Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağolun bülent bey bende şaşırdım kaldım sağ elimin sinirleri tendonları yok hiç kullanamıyorum,sol elim ise birazdaha iyi banada çok düşük geldi ank. aradığımda %34 denildi bu gelir bağlandıktan sonrada itiraz edebilirmiyim.nereye itiraz etmem gerekiyor kaza değil sgk ile uğrasmak öldürüyor insanı bakalım neolacak ankaraya çağırıp görseler ellerimi ne derler acaba birde mesleğim elektrikçi idi bu ellerle mesleğimi yapmamın mümkünü yoktur ama ben aynı işyerinde bilgisayar basında görevliyim anlamadım gitti neye göre hesap yapıyorlar

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonunda sgk den cevap geldi.Yüzde 34 le 700 lira gibi bir gelir bağlanmış.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hayırlı olsun... Bence şimdi orana itiraz edin ve işgücü kaybının yeniden hesaplanmasını isteyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şükrübey özür oranınız toplamı %80 mi sağ elinizi kullanamıyorsuz ve sol elinizde çok az heralde anladığım eğer bu oran doğruysa işgüçlüğünü çok az vermişler hiç durmayın itiraz edin o cetveldeki mantık şu diğelim 2 tane hastalığınız var biri sinirsel %80 verdiler diğeride kalp %20 verdiler özür oranı yüksek olan hastalığınız aynı kabul edilir. diğer hastalığınızın yarısı alınır. yanı 80+10 toplam özür oranınız %90 olur.

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bir kamu kurumunda elk. olarak çalışırken iş kazası geçirdim,iş kazam onaylanarak müfettiş p Kurumu kusurlu buldu sonucunda sürekli iş göremezlik gelirine müracaat ettim ve 5 ile sürekli iş göremezlik geliri baglandı.Aynı kurumda çalışmaya devam ediyorum SGK iş yerine yazıyla bana baglanan geliri kurumdan tahsil edeceğini bildirmiş,sıkıntım şu kurum avukatı buna itiraz edip yeniden kusur oranının belirlenmesini isteyecekmiş birde benim müdürüme,ustabasına parayı sizden tahsil edeceğini söylemiş sonuçta benim bundan bir zararım olurmu tesekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sizin açınızdan hiç bir risk yok. % 34 oran yeniden onanırsa, işlem tamamdır. Sorun, işverenin sorunu...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    calimelo Avatarı

Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam, sağ elinizi hiç kullanamıyorsanız ve sol elinizde de arıza varsa ikisi toplanmaz. oran Balthazard formulü ile hesaplanır. mesleğiniz ve yaşınıza göre de düzeltilir. 39 yaş üstünde artış, 38 yaş altında azalma olur. eğer raporunuzu paylaşırsanız sizin için hesaplarım.

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolun rapor benim elimde yok bu %34 sürekli iş göremezlik gelirinden aldığım vergi indiriminede başvurdum ama daha sonuçlanmadı .

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim kurumuna tazminat davası aç 100/% kazanırsın yüklü bir tazminat alırsın yok amirinden alırlarmış yok ondan alırlarmış kimden alırlarsa alsınlar onların iki eli var senin bir elin bak korkma davayı aç beni iş kurumu %100 suçlu buldu bişey alamassınız dedi dava açtım üçlü bilir kişi istedik %50 verdi sadece sol elimi kullanamıyom eğer dava açarsan kazanırsın iş kurumunun bilirkişileri hiç bişey bilmiyor davam 2 yılında büyük ihtimalle 2 duruşma sonra bitecek

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş kazası davam etmekte İstanbul adli tıp başkanlığı 3.ihtisas dairesine muayene için ocak ayında gidip muayene oldum ama hala beş ayı geçmesine rağmen mahkemeye rapor gelmedi sorabileceğimiz bir numarası falan varmı adliyeden bakıyoruz gelmedi deniyor aynı süreci yaşayan arkadaşlardan bir cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12