Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    insaatci Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Palolu isvereni mahkemeye verdinmi.eger verdiysen avukatin itirazda bulunsun gercek maasin ortaya cikacaktir bu nasil ortaya cikar dersen ya sahitleri dinler yada esnaf ve sanatkarlar odasina danisirlar .bende ayni sorunu yasiyorum ben insaatta kalip kalfasiydim yani ustabasiydim.gunluk kazanc 150 ila 200tl arasiydi.isveren asgari ucretten yatirmis.benim mahkemenin ilk durusmasi bir ay sonra ben mucadelemi sonuna kadar verecegim palulu simdi sana yuzde 48 oran vermisler sana asgari ucretten baglanacak maas 381tl oysa bugun bir kalip ustasi veya soguk demir ustasi enaz 95lira gunluk kazanc aliyor 95 liralik kazancinla 957 lira baglanir.zaten bu saatten sonra insaatta calisamazsin bunun icin her turlu mucadeleni yap ssk veya isverenimi mahkemeye verirsin yeterki gercek kazancini ortaya cikar cunku o maasi omur boyu alacan bu devirde dustugunde kimse kimsenin gozunun yasina bakmiyor .senin surec nasil gitti veya gidiyor cevabini yaz.cunku bende ayni durumdayim gecmis olsun

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün avukatımla yüz yüze görüşecem yazdıklarını harfi harfine bildirecem.
    ilk aşama hastane acil servis tutanagı hastane epikriz raporu ( işyerinde çalıştığıma dair evrak adını hatırlıyamadım )kimlik fotokopi gibi evraklarımla adana sgk kurumuna sürekli iş görmezlik raporu için başvuruda bulundum. kurum beni sorgulama servisi yani müffetişe sevk etti müffettiş iş kazası olduğuna kanaat edip raporunu hazırladı. yüzde 50 işyeri yüzde 30 ben yüzde 20 taşeron kusurlu bulundu. tedavi sürem tam 1 yıl 10 gün sürdü.
    işbaşı raporu verdi ( doktor ağır işlerde çalıştıramaz diyede belirtti.)
    geçici iş görmezlik yani istirahat parasını aldım bu süreç içinde müffettiş raporunu hazırlayıp sgk kurumuna yolladı onlarda evraklarımı ankara merkeze yolladı. ankarada gelen evraklarımda eksiklik var diye son durumumu bildiren heyet raporunu adana üniversite hastanesine yani balcalıya sevk ettiler. hastanede gerekli tetkikler yapıldı filmler falan işte grafiler ile birlikte yeniden ankara merkeze gitti.
    gelen sonucu sgk kurumu iş kazası bölümünden kendim giderek ( yüzde 48 )raporum onaylandıgını öğrendim. maaş bağlandıktan sonra adresime yazılı bir evrak geleceğini alacağım aylık bilgisi ve toplu biriken para bilgisi bu evrakta yazdığını söyledi. bu bölümde çalışan memur bizle artık işin kalmadı dosyanı maaşını belirleyen bölüme yolladığını belirtti.
    bu süre toplam konuyu açtığım zamandan bugüne kadar sürdü
    yani 3 yıl
    işyerini mahkemeye vermesi için avukatla anlaştım hatta ücretini 2000 tl peşin vermiştim avukata. mahkemenin ne aşamada olduğunu öğrenip onuda burada paylaşacam.
    umarım bu yazdıklarım benim gibi iş kazası geçiren arkadaşlar faydası olur.
    Konu palolu tarafından değiştirilmiştir (15.10-2014 Saat 13:38 ).

Üye
    insaatci Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Palolu suan ayaginda agri varmi dizini rahat bukebiliyonmu benim kiriklarim diz ustu femur kiriklari dizimde kirik yok sag ayak tam bukuyorum ama sol ayak dizimi yariya kadar bukuyorum sonra ayaklar normale donermi egzersizlerle normale donermi yazarsan sevinirim tesekkurler

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dizimde sorun olmadığı için bişi diyemem ayağımı yere başladıgımda dizimde çok ağrı oluyordu egzersizle ve zamanla düzeldi ama belimde ağrılarım devam ediyor.
    Konu palolu tarafından değiştirilmiştir (15.10-2014 Saat 18:42 ).

Üye
    ahmetevcimen Avatarı

Son Giriş
    18.10-2014
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun hocam,
    İş kazası geçirdiğimde maaşım asgari ücretten gösteriliyordu..?
    başlığı altında yazılanları bir oku.

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli iş görmezlik geliri hesaplarken asgari ücretin brüt halindenmi hesaplanıyor brüt asgari aylık 1134 tl net asgari aylık 891 tl
    brütten hesaplarsak 381 tl çıkıyor
    net aylıktan hesaplarsak 299 tl çıkıyor

Üye
    insaatci Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Palolu neden avukata 2000tl verdin avukatlar tazminat davalarinda yuzdeyle calisiyor.ben yuzde 15 ile anlastim.palolu avukatinla gercekte aldigin gunluk kazanc hakinda konustunmu nasil SSK daki primlerimi duzeltecek cevabini bekliyorum

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avukatla görüştüm. önce tespit davası açmış. şöyle anlatayım sigorta girişim asgari ücretten yatmış avukatım ise kaza geçirdiğim gün günlük kazancımın 60 tl olduğunu mahkemeye belirtmiş. önce bu davanın sonucunu aldıktan sonra. sonuca göre iş yerine maddi ve manevi tazminat davasını açılacağını söyledi.
    avukat tanıdık amcamın arkadaşı sadece 2000 tl alarak tüm davalarına bakacak. yani sonra bu kadar tazminat aldık yüzdesini ver demiyecek.
    Konu palolu tarafından değiştirilmiştir (16.10-2014 Saat 18:15 ).

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

palolu, avukatınla sözleşme yapıp alacağı ücreti vs yazdırmalısın. Aksi halde dava sonunda ekstradan yüklü masraflar çıkarabilir. %15 nide alır elinde belge vs olmazsa hiçbişeyi kanıtlıyamazsın... Ayrıca avukata vekalet verirken sınırsız yetki verme senin adına ödeme vs almasın. Şimdi hatırlayamadım vekalete bir kaç kelime koyup sensiz bile tazminatını alabiliyorlar. forumda bir arkadaş avukatından çok çekmişti... işini garantiye al.

Üye
    insaatci Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Palolu bugun 45 gun once SSKya maasimin asgari ucretten yattigini maasimin bu olmadigi icin sikayet dilekcesi vermistim. Bugun is guvenlik denetmeni ifadeye cagirdi ifade verdim bana dediki biz simdi isverenin butun dosyalarini inceleyecegiz ama yapacagimiz bu incelemeler sonuc vermez ancak ben maddi ve manevi tazminat davasi acmisim avukatin senin kazancinin tespitini istemesini soyle dedi. Mahkeme sonucu tespit edilen kazanc Ssk ya bildimi yapiliyor ve sonucunda daha once isverenin yatirdigi primlerin gercek kazancla duzeltiliyor ve surekli is gorememezlik maasi buna gore hesaplaniyor .eger surekli is gorememezlik maasi asgari ucretten baglanmissa tespit yapildiktan sonra alinan maaslarin farkinin odenecegini soyledi

Palolu senin avukatin hizmet tespit davasi acmismiydi.eger acmissa tespit icin sahitler yeterli gelirmi

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeterli geleceğini söylüyor.

arkadaşlar evrak bugün elime ulaştı bilgiler şöyle
    olay.............................................. ..iş kazası
    olay tarihi........................................23.0 7.2010
    son takvim ayı..................................temmuz 2010
    sürekli iş göremezlik derecesi..............yüzde 48
    tahsis kodu.......................................8100
    bakıma muhtaçmı..............................hayır
    gelire bağlanma tarihi........................01.09.2011
    ortalama yıl/günlük kazanç.................25.35 tl
    aylık bağlanma oranı.........................70/
    aylık............................................. ..392.89 tl
    birikmiş aylık başlangıcı.....................01.09.2011
    birikmiş aylık bitişi............................16.11.2014
    birikmiş net......................................13371.43 tl

yazılanlar bunlardan ibaret. bu orana itiraz edecem günlük kazancımın 60 tl olduğunu mahkemeye bildirecez. bakalım bundan sonra ne olacak.
    e devlette bilgilerim hala girilmemiş

birde bu sürekli iş görmezlik gelirini yani aylıkları her aymı yoksa 3 ayda birmi alacam.

Üye
    insaatci Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Palolu öncelikle hayirli olsun alacagin aylik her ay alacan ve omur boyu saglik guvencende mevcut yazmis oldugun rakamlarda ek gelir miktari yazmiyor maasina ek gelirde eklenecektir bu ek gelir o kadar cok degil 10 15tl civarinda umarim mahkeme senin gunluk kazancini kaza esnasinda almis oldugun 60tl uzerinden hesaplar alacagin bu maas gercek kazancla hesaplanmasi yapilip duzeltilir

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun. mahmut kardeşim. darısı senin başına inşallah. bu işin peşini bırakma uzun bir süreç seni bekliyor.

Üye
    insaatci Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Palolu daha yolun basindayim.oncelikle diyorum İnşallah sagligimiz yerine gelir daha sonrada mahkemenin verecegi karardan sonra is gorememezlige basvuracam yoksa asgari ucretten is gorememezlik maasi benimki olsa olsa 150 200tl olur bugunku hayat sartlarina gore ancak bu parayla 2 defa taksiyle kontrole gidersin.evdeki mutfak masrafi cocuklarin okul masraflari enaz 1500tl hayirlisi bakalim ne olacak

Üye
    palolu Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inşallah tabiki herşeyden önce sağlık ama şuda bir gerçekki belden darbe yiyen biri asla eskisi gibi faal olamaz bunuda unutma.
    iş görmezlik sonuçlanana kadar çok uzun bir zaman geçer. tedavi olduğun hastaneden iş başı raporu verdilermi sana yoksa hala kontroller devammı ediyor. iş başı verdiyse doktor. hiç zaman kaybetme hemen başvurunu yap.aynı anda hem mahkemen hemde rapor sürecin devam etsin. zaten hakim gerekli tüm evrakları isteyecek şahitleri dinleyecek. asıl günlük kazancın karara bağlandıgı zaman mahkeme kararı sgk ya iletiliyor sgk senin gerçek maaşını verir işyerindende çatır çatır burnundan getirerekte alır merak etme sen.
    bu bilgiyi bir iş avukatından aldım. haberin olsun
    kendi avukatımı azletmek istiyorum bilgi aldığım avukatla anlaşmayı düşünüyorum tabi tazminattan alacağı yüzdeyle anlaşırsak.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon