Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey.

29 temmuz 2008 de bir iş kazası geçirdim. tır şöförüyüm. dorseyle konteyner arasına sıkıştım ve pelvis kemiklerim kırıldı .idrar yolum koptu.
    yaklaşık 14 ay istirahatli kaldım ve benim çalıştığım şirket bunu yekili mercilere bildirmedi ben de çalışma bakanlığına s.g.k. dilekçeyle bildirdim ve bu olay sonunda %48 özürlü raporu aldım
    hakem hastanesinden, haydarpaşa numuneden dosyam küçükçekmecede sg.k. müfettişte iş kazasının ve benim ifademin alınması için bekliyor
    .1 yıl oldu. ses seda yok.
    şimdi.ben sürekli iş görememezlik hangi tarihten itibaren almaya başlıyacam.

14 ay raporluydum diye bir para aldım. bu istirahat paras mı geçici iş görememezlik mi.

cevap verirsen çok tşk. rderim bülent bey.
    şu anda tek koltuk değneğiyle yürüyorum...

saygılar.

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey %48 lik raporumla.. Vergi indirimine başvuracağım..raporu aldığım tarih 26 mart 2010..beni vergi dairesi tekrar rapor almam için hastaneye sevkedermi. Saygılar...

Üye
    Dogan_Ist Avatarı

Son Giriş
    05.04-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aldığınız para geçici işgöremezlik parasıdır ki, istirahat parası ile aynı anlama gelir.
    İşkazasından dolayı malulen emeklilik için bağlı bulunduğun sosyal güvenlik merkezine müracaat ettiysen, müfettiş raporu düzenlendikten sonra, son durumu bildirir raporda alındıktan sonra dosyan Ankara' da Maluliyet ve Sağlık Kurulları Dairesi Başkanlığına gider.
    Eğer buradan %10 ve üzeri çalışma gücü kaybı olarak karar verilirse sürekli işgöremezlik geliri almaya başlarsın. (İşkazasından malulen emekli olursun)
    Bu şekilde emekli olursan yapabileceğin herhangi bir işte de çalışmaya devam edebilirsin, günlerini tamamladığında böylece hem normal emekli, hem de işkazası maluliyet emekli maaşı alırsın. Emekli olduğunda da yüksek olan maaşın tamamını, düşük olan maaşın yarısını alırsın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sürekli iş göremezlik geliri ancak iş kazası tespitine dair süreç tamamlandığında bağlanır. Sigorta müdürlüğüne gidip sürecin hangi aşamada olduğunu sorabilirsiniz...

Elinizdeki raporla defterdarlığa başvuru yapabilirsiniz. Hatta, elinizdeki raporu vermeyin, noterden aslı şeklinde nüsha çıkarttırın, onu verin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dosyam müfettişte.. Kusur oranları belirlenecekmiş...müfettiş beni temmuzun ilk haftası ara dedi.ifadeni alacaz.nasıl oldu olay diye... Temmuzun ilk haftası arayacam....

çok teşekkürler...... Arkadaşlar...

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

bak kardeşim madem bi yerden yakaldın oradan takibini sakın bırakma devamlı tel ve sahsi rahatsız et onları arkasını bırakma emin ol normal takipten en az6 ay karın olur sen arayıp sormazsan dosyan müfettişle beraber emekli olur ayrıca iş yerine gitmişmi müft onuda araştır çünkü sana verilen kusur oranında aldığın ve alacağın bu maşşında kesinti olacak ve bu sakatlığın düzülmez ise bu parayı hayatın boyunca ve geride bırakacaklarında mahrum kalacak
    örnek vereyim sana 1000tl bağlandı %30 kusur verdiler en az senin eline 700tl geçecek 300tl kaybın olacak 300tl çarpı 12=3600tl sadece bir senelik gerisini sen düşün tekrar geçmiş olsun

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat seninle tlf... Görüşmüştük...bu olayla ilgili kimse işyerine gitmedi..benimle görüştükten sonra gider heralde.. Kusur oranlarını belirlemek için....sadece bana temmuzda ara şu an çok yoğunum dedi..birde beni tekrar hastaneye sewk edecekmi bilmiyorum...%kaç meslekte kayıp için şu an şöförlük yapamıyorum.... Hoşçakal..

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iş kazası geçirdim.bu süre zarfında yaklaşık 14 ay istirahatli kaldım. Bu sürede sigortam yatmadı.ggeçici işgöremezlik aldım.ssk.dan. Bu süreyi işvereni mahkemeye verip ödettirebilirmiyim...arkadaşlar. Bu sitede çok önemli şeyler öğrendim...herkese çok teşekkürler....

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş kazasında çalışma bakanlığı müfettişine ifademi verdim. ben işyerini mahkemeye vermiştim. bana ewet bu iş kazası dedi ama kusur oranlarına bilirkişi karar verecek dedi.
    temmuzun 24 de mahkeme var. orda yenden inceleme olacak dedi. hakime de %48 raporumu sunmamıştım o zaman sunacağım

saygılar...

allah herkesin gönlüne göre versin....

Üye
    Orkunavcan Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkdaşlar kusur oranı dıye bırsey yok kusura karsı tarafta yada sizde kımd eolursa olsun sen iş kazası gecırdıysen eger tutanaga sahıp ısen. O tutanak ıle tedavi oluyorsun vizite kagıdı verıyor ısyer size daha sonra ise kaza gununden 18 ay tam olarak 18 ay duzelmessenız yadanı kalıcı hasarınız 18 ayda duzelmez ise 1 ssk kurumundan yada hastaneden devlet tabiki oradan heyete gırersınz zaten bulundugunuz ssk ıslerı mudurlugu sıze sureklı rapor vermez 12 15 aydan sonra hastaneye yazı yazar bu adam ıs goremez raporu var eger bu adam sureklı boyle olacaksa malulugunu ısteyebılır doktorlarda sızı heyete sokar muayene eder ılgılı doktorlar rapor vermezse eger 18 ay sonra siz buna haksagıbınız 18 ay sonra hala sıze ıyılesebılır raporu verıyorlarsa gecıcı ıs goremezlık raporu verıyorlarsa BU SIZIN RESMI HAKKINIZDIR LUTFEN ILGILI MAKANLAR GIDIN VE EMEKLILIGINI ISTEYIN !!!! cunkı bu sızın hakkınz turkıyede cogu kısı kılı kıpırdamadan emeklı oluyor ! varsa sorunuz ben bunun ıcındeyım yasadım ayrıntılı bılgı verebılırım...

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım anlattığını pek anlamadım. biraz daha konuyu açarmısın. benim olay biraz farklı. ben iş kazası geçirdiğimde beni özel hastaneye götürdüler, ve doğru yoğun bakıma 4 gün sonra yoğun bakımdan çıktıktan sonra15 günde hastanede yattım. işyeri hiçbir yere bildirimde bulunmadı.sadece hastane parasını ödedi. kendim tedavimi yaptırdım. vizite kağıdında iş kazası diyordu ama benim kalkacak pozisyon yoktu.eve geldikten sonra 6 ameliyat oldum.kendim sakaryalıyım işyeri ist.dosyam küçükçekmece ssk da.14 ay 28 gün raporlu kaldım.ssk dan bu aylar için 10600 yani 10milyar 600 milyon aldım.fakat tedavi sonunda bana üroloji doktoruçalışabilir verdi.ama ben bilmediğimden bu raporu işverene gönderdim.benim yapmam gereken ssk ya verip son durumumu öğrenmekmiş.işyeri bana özürlü raporu getir dedi.bende tabi bu arada mahkemeye vermiştim. raporu sakaryadaki hastaneler vermedi. biri %35 verdi itiraz ettim öbürü% 32 verdi. hem benim tedavimi yapamadılar hemde rapor vermediler.tedavimi kocaeli ünw. hastanesinde olmuştum. gene itiraz ettim, bu sefer haydarpaşaya gönderdiler.ordaüç doktora çıktım.ortopedi %15 üroloji oran yok nöröloji %39 verdi.toplam%54 ama 48 olarak çıktı. ama benim idrar yolum kopmuştu.şu an müfettişe ifade verdim.olayı iş kazası dedi.ondan sonra süreç ne olur bilmiyorum. mahkeme devam ediyor.belki adli tıpa sevkeder bilemiyorum.bilgin varsa cevap yazarsan çok teşekkür ederim.saygılar.

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent hocam.dün çalışma bakanlığından eve bir yazı geldi.yazıda şöyle diyor:

ilgide kayıtlı başvurunuz üzerine, meydana gelen iş kazasının oluşumunda, İŞVERENİN % 50 oranında, tır şöförü selim....... %30 SİZİN İSE %20 oranında kusurlu olduğunuz belirtilmiştir.
    bilgilerinize rica ederim.
    AHMET MELEK
    bölge müd. yrd..

şimdi benim ne yapmam lazım. aydınlatırsan sevinirim....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Bu durumda sadece iş kazası nedeniyle hangi oranda işgücü kaybınızın olduğunun tespiti/onayı kaldı. Bu onay olduğunda sgk/mahkeme iş kazasından buyana olmak üzere sürekli işgöremezlik maaşının bağlanmasına karar verecektir...

Şimdi siz sgk'ya başvurmuştunuz değil mi iş kazasının tespiti için?
    Bir de ayrıca tazminat içim mahkemeye dava mı açmıştınız?

Eski mevzu, çok mesaj yazılmış. Kafamız karışmasın...

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/traf...-bilgiler.html

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işgücü kayıp oranını kim belirliyor sayın hocam... ewt aynen belirttiğin gibidir. mahkemeliğiz....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mahkeme ya adli tıp kurumuna sevk eder ya da bir devlet hastanesine. Oran o zaman belirlenir...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon