Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OMER_İSTANBLUE Avatarı

Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Iş kazası gecirdim. sol elimde felç var. solak olduğum halde sağ elimi baza alıp %23 rapor verdiler. iş görememezlik ödeneği az alıyorum. bu parayı toplu alma şansım var mı
    yardımcı olurmusunuz

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz daha açarak yazın yazdıgınızdan pek cevap veremiyorum ne zaman kaza yaptınız sürekli iş göremezlik geliri baglandımı baglandı ise azda olsa ne verdilerse onu alırsınız toplu alamazmıyım derken neyi kasdettiniz baglanan bi maas varsa aydan aya alırsınız iş göremezlik geliri ilk baglandıgında toplu para verilir kaç ay beklemişseniz hepsini toplu olarak alırsınız ama başvuru tarihinizden itibaren birikmeye başlar ondan sonra aydan aya belli bi günde maası alırsınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

İş kazasının olduğu tarihten sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanacağı tarihe dek geçen süreye ait geliri toplu olarak alırsınız. Ama sonraki aylıkları her ay düzenli olarak alabilirsiniz ancak.

Ayrıca iş kazasında şuradaki cetveller baz alınır: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...i-tespiti.html

Oradaki A CETVELİ VIII. LİSTE (El Bileği ve El Arızaları) ile sonrasındaki IX. LİSTE (El Parmakları Arızaları) sizin durumunuza dair değerlendirmeler içeriyor. Eğer yanlış bir oran verildiğini düşünüyorsanız, orana itiraz edebilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi iş kazası geçirdiğin tarihten itibaren hepsini toplu olarak alırsın demişsin ama ben onu farklı biliyordum mesela ben iş kazasını 2009 ocakta geçirdim geçen ay hastaneye sevk ettiler ama ben sürede geçici iş göremezlik ödeneği aldım şimdi bana hangi tarihten itibaren toplu para verilir geçici iş göremezlik parasını en son aldıgım tarihten mi başlar yoksa ocak 2009 dan mı.

Üye
    OMER_İSTANBLUE Avatarı

Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2004 tarihinde sol el bileğim işyerinde bi kazada kesildi solak olduğum halde sağ elim baza alınıp %23 iş görememezlik ödeneği almaya başladım yanlız istrahatim ve tedavim 2 sene boyunca devam etiği için 2006 da iş görememzlik dereçem için heyete girdim
    2008 maaş bağlandı

demek istediğim bana bağladıkları maaş 140 tl sol baş parmağım işaret parmağim orta parmağımın tamamı diğer parmaklarımın bir kısmı uyusuk avuç icinin deyarısı uyusuk ve elimi kulanamıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Geçici iş göremezlik geliri alınmışsa, o gelirin sürekli iş göremezliğe dönüşmesini sağlayacak rapor tarihi itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Yani, geçici iş göremezlik geliri varsa, iş kazasının olduğu tarihten itibaren sürekli iş göremezlik gelirinin birikmesi söz konusu olmaz.

Ömer bey, cetveli incelemenizi öneririm. Orada ne diyorsa o oranı vermekle yükümlüdür yetkililer. Sizin hareket kısıtlılığınızı benim değerlendirmem mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    OMER_İSTANBLUE Avatarı

Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki işten ayrıldığım zaman ssk dan yararlana bilirmuyum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Sürekli iş göremezlik geliri alan kişiler -ve onların bakmakla yükümlü olduğu kişiler- çalışmasalar da yaşam boyu sağlık güvencesinde olurlar.

Üye
    OMER_İSTANBLUE Avatarı

Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beni aydınlatığınız için teşekürler