Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben aralık 2003 te iş kazası sonucu sağ böbreğim ameliyatla alındı aradan 7 yıl geçti sürekli iş görmezlik ödeneği için dosya yeni hazırlattım şuan müfettiş raporu hazırlanıyor

öğrenmek istediğim rapordan sonraki işlem ne olacak: maaş bağlanırsa ne alırım 7 yıl başvurmadım bu sürenin parasını alır mıyım
    maaşım şu an 1400 tl

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şüreç nasıl işliyor bende 2006 yılında kaza yaptım 2 şefer başvuru yaptım ikiside 100/0 geldi tekrar başvuru yapabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

İş kazasından bu yana geçen süreye ait gelirleri toplu olarak alırsınız. Yani görece bir kaybınız yok gecikmeden dolayı.

Sürekli İş Göremezlik Gelirinin Hesaplanması (iş kazası geçirildiğinde alınan maaş ile iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranı önemli)
    Gelir sigortalının;
    Tam iş göremezliği halinde; Günlük kazanç x 30 x % 70 veya kısaca GK x 21,

Kısmi iş göremezliği halinde ise; Günlük kazanç x 30 x % 70 x Sürekli İş Göremezlik Derecesi (SİD) veya kısaca GK x 21 x SİD, formüllerine göre hesaplanacaktır.
    Sigortalının başkasının bakımına muhtaç olması durumunda % 70 olan gelir bağlama oranı % 100 olarak dikkate alınacak ve Gelir = GK x 30 x % 100 x SİD formülüne göre hesaplanacaktır.

Alt Sınır Geliri: Asgari Aylık Kazanç x %85

________
    blov, ,ki defa %0 gelmişse yeniden itirazın zaten bi anlamı olmaz...

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim hastaneden akdığım dapor % 30 şimdi beni tekrar başka bir hastaneye sevk edecekler orada en düşük tahmini %10 verileceğini düşünerek hesap ne olur
    benim kaza kusur oranım henüz belli olmadı % 100 olursa birikmiş paramı alır mıyım aylıkta bağlanı rmı
    2003 te kaza geçirdiğimde net maaşım 570 tl 'di benim börek kaybı süreklimi oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

%10 işgücü kaybı verilirse benim tahminim 100 tl gibi bi aylık gelir bağlanır...

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

müfettiş raporunsa kusur oranı % 100 olursa maaş bağlanırmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bir kasıt söz konusu ise bağlanmaz. Kasıt yoksa, kusur oranının yüksek olması sadece bağlanacak geliri düşürür. Gelir %30 kadar az olur.

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2003 yılındaki iş kazam için 3 ay önce sürekli iş görmezlik ödentisi için başvuru yaptım
    03,12,2010 tarihinde iş yerine inceleme yapmak için 3 müfettiş geldi kazayla ilgili inceleme ve tanık ifadesi alındı ayrıca benim özlük dosyama bakmışlar
    bundan sonraki işlem kusur oranı tespitimi yapılacak fabrikaya ceza kesilecek mi bize sürekli iş görmezlik ödeneyi bağlanması sonuçta devletin kasasından çıkıyor yani fabrikaya tazminat ödeticekler mi

sgk beni müfettişi raporundan sonra hastaneye sevk etmesine gerek varmı zaten raporum var raporumda sağ böbrek NEFREKTOMi yazıyor bu raporun sonucu maaş bağlanması için yetmiyormu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

İşverenin kusuru varsa, sgk işverene bir idari ceza keser mutlaka. Tabii işveren buna mahkeme yoluyla itiraz edebilir.

Ayrıca aşağıda aktardığım minvalde bir suç varsa, işçiye ödenecek gelirler işverenden tahsil edilir:
    İş Kazası Ve Meslek Hastalığında İşverenin Sorumluluğu
    İşkazasıve meslek hastalığı, işverenin kastı veya işçilerin sağlığını koruma veiş güvenliği ile ilgili mevzuat hükümlerine aykırı hareketi veyahut suçsayılabilir bir hareketi sonucu olmuşsa, Kurumca sigortalıya veyahaksahibi kimselerine yapılan veya ileride yapılması gerekli bulunanher türlü giderlerin tutarları ile gelir bağlanırsa bu gelirlerinhesaplanacak sermaye değerleri toplamı sigortalı veya hak sahibikimselerin işverenden isteyecekleri miktarlarla sınırlı olmak üzereKurumca işverene ödettirilir.İşçi ve işveren sorumluluğunun tespitindekaçınılmazlık ilkesi dikkate alınır.
    Kaynak
    İş kazası olduğunun tespiti için müfettiş hastaneye sevk isteyebilir. Elinizde iş kazası olduğu zamana ait rapor varsa o raporlar da dikkate alınır ama bu takdir sgk'nındır.

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey benim şuan kazam incelendi rapor hazılandı fakat kusur oranı yazılmamış bu raporda kusur oranı yazılmıyor dendi ben de ve fabrikadada kusur olduğu yazıyor dendi beni sevk için çağırdılar hastanede heyete girdim hastane heyet raporunu biz sgk gönderiyoruz dediler
    şimdi bu rapor Ankara'ya mı gidecek

1. rapor Ankara'ya giderse ne kadar sürüyor
    2. beni sevk ettiklerine göre ben herşey tamamdırki işlemim kabul gördü diye düşünüyorum doğru mu düşünüyorum
    3. oran büyük ihtimelle yüzde 10 ve üzeri birşey olursa toplu paramı ve aylığımı alacam mı

(sürekli iş görmezlik için baş vuracak arkadaşlara bilgi olarak yazıyorum 23,09,2010 evraklarımı hazırlayıp verdim müfetiş ifademi aldı fabrikaya gelip incelediler kaza raporu hazrlandı 25,01,2011 sevk için çağırdılar 2 günde heyet raporumu aldım. şu an tekrar çağırmaları için bekliyorum.
    düşünen arkadaşlarıma bilgi tahminim tüm işlemlerim 6 ayı bulacak)

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazanın üzerinden 5 yıl geçtigi için birikmiş toplu para alamazsın. sadece dilekçe verdigin tarihten itibaren biriken parayı alabilirsin. 5 yıldan sonra birikmiş para alamazsın 10 yıldan sonra iş göremezlik alamazsın.

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neoplis bilgin için teşekkür ederim
    kazanın üzerinden 5 yıl geçtigi için birikmiş toplu para alamazsın. sadece dilekçe verdigin tarihten itibaren biriken parayı alabilirsin. 5 yıldan sonra birikmiş para alamazsın 10 yıldan sonra iş göremezlik alamazsın. demişşin fakat ben sürekli iş görmezlik maaşını ölene kadar ve öldükten sonra eşimin ve çocuklarımın alacağını iyi biliyorum.dilekçemi 7 yıl sonra veripte eski geçmişe dönük olan paramın zaman aşımının 5 yıl olduğunu senden duydum eminmisin böyle bir şey nerede yazıyorsa paylaşalım lütfen

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim bende iş göremezlik maaşı alıyorum. bende ilk başvurdugumda maaş için . senin gibi merak ediyordum acaba toplu para alacam mı ? ne zaman alacam ? hangi tarhiten itibaren alacam ? diye SGK ya gidip biizzat kendim sordum. orda ki şef söyledi.

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara'dan rapor için beklemedeyim 30 güne kadar beni çağırcaklar kesin o zamanı bekleyeceğiz ben alırsam senide bilgilendiririm belkide kusur orannındandır sağol neoplis

Üye
    maligokmen Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iş kazalarında sürekli iş görmezlik için heyet raporun Ankara'ya gidip dönmesi ne kadar zamanda oluyor

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon