Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar SGK MEMURUNA danıştım .kesin ve dogru bilgilerdir. ALLAH İHTİYAÇ ETMESİN AMA EDERSE DE YARARLANIP ,BİLGİLENİN

1) iş kazaları ödemesinde , geriye dönük ödemeler kaza tarihinden sonra verilen geçici iş göremezlik tarihinin bitiminden itibaren başlıyormuş!

2) geriye dönük ödemelerde size verilen kusur oranı eger % 50 ( yüzde 50 ) ye kadar size verilmişse ve kaza 2008 yılından önce yapılmışsa alınacak toplu ödemenin % 25 (yüzde yirmibeşi) kadarı kesiliyormuş.

eger iş kazasını 2008 yılından sonra yapmışsanız bu kesinti 3 de 1 oranında yapılıyormuş.

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sen iş kazasından sonra geçici iş göremezlik raporu sonrası sürekli iş görememezlik bağlanır demişsin ya ben 2000 yılında geçirdim iş kazasını şimdi 2008 in 12 ayında baş vurdum sgk ya geriye dönük olarak alınabilirdiye kanun maddesi falan varmı acaba selamlar.birde sen hastaneden yüzde27 oranında rapor almışsı ankaradan geldimi sonuç..

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim. zaten sgk nın istedigi belgeler arasında o tarihteki hastene kayıtları da var? seni sgk işler bittikten sonra tekrar hastaneye gönderiyor. hastane diyor ki bu hastalıgın geçici iş göremzligi şu kadar gün rapor yazıyor geriye dönük ve o tarihten sonra ödemen birikiyor.

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hep sordugumuz toplu ödeme olayında . can alıcı nokta iş kazasının üzerinden 5 yıl geçmediyse kaza tarihinden itibaren ödeme yapılıyormuş, ama 5 yılı geçtiyse, 5 yıldan sonra dilekçe veridiginiz tarih baz alınırmış ödemelerde....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Gelir,
    - Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
    - Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen
    raporun tarihini,
    takip eden ay başından başlatılacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Dejavu1977 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selam

Peki geçici iş göremezlik maaşı almadım lakin elimde geçici iş göremeLiğin bittiği tarihi yazan maluliyet raporum var o durumda ne zaman başlar

yada şöyle sorayım maaş hangi tarih itibariyle başlarsa başlasın geriye dönük maaş alınabiliyor mu?

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benimde raporumda kazadan sonra 3ay istirahat yazıyordu.07/04/2006/ 07/07/2006istirahatlive durum bildirir tanısı yazıp sgkya geldi.müfettiş geriye dönük 5 sene alabilirsiniz dedi bana ifade verirken ..

Bende geçici ve sürekli iş gormezlik maaşı almadim toplu ödeme yapılacak mis..