Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar ben 2000 yılında iş kazası geçirdim.ama nedense hiç bir müfettiş iş kazası tespitine gelmedi bende 1.5 yıl önce sgk ya başvurdum yaklaşık 8 ay sonra çalışma bakanlığından müfettiş gelip incelemesini yaptı şahitlerle görüştü,
    ben yaklaşık 4.5 ay raporlu kaldım iş kazası süresince o zaman neden araştırma yapılmadı onuda anlamadımya..herneyse çalışma bakanlığından gelen müfettiş iş kazası diye onaylamış,şimdi sıra sgk müfettişlerinde imiş öyle söylediler bu arada halen aynı iş yerindeyim iş yerim benim başvurum nedeniyle çok rahatsız bu yüzden yıllık maaş zammını bile vermediler sürecin tamamlanmasını bekleyeğiz diyorlar.
    bu arada inşallah raporum yüksek çıkarda bu kadar emek ve çabalarım boşa çıkmaz.. Birde iş kazam şöyle oluştu sağ elim bileğime kadar iki silindir arasına girdi ve el bileğim sağa sola aşağı yukarı hareketlerini yarım yamalak yapıyor aynı zamanda baş parmağım dışa açılmıyor orta ve yüzük parmağımda yine hareket kısıklığı mevcut ben bu elimle on dakika birşey yapayım ağrı ve şişliş oluyor kaç oan verirler aşa yukarı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim slm...

bu arada şu anda yaşım 35

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alper slm.Mahkemeye hiç başvurmamışsın anlaşılan.Bende 2003 yılında iş kazası geçirdim.Senin gibi hiç bildirim yapmamışlar.2008 sonlarında mahkemeye başvurdum.2009 da tazminat belirlenmediği için red geldi.2009 sonlarındaa tazminat belirlenip tekrar idare mahkemesine başvurdumTabi bu arada adli tıpta rapor için başvurdum ve % 65 verdi.Bu belgeler işverene gelince partutuş oldular.Bende tedavimden sonra aynı görevde çalıştım ve halada çalışıyorum.Sana tahminimce verecekleri %30-40 arası.Ama mutlaka derdini anlat ve o elinin azda olsa çalışmadan dolayı şiştiğini ve iş göremez hale geldiğini söyle.Ve bi işkazalarıa bakan avuka sor ve mahkemede açabilirsin.Selamlar

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canalp kardeşim teşekkürler cevabın için.ama şöyleki benim iş yeri iş kazasını ssk ya çalışma bakanlığına bildirmişler ama jandarmaya bildirmemişler,bende aylar süren tedavi sonrası işten çıkarmasınlar diye elimdeki sakatlığı onlara yansıtmadım taki böyle bir hakkımız yani sürekli iş görememezlik maaşının olduğunu öyle başvurdum. avukatın birine danıştım sgk ya vede iş yerine tazminat davası açabilirsin diyor bu gerçekmi ne kadar tazminat istenebilir bunu kim belirliyor zaten iş yeriyle papazız 13 yıldır aynı yerde çalışıyorum birde bizim genel müdür avukatlara dikkat et onlara güvenme diye bana bildiri yaptı üstelik yani durum bu kardeşim slm

Üye
    Anlamsız Avatarı

Gerçek Adı
    Canalp
    Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında bu forumda bir veya birkaç avukatında bulunması işlerimizi kolaylaştırıcak sanırım.Bülent beyin dikkatine.Alper işin hukuki yönüne verilicek cevabım yok.Zaten Türkiyede bu iş çok karışık.Şöyleki; şu an bana Amerika kıtasının tümünü verseler benim için hiç bir değeri yok.Anlatmak istediğim işkazaları dünyanın heryerinde kacınılmaz ama tazminat hesaplanırken dikkat edilicek husus bedenen eksikliğe uğrayan kişinin öncelikle çektiği manevi durum.Bunun parasal karşılığının olduğuna inanmıyorum.Yani şu an ben önceki sağlıklı halime gelmek için dünyada maddi olarak neyim var neyim yok vermeye hazırım.Bundanda şu çıkıyor ben böyleyken.maddi ve manevi tazminat hesaplarıda buna göre yapılmalı.Sana şunu diyebilirim.Sdece benim düşüncem eğer gücün yetiyorsa öncelikle işini kaybetme.Hiç olmassa prim günün çoğalır.Fakat hukukcularada sor yinede ben yanlış düşünmüş olabilirim.Selamlar

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgin vede bilgilerinden dolayı çok teşekkür can alp slm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Hangi oranda rapor verileceği şuradaki cetvele bağlı: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...i-tespiti.html

%10 ve üzeri rapor verilirse, hem sürekli iş göremelik geliri bağlanır hem de işyerinizin sorumluluğu varsa tazminat hakkınız doğar.
    Aman, her ne olursa olsun sürekli iş göremezlik gelirinizden vazgeçmeyin. Çok önemli bir kazanımdır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bu yola girdim artık her şeyi göze aldım bülent bey inşallah oran yüksek çıkar yani 10 un üstünde olması ben derdimi doktorlara anlatabilirmiyim diye korkuyorum çünkü benim sağ el bilek açıları yarım yapıyor el parmakları hepiside tam hareketini yapmıyor yarı yarıya biraz hareket ettirirsem elimde şişme ağrı oluyor bunların bu cetvelde yeri varmıdır bunu merak ediyorum teşekkürler..

birde bülent bey iş kazası sonrası sakatlık cetveli ile maluliyet cetveli aynı cetvelmidir yani aynı oranlarmı var.

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey benide iş kazasından dolayı hastaneye sevk edecekler benimde el bileği ve parmaklarımda hareket kısıklılığı var. hangi doktor etkili oluyor (bölüm) teşekkürler..

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alpertuncer, heyete girecek olan doktorların etkisi... ortapedi ve fizik tedavi doktorlarının kontolunden geçiyorsun.

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alper bey bende işkazasından dolayı ellerimi kullanamıyorum sürekli iş göremezlik geliri için müracaat ettim sgk beni tedavi gördüğüm hastahaneye sevk etti,onlarda tedavimin yapıldığı plastikcerrahi başta olmak üzere nöroloji,göz,kbb,içhastalıkları,psikiyatri,genel cerrahi bölümlerine kontrol olmamı istedilerbende hepsine muaye olup evrakları sağlık kuruluna teslim ettim sonucu beliyorum.burda önemli olan tedavinin yapıldığı servisin vereceği oran birde nöroloji ,bana plastik cerrahi %79,nöroloji%80 verdi tabii bu oranları ankaranın yüzde kaç olarak onaylıyacağı önemli.

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi.benim işlemler bitti sgk da üniversite hastanesine sevk yaptılar sürekli iş göremezlilik raporu için..
    beni ortopedi ve fizik tedavi doktoru görecekmiş randevuyu aldım

.benim sağ elde bilekte hareket açıklıklarında ve başparmak başta orta ve yüzük parmağında hareket bzukluğu var. ben doktora gidince nasıl bir yol izleyeceğim doktorlar ne soracak tahlil tektik isteyecek mi yoksa beni dinleyecekler mi..

selam abi.

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alpertuncer, önce ortepedi uzmanı muayene edecek ardından fizik tedavi uzamanı bilek ve parmaklarının ölcümünü yapacak, derecelendirecek... ardından heyete gün verecekler heyete girip heyette cetvele göre özür oranın hesaplanacak...

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

irfan bey bunlar bana sormayacakmı sorunlarımı ağrılarımı. kendi bildikleri yolumu izleyecekler.ölçüler demişsin bu ölçüler neler benim parmaklarda kısalık yok sadece bilek sağa sola aşağı yukarı tam açılmıyor vede parmaklar böyle bunlarında ölçüleri varmı zorluk çıkarıyorlarmı..

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alpertuncer, onlar sormaz sen derdini söyleyeceksin... filim çektiriyorsun, ölcümleride bilek ve parmaklarını hareket acılarının ölcümünü yapıyorlar... parmaklarını ne kadar kullanabiliyorsun kaç derece aktif kaç derece pasif bunlara göre rapor oranın belirleniyor...

Üye
    alpertuncer Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam irfan bey salı günü ortopediye gittim. doktora anlattım el bilek ve el filmi istedi. film sonuçlarına doktor bakınca çok kötüymüş bu abim dedi.tamam raporunu perşembe günü rapor kaleminden al dedi.bu kadarmı hani heyet falan yok yani böylemi olacak.ölçüm falan yapmadı fizik bölümüne gideceğim onlarmı yapacak bu ölçümleri acaba.

bi de abi bu raporlar ayrı ayrımı çıkacak şimdi fizik bölümüde bana raporunu al diyecek. ya ben bu raporları ne yapacağım. sgk nın yazısında çıkan sonuçları kurumumuza gönder demişti. bana verecekleri rapordan sgk yada gönderirler mi acaba.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon