Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ama benim % 48 özürlü raporum var....hydarpaşa numuneden almıştım.. sürekli ibareli?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Mahkemeler hep kendi sevkleri ile yeni rapor alınmasını isterler. Dilerim sizde böyle olmaz...

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk..ler sayın bülent hocam... sevk yapsınlar fakat yeterki üniversite hastanesi olsun.....devlet hastaneleri biraz......................

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa kardeşim. benim durumumu az çok biliyorsun.ben iş kazası tazminat davası açmıştım. hakim demiş benim avukata ceza davası açtınızmı diye.avukatta yok demiş. karşı avukata da çıkışmış bu olayı bildirmediniz diye. sonra benim avukatada ceza davası açın demiş. ceza davası bitmeden tazminata hüküm verilmiyormuş.
    bende bundan sonra gittim büyükçekmece adliyesine pazartesi günü, dışarda arzuhalciler vardı. olayı anlattım. o da bana aynalı bi dilekçe yazdı. çalışma bakanlığının iş kazası raporunu koydu. benim 3 adet özürlü raporumu koydu dosyaya sonra savcıya çıktım. savcı evraklara baktı, bide bana baktı çıkabilirsn oğlum dedi. yarım saat sonra savcının kalemi çıktı. bana bi doya numarası verdi bide 2 tane kağıt bunu kıraç polis karakoluna götür dedi. karakola gittim benim elimde olan raporları istediler...bide hangi hastanelerde tedavi gördüysem onların isimlerini aldılar. sonra ifademi aldılar,2.5 seneden beri nerdeydin dedi bi polis. hastanelere yazı yazıp senin dosyalarını isteyeceğiz telefonunu değiştirme 3 ay sonra gelir dedi. telefon ettiğimizde buraya geleceksin seni savcı adli tıp kurumuna sevk etmiş dedi.

şimdi sorum şu adli tıpta gelen evraklara göremi işlem yapılıyor, yoksa beni ayrıtılı bir şekilde muayene mi ediyorlar. muayene etmiyorlarsa ben pelvis filimi çektirip üretramın filmini çektirip yanımda götüreyim mi...

cevaplarsan sevinirim...hayırlı günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Kolaylıklar dilerim...

Adli Tıp sizi görmek isteyecektir diye düşünüyorum. Sizi çağırdıklarında elinizdeki tüm rontgenleri, raporları, epikrizleri yanınızda götürürsünüz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent hocam,iyi akşamlar. hala maluliyet oranını tespit ettiremedim. şimdi ise sgk kusur oranına göre tebligat göndermiş para istiyor.iş kazasında16ay raporlu kaldım, benim kusurum var. 16 ay boyunca sgk bana yaklaşık 11000tl. ödeme yaptı. şidi diyorki, kusura göre1372tl yi yedi gün içinde öde. ödemessen yasal işlem başlatacağız. bide beni çapa tıp fakültesine sevk etmiş. ortopedi,üroloji,fizik,noroloji.genel cerrahi, psikoloji bölümlerinde muayenemi istiyor. ne yapmam lazım teşekkürler,iyi akşamlar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Doğrudur, kusur oranına göre ödenen geçici iş göremezlik parasının bir kısmını geri ister sgk. Ödemekten başka yok yok maalesef. Sigorta müdürlüğüne gidip taksitlendirmeye çalılşın derim...

Sevk yapılmışsa hastaneye gidip gerekli işlemleri yapmanız şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey sonunda iş gücü kaybını ankara kocatepe sağlık kurulu verdi....%42 sürekli iş gücü kaybı....bana komik geldi.sizcede öylemi.itiraz edecektim bir 3 sene daha beklemek istemiyorum.sana sorum şu....bu iş gücü kaybıyla vergi indirimi alabilirmiyim erken emeklilik için. ne kadar iş kazası maaşı bağlanır 2008 de aldığım maaş 1115tl kusur oranım%20 işyeri %80 raporum bitiş tarihi 27-10-2009 kaza tarihi 29-07-2008 artı SGK dan bu alacak olduğum maaşlar tazminattan düşebilirmi böyle bir bilgin varmı. mahkemeliğiz işyeriyle.eğer bu doğruysa benim tazminat sıfır olacak.saygılar iyi akşamlar.......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Evet, % 40'ın üzerindeki oranlarda defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde edebilirsin (sonrasında ona istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak istersen, kriterler aşağıda)

Ne kadar sürekli iş göremezlik geliri bağlanır, bilemiyorum. Ama tahminim 450 TL gibi bir şey olacaktır.

Tazminattan küçük bir kesinti olur ama, öyle tümden bir mahsuplaşma olamaz. Tazminat almakta bir sorun olmayacaktır...

2008 oncesi - İş kazası sonucu 14 ay raporlu kaldım. Aldığım para geçici iş göremezlik ödeneği mi?

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sağol Bülent bey,teşekkür ederim.... sgk dan kağıdımı alayım. bi maaş bağlansında vergi indiriminede müracaat edecem...çok sağol.maaşıda tazminatıda yazarım.saygılar.

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey sonunda maaşım bağlandı:maaş tutarı--706.50 ek ödeme--40 maaş bağlama zamanı;30/11/2008 birikmişler---35740tl dir...parayı aldım şimdi sıra tazminatta onuda inşallah alınca bildirecem..herkese iyi akşamlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Çok çok sevindim. Bağlanan aylık miktarı da tahminimin çok çok üstünde olmuş. Bu ayrıca bir harika!

Üye
    ardiles72 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey merhaba.....yaklaşık 10 ay oldu yazmayalı.KUSURUMA BAKMA ,Tazminat miktarı belli oldu 132000TL.. Parayı aldım..ama çok traşlandı. neden diye anlatayım belki arkadaşlara bir yardımım dokunur.

benim tazminatımı bilirkişi 140000tl diye hesapladı.biz de 40000TL MANEVİ diye açmıştık davayı.Fakat burda SGK devreye girdi. Bana ödenecek olan iş kazası maaşı hayatım boyunca 72000TL.tutuyormuş.bu parayı kesti. işverenden tahsil edecek...kalan 68000tl+30000tl manevi. oldumu 980000....40 binin 10bininide mahkeme kusurlu olduğum için kesti...kaldı 30000.. 68+30=98 bunun yasal faizi 5,5 senede 50bin.....6 binde avukatım harcamış hepsi belgeli....hesaplayalım..68+30+50+8=1560000TL.Avuk atımın hesabına yatırdı işveren...avukat da hesap yaparken faiz senin abi ona ben dokunmam dedi...yani 98bin üstünden hesap yaptı...18000 de o aldı...156-18-(6)kendi parası harcadığı=yani 132000 para kaldı.

allah inş.güle güle harcamayı nasip eder..keşke olmasaydı.ama alın yazısı imtihan dünyası elden bişey gelmez. bu 50 bini hocaya sordum o senin hakkındır alabilirsin dedi. bilmiyorum....
    herkes bilsin avukat hesap yaparken ana para üstünden yapıyor.....
    iyi akşamlar Bülent hocam...saygılar.....insanları aydınlatabildiysem ne mutlu?????

Üye
    hanedar Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ardiles72 bende bir is kazasi geçirdim ve tazminat davasi actik 200 mlyr KDE yüzde 28 raporun var sence bu tazminat miktarı normalmi acaba yardim ladini bekliyorum ayrıca tazminat davasini kim hesapliyor bilirkişi kim oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgilendirme için teşekkürler

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon