Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    panter1907 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.01-2011
    Saat
    01:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben yeni üye oldum siteye; size danışmak istediğim bir kaç konu var yardımcı olursanız sevinirim.
    Geçen yıl 2009 mart ayında iş kazası geçirdim, kaza neticesinde omuriliğimde iki adet kırık meydana geldi ameliyat dahi edemediler o kadar riski vardı.
    Bana %28 iş göremez raporu çıktı.Maaşım bu ay bağlanacakmış. Benim kazayı yaptığım iş yerindeki maaşım net 1200 tl idi. Ne kadar maaş bağlanır?

İkinci sualim ise %25 üzerinde belirlenen oranların alınacak maaşın yüksek olacağı konusunda duyum almıştım aslı var mıdır.

Eğer cevap yazarsanız beni ihya edersiniz şimdiden çok teşekkürler..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    200
    Verilen Beğeniler
    89

2) Sürekli İş Göremezlik Gelirinin Hesaplanması
    Gelir sigortalının;
    Tam iş göremezliği halinde; Günlük kazanç x 30 x % 70 veya kısaca GK x 21,
    Kısmi iş göremezliği halinde ise Günlük kazanç x 30 x % 70 x Sürekli İş Göremezlik Derecesi (SİD) veya kısaca GK x 21 x SİD, formüllerine göre hesaplanacaktır.
    Sigortalının başkasının bakımına muhtaç olması durumunda % 70 olan gelir bağlama oranı % 100 olarak dikkate alınacak ve Gelir = GK x 30 x % 100 x SİD formülüne göre hesaplanacaktır.

Üye
    panter1907 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.01-2011
    Saat
    01:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bu hesaplama da %25 ve üzeri oran dikkate alınıyormu yani maaşın yüksek olmasında etkili oluyormu.. Bu hesaplama sistemine göre net maaş üzerinden 240 tl civarı maaş mı bağlanacak bana.. Yanlış mı hesapladım başka etkenler var mı maaş oranını etkileyen..
    diğer sorumda net maaş üzerindenmi bürüt maaş üzerindenmi hesaplama yaplıyor..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

İşgücü kaybı oranı ne kadar yüksekse, bağlanacak işgöremezlik geliri de o kadar yüksek olur. Bu açıdan, eğer size daha yüksek bir oran verilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, ilgili cetveli inceleyin ve o minvalde verilen rapor oranına sigorta müdürlüğü eliyle itiraz edin: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...i-tespiti.html

Bence de 250-300 tl arasıdna bir gelir bağlanır.

Ayrıca, zaman içinde iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı artarsa, oranın yenidne belirlenmesi için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilir ve maaşınızı arttırabilirsiniz.

Üye
    ismailevcen Avatarı

Gerçek Adı
    ismail evcen
    Son Giriş
    04.03-2011
    Saat
    21:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaş bana yüzde 22 ile 250 tl.bağladılar.maaşımda asgari ücretten biraz fazla idi.