Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    23 yasında 5,12,2006 tarıhınde ıs kazası sonucu sol ayagım dız altından kesıldı mufettısler %25 bende %25 makıneyı kullanan arkadasa %50 de fabrıkaya kusur buldular sorum sudur

fabrıka bana cok guzel bır protez aldı ve fabrıkanın ozel bı sıgorta yaptıgı ıcın ordan 11,000 lıra para aldım; harıcınde hıc bır sey vermedı
    ortalama 3 sene calısmadım. 3 sefer amelıyat oldum. 7 8 ay once ıs bası yaptım.
    kımınle konussam bana cok seyler kacırdıgımı soyluyorlar. evım kıra oldugu ıcın en azından 1 ev alabılcegımı soyluyorlar sızce dogru mu
    buna karsı olarakda fabrıka buyuk oldugu ıcın adı cıkmasın dıye tuttugum avukatı bıle satın alabılırlermıs o yuden bır adım atamadım ve parasal acıdan cok kotu durumdayım

sızce napmalıyım?

Üye
    calendra Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    13:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasim ilk oncelikle gecmis olsun
    sunu cok iyi biliyorumki is kazaso geciren Herkez mahkemeyi kazaniyor cok arkadasim
    davayi kazandi ve yuklu para aldi onun icin zaman kaybetmeden dava ac mutlaka kazanirsin

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

calendra o arkadaslarınla bizi tanıstırabilirmisin bende iş kazası geçirdim izlediği yolları takip etmek isterim.bizimle konustururmusun lovest.42@hotmail.com

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Güvenilir genç bir avukat bul ve tüm haklarını ara.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

suan ben en az 150 mılyon dolarlık bır fabrıkada calısıyorum 2006 da aynı fabrıkada ıs kazası gecırdım 3 kez ameliyat oldum gecen yıl maddı ve manevı tazmınat davası actım ssk mufettısleri %25 bana %25 arkadasa %50 fabrıkayı suclu buldular halen fabrıkada calısmaktayım 200mılyar maddı 1 mılyar manevı tazmınat davası actım sızce sonuc ne olur
    ulkemızde ıs kazalarından dolayı acılan davalarda sızde bılıyorsunuzdur ne yazıkkı tatmın edıcı paralar verılmıyor gecen gun bır arkadasımda duydum bununla ılglılı bır yasa cıkmıs artık ıs kazası gecıren kısıler actıkları davadan yuksek tazmınat alabılceklermıs bunu duyan veya genelge varmı acaba ilgınız ıcın tskler

Üye
    korayy Avatarı

Gerçek Adı
    Koray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alpay35,
    aşağı yukarı aynı yaşta olduğumuzu tahmin ediyorum bende 6 yıl önce iş kazası geçirmiştim, şu an 26 yaşımdayım.. davam 5 yıldan biraz uzun sürdü..
    İş kazalarında tazminat davaları malesef sancılı ve uzun bir süreç, çelik gibi sinirlerin olması gerekiyor, ancak davayı kazanacağın ve tazminat alacağın kesindir, bu konuda şüphen olmasın.. Sorun şu ki ne kadar tazminat alacaksın ve bunu ne kadar sürede alacaksın? ve tüm bu sinir harbine değer mi? eğer maddi olarak zor durumdaysan hakkını aramanı ve tazminatı almanı tavsiye ederim. Avukatın prosedür konusunda bilgi vermiştir sanırım..
    Kolaylıklar diliyorum..

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım gorusum tazmınat alamaz zaten ogune daır 11000 tl almıs budabır tazmınatdır nıhayetınde bırde ıyı bır protez alınmıs tazmınat alması ıcın arkadsımızın sıfır kusur oranı olması lazım kusu oranları 3 e bolunmus kendındede var cok ıyı bırı ceza avukatıyla gorusmesı lazım ama zannetmem

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fulya hanım bu verılen 11000 tl normal sıgorta harıc yapılan ozel bır sıgorta 2 ay once fabrıkada yıne 1 ıs kazası oldu arkadasın 1 ayagı ve dıger ayagının topugu gıttı ozel bır sıgorta olmadıgı ıcın ona hıc bır sey verılmedı ozaman aldıgım 11,000 tl de suanın 15 veya 20.000 tlsıne esıt gelır bırde hıc bır ıs kazasında 0 kusur dıye bır sey yoktur bunu cok ıyı bılıyorum gelen mufettısler elbet kaza gecıren kısıye bır kusur verır vermese bıle 1000 kazadan 1 sıfır kusur cıkar

Üye
    avukat hakan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.02-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karşı tarafın ekonomik durumu iyiyse 250 bin tl ile 500 bin tl arasında bir tazminat alınabilir,kaza tarihinden itibaren faiz alınıyor hakim yüz milyara hükmetse bile beş senelik faizi ile iki yüz elli üç yüz milyar alabilirsiniz....

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alpay bey ben anlamiyorum nasil bir ozel sigorta ozel sigortada kisiye ozeldir isverene ilgilendirmez isveren sgk ile yapilan sigorta surecine bakar ozel bankalar yapiyorlar ferdi kaza sigortasi gibi isyerinde kaza geciren islerde kusur tespis oranlari yapilir ona gore hukum verilir dolasiyla mahkeme surecinde isci hakliysa isverene yuklenir dava surecler tedavi ssk isgoremez ayliklari isverenden tahsil edilir bu arkadsimizin kusuru 3 e bolunmus ona gore tazminat hakki dogar

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşler bu işler böyle olmuyor
    1.kusur oranı( bu kusur sgk müfettişlerinin değil çalışma bakanlığının müfettişlerinin raporları geçerlidir)
    2.iş görememmezlik raporu
    3.iş yeri durumu(mali durumu çünkü hakim iş yeri için hakkaniyet indirim yapabiliyor bu tazminatı öderde iş yeri iflaz durumuna düşebilir diye)
    4.iyi bir avukat
    5.yaş
    bu unsurların çok farkı var örnek benimde iş kazası sonrası açmış ve kazanmış olduğum dava var lakin süreç ve alacağını meblanın avukatın farkı çok 0 farklı A avukat 100.000tl alır B avukat 500.000tl alır örnek benim avukatlarım 2 davasını (mahkeme kararını) gördüm bir tanesi şahsına 800.000tl almıştır diğeri 544.000tl almıştır.
    bu söylediklerim kazazedenin almış oldukları birde aynı evde oturdukları eşi,çocukları,anne,baba gibi insanalar içnde manevi açabilir ve en azından kişi başına (yetişkenler) için 20-30.000tl alabilirsin
    bunları iyi hesabla ve avukatın çok iyi ve işinin ehli olması gerekir
    unutma hayatta başına gelmiş ve tek bir kere hakkın olan bir durumdan bahsediyoruz
    kolay gelsin

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozel sıgorta dedıgım ssk harıcınde bu axa sıgortaydı sanırım ozel dedıgım burdan 11000 tl aldım bu fabrıkanın malı durumumu cok cok ıyı suan bu yılkı hedeflerınde 15 mılyon dolarlık ve ek olarakda 1 trılyona yakın fabrıka ıcın de genısleme (ek uretıcı makınalar yapılacak) sız dusunun artık kazancını anlıcagınız benım actıgım 200 mılyarlık dava onlar ıcın devede kulak 2006 da yaptıgım kazada 24 yasındaydım ve 2 aylık evlıydım ve anne baba ve kardesımle aynı evde yasıyordum ortalama 1000 tl maas alıordum kaza gecırdıgım yıl sızce actıgım 200 mılyar azmı cokmu sızce ne kadar tazmınat alırım yalnız davayı bu yılın 1. ayında actım bu bagsettıgınız faız gereclı olurmu bu sekılde kaza gecırmıs ve tazmınat almıs arkadaslardan fıkır ve yorumlarını yazarlarsa cok sevınırım sımdıden cok tsk ederım

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alpay kardes senın durumun farklı arada kusur oranları 3 pay edılmıs kaybetme rıskınde var kendıne ıyı bır ceza avukatı bul derım ben alpay kardes

Üye
    bulut1 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    07.07-2012
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende iş kazası geçirdim üç ameliyat oldum dizimden iş yerim hiç birşeyimle ilgilenmedi onu bırak arayıp sormadı bile bir ihtiyacın varmı diye bende dava açmak istiyorum ama her kafadan bir ses çıkıyor alamassın diye alpay kardeş sen davayı açtın peki aynı işyerinde çalışıyormusun hakkımızı arayalım derken bide işimizden olacağız ayrıca ben hala rapordayım 13 ay oldu bende ne yapacağımı bilmiyorum sürekli iş göremezlik aldınmı raporlu olduğun sürece sigortamızda yatmadı o ne olacak yani biz mağduruz

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hulya cok gecmıs olsun ben hala aynı ısyerınde calısıyorum dava acalı 7 ay kadar oldu benı ısden cıkarmadılar mahkeme sonuclana kadar cıkaramazlar dıye dusunuyorum bende senın gıbı 3 kez amelıyat oldum ozel hastanede masraflarımıda fabrıka karsıladı benım arastırmalarım netıcesınde fabrıka zaten bunları yapmak zorundaymıs evet ıs gormezlık baglandı yasımın genc olması nedenıyle 44,5 oran verıldı suan 608 tl maas alıyorum 13 ay raporluymussun bızım fabrıkada soyle bır sıstem var sadece ıs kazası gecırenler ssk dan aldıgı o rapor paralarının tamamı fabrıkaya verılıyor onlarda maasını tam yatıyorlar ve ssk nı tam yatıyorlar ben 24 ay kadar raporluydum ve tum gunlerımı yatırdılar benden sana tavsıye ben cok arastırdım fulya hanım cok olumsuz laflar etmesıne ragmen kesınlıkle benı tatmın edıcek tazmınat alabılcegıme ınanıyorum suc 0 bende bıle olsa sonunda hayatımızı tamamen eskısı gıbı olmucagını hakım de takdır edıcekdır sana tavsıyem halen raporluyken dava acman sonucda ssk suan sana maas verıyor senı ısden bıle cıkarsalar 8 ay kadar devlet yıne sana maas verıcek bu sure ıcersınde ınsallah davan da sonuclanır sorun cozulur vakıt kaybetmeden ıyı bır avukat bul dava ac

Sayfa 1 / 3 123 SonSon