Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 31 tembuz 2010 da iş kazası geçirdim.27 eylül 2010 da dilekçeyle sürekli iş göremezlik için sgk ya başvurdum.git gel derken 12 martta ben ve 2 şahit gittik ifade verdik ama halen bi gelişme yok.bu kadar uzaması normalmi?sözde ifadeden 15-20 gün sonra döneceklerdi..3 ay oluyo tık yok.bu ne biçim bi işleyiştir anlamadım gitti.bu süreç ne kadar sürer nasıl işliyo bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

İş kazası sonrasında süreç çok yavaş işliyor genelde... En güzeli sigorta müdürlüğüne gidip bilgi edinmeye çalışmak
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

gidip soruyorum bekle bekle bekle deniliyor.dosyama bakan müfettişi arıyorum oda halledecem diyip duryo Bülent bey.yoğunuz diyor.ama her gitmemde oturuyo orda nasıl yoğunluksa bu.
    sürekli tam iş göremezlikle-sürekli kısmi iş göremezlik nedir?bana maaş bağlanırken(bağlanacaksa tabi) hangisi geçerli olcak bilginiz varmı?sol el işaret ve orta parmak kaybı.%22 rapor vermişlerdi ama geçerli olcakmı bilmem.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sakatlık kalıcı olduğunda Sürekli iş göremezlik geliri bağlanır, iyileşme durumu söz konusu olanlara ise Geçici iş göremezlik geliri... Size Sürekli iş göremezlik geliri bağlanacak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

"Sürekli iş göremezlik geliri, sigortalının mesleğinde kazanma gücünün kaybı oranına göre hesaplanır. Sürekli tam iş göremezlikte sigortalıya, 17 nci maddeye göre hesaplanan aylık kazancının % 70'i oranında gelir bağlanır. Sürekli kısmî iş göremezlikte sigortalıya bağlanacak gelir, tam iş göremezlik geliri gibi hesaplanarak bunun iş göremezlik derecesi oranındaki tutarı kendisine ödenir"

Bülent bey ilginiz için teşekkürler. yukardaki bilgiye göre bana maaşımın %70 i kadarmı sürekli iş göremezlik maaşı bağlanacak ?benim raporum 31 temmuz 2010da başladı-31 aralık 2010 da bitti.bu maaş bağlandığında benim başvurduğum tarih 27 eylül 2010 mu baz alınacak yoksa rapor bitiş tarihim 31 aralıkmı?
    bu hak verildiğinde ben ve ailem ssk dan yaşam boyu faydalanabilecek miyiz

?benim dosyam şuan istanbul-pendik sgk da.ben ikametgah değiştirirsem( başka bir şehir)dosyamı yine istanbuldanmı takip etmem gerekir?bu konulardada bana yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hayır, maaşınızın %70'ini gelir olarak alamazsınız. Gelir hesabı şu şekilde yapılır:

Kısmi iş göremezliği halinde ise Günlük kazanç x 30 x % 70 x Sürekli İş Göremezlik Derecesi (SİD)
    veya kısaca GK x 21 x SİD, formüllerine göre hesaplanacaktır.

Gelir, rapor tarihi boyunca geçici gelir almışsanız o gelirin bittiği tarihten itibaren bağlanır. Eğer raporlu olduğunuz sürede bir gelir almamışsanız sigortadan, o zaman kaza tarihinden itibaren bağlanır sürekli iş göremezlik geliri

Evet, siz ve bakmakla yükümkü olduğunuz bireylere yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar bu gelir. Ve vefaatınızın ardından tıpkı emeklilik gibi geride kalan hak sahiplerine karlı o gelir.

İkamet adresi değişse de bu süreci aksatmaz. Sadece, bildirimler yeni adresinize yapılsın diye kurumu haberdar edin o kadar

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar nihayet bugün sgk dan aradılar,gittim raporları,filmleri,askerlik terhis belgemi falan istediler.müfettiş raporunu tutmuş sonunda %80 işyerini %20 beni kusurlu bulmuş.hastaneye sevk etmeye gerek yok dediler.ankaraya gönderceklermiş evrakları.bu ankara süreci ne kadar sürüyor bilgisi olan varmı?

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara kocatepe sağlık sgm gönderecekler evraklarını oraya vardıktan 15 gün içerisinde belli olur, hemen hemen her kaza geçirenden ikinci bir rapor daha isterler bendende istediler oradan biliyorum genelde üniversite hastanesi olur bu işi sağlama alıyorlar galiba eğer istemezlerde olumlu olursa bir iki gün içerisinde bağlı olduğun sgk ya postalarlar sonucu ondan 1 ay sonrada maaşın bağlanır...inşallah senin sürecin kısa sürer benim ilk raporu Ankara gönderildikten 6 ay sonra bağlandı maaşım.sana birde Ankaranın numarasını vereyim postaya verildikten 7 gün sonra oraya ulaşır iki hafta içerisindede belli olur iş kazası maluliyet servisi 03124150349 buradan öğrenebilirsin yanlız sgk dan evrak varide numaranı öğren bu numarayla bakıyorlar oradan

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler kardeş inşallah kısa sürer.

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben son raporumu 9 eylülde teslim ettim hala bekliyoruz aradım kocatepeyi evrağınız burda işlemde deniyor 2-3 ay kadar sürebiliyor çünkü geri gelen raporlarımın cevabıda bukadar zamanda gelmişti.

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar;31 temmuz 2010 da iş kazası geçirdim.sol el işaret ve orta parmaklarım tamamen koptu.
    27 eylül 2010 da ssk ya sürekli iş göremezlik geliri için başvurdum.
    31 aralık 2010 a kadar raporlu kaldım.
    12 mart 2011 de ifade verdim sskya.
    2 kasım 2011 de çağırdılar evraklarımı teslim ettim.
    16 aralık 2011 itibariyle sonuçlandı.
    ankara %17 rapor vermiş.sskam asgari ücretten gözüküyodu.
    115 tl maaş bağlanmış.
    31 aralık yani istirahat raporlarım bittiği tarihten itibaren maaş bağlanmış.
    1400 civarı bi toplu para alacakmışım.
    kısacası 31 temmuz 2010 kaza-16 aralık 2011 sonuçlandı.
    bilginize,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hayırlı olsun. Güncel bilgileri paylaştığınız için ayrıca teşekkürler.

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolasınız Bülent bey asıl ben sizlere teşekkür ediyorum.bugüne kadarki vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler için.

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben iş kazası sonucu sürekli iş görememezlik geliri alıyorum.%17 raporum var.sol el 2 parmağım yok.iş arıyorum bulamıyorum.işkur sağlamsın dedi.dün gözümden muayeneye gittim ve sol gözün için yapabileceğimiz hiçbirşey yok dedi dr.doğuştan göz tembelliğinden kaynaklanan görme bozukluğun var dedi.sağ gözüm sağlammış.doktora heyete girsem tahmini oran nedir dedim ve %33 dedi sözlü olarak.şimdi ben engelli kadrosunda iş bulabilmek için heyete girsem tek gözümdeki bozukluk +%17 lik diğer raporumu birleştirirlermi.yani problemin tek gözümde olması engelli sayılmama engelmi?birde sağ kulakta işitme kaybım var oranını bilmiyorum kulak çınlaması var.bunada oran veriliyormu.iş bulabilmem için ömss ye girebilmem için toplamda %40 alabilirmiyim bunlardan.teşekkürler.

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    denemende fayda var arkadaşım kurula gir özürlü raporu için kaybedecek hiçbirşeyin olmaz zaten ama veirler tahminim benimde sag el 2. ve 3 parmaklarım 3 eklemden ampute oldu ve sağ gözüm ise görmüyor du ve heyeten yüzde 43 aldım arkadaşım sen birde kulak varsa kesin alırsın inşallah. en kısa zamanda gir heyete derim sana

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon