Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    battal060606 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar sgk saglık kurulundan gelen yüzde 35 rapor oranına itiraz hakkım varmı varsa süreç nasıl işliyor bilgilendirirseniz sevinirim allaha emanet olunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sürekli iş göremezlik gelirine dair başvurdunuz ve %35 işgücü kaybı oranı verdiler, değil mi?

Evet, sigorta müdürlüğü nezdinde rapora itiraz etme hakkınız var tabii ki.

Belirleyici olan cetveldir: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...i-tespiti.html

Üye
    battal060606 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar yüzde 35.5 olan rapor oranına yüksek saglık kurulunun degerlendirmesi için itiraz dilekçesi yazıp verdim sonucunu bekleyecegiz hayırlısı inşallah

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İnşallah %50 ve üzeri olur. O zaman hem aylık miktarınız artar, hem de o gelir vefatınızın ardından geride kalan hak sahiplerine (emekli maaşı gibi) aktarılır.

Üye
    battal060606 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, iş kazası sürecinden maaş baglanana kadar yaşadıklarımı yazıyorum:

06 06 2009 da işyerinde yüksekten düşme sonucu blateral kalkaneus ve L4 vertebra kırıgı meydana geldi. bu tip vakıalarda kesinlikle yerinizden kıpırdamayın, başkalarınında sizi kıpırdatmasına izin verilmesin. ta ki 112 ambulans gelene kadar. başkaları bilmeden sizin felç kalmanıza sebep olabilir
    ambulansla hastaneye geldik hastahane polisi sizi sorgular olayın iş kazası oldugunu sorar siz de iş kazası dersiniz davacı mısın der siz de davacıyım deyiniz demezseniz ileride işveren sizi magdur edebilir. dava açmazsanız yine açmayın...
    polis tutanak için işyerine yakın karakola haber verir. karakoldaki ekipler gelip tutanak tutar. onlara da davacıyım deyiniz ki olayı savcıda soruştursun dava açmanıza kolaylık olsun
    bu süreç çok önemli başkalarının aklınızı çelmesine izin vermeyin

hastahanede acil tomografiler çekildi ayaklar ve bel kırık ayaklara alçı bel için korse verildi. 3 gün sonra taburcu oldum. ev istirahati ve 15 günde bir kontrole gidiyordum ambulasla 45 gün sonra alçılar alındı. kazadan 2 ay sonra topuklara bas dendi. ilk zaman basarkene zorlandım daha sonra alıştım
    il klozete oturdugum gün dünyalar benim oldu
    sandım rapor hali devam ediyor iş veren hiç para yollamıyor dalga geçer gibi hareket ediyordu. fizik tedaviye git dediler kasların kuvvetlensin diye 40 gün fizik tedavide yattım. faydasını gördük
    taburcu olduktan sonra bir avukatla görüştüm işverene dava açmak için vekalet verdim o da baglı bulundugumuz sgk dilekçeyle müracaat etti olayın soruşturulması için. önce çsgk müfettişi sorguluyor
    sizlere tavsiyem müfettişe yaptıgınız işin durumunu çok iyi anlatın ki size fazla kusur yazmasın yüzde 50 bana kusur yüzde 50 işverene kusur yazmış
    sgk geçici iş göremezligin yüzde 25 ini benden istedi ben de iade ettim. sonra sgk müfettişi sorguladı olay bir iş kazasıdır dedi
    *** sgk müracat 04 01 2010 da yapıldı ***
    işverene 15000 tl para cezası verilmiş bir kaç kez bizle düşük bir paraya anlaşmak istedi biz de kabul etmedik
    04 06 2010 da iş başı yazdılar ben de işyerine işbaşı yapmadı. tutanakla çıkış gösterdiler

gelelim sgk rapor hali bitip işbaşından sonra dosyayı işleme koydular ordan oraya ordan oraya derken sgk saglık kurulundan yüzde 35.5 olarak raporum geldi
    bu rapora göre 50,000 tl dava açılıyor
    30 09 2010 da da** 210** tl maaşım baglandı

bu maaş azmı azsa nerelere müracaat etmeli

bilgisi olanlar lütfen paylaşırsa çok sevinirim allaha emanet olunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Detaylı bilgi için teşekkürler.

Bence düşük başlanmış. Yeniden hesaplanması için sigorta müdürlüğüne başvuru yapmalısın...

Üye
    battal060606 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar yüzde 35.5 olan rapor oranıma itiraz etmiştim itiraz sonucum degerlendirilmiş olup rapor oranım yüzde 35.5 olarak geri döndü allaha emanet olunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağlık olsun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...