Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    19 Ocak 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ENFAL ASUDE Mesajı Gör
    Bülent abi nişanlımın iş kazası maaşı baglanmış bugün aldık haberi.% 70 lik oranla 748 tl baglanmış.

Benim ögrenmek istediğim iş kazası geçiren birine verilen rapor nasıl olmalıki maaşa baglansın.sözlüm iş kazasından dolayı 2 yıldır omurilikfelci.kaza sivasta oldugu için sivas sgk ilgileniyor ve aylardır etmedikleri eziyet kalmadı bezdirdiler artık bizi.bu 5. rapor alışı bugün heyet raporu alıp tekrardan sivas sgkyı aramış yine kabul etmemişler.artık onlar degil ama biz pes edeceğiz sanırım.hakkı olan bir kişiyi nası maaşa baglamıyorlar aklımız almıyor.tmm sözlümde gelişme var ama sonucta omurilikfelci.kanedyenlerle kısa mesafe yürüyebiliyor.bumu sebep baglanamamasına anlamıyorum.elini kaptıran biri bu maaşı alırken biz nası hak etmiyor oluyoruz onu anlamadım gitti.raporda çalışabilir mi,çalışamaz mı yazması gerekiyor? neler yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Nasıl bir gerekçeyle geri çevriliyor ve yeni rapor isteniyor? Konuyu BİMER'e şikayet ettiniz mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Heyet raporunda çalışamaz yazması lazımmış öyle demiş bugün sivas sgk. bimere şikayet etmedik. hem bu maaşı alıp hem çalışan engelliler yokmu?
    gerçi şuan zaten çalışmıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

E yazmıyor mu hastane o ibareyi rapora?

Kişi sürekli iş göremezlik geliri alırken çalışabilir. Buna mani hiç bir durum yok.

Rapora ek olarak şu bulgular da yer alırsa hiç bir sorun çıkmaz:
    • İdrar ve gaita inkontinansı mevcut olan hastalarda: Yorumuyla birlikte ürodinamik testler, anal sfinkter tonus muayene bulguları, yapılabiliyor ise anal EMG/Manometre ve yorumu mevcut olacaktır.
    • Sinir lezyonlarında: Lezyon düzeyini de belirten yorumuyla birlikte EMG ile teyit edilerek sonucu rapora yazılacaktır.
      http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler.yazmamışlar yazmamlarının sebebide ne bilmiyorum.zaten dr sen iyisin çalışabilir durumdasın demiş.
    akşama raporu buraya kopyalarım daha anlaşılır olur öyle.

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk iş güçü kaybi baglanmasıı için benden iş başı yapabilir veya vapamaz raporu istedi ank ftr hastanesı bana verdigi 6 ay istirat raporunun acıklama kısmına rapor bitim tarihinde kontrolu tam tesekkullu bir hastanade yapılması uygundur yazıyor maddi imkansızlıkdan dolayı hastaneye muracatımı 3 ay sonra yapabıldım hastane bana %88 agız ozurlu raporu verdi bu raporu sgk ya gonderdım ve bu raporun gecerlı olmadını soledıler ve rapor bitim tarhinden itibaren işbası yapabilir yapamaz veya calışır çalışamaz diye bir rapor istediler benden ben de ankara fizik tedavı hastanesıne gidip durumu anlattım bana geçmişe dönük rapor veremeyeceklerini onun yerıne durum bildirir raporu verceklerını söyledi hastane bende o raporu cıkarttım sgk ile tlefonla görüştükden sonra raporu yolladım oda olmadı ve sivas sgk ban bı kagıt yolldı işbasi yapıp yapamayacanı belırten bir rpor istedı tekrar bende bana yolladıklar kagıt ile birlikte almıs oldum durum bildirir raporunu ve bilekce yazarak tekrar sgk ya gönderdım dilekcemde benden istemekte oldunuz rpor gecmişe donuk oldu için hastanenın vermedını öyle bir rapor almamın munkun olmadını ve işlemlerimin buna mutakip yapılmasını arz ederım yazıp gönderdım bana tekrar cvp geldi gelen kagıtta dişkapı yıldırm beyazıt hastanesine muracat etmem yazıyodu ve acıklama kısmında ank fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesince 08.06.2010 tarıhınde düzenlenen salık kurulu raporunda 6 ay süreyle istirat kullanmasına rapor bitim tarihi 06.12.2010 ve 07.12.2010 tarihinde kontrolunun tam teskkullu bi hastanede yapaılmasına uygun ve gereklı olduna oy birligi ile karar verilmiştir sigortalının maruz kaldıgı iş kazası nedeni ile çalışır/çalısamaz raporunun da düzenlenerek müdürlügümüze gönderilmesını arz ederiz yazıyor ben de bu işlemi baslattım ve vraporun bir fotokopısın aldım çıkan raporda
    teşhis kızmında paraparazi+travmatik pararazi T12-L2 STABİLİZİSYON- III BÖLÜM 10MADDE F-59 FIKTASI GEREGİNCE ÇALIŞMA GÜCÜNÜN 2/3 sini kaybetmiştir yazıyor

KARAR oy birligi ile , durum bildirir raporudur yzılı
    ben sgk yı aradım da bu raoporunda gecersız oldunu söylediler hastanenın saglık kuruluna gittim ve bu raporun yanlıs cıkarıldını belırttim bana yapacak birseyın olmadını solediler sgk bole bır raporu isterken hastane veremeyecegini söylüyor bu durum da ne yapmam gerekir yardımcı olursanızçok menmun olurum tesekkürler

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

sizi sgk sevkle göndermiyormu öyle olması gerekir ve ilk müdahele eden doktor kayıtlarınıa baktırınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Lanet olsun bu kafadaki devlet memurlarına!

Bence bayramdan sonra derhal BİMER'e şikayet edin sizden durmadan rapor isteyen memurları... Şikayet ettikten sonra da 150 numaralı telefonla arayıp, durumun aciliyetine istinaden baskı yapın...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten sgknın sevkiyle gidiyorum hstneye.ama her seferinde bu raporda olmadı diye geri dönüyor bana.bayramdan sonra yapacagımız şikayet sonucunu buraya yazıcam.inş tekrar rapor istenmez.çünkü ne maddi ne manevi güc bırakmadılar insanda.cevaplarınız için çok teşekkürler...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi iş kazası maaş dosyam Sivasta 5 ocakta gelir servisine tahsis edilmek üzere gönderilmiştir diyor.
    bu ne anlama geliyor?biz maaşa baglanıcaz diye düşündük inş yanılmıyoruzdur? çünkü çok sevindik.birde %70 yazıyormuş.o neyin oranı olabilir?bu dosyaya sgkda çalışan bir tanıdık baktı.böyle yazıyor dedi.bu durumda en kısa sürede maaş baglanır mı? çok çokk teşekkürler...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş kazası dosyası gelir servisine tahsis edilmek üzere gönderildi diyor.bu durumda maaş baglanıcak anlamamı geliyor?

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asude senı ssk a yanlıs yonlendırıyor ıs kazası ıslemlerı yapan memurlar var o servıse sunu dıyeceksınız saglık sebeblerımden dolayı malulumden dolayı gelır baglanmasını ıstıyorum ssk a sıze her hangı bır devlet hastanesıne sakatlık tespıt ıcın saglık kuruluna yollucak nekadar engel olusmussa okadar derece verıcekler en dusuk %10 da olsa ıs goremez aylıgı baglanır sız sakatlık tespıtı yaptırmıs olucaksınız bunu sız talep etmezsenız ssk gel sıze su ısı yapalım demez dılekce ıle muracat edın sızı mecbur yollucaklar ozaman nısanlınız nekadar calıstı eger %40 engel olusmussa ılerıkı aylarda vergı ındırım raporu olarak onaylatıp erken emeklıde olur aynı anda ısgoremezlık aylıgınıda alır senın nısanlına yardımcı olman ıcn ssk ya dedıklerımı soyleyıp hastaneye sevk almanız

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk zaten hastaneye sevketti ki.üstelik kaç kere en sonunda da iş kazası kayıp tespiti yapıldı ve hastane sonucu Sivas sgk ya gönderdi.şimdide sivastaki durum dosyanın gelir servisine gönderilmiş olmasından ibaret.yani iş oranı kaybı tespiti hepsi yapıldı 9 aydır sürec devam ediyor.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgılı kardesım sana verılen %70 oran senın sakatlık durumun su durumunda sana aylık baglanmaz senın sureclerın daha uzun gorunuyor ssk nın kabul gormemesının sebebı de ssk sevkle yollucak gıt maluluk tespıtı yaptırgel engel derecene gore ısgoremezlık maası baglıyalım sen sakın calısamaz raporu alma malulen emeklı olucagın zaman maasını dusuk verırler calısır al bu surecler olurkende malulen emeklı olucam dıyede dılkce verme vergı ındırım raporu almalısın benım bır akradasım saglamken calısırken kalp krızı gecırıyor sonra %55 raporla 1800 gun ıle emeklı oldu ve maasını cok dusuk verdıler vergı ındırım raporu olmadıgından sen saglam bır avukatda tut ssk a senın ısyerıne destek olucakdır senın yasadıgın bu sıkıntılar hep oyuzden kaynaklanıyor

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    daha çok ugraşıcaz desenize saolun verdiğiniz bilgiler için.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon