Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozi78 Avatarı

Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    00:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle saygılar

ben seramık fabrıkasında çalışırken serçe parmagımın üzerine akü düşmesi sonucu parmak çalışamaz hale geldi. düzelmesi imkansızmış
    işveren kazadan 3 yıl sonra yetersizlikten dolayı elımı düzgün kullanamadıgım için benı çıkardı
    tazmınat davası açabilir miyim işverene acaba

saygılar
    yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaza zamanı rapor tutuldumu?

kıdem tazminatı alabilirsin..ayrıca bulunduğun ildeki çalışma müdürlüğüne başvurursan sana yardımcı olurlar.

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Işten çıkarılma gerekçen yazılı olarak varsa.kaza raporun varsa işe dönüş davası açabilirsin. Eğer kazanırsan çalışmadığın günlerin parasını alırsın ve seni işe geri almak zorunda kalır .2 yıl boyuncada hiç bir gerekçe ile seni işten çıkaramaz.yada iki senelik maaşını verip güle güle der.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet hatta sana yetersizlikden dolayı işden çıkartma vermiş her türlü hakkın var benim bir akrabada bole bir durum oldu. elini kaptırdı. dava açti her türlü haklarını aldı +iş görmezlik maaşıda bağlandı sen bu işi iyi bilen iş avukatına git. her türlü hakkını alırsın.

Yaw bu nasıl iş verenmiş hiçmi insanlık kalmamiş.. yaw şu forum kuralları olmayacaktı 7 ceddi hakkında görüşlerimi iletirdim ama işde.. neyse dayanamıyorum bu tür haksızlıga..

Üye
    ozi78 Avatarı

Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    00:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana hertürlü kıdem ihbarımı verdiler imzaladım buradakı avukatlar imzalamasaydın belki olurdu diyor bide işveren işyeri kazası olarak geçırmemiş kayıtlara ben ne yapmam lazım

Üye
    ibrahimc Avatarı

Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    bursa\yıldırım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben çalışma bakanlığında çalışıyorum.engelli memur olarak.bu durumda senin yapman gereken işveren kaza bildiriminde bulunmamışsa bağlı bulunduğun çalışma bölge müdürlüğüne gidip konuyu arzetmek.onlar sana bi form doldurtacaklar iş kazanla alakalı.daha sonra durum müfettişleri bildirilecek ve gerek görülürse kurum tarafından inceleme yapılacak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sadece serçe parmağın hareket kısıtlılığı olması ilgili cetvele göre düşük oranda işgücü kaybına yol açacağı için (bkz), sürekliiş göremezlik geliri bağlanmaz.
    Ama her halukarda iş kazası kuruma bildirilmeliydi.. Bunu yapmayan işveren tabii ki bundan sorumludur. Hele de iş kazasında oluşan hasar nedeniyle yetersizlik öne sürüp işten çıkartılıyorsanız, bu işverenin iyi niyetli olmadığını gösterir. Bence de sigorta müdürlüğüne gidip durumu bildirin ve ne yapabileceğinizi sorun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...