizk tedavi doktorum magdurluk için baş vur dedi tedavim devam ediyordu şimdi aameliay olcam tekrardan benim derdim elim elim iyi olsa çıkarsalar tamam başka iş bulur belki çalışırım ama elim kötü hareket ettiremiyorum bilekten aşagı yukarı bide agır bir iş yapsam hemen geri aynı oluyor şişiyor elimde can yok tavsiyelerinize uyacam çok tşk ler

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pusat sen sgk ya dılekce ver kardesım ıyı sorusturma acarlar sen herukarda ıspatlarsın adlı tıpda o mudur varya bırgun aglıcak ben ettımsen etme dıyecek sgk ya ıyı bır dılekce sun adlı tıpla ıspatlarsın

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

unutma sana konulan teşhis kıenböckh meslek hastalığıdır.bunu unutma.ve meslekte kazanma gücü kayıp oranlarında da en az %15 özür oranı veriliyo diye biliyorum.sen hemen sgk müdürlüğünde meslek hastalığı bölümüne başvur.sana elinin durumuna göre ve hastanenin raporlarına göre sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdim dilekçe ssk müfettişleri araştıracak dediler işyerine gidecekler seninde ifadeni alacaklar dediler bekliyorum ameliyat olcam işten çıktıktan sonra sigorta ne kadar bakıyor bana 3 ay mı ben şimdi ameliyat olacakda sonra geçmeyecekse doktorla görüşecem işten çıktım durumum olmaya bilir geçmiyecekse elin dondurulmasını isteyecem elim çok kötü şimdi el bilek düz işyerinde çalıştıgım kişilere tetek sorması gzüel müfettişlerin hepsi biliyor orda oldugunu dogru olduktan sonra sen gerisi gelir diyoruz ama işte olmuyor göz göre göre hakkının yenmesi adama koyuyor başka bölümede vermiyor ekmeginden ediyorlar başka yerde olsa amennah ama orda oldu oranı işini yaparken olan şeyi olmamış gibi gösterip kanıtlamamı istiyorlar ya ben olmayan şeyi degil olan şeyi kanıtlamak kolaydır diye düşünüyorum ssk ya dilekçe verdim benim beklemem seni çagıracaz demeleri bekliyorum bakalım artık benim başka bir carem yok bu elle kimse beni çalıştırmaz devamlı karşıma çıkacak bir yere girerken soracaklar ilaki dilekçeye yazdık gardaş meslek hastalıgı ve iş kazası olarak bekliyorum artık işyeri şahitleri korkutmazsa alahın izniyle kanıtlarım

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muahmemmet bey kardesım ıse ıade davası acın mutlaka bunlar olurken mutlaka acın sorusturmak ıcın 6 ay ıle 1 yıl gecer beklıceksınız fabırıkaya sorusturma acılıcak olayın nasıl oldugunu sonra ısyerıne baglı karakol yada jandarma ıfade alıcak tutanak tutacak sen mudurden sıkayetcı ol mutlaka senın hastalıgın yuzunden ısden atamazlar sen cok korkak davranmıssın senın ısın yargıda cozulecek sana dıyorum ıyıbır ceza avukatı bul

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya gitim avukata bana dedigi işyerinde oldugunun kanıtlanmasını bekleyecen ondan sonra senin hastalıgının yüzdesini çıkartmak için hastaneye sevk edecekler dedi ona göre dava acacaz dedi önce kanıtlanmasını bekleyecez ondan sonra her türlü dava acabilecegiz dedi ban gelen ihtarnameleri okudu avukat bu halde senin işe iade davasını kaybedersin dedi benim bu hastalıgımdan dolayaı işyerine faydam olamdıgından dolayı çıkardıklarını noterden onaylatmış geldi istdan ana merkez orası çözülsünde er yada geç adalet yerini bulsun ben neyse onu söledim yalanda yok dolanda yok onlarda araştırmışlar demekki enfazla doktor çözer dedi müdür önceki ameliayat oldugum hastane özel hastaneydi ordaki doktor agır iş yapamz raporu verekti ameliyattan sonra rapor bitti dedim agır iş yapamz raporu vercektiniz dedim ne raporu dedi beni ilgilendirmez işyerinle senin aranda dedi acaba işyeri hastaneyi arayıp verme dermi günahı boynuna vercek olan sonra neden vazgeçti anlamdım şimdi başka hastanede ameliyat olcam o doktora güvenim kalmadı çünkü ben doktora yazı yazmıştım email pcden doktor cagırdı işyeriyle alakas yok sen çalışmazsan gene olacak tı dedi ondan 20 gün önce müdür ne dediyse doktorda aynısını dediagız birligi yapsan böle de desen denmez şimdiki hastane iyice araştırdı ameliyat sart dedi işte elimin bir tarafı kısaydı radyal kısatma yapıldıydı şimdi diger tarafını kısaltacaz diyor elimi aşagı yukarı oynatırken kemik sesleri geliyor oda geçmezse dondurulacak inş hayırlısı olur eskisi gibi omaz biliyorum ama başka çaremde yok

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesım avukat oyalıyor senı ıtharname olsa ne olucak anladıgım kadarıyla tek taraflı fes etmısler ıstencıkısını baska avukata gıt kaybetsende davanı ac sen ıade davasına kazanırsan sayet dedıgı gıbı elınde %40 ve uzerı sakalık olusursa bu sefer senı ozurlu kadrosunda degerlendırmek zorunda ısyerın elınden dolayı ıs goremez degıp ısden atamaz saglıgınla ılgılı ısvermek zorundalar ayrıca kardesım senı galayana getırmısler senın amelıayat yapan doktorun kasesı nerde gorev yapdıgı bellı doktoru para verırıp sustururlar bır ısguzarlık var burda senı ıhtarnameyı okuyan uyuz avukatın orda senın ıcın bır savunma yazımhakları gızlı degıp ısyerıne haklı oldugunu beyan edıp sıkayetcımısın yonetıcılerınden dıyecekdı avukatın nasıl avukatsa alehıne ıslıyo hersey sende ıhtarname cekecekdın cevap olarak susmayı tercıh etmıssın senın ısın yargıda cozulecek ıs davaları cok uzun suruyor en erken 2 sene

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım korkma arkadaşların odada bire bir ifade veriyor müfetişe bende 2 parmagımı kaybetim kazayı gören arkadaş ben görmedim dedi inkar etti ama müfetişler işin okadar uzmanı olmuş ki bana ne dediler biliyormusun senin o arkadaşın öyle bir yalan söylüyorki dedi anlıyorlar zaten hemen ne olursa olsun işkazası olmuşsa senden yana dır hukuk herzaman aradan 3 ay geçti arkadaşım bana ne dedi biliyonmu benimde yaşım kaç olmuş 2 tane çocugum var benide anla dedi bende ona dedimki bugün başıma gelen yarın seninde başına geldiğinde sende yanında kimseyi bulamıyacaksın dedim ama çalışma bakanlıgına git ifade ver kusur olayını onlar çözer ama avukatın olsun yoksa hiçbirşey yapamazsın ben davayı kazandım 50 milyar civarındada para aldım.arkadaşların inşallah sana yanlış yapmazlar ama benim kaza olayım net oldugu için direk işkazası olaraktan geçti vizite kagıdına bana gidip başvurma dediler hiçbiryere ama ben heryere başvurdum ssk çalışma bakanlıgı avukat gerekirse insan hakları mahkemesine bile götürecektim ama gerek kalmadı arkadaşım çünkü bundan sonraki hayatını da değiştirecek. Onun için hakkını sonuna kadar savun işe iade olayına gelince öyle müracatım olmadı çünkü biliyordumki girsemde hiçbirşey eskisi gibi olmaycak bana karşı devamlı önyargılı olacaklar ve ezmeye çalışacaklar iş iadesinde bunlara hazırlıklı ol arkadaşım.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadsımızın yapacagı sey ıade davası acmakdır adlı yargı zaten gorevıne yapar 6 ay da gecse ıs kazası olup olmadıgı amelıyatla blınıyor hastanenın ekıprız raporlarını ınceledıkden sonra olayın ustunden gecen sureler ıs kazzası olarak gecer alamadıgı haklarını alır sakatlık durumuna gore tazmınat alır kazazede

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adnan bey benım burda sakat kadroda ıse gırmesı ıcın demedımzaten ıse ıade davası acarsa kazanma sansı dogar davalarda genelde ıscı den yana tavır alır mahkemeler ıade davası acarsa bısey kaybetmez bılakıs hakkı olur ıade davasına kazandıgında 4 aylık ssk sı yatar aylık mıktarıda ısverenden maas alır yanlıs yonlendırmeyelım kardesımıze avukatla anlasma yapar odeme yapmaz avukatlar hukukı olarak alınan tazmınatların %10 ıle 12,5 nu alır ben ınsan kaynaklarında yonetıcılık yaptım yıllarca butur ıslerı gordum kardesımıze yardımcı olmaya calısıyorum suanda bıldıgım bır kardesımız var ıse ıade davasını actı surecıde ıyı gıdıyor hakları sgk ve yargı uzerınde korunuyor

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gitim çalışma bakanlıgınada onlar dedi ssk dilekçe verecen tazminatını falan vermiyorlarsa biz bakıyoruz ama iş kazasından dolayı ssk ver dediler ben zaten verdim dedim o zman sonuçu bekliyecen sonuca göre hareket edecen dediler onlarda işe iade gelince benim saten işe katkım olmaycagından dolayı raporlarıma bakıp ve hala geçmediginden müdür bile ddi senin hastalıgın ameliayatla falan gececk bir hastalık degil dedi zaten beni bu halde kimse işe almaz helede agır işe yaptıgım iş agırdı çalıştıgım yerde bobin oparatörürüyüm 700- 800 kg bobinleri makinaya bindirmek için devamlı hep bilek gücü kullanıyoruz çogu zaman cevirmek olsun makina bindirmek olsun sordugum herkes ssk yı bekle dediler arakadaşları şahit yazdık inş şaşmazlar zaten olan bişe olmayan bişeyi oldu deyin demiyorum ne olduysa onu diyin tamam dediler bakalım bekliyorum yarın ameliyat için testte gircem kan vs gibi şeyler 21.de ameliayat ben ameliyat olupta geçmezse bir ameliyat daha isterse ondanda korkuyorum şimdi sigorta var 99 gün sonra ben diger ameliyat olmam gerekirse nasıl karşılacam ondanda korkuyorum inş iyileşir ama önceki doktor dedi sen bunu çekecen başka yolu yok dedi geçmez dedi garanti veremedi inş hayırlısı olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş kazalarında 6 haftalık zaman aşımını bilmiyorum. Benim bildiğim, ne zaman olursa olsun iş kazasına dair sgk'ya başvuru yapılabiliyor. Yeter ki ıspat edilebilsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon