Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemo_oo Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben cem
    25.07.2008 tarihinde iş kazası geçirdim sag elimde 3.4. ve 5 pramaklarım kesildi. halen maluliyet maaşı baglanmadı.
    ehliyet raporu için atatürk eğitim arastırma hastanesine basvurdugumda % 16 olarak hesaplamıs ama mahkemenin gönderdigi etlik yıldırım beyazıt eğitim ve araştırma hastanesinde 3. parmak %10 4.parmak %11 5.parmak %12 gibi bi oran verdi
    sgk beni hastaneye sevk edermi yoksa atatürk hastanesinin raporunu mu esas alırlar
    ve bu kadar zaman gecmesine ragmen mululiyet maaşı baglanmaması normal mi ve tahmini nekadar baglanır?

şimdiden teşekkür ederim

Üye
    Dogan_Ist Avatarı

Son Giriş
    05.04-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun.bu zamana kadar sürekli işgöremezlik işlemlerinin bitmesi gerekirdi.İlk olarak tahkikat yapılıp yapılmadığını öğrenmelisin.bağlı bulunduğun sosyal güvenlik merkezinden sgk müfettişlerinin tahkikat raporunun sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğren.sonuçlanmamışsa takibini yap.tahkikat raporu sonuçlanmış ise, bağlı bulunduğun sosyal güvenlik merkezi seni enson durumunu tespit etmek için hastaneye sevk edecek, rapor geldiğinde tüm belgeler sağlık ve maluliyet daire başkanlığına gönderilecek, burada yapılan tetkikte %10 ve üzeri meslekte kazanma gücü kaybı oranı tespit edilirse sürekli işgöremezlik geliri bağlanacak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Mahkeme tazminat için mi açtın? Mahkemenin aldırdığı rapor mahkemede geçerlidir.
    İş göremezlik geliri için sgk'nın sevki ile hastaneden rapor almanız gerekir.

Sürekli iş göremezlik geliri bağlanması için 2 sene çok uzun bir süre. Dopan arkadaşımızın yazdığı gibi, en yakın sigora müdürlüğüne gidip sürecin hangi aşamada olduğunu öğrenmelisiniz.

Üye
    cemo_oo Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı ramazanlar arkadaslar ben 2008 temmuz ayında iş kazası geçirdim sag el 3 parmagımı kaybettim mahkeme % 90 işverene kusur verdi ve halen maluliyet maaşı baglanmadı. Avukatım telefonlarıma cevap vermiyo bukadar uzaması normal mi? Nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun.

Üye
    cem şimşek Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    senin avukatın sana nasıl bilgi vermez veya neden telefonuna bakmaz ben bu işten huylanırım doğrusu