Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam.ben 9 yıldan beri döküm işi yapan biriyim.3.5 yıl önce birden el bilek şişmesi üzerine iş yerimden normal vizte kağıdı alarak hastaneye gittim.çekilen filimde bileğimde kırık çıktı.ve ondan sonra 6 kez ameliyat edildim.ve şu an bileğim özürlü kaldı.benim o zaman iş kazası veya meslek hastalığı raporum tutulmadı.bende 1 ay önce meslek hastalıkları hastanesine başvurdum.beni orda ortopediye norolojiye göğüse gönderdiler.hastanenin
    o raporunda tanılar kısmında:.el bileği artrodez-boyun ağrısı-bel ağrısı-metallerin toksik etkisi tanıları yazılmış.bu raporun son kısmında ise..rapor ve eklerinin SOSYAL GÜVENLİK KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE İLETİLMEK ÜZERE BÖLGESİNE GÖNDERİLMESİNE DAİR OBSKK DIR..YAZIYOR.şimdi bu karardan benim ne anlamam gerek.meslek hastalığı olarak anlayabilirmiyim. saolun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ben de çok bir şey anlamadım ama, mesleğinize dair bir atıf olduğuna göre, bence meslek hastalığı olarak tespit edilecektir.

Yalnız, meslek hastalığının tespiti için yetkili olan hastabeye neden gitmediniz? SGK raporunuza rağmen sizi yetkili olan şu hastaneye sevk edebilir: İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent kardeş mesajıma cevabın için saol.ben o raporu zaten istanbul meslek hastanesinden aldım.benim kafama takılan raporda meslek hastalığı teşhisi konulmaması.
    bu kararın ankaradaki heyet verecekmiş.bu doğrumu.ve ne kadar sürer.

ayrıca bana kocaeli sgk dan malullük için başvur deniyor.böyle bir hakkım varmı.

BU KONULARDA BANA AKIL VERİCEK ARKADAŞLARIN İLGİSİNİ BEKLİYORUM.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hah, tamam o zaman. Bu durumda meslek hastalığı olarak kabul edilecektir diye düşünüyorum...

Evet, bence de sigorta müdürlüğüne meslek hastalığı tespiti için başvuru yapmalısın. Hastane raporu sgk'ya göndereceği için, sürekli iş göremezlik geliri için süreç başlamış olur...

Hastaneye başvururken hangi sigorta müdürlüğüne bağlı olduğunuza dair bilgi verdiniz mi? Yani, hastane raporu kocaeli sgk'ya göndereceğini biliyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki ev adresimi ve işyerimin adresini hastaneye bildirdim.

ama bana İST. MESLEK HASTANSİNde raporlarımın ANKARA ya gönderilceği ve kararıda oranın vericeğini söylediler.

ayrıca ben avukatımın söylemesi üstüne ne KOCAELİ SGK dan nede hiçbir hastaneden sevk almadan kendim direk istanbul meslek hast. başvurdum.bir sıkıntı çıkmaz inşallah.

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar meslek hastalığı ispatlama süreci ne kadar sürer.bilgisi olan varmı?

beyler.13 ocak itibari ile istabul meslek hastanesinden raporlarım ANKARA ya gönderilmiş.burdan ne zamana kadar teşhis konulur. nasıl ve nerden takip edebilirim.

meslek hastalığı tespiti raporları istanbul dan ANKARA daki heyete gönderiliyormş.ama bu heyet tam olarak nerde.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bugünlerde bir haber çıkacaktır. Şuradan bilgi edinmeye çalışın: İş kazası maluliyet servisi: 0312 415 0349

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam .istanbul meslek hastalıkları hastanesi raporu, tanılar.
    z98.1 artrodez durumu
    m54.2 boyun ağrısı
    m54.5 bel ağrısı
    t568 metallerin toksik etkisi ,diğer
    m51.1 lumbar ve diğer intervertebral disk bozuklukları ,radikülopati ile
    tanıları var.bunlardan ne kadar meslekte kazanma gücü kaybı özür oranı çıkar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir fikrim yok. Yukarıda verdiğim telefon numarasını arayarak bilgi edinmeye çalışın bence.

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana 3 gün önce telefon geldi.raporum kocaeli sgk da imiş.ve beni üniversite hast. sevk ettiler.noroşirujı ve ftr ye.
    dün noroşiruji ye muayne oldum.ama ftr ye 9 şubatta randevu verdiler.bakalım bu raporlar ile işim bittiğinde ANKARA dan bana ne kadar meslekte kazanma gücü özür oranı verilecek.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

üniversite hastanesinde muayene olurken doktorlara orana dair bir şey sordunuz mu? Buradan cevap verilmesi kolay değil...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

noroşiruji doktoruna sordum.bana bu bel den oran verilirmi diye.o da bilmiyorum.belli olmaz dedi.zaten asistan doktor baktı bana.asıl oranı ben zaten el bileğimden bekliyorum.

aslında benim merak ettiğim konu şu.diyelimki ankara dan bana %10 dan fazla oran verildi .benim iş yerime her türlü dava açma hakkım olucak mı. çünkü ben şu an madur olmuş durumdayım.ve hakkımı almak istiyorum.

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar.4 gün önce kocaeli üniversite hastanesinden raporlarım sgk muna gelmiş .kocaeli sgk da iş yerimden ilk işe giriş muayne raporlarım ve periyodik muayne raporlarım ile mesai saatlerimin bilgilerini istemişler.bakalım daha ne kadar sürecek.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

basar bey elınle ılgılı kısmanda elınde meslek hastalıgı tanısı konulmaz ıskazsı gecırmıssınız elının ısısıyla farkına varamamıssınız keske zamanında mudale edılseydı elını dondurmuslar metalden dolayı vucudunda kronık alerjı bır ıc hastalık mevcut olusursa bunlar meslek hastalıgına gırer meslek hastalıgı anıden olusmaz yaptıgın ısle zamanla ısden oturu zamanla hastalık olarak goze carpar elını kople dondurulduya elınden %45 gıbı oran alablırsın oranına alırsanır vergı ındırım raporunuda alın erken emeklı olabılmenız ıcın sart

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    değerli fulya teşekkürler ilgin için.
    elinde meslek hastalığı olmaz demişin ama meslek hastalıkları cetvelinde epeyce meslek hastalığı olarak adlandırılan hastalıklar var.
    ayrıca benim bileğimdeki kırık yeni olan bir kırık değilmiş.doktorların demesine göre ortalama 6 aylık bir kırık olduğu belirtildi.bende bu elimdeki rahatsızlığın yaptığım iş ile ilgili olduğunu (döküm işi yapıyorum)ispatlanması için avukatımın da tavsiyesiyle meslek hastalıkları hastanesine başvurdum.
    çünkü ilk vizteye çıktığım zaman ki raporlarımda ne iş kazası nede meslek hastalığı olarak rapor yazılmadı.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon